Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Skąd Plaquenil?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Sro Sty 13, 2010 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z Rozporządzeniem MZ w sprawie sprowadzania z zagranicy produktów leczniczych nieposiadających pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, niezbędnych dla ratowania życia lub zdrowia pacjenta wystąpienia o objęcie refundacją produktu leczniczego sprowadzanego z zagranicy dokonuje się za pośrednictwem oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania pacjenta, a więc wymagany jest oddzielny wniosek.

Na druku zapotrzebowania Prezes NFZ potwierdza jedynie okoliczności wymagane przez ustawę ( art. 36 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych ) i wyraża lub odmawia wyrażenia zgody na objęcie refundacją produktu leczniczego.
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
justyna1974
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 227
Skąd: KATOWICE

PostWysłany: Sob Maj 29, 2010 4:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich! Lek ten bardzo łatwo można dostać wykupując poprostu receptę wypisaną od mojego reumatologa na normalnym polskim druku (zwykła recepta) u naszych sąsiadów Czechów. Ja tak robię i nie mam z tym żadnego problemu. Czasami zdarza się że w jakiejś aptece nie ma akurat to idę do innej w Cieszynie Czeskim jest ich naprawdę dużo Smile. A jeśli naprawdę nie ma nigdzie (raczej niemożliwe) to wtedy zamawiają go dla mnie i mam go na drugi dzień. Ja mieszkam w Katowicach i w moim przypadku taki rodzaj kupowania jest najlepszy bo nie mam najdalej - no i przy okazji jakieś malibu Pijacy zawsze kupię : )). Dzisiaj na przykład byłam i zapłaciłam 507 koron za opakowanie 60 tabletek. Korona w kantorze 0,154zł także 78zł kosztuje po przeliczeniu!. Pozdrawiam serdecznie - mam nadzieję że pomogłam tym co na południu Laughing
_________________
Jeśli się cofasz to tylko po to by wziąć rozbieg!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
micked
Junior
Junior


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Cze 19, 2010 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę taniej wychodzi, gdy kupuje się Plaquenil we Francji (bez recepty)- zapłaciliśmy 5,40 EUR (czyli 22 PLN) za 30 tabletek 200 mg. Ale przy większych ilościach trzeba uprzedzić aptekę wcześniej, żeby sprowadziła. Pozdrawiam, Michał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marzenkat33
Kadet
Kadet


Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 35
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna1974- dzięki za pomysł. Rzeczywiście Planquentil jest dostępny w Czechach zupełnie bez problemu.
Skorzystałam z Twojego pomysłu. Bardzo dziękuję Smile
_________________
Marzenka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
madzior87
Junior
Junior


Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 2

PostWysłany: Czw Lis 11, 2010 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!
Chciałabym odkupić od kogoś Plaquenil. Kończy mi się zapas z poprzedniej recepty, a dopiero we wtorek mogę podbić w ministerstwie zapotrzebowanie, później oczywiście ok 3 tygodni czekania aż apteka sprowadzi lek z Francji i tym sposobem zabraknie mi leku na ok 10 dni (2x200mg dziennie). Gdyby ktoś miał i chciał odsprzedać to bardzo chętnie odkupię Smile Proszę o kontakt na gg: 2982160 lub przez forum Smile
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lis 11, 2010 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jest to bezpośrednia pomoc, ale może rada.
Przez owych 10 dni bez Plaquenilu moim zdaniem można brać Arechin, o ile lekarz wyrazi zgodę. ( Choć logicznym wydaje się wziąć lek zastępczy niż nie brać wcale ). Przez 10 dni Arechin nie powinien dać objawów niepożądanych, których każdy się boi i dlatego decyduje się na Plaquenil ( chodzi mi o retinopatię ).
Jest to jakieś wyjście.
_________________
" Hatifnatowie wciąż gonią i gonią. Taki w nich niepokój (...) tylko chcą dotrzeć do horyzontu"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
viktoria
Junior
Junior


Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 11
Skąd: Londyn

PostWysłany: Czw Lis 11, 2010 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile
_________________
"Nic sie nie spelni,jesli nie jest wpierw marzeniem"


Ostatnio zmieniony przez viktoria dnia Nie Sie 14, 2011 4:29 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
madzior87
Junior
Junior


Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 2

PostWysłany: Czw Lis 11, 2010 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Hatifnat!
Całe szczęście, że jest to forum i można tutaj dowiedzieć się czegoś mądrego od "starych wyjadaczy" Wink
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Lis 11, 2010 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hatifnat, każdy z tych leków ma skutki uboczne. Quensyl, który ja brałam właśnie spowodował mi makulopatię i jaskrę. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lis 11, 2010 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Quensyl to ta sama substancja, co Plaquenil - hydroksychlorochina. Ponoć w badaniach rzadziej powoduje skutki uboczne, szczególnie pod postacią retinopatii ( uszkodzenia siatkówki ).
Wiem, że zarówno Arechin ( chlorochina ) jak i oba powyższe leki powodują podobne skutki uboczne.
Napisałam o tym dlatego, że wiele osób boi się Arechinu, gdyż jest niby "gorszy" a ja uważam, że przez 10 dni brania nie powinien uszkodzić siatkówki, uważam, że może być zastępczo przez kilka dni stosowany.
Zazwyczaj jest tak, że skutki uboczne jakie jak wysypka czy nudności pojawiają się od razu po zażyciu leku. Inne pojawiają się dopiero po przekroczeniu swoistej dla danego człowieka dawki kumulacyjnej ( czyli sumarycznej dawki od początku do końca terapii ).

Podobnie jest ze sterydami. Ponoć encorton zatrzymuje więcej wody w organizmie i bardziej się przy nim tyje niż na metypredzie. Gdy skończy mi się metypred, zastępczo przyjmuje encorton, zanim wybiorę się do lekarza po receptę. I przez tych kilka dni nie tyję i nie puchnę.

PS Brałam Plaquenil przez 10 miesięcy a obecnie biorę Arechin. Nie zauważyłam różnicy.
_________________
" Hatifnatowie wciąż gonią i gonią. Taki w nich niepokój (...) tylko chcą dotrzeć do horyzontu"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Lis 11, 2010 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to odpowiedni wątek, ale najwyżej dziewczyny nas przeniosą.
Pewnie, że nic się nie stanie. Ja na quensyl musiałam przejść bo arechin wywoływał mi ataki epi takie, których przed tym lekiem nie miałam. Ogólnie to na arechinie lepiej się czułam mniej mnie stawy bolały niż na quensylu. Jak zaczęłam przyjmować quensyl to wyszło mi bardzo dużo włosów. Jak zaczęły odrastać to mocno pokręcone. Po arechinie tego nie miałam. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
micked
Junior
Junior


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś odstawiał w ogóle hydroksychlorochinę? Moja przyjaciółka z Sjoegrenem brała przez dłuższy czas Arechin, teraz przyjmuje Plaquenil (mówi że mniej odczuwa skutkow ubocznych) ale doszła do wniosku, że nie widzi też specjalnej poprawy i myśli o odstawieniu tego leku, żeby nie tracić pieniędzy. Poza nim nic nie bierze, a z lekarzem będzie się widzieć dopiero za kilka miesięcy. Czy ktoś ma doświadczenie z takim odstawianiem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przez ponad pół roku brałam -najpierw quensyl,potem arechinę-pierwsze miesiące były wspaniałe ponieważ pierwszy raz od ponad 2lat mogłam odstawić leki p.bólowe...Teraz mam przerwę zalecana,której obawiałam się ze względu na ,możliwy powrót dolegliwości bólowych,ale...jest nadal nieźle-mija 2 miesiąc Wink
co do zamienników...ja lepiej tolerowałam quensyl jednak pewnie wiesz,ze reakcja na leki to bardzo indywidualna sprawa Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
elora
Junior
Junior


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 3

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2011 8:55 pm    Temat postu: Re: plaquenil Odpowiedz z cytatem

nie wiedzialam ze w Polsce plaquenil jest tak ciezko dostepny ... ja we Wloszech mam dostep do tego leku na recepty za darmo ... sama go uzywam w walce z choroba ... w domu mam 3 opakowania tego leku zbedne jezeli ktos bylby zainteresowany prosze o kontakt Smile
_________________
"Siamo fatti della stessa sostanza dei sogni"(W. Shakespeare)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Pon Kwi 18, 2011 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam możliwość sprowadzenia z Francji. Cena 5,50 euro. Do tego koszt wysyłki (przywozi mi kierowca Paryż-Polska).
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group