Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zaćma
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zacma dotyka zarowno okularnikow jak tych bez nich,
ja sama jestem krotkowidzem z astygmatyzmem ale moje kolezanki okularow nie nosiły nigdy i tez mają zacme to nie zalezy od wady wzroku ale na szczescie z tym da sie uporac i przywrocic znowu ostrosc widzenia
i faktycznie wiekszosc osob walce nie ma problemow z oczami mimo długotrwałej sterydoterapii
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uff, to dobrze Smile
Mam nadzieję, że mnie się zaćma nie przydarzy, wystarczy, że i tak już mam wadę wzroku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
unhappyy/happyy?
Senior
Senior


Dołączył: 08 Cze 2005
Posty: 56
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja "oślepłam" w ciągu pół roku. sterydy brałam 10 lat, zaćma pojawiła się po zwiększeniu metypredu na 60mg. Spuchły mi wtedy rogówki i się zaczęło...gorsze widzenie z dnia na dzień. Przed samą operacją nie wychodziłam nawet sama z domu żeby nic mnie nie rozjechało. Teraz już jestem dawno po operacjach i poza tym, że dostałam astygmatyzmu i widzę trochę podwójnie, w oczach wszystko w porządku... Smile Ach... no i musiałam się przestawić na okulary i przyzwyczaić się do tego, że już nie jestem krótkowidzem, lecz dalekowidzem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorotka2807
Junior
Junior


Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 16
Skąd: Wieliszew

PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 6:02 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko po bardzo długiej przerwie:)
mógłby ktoś napisać, w którym momencie można się zapisać na operację zaćmy.. jak już przestanę widzieć czy można wcześniej.. po co wogóle trzeba czekać aż ona sie rozwinie.. są jakieś leki (które działają), żeby ją cofnąć albo zachamować?? z góry dziękuję za info:*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to raczej okulista decyduje kiedy zapisać na operację; to jest chyba logiczne

przeczytaj wątek od początku, a znajdziesz odpowiedzi na resztę pytań Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorotka2807
Junior
Junior


Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 16
Skąd: Wieliszew

PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzi o to że moja okulistka raz ją widzi a raz nie... tzn raz mi mówi że jest duża a na następnej wizycie (ok miesiąc po..) mówi że nic nie widzi w moich oczach... zaćma chyba tak z dnia nadzień nie znika...
sama staram się kontrolować sytuacje.. jest marnie ale nie aż tak żeby jechać do szpitala (na szaserów mam swojego okulistę do którego mam się zgłaszać jak coś się poważnego dzieje..)..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zacma jak jest to nie znika samoistnie chyba twoja okulistka sama nie wie co robi ale od wykrycia zacmy do jej usunieca to długa droga , czasem rozwiją się latami czasem zatrzymuje sie w miejscu
ja proponuje zmienic okuliste
spokojnie to nie jest pilna sprawa
lekarz decyduje czy trzeba się zapisac na zabieg
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorotka2807
Junior
Junior


Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 16
Skąd: Wieliszew

PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 11:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na zabieg mi się nie spieszy... ale trzeba kontrolować sytuacjęSmile dzięki za odp. kolorowych:*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sro Mar 23, 2011 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam skierowanie na operację na razie lewego oka . Wymiana soczewki. Co z drugim nie wiem. U nas się czeka podobno od 1-2 lat w zależności jak zakwalifikuje komisja w szpitalu. Prywatnie tez można ale nie wiem ile to kosztuje ani gdzie i jak dokonać napadu na bank. Zamożnych krewnych nie przydzielono mi odgórnie a i TOTO tez Crying or Very sad
Chwilami mam dość lupuska i nie tylko.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lidziu,wierzę,że masz dość Rolling Eyes prywatnie taka operacja to koszt rzędu paru tysięcy niestety...Czy we wszystkich rejonach czeka się tak długo? MOże warto się rozeznać w tym temacie-wszak rejonizacji nie mamy ...
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lidia u nas czeka sie 3 lata ja tez juz mam skierowanie chociaz nie wiadomo czy wogole bede mogla miec operacje
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic zaczniemy szukać możliwości z mniejszym czekaniem.
Nie wiem tylko czy oba ślepka naraz robią czy nie. Z tego co pani doktor mówiła to nie. Nawet nie mam siły grzebać po postach. Pękające opuszki to nie uczulenie tylko jakieś inne draństwo tak orzekła pani dermatolog.Mam maść którą mam smarować i spać w rękawiczkach natychmiast jak zaczyna się coś dziać. Do lekarza poszłam dopiero jak mi podeszło ropą tak jak zastrzał i nie dało spać w nocy nawet na prochach.
A na działce kwitną krokusy.
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Asia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Lis 2003
Posty: 138
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Mar 25, 2011 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie dostałam skierowanie za zabieg zaćmy, niestety znów dała do przodu. Czeka się tak ok 2-3lata ale ja mam mieć wpisane pilne i mam mieć za jakieś 3 miesiące, bo jestem młoda i pracuję jako księgowa czyli oczami. Wydaje mi się że wszytko zależy od tego jakiego ma się lekarza. ja znalazłam młodą okulistkę, która pracuje w szpitalu i tak się mną zajmuje bez żadnego proszenia, przekupywania, wiara w służbę zdrowia może się podnieść tylko trzeba zaufać młodym lekarzom. Zresztą już nieraz się przekonałam, że młodzi bardziej się starają , są ostrożniejsi i bardziej dociekliwi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Sob Maj 14, 2011 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No już jestem po wymianie soczewki. Robione w klinice w Chorzowie. Prywatnie czekanie 1,5 tygodnia koszt 3350,-. Pobyt w klinice 24 godziny w cenie kontrola po tygodniu. Znieczulenie miejscowe tzn znieczulenie oka. sam zabieg trwa około 15 minut. Opatrunek na oku kilka godzin. 100 nakazów i zakazów przy wypisie. Jeżeli jest sama zaćma bez dodatkowej wady pacjent żegna się z okularami. Ja mam wadę dość skomplikowana tak że w tej chwili bazuję na starych okularach od czytania. Okulary do chodzenia są za mocne . Dobór szkieł już prywatnie w klinice za 2-3 miesiące.koszt około 140,-
Telewizja - umiarkowanie
komputer - 15 minut
czytanie - 15minut
Schlać się nie wolno pod groźbą kary śmierci czyli utraty oka
zero energicznych ruchów wszystko na zasadzie muchy w smole
zero napinania mięśni
podnieść coś do 1 kg później więcej nawet do 5 ale lepiej nie
zero kichania, kaszlania i jakiejkolwiek infekcji
no to na tyle
Czas wykorzystany.
Buziaki
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj tata czekal pol roku na zabieg zacmy i po jakis 9 miesiacach czyli 2 czerwca bedzie mial robione drugie oko, nawet nie wiedzial ze go zakwalifikowali tylko 4 dni temu zadzwonili, ze bedzie zabieg
takie szybkie terminy sa w Katowicach na ul. Ligockiej 3a w LUKS MED
z NFZ oczywiscie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group