Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dieta dr Gersona - ćwiczę na sobie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anna72!
To Twoja decyzja, ale naprawdę nie odstawiaj tak gwałtownie sterydów.
Będac w szpitalu słyszałam o dziewczynie, która je odstawiła i skończyło się to tragicznie. Szczególnie ważne jest powolne schodzenie na niskich dawkach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jenny
Junior
Junior


Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 15, 2010 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień Dobry Forumowicze.
Jestem w trakcie rejestracji, czekam właśnie na aktywację konta i piszę z pracy list, który wkleję w swój pierwszy post natychmiast po aktywacji konta. Anna72 - zarejestrowałam się tylko po to, by móc Cię wesprzeć.

Jestem wraz z mężem na diecie Gersona od Lipca 2009. Przeszliśmy na nią tego samego dnia, kiedy obejrzeliśmy film "Cud terapii Gersona". Żadne z nas nie cierpi na nowotwór. Terapią wyleczyłam przewlekle chore zatoki, nawracające anginy i dolegliwości serca (które nie zostaly sklasyfikowane <mam niedomykającą się zastawkę mitralną ale nie w tym diabeł - "napadały" mnie kołatania serca doprowadzające do omdlenia, których nie udało mi się "schwytać" 24-ro godzinnym Holterem>). Wcześniej wyleczyłam terapią naturalną (ale nie Gersonem) moją tarczycę oraz nadżerkę. Mój tata z powodzeniem stosuje zioła na bardzo duże nadciśnienie (dochodzące kiedyś do 220 górne). Mój kot po pierwszym tygodniu stosowania diety zalecanej przez Gersona dla kotów wyzdrowiał z bardzo śmierdzących kup z krwią i zapalenia dziąseł.
Mój mąż przeszedł na terapię z rozsądku - nie chorował na nic.

Ścisłą terapię Gersona (czyli nie stosowanie produktów zabronionych i częste lewatywy) stosowałam bardzo krótko (około dwa tygodnie) ponieważ po pierwszym dniu (!!!) poczułam się zdrowa (po raz pierwszy od trzech lat - bo tyle czasu miałam chore zatoki). Teraz oboje z mężem jesteśmy wegetarianami, stosuję lewatywę raz w tygodniu (mąż ich nie stosuje) oraz obeje pijemy mnóstwo soków. Oba moje koty również są na diecie Gersona dla kotów :-)

Chcę się podzielić z Tobą swoimi doświadczeniami, więc pytaj mnie o wszystko.

Piszesz o nudnościach - odczuwałam je podczas trzech pierwszych lewatyw, mój mąż czuł się źle tylko podczas pierwszej. Oprócz nudności odczuwałam też z początku leciutkie zawroty głowy. To będzie Ci mijać z biegiem oczyszczania organizmu z toksyn. Lewatywy są trudne dla mnie zawsze kiedy nie mam w domu absolutnego spokoju. Nawet kiedy mąż cichutko czyta w salonie książkę i wiem że mi nie przeszkodzi, nie potrafię wytrzymać tych 12-15 minut. Sama świadomość jego obecności mi przeszkadza. Teraz robię lewatywy tylko kiedy go nie ma w domu. Bardzo pomaga mi głębokie oddychanie i zamknięte oczy, staram się też nie ruszać. Pamiętaj też, że najlepiej jest nie wyjmować wlewnika po wlaniu kawy, tylko leżeć z wlewnikiem - wtedy kawa ma możliwość ruchu i nie czujesz takiego parcia. Zapach zgnilizny w trakcie opróżniania się minie wkrótce kiedy jelito oczyści się ze starych złogów, które być może zalegały tam przez lata.

Mnie również nie było stać na zainwestowanie w wyciskarkę do warzyw, używałam standardowej sokowirówki. Niestety soki z sokowirówki są bardziej ubogie (bo utleniają się jeszcze podczas pozyskiwania soku) i marnuje się dużo warzyw i owoców (zwróć uwagę na te wiórki po marchewce - powinny być suche jak trociny a są wilgotne). Myślę, że warto zainwestować w tańszą wyciskarkę jednoślimakową.

Mogłabym pisać i pisać, ale najlepiej będzie jak będziesz pytać. Trzymam za Ciebie kciuki, wiem jak może być ciężko kiedy idziesz do sklepu, w którym półki się uginają ale tak naprawdę nie ma tam dla Ciebie nic do jedzenia. Poza tym terapia Gersona to nie tylko dieta - to totalna zmiana stylu życia.
Napewno Ci się uda
Pozdrawiam serdecznie
Życzę Wam wszystkim zdrowia! :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
teresa środa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 1273
Skąd: lodz

PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm...ogladalam kiedys film o gropce ludzi, co tez stosowali,,chyba ta diete,,pisze chyba bo nie do konca wiem ze to bylo to;w tym filmie bylo wszystko pokazywane (lacznie z tymi lewatywami)mnie osobiscie to wstrzasnelo i wrecz bylam zla widzac jak ci ludzie sie mecza-zwlaszcza zal mi bylo chlopaka z łuszczyca,ktura w zaden sposob nie chciala mu odpuscic-czul sie coraz gorzej-nie obejzalam tych odcinkow do konca-bo nie moglam na to patrzec.Moze i takie diety odtruwajace sa i dobre-ale na krutko-to jest tylko moje osobiste zdanie Confused
_________________
roza
Razem-lecz osobno....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anna72
Junior
Junior


Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 12

PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ponownie wszystkich, niestety przerwałam diete w 17 dniu, zaczęłam mieć wysokie gorączki i potworne bóle, zdołałam zejść tylko do połowy dawki sterydów, nie wiem czy to nie marchew zaostrzyła u mnie stan choroby, gdzieś wyczytałam, że marche wytwarza w organizmie wit D, a toczeń wg jednej z teori nie znosi tej witaminy, dlatego nie wolno nam wychodzić na słońce. Jenny, proszę podaj mi jakieś namiary na siebie mam mnostwo pytań moje gg to 2033821, jeśli możesz odezwij sie do mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Uzumaki
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 273
Skąd: West Yorkshire

PostWysłany: Wto Sty 19, 2010 11:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytalam troche o diecie Gersona.Nie zastosuje jej bo lewatywy sa troche zbyt drastyczne dla mnie.Ale kupie sobie porzadna sokowirowke i bede pic soki wlasnej produkcji.Tak samo dokladnie wczytam sie w liste zakazow i nakazow spozywczych.To ma jakis sens.Kiedys bylam na b zblizonej diecie i calkiem niezle sie czulam.
Zastanawiam sie tylko czy przy sladowej ilosci tluszczu witaminy A,D,K sa w jakis sposob absorbowane przez organizm.Ciekawa ta dieta ale troche straszna.Trzeba byc maksymalnie zdesperowanym zeby stosowac wszystkie zasady.
Anna72-czy moglabys wkleic linka o witaminie D i toczniu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jenny
Junior
Junior


Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anna72, niestety GG mnie odłączyło chyba za zbyt długie niekorzystanie :) Pisz do mnie na priv. Będę odpisywała wieczorami, bo w pracy niestety pracuję jak niewolnik i załatwianie prywatnych spraw jest tępione, a każdy kto się nie boi, ten zazna psychicznego mobbingu...

Najważniejsze jest, że bierzesz swoje zdowie w swoje ręce. Znasz swój organizm najlepiej na świecie, dlatego to właśnie Ty powinnaś poszukiwać, dociekać, troszczyć się.

teresa środa i pozostali Forumowicze, lewatywa to naprawdę nie jest nic dziwnego i odrażającego. Może się wydawać dziwne zanim się spróbuje, miałam te same odczucia co Wy, dopóki się na nią nie zdecydowałam. Kiedyś, kiedy wstyd było czytać "Harlekiny" i wszyscy je krytykowali, zapytałam znajomych, ktore z nich przeczytało choć jeden - nikt... Pożyczyłam więc książkę w bibliotece i przeczytałam. Teraz i ja mogę mieć opinię na ten temat :)
Nosicie w sobie kilka kilogramów złogów. W jelitach znajdują się złogi, które zalegają kilka lat - teraz to właśnie to jest dla mnie trochę odrażające.
W lewatywach jedyną nieprzyjemnością jest powstrzymywanie się przez określony czas przed wypróżnieniem. Poza tym, to jest po prostu zabieg oczyszczający i tyle.

Anna72 - z niecierpliwością czekam na Twoje pytania. Ciesze się, że wzięłaś zdrowie w swoje ręce.

Pozdrawiam serdecznie.
Jeśli ktoś ma półtorej godzinki i ciekawi go Terapia Gersona, polecam film dokumentalny "Dying To Have Known":
http://video.google.com/videoplay?docid=-7357629140536485998&safe=active#
_________________
PRIMUM NON NOCERE


Ostatnio zmieniony przez Jenny dnia Sro Sty 20, 2010 1:27 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jenny miło byłoby nam abyś się przedstawiła nam i napisała parę słów o sobie.
Jak już zapewne wiesz z tego forum korzystają chorzy na choroby autoimmunologiczne.
Czy chorujesz chorujesz jakąś z tych chorób czy tylko chcesz się pozbyć złogów z jelit które tak bardzo są dla Ciebie odrażające?
O ile mi wiadomo pozbywaniem się tych złogów w razie konieczności zajmują się lekarze specjaliści od chorób jelit i nie należy tego robić własnoręcznie.
Robiąc częste lewatywy Twoje jelita przyzwyczajają się do nich i zapominają o regularnym wypróżnianiu się.
Nasuwa mi się myśl o chorobie z typu: bulimia i anoreksja.
Tak długiej i kontrowersyjnej diety nie należy stosować samemu bez konsultacji z lekarzem.

Czyszczenie jelita grubego

Jak w warunkach domowych można oczyszczać jelito grube?

Nie polecam zabiegów zwanych oczyszczaniem jelita grubego – nie jest to zabieg rekomendowany przez medycynę opartą na faktach naukowych, lecz będący w ofercie różnych „ośrodków piękności”. Częste lewatywy lub inne sposoby płukania jelita grubego powodują podrażnienie śluzówki, w niektórych przypadkach mogą powstać niebezpieczne uszkodzenia. Powtarzane lewatywy mogą spowodować niebezpieczny ubytek zawartości potasu w organizmie, który grozi powstaniem arytmii serca. Jelita ciągle drażnione nienaturalnym bodźcem, jakim jest powtarzana lewatywa, popadają w stan rozleniwienia i wytwarza się coś w rodzaju błędnego koła – aby pobudzić jelita ludzie stosują następne zabiegi. Jeżeli chce Pan, aby przewód pokarmowy funkcjonował prawidłowo, to najwłaściwszą i zawsze skuteczną metodą jest stosowanie odpowiedniej diety. Podstawa tej diety to warzywa, owoce, kasze, ciemne pieczywo, unikanie wszelkich produktów przetwarzanych przemysłowo, a w szczególności tłuszczów i słodyczy oraz właściwe nawodnienie organizmu ( 2,0 do 2,5 litów płynów na dobę). Ważny jest też ruch na świeżym powietrzu.

źródło
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jenny
Junior
Junior


Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwonkahaha, przedstawiłam się pięć postów wyżej. Jeśli wypada napisać więcej, to proszę:
Mam na imię Asia, mieszkam od 9 lat w Warszawie, pochodzę z ukochanego Podlasia. Mam 28 lat, mieszkam z mężem i dwoma kotami, niedługo przeprowadzam się do mojego pierwszego własnego gniazdka w odludne miejsce Warszawy, planujemy z mężem powiększyć rodzinę :) Ukończyłam Politechnikę Warszawską, pracuję w zawodzie inżyniera specjalisty, moją pasją od kilku lat jest medycyna naturalna. Jestem "trzecim" pokoleniem, które interesuje się alternatywnym leczeniem, mój stryj praktykuje medycynę naturalną w Kanadzie. O moim stanie zdrowia przeczytacie wyżej.

Iwonkahaha, jeśli z moich postów odnosisz wrażenie, że się wymądrzam lub namawiam kogoś do terapii, to wiedz, że nie taki jest mój zamysł. Jeśli przeczytałaś mój pierwszy post to już wiesz, że nie jestem chora na toczeń ani inną chorobę autoimmunologiczną. Piszę, aby podzielić się doświadczeniem stosowania terapii. Nie jestem omnibusem, po prostu obejrzałam filmy udestępnione przez Charlotte Gerson, kupiłam książkę, dostaję z Instytutu Gersona bieżące biuletyny.

Błędnie sądzisz, że Terapia Gersona jest jedną z tych z "ośrodków piękności". Dr Gerson udokumentował w swojej książce "A Cancer Therapy: Results of Fifty Cases and the Cure of Advanced Cancer" 50 przypadków swoich pacjentów. W Meksyku działa szpital Dr Gersona od wielu lat, w Europie otwarto pierwszy szpital w 2008 roku (na Węgrzech). Ale o tym wszystkim można dowiedzieć się z filmu, o którym pisałam.
Mija już siódmy miesiąc, od kiedy stosuję lewatywy <z dwutygodniową przerwą na urlopie>, moja perystaltyka działa bez zarzutu.

Pozdrawiam
_________________
PRIMUM NON NOCERE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja off topa popełnię: mieszkasz w Warszawie, ale łącze i IP z Wielkiej Brytanii...nie rozumiem
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Iwonkahaha
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1162
Skąd: Białystok :)

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli Cię uraziłam to wybacz.Brakowało mi tam informacji czy jesteś zdrową osobą czy też chorujesz na jakąś kolagenozę.Źle sformułowałam pytanie,wybacz
_________________
Kogo Pan Bóg kocha,temu krzyżyk daje,kto w nieszczęściu wytrzyma,ten szczęśliwym zostaje

Ogólnopolskie Forum Twardziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jenny
Junior
Junior


Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:
a ja off topa popełnię: mieszkasz w Warszawie, ale łącze i IP z Wielkiej Brytanii...nie rozumiem

??

Iwonkahaha, Dziękuję i pozdrawiam. Pisanie ma mnóstwo zalet i jedną wadę - kiedy rozmówcy się nie widzą trudniej jest wyrazić swój ton wypowiedzi :)
_________________
PRIMUM NON NOCERE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paproshka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 6425

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Oba moje koty również są na diecie Gersona dla kotów Smile


Mnie to najbardziej zaciekawiło Question
Na czym ta dieta u kotów polega Shocked
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to zbyt radykalne jednak. Już po wypiciu kawy mnie zwyczajnie"goni",a lewatywa z kofeiny? Sam skład kawy budzi wątpliwości w zetknięciu ze śluzówką...
Wolę w sposób naturalny dbać o wypróżnienia,bo wiem,że spory % chorób i poważnych zaburzeń,mogących przyczynić sie do nich ,ma swoje żródło w jelicie grubym
...
Dla mnie każda alternatywa,nakazująca porzucić leczenie ,wytyczone przez specjalisty-wcale nie jest alternatywą...
To już wolałam Alveo pić,ale doszłam do wniosku,że "jak coś jest do wszystkiego,to..."-tam,tzw.terapia ni ekolidowała z moim leczeniem..

Cieszę się jednakże nie prowadzisz "krucjaty" i mam nadzieję,że będziemy dalej w tym tonie prowadzić,ew.dyskusję

Aniu72 mam nadzieję,że uda ci jak najszybciej przywrócic organizm do równowagi. Brawo,za cywilną odwagę-napisałaś szczerze,że ci nie posłużyło-wiele osób nie jest w stanie się na ten gest zdobyć.Dziękuję i zdrówka życzę Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anna72 - poprowadziłaś relację na medal, o to właśnie chodziło.
Nikogo nie zarażałaś swoją wizją, a jej skutki opisałaś dokładnie. Na plus przemawia również to, że przyznałaś się do błędu - to dowód dużej odpowiedzialności. Myślę, że ten wątek zasługuje na wzór informowania o nietypowych metodach leczenia - po raz pierwszy w historii forum obyło się bez histerii oraz niepotrzebnej awantury.
Szacunek dla Ciebie, że podjęłaś się nas poinformować o swoich poczynaniach, ale jeszcze większy szacunek, że wiedziałaś, w którym momencie powiedzieć "pas".
Wracaj do konwencjonalnych środków i nabieraj sił.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jenny
Junior
Junior


Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry wszystkim.
Czy to oznacza, że moja obecnośc na tym forum nie jest potrzebna? Pytam tylko siebie :)

Anna72, jak się czujesz? Nie wiem czy rezygnujesz z terapii, czy to była tylko pierwsza próba i będą następne.

Czytam jeszcze raz ten wątek, przeglądam strony internetowe w poszukiwaniu informacji o terapii i widzę, jak trudno jest znaleźć rzetelne informacje. Anna72 - skąd czerpałaś informacje? Np. w powyższym wątku skupiliśmy się totalnie nie na tym co potrzeba - czyli na odstręczających uczuciach co do lewatywy i o tym, jak to one usuwają złogi. Zgubiliśmy totalnie esencję terapii. Terapii Gersona nie można opisać w kilku postach na forum i nie można jej zdegradować do lewatyw i soków. Terpia Gersona, to zmiana stylu życia, wyciszenie się, bardzo charakterystyczny sposób odżywiania, mieszkanie w komfortowych warunkach bez ołowiu w ścianach, bez Domestosa, bez farb do włosów, bez kremów, bez żelu pod prysznic. Terapia Gersona to żywność tylko i wyłącznie organiczna, zapewnienie ciału komfortowych warunków, aby mogło się leczyć. Terapia to również czyjeś wsparcie psychiczne. A lewatywy, to rozszerzenie dróg żółciowych, to wsparcie dla wątroby, która dzięki nim może pozbyć się toksyn, których dostarczaliśmy jej z żywnością, kosmetykami, spalinami i środkami czystości i działać tak, jak jest zaprogramowana Jak bym nie napisała, to zabrzmi to górnolotnie, ale na terapię tę składają się elementy, które ze sobą współgrają i nie mogą zaistnieć (czyli działać na organizm) jedne bez drugich.

Anna72 próbowałaś skontaktować się z insytutem? Spróbuj, być może ktoś zareaguje. Masz w domu książkę? Jeśli nie, chętnie zrobię Ci prezent. Tu masz wiarygodne źródelko:
http://sci.pam.szczecin.pl/~fasting/download/GERS_ZYW.DOC

kinga - piszę z pracy. Mamy serwery w Szwajcarii, USA, UK i sama nie wiem gdzie jeszcze. Co Cię podkusiło, żeby sprawdzać skąd piszę?

Iwonkahaha - nie mam bulimii ani anoreksji

paproshka - sprawa kotów jest poruszona w filmie, który polecałam. Obejrzał ktoś z Was ten film? Nie znam się na diecie BARF, ale dieta polecana dla kotów w tym filmie, to chyba dokładnie dieta BARF.

Życzę wszystkim z całego serca wyzdrowienia. Miłego dnia.
_________________
PRIMUM NON NOCERE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Odżywianie, Diety, Przepisy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group