Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Suplementy dla kulturystów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Angelod
Junior
Junior


Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 6
Skąd: Lubin

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 8:33 am    Temat postu: Suplementy dla kulturystów Odpowiedz z cytatem

Parę ładnych lat ćwiczyłem na siłowni, machałem intensywnie już sporymi ciężarami co powoduje problemy ze stawami. Są to oczywiście problemy przemijające po "odstawieniu" ćwiczeń spowodowane dużym obciążeniem stawów, nie tylko zresztą od dużego ciężaru ale również od ilośći powtórzeń które idą tygodniowo w tysiące. Gdy stawy dawały o sobie znać brałem suplementy stworzone dla sportowców. Pojadłem cos takiego ze 2 miesiące (nie przerywając ćwiczeń) i wszystko wracało do normy, żadnego bólu i strzykania. Z tego co mógłbym polecić to np: Universal animal flex, Joint therapy plus firmy Trec, cissus firmy FitMax, Nutrend Flexit Drink. Są to preparaty mocno złożone ukierunikowane na przywracanie stawom sprawności i likwidowaniu ich bólu. O tyle dobre że suplementy które nie działają lub słabo nie są po prostu przez ćwiczących kupowane i pozostają drogą selekcji tylko te najlepsze które napradę pomagają. Wiem że to zupełnie co innego przeciążenie stawów a choroby reumatyczne i to są tematy nieporównywalne ale może warto spróbować kupić taką dwu - trzy miesięczną terapię i zobaczyć efekt. Przypuszczam że dla ludzi których mocno bolą stawy miałoby to jakąś szansę ten ból choć trochę zelżyć. Próbował ktoś takiej terapii (nie mówię o aptecznych artrostopach) ale o takich specjalizowanych suplementach.?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a możliwe skutki uboczne tego wszystkiego? jak to się ma do lekarstw przyjmowanych na co dzień?
nie można na własną rękę stosować takich środków
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed zażyciem jakiegokolwiek suplementu diety należy skonsultować to z lekarzem.

Suplementy, o których piszesz, nie są dopuszczone do obrotu jako leki, a więc nie przeszły rygorystycznych badań klinicznych, mogły nie zostać zbadane, nie ma obowiązku zgłaszania ich działań niepożądanych.
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotr, hipoteza ciekawa, chociaż nie do końca słuszna.
Kiedy dwa lata temu dostałem zaostrzenia i trafiłem do szpitala (a spuchnięty byłem wtedy jak bania) jedno z pierwszych pytań, jakie usłyszałem było: "Czy bierze Pan środki anaboliczne, lub odżywki?". Od siłowni w swoim czasie oczywiście też nie stroniłem...
Widocznie przy nadzwyczajnym zbiegu okoliczności mogą one powodować nietypowe reakcje organizmu, w tym zapalenia tkanki łącznej.
Chociaż mój przypadek (czyli zapalenie skórno-mięśniowe) to trochę inna para kaloszy - osobiście u mnie branie odżywek przy niezaleczonym do końca stanie zapalnym przypominałoby trochę gaszenie ognia benzyną.
Z drugiej strony udało Ci się poruszyć nowy temat - tego jeszcze nie było na forum. Tak trzymaj.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Angelod
Junior
Junior


Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 6
Skąd: Lubin

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem Ci Łukasz że to całkiem możliwe w temacie nieprzewidywalnych reakcji organizmu na suplementy. Niektóre z nich są dość "agresywne" mimo że zawierają składniki dopuszczone do używania. Trochę tego zjadłem w życiu, jakieś mixy kreatynowe, no boostery itd. Byłoby cholerną sprawą gdyby okazało się że sam sobie zafundowałem tą chorobę. Jednak w temacie regeneratorów stawów te składniki supli wydają się trochę z innej beczki bo glukozamina, chondroityna, MSM, Boswelia, kolagen itp "ziółka" przeciwzaopalne i regenerujące i tego nie bałbym się jak innwych dziwnych wynalazków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nam o ile mi wiadomo kolagen jest chyba zabroniony i tak sami go sobie produkujemy w nadmiernej ilości,Każde ,,ziółko też trzeba skonsultować z lekarzem bo może narobić więcej szkód niż pożytku.
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja własnie obawiam się wszystkiego co indukuje produkcję kolagenu-a ,np.MSM do takowych nalezy. W twardzinie istnieje problem jego nadprodukcji ,a wiec biorąc to "na zdrowy ,chłopski rozum".lepiej chyba unkac w moim i Iwony wypadku.
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najzwyklejsze ziółka typu mięta, dziurawiec i inne, mogą mieć zgubny wpływ na nasz organizm ... bierzemy sile leki i trzeba uważać

Wspomaganie kolagenem...

oraz
Ziołowe leki
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aleś mnie przestraszyła,właśnie piję miętę Very Happy Ale leków teraz nie biorę tak więc spoko.
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to było tak dla przykładu, że niby naturalne składniki, ale w połączeniu z lekami mogą mieć zgubny wpływ...
mięta (gdzieś kiedyś czytałam) zwiększa poziom cyklosporyny we krwi...
ze wszystkie trzeba ostrożnie, pogadać z zaufanym lekarzem, bo zaszkodzić sobie jest bardzo łatwo

przykładowo napiszę jeszcze z innej beczki, bo mi się przypomniało: na samym początku choroby jak miałam niskie białka we krwi, duży ubytek w moczu, to łykałam takie właśnie dla sportowców białko, ale po konsultacji z nefrologiem prowadzącym Very Happy

było fuj straszne i byłam szczęśliwa, jak się skończyło Laughing Cool
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrze, trochę opacznie zrozumiałem kontekst Twojej wcześniejszej wypowiedzi - teraz już wszystko jasne.
Jednak zanim podejmiesz kurację tego typu suplementami lepiej, jak piszą poprzedniczki, skonsultować ją z lekarzem - jak widzisz każdy ma swoje specyficzne reakcje, ale a nuż widelec będzie to u Ciebie właśnie "strzał w 10" - tak czy inaczej kto pyta nie błądzi, zawsze warto zasięgnąć informacji.
Z drugiej strony żeby nie było niejasności - nie zniechęcam, ale też nie namawiam...
Co do odżywek i innych suplementów nigdy ich nie stosowałem, więc szacując ich potencjalny wpływ na organizm bazuję tylko na pytaniu, które usłyszałem w wywiadzie. Choć tak naprawdę nawet jeśli, to stosowanie odżywek jest tylko jednym z potencjalnych czynników choroby - a potencjalnych "prowodyrów" jest jeszcze cała masa.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zales
Junior
Junior


Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 1

PostWysłany: Sob Lis 02, 2013 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ćwiczę od lat na siłowni i miałem wielokrotnie kontuzje i stosowałem wiele tego typu suplementów i powiem że zależy na co się trafi. Większość z takich suplementów ani nie pomoże ani nie zaszkodzi. Jest jednak produkt dość drogi http://www.megapower.pl/universal-animal-flex-44-saszetki-p-2062.html ale naprawdę pomaga. Ja stosuję go już nawet jak nie mam kontuzji żeby jej nie złapać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lis 02, 2013 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zales wiesz że to forum jest poswiecone konkretnym chorobom , NIE kulturystyce , siłowni itd
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group