Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cholesterol a toczeń

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Sob Paź 22, 2005 8:54 pm    Temat postu: Cholesterol a toczeń Odpowiedz z cytatem

ja mam takie pytanko. wy to siedzicie w temacie ja to dopiero bede. czy jogurt i mleko maja duzo cholesterolu? co mozna zrobic by zbic ten zly a utrzymac ten dobry?? bardzo mnie to irytuje poniewaz ostatnio zjadlam bardzo dyuzo jogurtow przed pojsciem do szpitala i mialam wysoki cholesterol. niewiem czy to moze byc zpowodowane wlasnie jogurtem ale wujek powiedzialam mi ze mleko ma duzo ale nie wie czy jogurt. to tez przetwor mleczny wiec dlatego sie pytam. a i jeszcze jedno pytanko co moze sie stac jak jest wysoki zly cholesterol?
z gory dziekuje
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Paź 23, 2005 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podwyższony poziom cholesterolu jest częsty u chorych na toczeń, stąd koniecznośc jego monitorowania i obniżania nawet u dzieci.
głównie z uwagi na ryzyko rozwoju chorób serca - miażdżycy, itp. co ciekawe czytałam że pacjenci z lupusem mogą mieć problemy nawet ze strony "dobrego" cholesterolu HDL, który u zdrowuych ludzi powoduje m.in. wymiatania tego "złego" cholesterolu LDL, natomiast u toczniowców może zachowywać się anormalnie i przyczyniać do stanów zapalnych w arteriach Shocked źródło ale to chyba jeszcze nie w pełni potwierdzona teoria.

w każdym razie to że masz podwyższony poziom cholesterolu to raczej wina tocznia niż samej diety, co nie znaczy że dietą nie można wpłynąć na uprządkowanie tego problemu,
o prawidłowym poziomie, o produktach wskazanych i niezalecanych, poczytasz tu:
Dobry i zły cholesterol
Dieta niskocholesterolowa
Czego cholesterol nie lubi?


Ostatnio zmieniony przez nenya dnia Nie Paź 23, 2005 9:27 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Nie Paź 23, 2005 9:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez mam wysoki cholesterol ale nie wiem po czym... jajka maja chyba duzo ale nie jestem pewna Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Paź 23, 2005 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ano z jajka mają kiepską prasę, ale ostatnio to się zmienia, wpadłam na fajną stronkę całą o jajkach Very Happy a tam:

Cytat:
Obecnie wiadomo, że cholesterol jest potrzebny do wytwarzania hormonów, żółci i witaminy D. Organizm otrzymuje go nie tylko z tego co jemy, ale sam potrafi go wytworzyć. Jak się okazuje jest bardzo wiele innych czynników, które mają wpływ na poziom cholesterolu, a są to: rodzinne obciążenie, wiek, płeć, cukrzyca, waga, sylwetka, poziom aktywności fizycznej i oczywiście zwyczaje żywieniowe. Przy czym cholesterol pochodzący z tego co jemy ma bardzo mały udział w poziomie cholesterolu we krwi.

Brak jednoznaczych relacji między jedzeniem jaj, a poziomem cholesterolu we krwi oraz występowanie w jajku lecytyny, która w poważnym stopniu przeciwdziała odkładaniu się cholesterolu w ściankach naczyń krwionośnych, upoważnia organizacje zdrowotne do odejścia od surowych restrykcji w stosunku do spożywania jajka. Teraz jaja znowu mają dobrą passę, można je jeść, ale tak jak i wszystkie inne potrawy, z umiarem.

http://www.polonijka.com/uroda2.htm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei mam wysokie trojglicerydy i to sporo .......mam ich w okolicach 700 .800..roznie .ale tak sie mniej wiecej trzymaja.........a cholesterol lubi robic niespodzianki .......skacze sobie jak na trampolinie.........ogolem nie jest zle.....Wiekszosc toczniwcow ma wysoki cholesterol.... tak juz mamy .....
monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak,to prawda i mnie to dotyczy.Mam wysoki cholesterol ogólny i ten zły...Przy mojej wadze nie przekraczającej 50 kg,zawsze dziwi lekarzy,tym bardziej,że na 100 nie jest to w moim przypadku uwarunkowane genetycznie.Widać,taka nasza uroda... Wink Pozdrawiam
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasia25
Super senior
Super senior


Dołączył: 19 Gru 2003
Posty: 83
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam lekko podwyższony poziom cholesterolu. Rozmawiając z moim lekarzem prowadzącym właśnie na ten temat. Powiedział, że jest duża korelacja toczeń a cholesterol, ale wbrew pozorom - jego wysoki poziom - wskazuje na brak aktywności choroby toczniowej. Tak więc - My - Motyle powinniśmy się cieszyć!
Pozdrawiam - dawno niesłyszana na forum - kasia25
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama miałam wysoki poziom cholesteloru, dwa razy większy niz norma. Przez rok brałam leki na obniżenie i spadło do 170 (9norma 200). leki wycofano teraz ostatnio mialam 220. Nie wiem czy sama dieta może pomóc, mnie osobiście nawet nie kazano specjalnej stosować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Wto Lis 08, 2005 11:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troszkę się zdziwiłam czytając niektóre posty, szczególnie kasi25,
Cytat:
Rozmawiając z moim lekarzem prowadzącym właśnie na ten temat. Powiedział, że jest duża korelacja toczeń a cholesterol, ale wbrew pozorom - jego wysoki poziom - wskazuje na brak aktywności choroby toczniowej. Tak więc - My - Motyle powinniśmy się cieszyć!


Akurat u mnie było na odwrót, najwiekszy poziom cholesterolu (ponad 400) miałam w czasie silnego zaostrzenia choroby, moze dlatego, że mam zaatakowane nerki - gdy sie zaczęło uspokajać chlesterol zaczął zjeżdżać. Co prawda przez kilka miesięcy brałam leki na jego obniżenie (Lescol), ale przede wszystkim miałam zalecenie ścisłej diety (w miarę bezmleczna, bez tluszczy zwierzęcych - z zaleceniem unikania wedlin, nawet chudych, bez słodyczy, bez smażenia, duzo warzyw, dużo makreli).

Po odstawieniu leków i dalszym stosowaniu diety nie bylo problemów z cholesterolem i z trójglicerydami. Teraz, gdy sobie pofolguję i w czasie zaostrzeń choroby cholesterol rośnie, a gdy wracam do diety i gdy inne wyniki poprawiaja się obniża się.

To juz nic z tego nie rozumiem. Poza tym muszę dać ten artykul o HDL-u mojej pani doktor, bo ona, gdy u mnie HDL był w normie stwierdziła, że u zdrowej osoby to byłoby w porzadku, ale u chorej powinien być wyższy - to znowu cos tu się nie zgadza Confused
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
załamana
Junior
Junior


Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 28

PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 8:14 pm    Temat postu: CHOLESTEROL Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy faktycznie ta choroba ma wpływ na poziom cholesterolu.Od kilku lat poziom dobrego cholesterolu mam powyżej normy.
aktualnie :
Całkowity cholesterol-172
HDL MAM POWYŻEJ NORMY -79 norma do 65
LDH-82
TRÓJGLICERYDY-65
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zolwik323
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 92
Skąd: Wawa

PostWysłany: Sro Lut 29, 2012 6:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć,
U mnie z pewnościa ma. Nigdy wcześniej nie miałem problemów z cholesterolem, wyniki raczej przy dolnej granicy normy. Od zachorowania ma podwyższony poziom (ale w granicach normy) i to pomimo weliminowania tłustych potraw z menu. Wystarczy, że przestanę na jakiś czas brać Atoris, zmniejszę aktywność fizyczną i już mam ok. 200-210.
Na pewno ruch i odpowiednia dieta są w stanie utrzymać cholesterol w ryzach.

pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Lut 29, 2012 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i leki,leki które bierzemy !
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group