Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

witam...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joma
Junior
Junior


Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Paź 23, 2005 1:32 pm    Temat postu: witam... Odpowiedz z cytatem

jestem nowa i chyba.. chyba będe juz z wami.

Bardzo prosze o jakąs rade, jestem totalnie do niczego. Wszystko mnie boli, czuję sie okropnie.. Od paru lat szukam jakiejs pomocy w moich problemach, odsylaja mnie z kata w kat. A ja juz mam ochote tylko wyc. Dawniej bolał mnie tylko brzuch, teraz juz wszystko. Powinnam cwiczyc, bo jestem coraz grubsza, a ja nie mam sily.. Rece mam tak słabe, ze po obraniu dwoch ziemniakow musze odpoczac, bo boli jak cholera. Juz nic wiecej poza szukaniem informacji co moze mi byc w internecie mi nie zostało. Trafiłam tu, bo jak czytam o tych wszystkich objawach, to jakbym czytała o sobie. Moze nie mam racji, moze to cos innego, ale błagam, pomozcie mi bo juz nie mam sily tak zyc..
Co ja mam zrobic, gdzie szukac pomocy? Lekarze nic nie ztwierdzaja, kiedys podejrzewali zespol jelita drazliwego, bo mam ciagle skurcze i bole jelit, teraz juz wlasciwie sama nie wiem. Twarz mnie piecze, na skorze mam pare takich dziwnych, nie gojacych sie ranek -strupow, ktore zbadane juz zostaly setki arzy, zadnych grzybow ani tym podobnych. Za kilka miesiecy te znikna, a pojawia sie nastepne.. Puchne jak balon, nogi nad kostkami, rece i twarz. Rano jestem ledwo zywa, bo mnie bola zebra, pluca? szczegolnie z lewej strony, kiedys podejrzewali ze to cos z sercem, ale nic nie wyszlo..
Mam 47 lat, ale to zaczelo sie juz dawno, pare lat temu. Jest coraz gorzej a ja widze, ze wypadam z zycia. Tylko wyje, bo juz nie mam siły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Nie Paź 23, 2005 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Smile nie wiem co ci poradzic bo jestem poczatkujaca... wiec lepiej zaczekaj az odezwie sie ktos bardziej doswiadczony... bylas moze u reumatologa? i w ogole skad jestes? pozdrawiam Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
aneta
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Lip 2005
Posty: 481
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Paź 23, 2005 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hejka
pierwsze co powinnas zrobicc to mordke do gory Wink
druga rzecz to poszukac jakiegos super speca (reumatolog)
trzeciai cchyba najwazniejsza często odwiedzac nasze forum.

Pozdrawiamy
Aneta i Natakla( już pół roczku nam zleciało)
_________________
Chron bakterie! To jedyna kultura u niektorych ludzi

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
joma
Junior
Junior


Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Paź 23, 2005 3:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem z Warszawy, przepraszam, juz sobie poprawiam profil. Byłam u dermatologa, u reumatologa, gastrologa, kardiologa, lecze sie w poradni nadcisnieniowej, bo choc zawsze mialam za niskie, cisnienie mi zaczelo wariowac. Bylam tez u okulisty, bo slepne..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Nie Paź 23, 2005 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Witaj.Przykro że tak strasznie się męczysz ale szukaj lekarza znającego się na schorzeniach tkanki łącznej i nie zapomnij o endokrynologu.Może to niedorzeczne rady ale a może.Znam różne dolegliwości a u Ciebie mogą występować nakładkowo i stwarzać trudności diagnostyczne.Buzia do góry i musi się wyjasnić.
Serdeczne pozdrowienia, bądź dzielna i czekaj co podpowie Nenya.
Lidka
Slonko
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Paź 23, 2005 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj u nas

jeśli podejrzewasz chorobę z grupy kolagenoz czyli jak Lidka prawidłowo napisała -tkanki łącznej- to koniecznie znajdź reumatologa który się na tym zna i on powinien zlecić ci odpowiednie badania, bo toczeń np. choć trudny w diagnozie ma jednak ścisłe kryteria (co najmniej 4 z 11) które musisz spełniać by postawiono pewne rozpoznanie, poczytaj o szczegółach tu:
http://www.nowinylekarskie.pl/Pdf/69900.pdf

diagnozowanie nie następuje wyłącznie na podstawie objawów i dolegliwości - te mogą być bardzo mylące, zresztą te o których wspominasz mogą mieć od cholery różnych przyczyn, niekoniecznie tocznia.
jeszcze raz za Lidką wspomnę o endokrynologu, jak u ciebie z tarczycą? ona też może dawać takie dziwne objawy...
możesz jeszcze porównać je z tymi o których opowiadają dziewczyny chore na hashimoto (niedoczynnośc tarczycy):
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24776

trzymaj się i nie daj sobie łatwo wmówić że jesteś hipochondryczką, nas też długo za takie uznawano Very Happy trzeba drążyć do końca, aż coś się wyjaśni!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Nie Paź 23, 2005 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no a mnie nawet mama trula... ale sie nie dalam tak latwo Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 6:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj no niestety zanim postawia dignoze to trwa jedni maja ja szybko inni czkaja latami niestety.... ale głowa do góry bedzie dobrze 3maj sie cieplutko do usłyszenia...Smile)
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
paulina_87
Gość





PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 8:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam gorąco Buziak
Powrót do góry
joma
Junior
Junior


Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za rady. No cóż, endokrynolog.. hmm, mialam te tarczyce ze tzry razy sprawdzana, wszystko ok.. nawet na sile mi wcisneli jakies male cykle lekow, ale to nic nie zmienilo. To wynikło z powodu kołatania serca i cisnienia. No niestety.. nic.. I najgorsze zawsze jest to, ze nic mi nie wychodzi z badań - według wszelkich badań krwi, potasów, magnezów, cholesterolu, rozmazów i co tam jeszcze mi nie robili - jestem zdrowa jak ryba i fruwać powinnam. A ja siedzę i juz nie mam siły na nic..

Przejrzałam Wasze instrukcje, gdzie nalezy się zgłosić w Warszawie , ale ponieważ lekarz pierwotny uważa, ze jestem zdrowa i wymyślam, nie dostanę skierowania. A bez skierowania i kasy nie bardzo mam jak się dostac do reumatologa. Chyba ze macie jakies inne sposoby, może zmienic pierwotnego? Szczerze mowiac, to juz trzeci/trzecia ktróry uważa, ze mam omamy...

ps. paulinka, aleś mnie prawie udusiła! Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 24, 2005 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie problem w tym, że podstawowe i ogólne badania nie muszą wykazywać nieprawidłowości, czasami jedyną odpowiedź dają badania specjalistyczne - immunologiczne (określone przeciwciała w surowicy charakterystyczne dla poszczególnych jednostek chorobowych), ale też nie zawsze, nie odrazu i nie na 100%, niestety...

jeszcze pomyślałam o fibromialgii, to takie "coś" co łatwo dopasować jak nic z badań nie wychodzi Rolling Eyes
poczytaj teraz jeszcze tu, może coś ci się rozjaśni i dopasuje:
Fibromialgia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Beatafi
Junior
Junior


Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 6

PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Jona
Trafiłaś do wspaniałych ludzi ja też jestem nowa ale już od dawna śledzę forum Oni dobrze radzą i wspierają.
Słuchaj Nany Ona dobrze i mądrze radzi.

Głowa do góry ,pozytywne myślenie czyni cuda.

Very Happy
Pozdrawiam Beata
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
joma
Junior
Junior


Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 25, 2005 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wkurzyłam sie.. Poszlam dzis, poniewaz teraz czuje sie wyjatkowo fatalnie, i zrobilam sobie badania prywatnie. Wiekszosc tych, ktore sa potrzebne. Wyniki za tydzien mniej wiecej. Cos juz to wyjasni i jesli niestety cos bede wiedziala, z tym juz pojde sie wykłócac o skierowanie.
Trzymajcie kciuki za mnie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
megi
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 160
Skąd: powiat Kraków

PostWysłany: Sro Paź 26, 2005 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Joma Smile
pewnie że będziemy trzymać kciuki

pozdrawiam
megi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Sro Paź 26, 2005 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej,hej,Joma! Powodzenia! Nie daj się! Trzymamy kciuki...Pozdrawiam Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group