Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Twardzina ograniczona rozsiana.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamogosiu! Jesteś wielka naprawdę! I bardzo dzielna!
Ze swojej strony mogę zaproponować posprawdzanie czeskich aptek- jak wspominała Gabi- polskie recepty są tam honorowane a część lekarstw jest tańsza...niestety będziemy w domu ok. 25 .10 ale jakby co....służę pomocą.
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2007 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gosiu,
Jesteś WIELKA przez miłość, którą dzielisz się z innymi...
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 7:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gosiu naprawde miec takąmame to skarb zycze Wam duzo zdrówak i wszystkiego co najlepsze.. Buziak
Ps. Ja pamietam, jak szczepionki wykupowano masowo w czechach były nawet połowe tańsze!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gosiu jestes w wieku kiedy ma sie już za spobą wiele doswidczen tych złych i tych dobrych, widze ze przez twoją postawe wynika to co ja miałam także , bierzesz na swoje barki troski i kłopoty , wszystkich, obwiniasz sie za cos na co własciwie nie miałas wpływu, to zła postawa, , kochana tak nie mozna, bo w koncu i ty wysiadziesz głownie psychiczne,

był okres kiedy ja sama byłam wrakiem człowieka między innymi z powodu identycznej postawy i stosuknu do zycia,dopiero kiedy uswiadomiłam sobie ze umieram, ( był taki okres ) zaczełam myslec inaczej, niczemu nie jestes winna bo tak byc musiało, uswiadom to sobie
jestes bardzo wartosciową osobą, ale zbyt warażliwą , musisz sobie troche odpuscić, bo nie tylko troski powinny byc twoim udziałem
uwierz mi z Dorotką będzie dobrze a to ty w koncu sie rozchorujesz, bo czujesz się za wszystkich i wszystko co się dzieje wokól ciebie odpowiedzialna, troska o bliskich powuje u ciebie az za bardzo duzy sters na codzien,
wyluzuj troszeczke i tak masz, duzo pracy, hmmm tyle dzieci wychowac na ludzi to jest co robic, i jest komu doradzc jest kim się przejmowac,
zycze ci aby klopoty i troski juz cie omijały a ty kobieto pomysl także o soebie, bo dzieki tobie dzieci maja taki duzy dom i kochająca rodzinę, w ktorej mamy nie może zabrakanąc

cena lekow u corki za niedługo będzie mniejsza,bo co nieco odejdzie rozwaz też czy nie lepiej prosic lekarza o wypisywanie opakowania 30 mg, zawsze większe jest tansze, i szukaj innych zródeł,
nie wiem czy ci mówiono ale smaruje sie te palmy bardzo bardzo cieniutko
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WOW! Tylko tyle jestem w stanie teraz powiedzieć... Jesteś niesamowita! Podziwiam Cię. Mężowi gratuluję takiej żony, a dzieciom (rodzonym i przybranym) mamy! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gosiu jesteś bardzo dzielna i wytrwała, podziwiam Cię...proszę tylko pamiętaj również o sobie .... Buziak
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 7:38 pm    Temat postu: Re: Twardzina ograniczona rozsiana. Odpowiedz z cytatem

mamagosia napisał:
Witam. Wczoraj Wypisano Dorotke ze szpitala. Na szczęście to tylko rodzaj ograniczony. Tutaj znajdziecie wypis ze szpitala:
http://img208.imageshack.us/my.php?image=wypisdorotkivu0.jpg


Cóż to za lek Probioloc (tabl.)? Mogłabyś podrzucić z ciekawości jakieś info z ulotki? Jakiś antybiotyk? Z niczym w tej chwili nie kojarzę (chociaż coś mi świta), a wyszukiwarki milczą w tym temacie...
Dzięki z góry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stawiam na Probiolac - przy antybiotykach się przydaje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Probiotyk? Czyli to coś osłonowego by było? I błąd na wypisie.
Skojarzenie miałem z czymś innym, ale nazwy sobie teraz nie przypomnę... zobaczymy co napisze Gosia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tam zaraz błąd Laughing zwykła literówka. jedna literka. Wink
natomiast wydaje się mieć sens, przy byle antybiotyku zaleca się przecież odbudowe flory bakteryjnej, co dopiero przy tak intensywnej kuracji...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, tak, jedna literka, a pacjent "przypadkiem" dostaje co innego. Wink Zresztą u mnie na wypisie też parę kwiatków jest, i też w nazwie leków Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mamagosia
Junior
Junior


Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 26
Skąd: Lubraniec ( rodem z Zabrza)

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 7:54 am    Temat postu: pomyłka,,, Odpowiedz z cytatem

Hmmm, teraz dokładnie przyjrzałam sie wypisowi . Osoba , która robiła wypis musiała sie pomylić, bo dorotka dostaje Doxycylinę a osłonowo Nutrolin B . do tego jeszcze Piascledine 300. Mam więc nowe doświadczenie. Porównywać wypisy ,recepty i nazwę na karteczce na której lekarz pisze jak stosować.
--------------------------------------------------
Dziękuję wszystkim za bardzo miłe słowa. Wcale nie jestem taka wspaniała, to tylko tak wygląda Laughing Tak ogolnie to straszny nerwus ze mnie. I jedna prośba .Nie piszcie że jestem wielka . W ciągu roku przytyłam prawie 10kg. Embarassed więc... naprawdę czuję sie wielka" Wink , a raczej "szeroka". Wiem ze nie to mieliście na mysli, ale zaraz tak skojarzyłam. hahaha Muszę zastosować dietę "MŻ". Pozdrowionka.
_________________
" Kiedy się miało szczęście, które się nie trafia, czyjeś ciało i ziemię całą, a zostaje tylko fotografia , to jest... to jest bardzo mało"

Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wielka duchem możesz się zgodzić Wink
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mamagosia
Junior
Junior


Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 26
Skąd: Lubraniec ( rodem z Zabrza)

PostWysłany: Nie Paź 07, 2007 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po długim czasie nieobecności.Przyszedł wynik badania na przecowciała przeciwjądrowe (ANA2). W badanej surowicy krwi NIE WYKRYTO przeciwciał przeciwjadrowych itp. itd. Komentarz: Wynik badnia nie przemawia za twardziną układową ani inną kolagenozą. Bardzo sie z tego cieszę, jednak czekam jecszcze na wynik wycinka skóry. Martwie się też bardzo. Dorotka od 13 września brała doksycylinę przez 3 tygodnie, czyli do przedwczoraj. Jednak wcześniej zmiany skórne rozszerzały się powoli. Od dwóch tygodni szok!! Ma masę nowych małych przebarwień na plecach , po bokach tułowia, na pośladkach. Teraz sa jeszcze małe i dosyć blade ( tak bylo z początku z tymi plamami na nogach i na tyłku) jeśli jednak zleją sie w całość i zcienmnieją tak jak te poprzednie... ;-((

Jak to wyglądalo u Was? Widzę że dorotka jest przerażona. co ja mam robić?
_________________
" Kiedy się miało szczęście, które się nie trafia, czyjeś ciało i ziemię całą, a zostaje tylko fotografia , to jest... to jest bardzo mało"

Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Paź 07, 2007 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widocznie obecne leczenie może być po prostu mało skuteczne, lub nieskuteczne. Z całym przekonaniem polecam kontakt z lekarzem, który prowadzi przypadek córki.
W moim przypadku egzamin zdała penicylina domięśniowo 2400000j. przez 30 dni. W warunkach ambulatoryjnych, czyt. szpital. Heparyna i Nitrocard (maść). I wszystko wygląda całkiem nieźle.
Wariantów leczenia jest sporo.

Co jeszcze masz zrobić? Hmm, bez paniki, bo to donikąd nie prowadzi. Konsultacje z lekarzem i ew. dalsze decyzje. Innego rozwiązania nie widzę. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group