Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zapalenie nerek
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Gru 19, 2005 8:23 pm    Temat postu: zapalenie nerek Odpowiedz z cytatem

To znowu ja Very Happy nie wiem, ale cały czas mam pytania hehe... dawno nie byłam na forum, powrót tocznia mnie zmobilizował, aż wstyd się przyznać Embarassed Właśnie teraz się zastanawiam czy może ja mam białko w moczu spowodowane zapaleniem nerek, ponieważ antygeny i dopełniacze miałam roione 3 miesiące temu i było ok tzn. nie sugerowały na jakiś nawrót o tak, a mocz cały czas białko, a ostatnia krew wszystko ok oprócz lekocytów gdzie sięgają 10,1 tyś. oraz płytek krwi które spadły mi z 423 tys. do 292tyś. a przy tym mam wieczorem stan podgorączkowy, oraz chodzę siusiu w nocy z 4 razy nom teraz już mniej ale był czas, że 6 razy to mało i mam dużo krwi w moczu. Może być to objaw zapalenia nerek? oczywiście pogadam ze swoją profesor, ale czy wy mieliście może takie objawy i było to zapalenie. Bo ja w sumie mam nadzieje, że nie będzie trzeba pulsów z endoxanu, tylko może jakiś mocny antybiotyk na początek i białko się wycofa.... nom ale marzenia to dobra sprawa Very Happy

pozdrawiam ciepło-angela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 19, 2005 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angela, nie bardzo cię rozumiem Confused
Przecież właśnie zapalenie nerek to najczęstszy objaw aktywnego tocznia, główny objaw jego działności, zapalenie nerek jest przyczyną białkomoczu, krwiomoczu i generalnie dysfunkcji tego narządu. pulsy są po to by to zapalenie zlikwidować, a w wyniku tego ustaje białkomocz i nerki zaczynają znów pracować normalnie.

toczniowego zapalenia nerek nie leczy się antybiotykami, bo to nie infekcja...
antybiotyki owszem mogą ci podać, jak źle wyjdą badania posiewu moczu, bo toczniowcy często mają przy okazji infekcje dróg moczowych.
ale to leczenie nie przyczyni się do porawy stanu nerek, przykro mi ale nie warto bronić się przed pulsami, wiem że to nic przyjemnego, ale musisz uwierzyć że korzyści (czyli opanowanie utraty białka i poprawa funkcji nerek) są znacznie większe niż pptencjalne skutki uboczne.
trzymaj się.

poczytaj o szczegołach:
Choroba nerek w toczniu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Gru 20, 2005 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje nenya... ja myślę, że sama siebie po prostu chciałam oszukać, a raczej usilnie pocieszyć Smile to powiedz mi jeszcze czemu antygeny nie wykazują jakiejś większej aktywności, czy dopełniacze, to nie ma znaczenia?
pozdrawiam ciepło-angela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Gru 20, 2005 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem o jakich antygenach piszesz, dopełniacz przy poważnym zajęciu nerek i aktywacji choroby powinien być obniżony, zresztą to wszystko jest pod odnośnikiem podanym w poprzednim poście.

no a przede wszystkim, nie wiemy przecież jaka jest dynamika tych procesów! 3 miesiące to może być cholerny szmat czasu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gusia_92
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lip 2005
Posty: 1076
Skąd: Skoczów

PostWysłany: Wto Gru 20, 2005 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mowisz nenya ze powinien byc obnizony, hm..... trzeba bedzie przeanalizowac moj ostatni wypis ze szpitala. Sad
_________________
.:Hoy se que tu ya no me quieres y eso es lo que mas me hiere:.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sro Gru 21, 2005 4:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O matko wiecie co się stało?! robiłam dobową zbiórkę moczu, w której mieli określić białko nom... nazbierałam, wymieszałam <dokładnie> nom i wlałam do trzech pojemniczków. Pierwszy pojechał do mojego szpitala, drugi do drugiego spzitala<płatnie robione badanie>,a trzeci do prywatnego laboratorium... wyniki były następujące... z mojego szpitala białko 2,6 g w 1800ml, w drugim szpitalu 6,6g a w trzecim 3,73g.... aaaa!! jak to jest możliwe!! Exclamation Exclamation Exclamation Evil or Very Mad ja rozmumiem,że 10% pomyłki jest dopuszczalne, ale nie tyle ?? Sad oczywiście moja pani profesor wzieła wynik za prawdziwy ten z mojego szpitala, ale nie zawsze tam moge robić i co teraz? gdzie i komu mam wierzyć... spotkałyście się z czymś takim? ....
... teraz tm bardziej chcę na studia analityczne...
<wkurzona i zdezorientowana>

pozdrawiam ciepło-angela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Gru 21, 2005 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i masz .....zupełny zamęt...aż takie rozbiezności..... Question mimo wszystko i tak ten najniższy 2,6 nie jest za ciekawy.
Miałam podobną rozbieżnosc z potasem......gdyby nie przytomność mojej lekarki nie wiadomo jak by sie to skonczylo.Potas na cito...najpierw 3,9...dobry..?.a jednak , znając moj organizm ..kazała jeszce raz posłac krew za godzinę okazalo sie ze jest 2,9 ..krytyczny.........zanim przyszedł wynik laboratorium dzwoniło na odzial ...aby natychmiast podłączyć pacjentce potas. Często zdrzaja sie błedy .ale czasami czlowiek moze stracić zycie....Tego nie powinno być.

Monika


Ostatnio zmieniony przez Monika B dnia Wto Maj 23, 2006 6:45 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Gru 21, 2005 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mowisz nenya ze powinien byc obnizony,


nie mówię że powinien, ale uważa się że dopełniacz jest zużywany w reakcjach immunologicznych jakie mają miejsce w przebiegu tocznia, a jego niski poziom świadczy zazwyczaj o aktywnej reakcji immunologicznej toczącej się np. w nerkach.
więc może być traktowany jako powien wskaźnik, że toczeń aktywnie "zajął się" nerkami...

Co do różnych wyników w różnych laboratoriach, to zupełnie mnie to nie dziwi, nie dotyczy to tylko białka w moczu, pewnie wszystkie badania robione równocześnie w kilku ośrodkach dałyby spory rozrzut wyników - dlatego trzeba się trzymać jednego lab., błąd pomiarów jest wtedy w miarę stały a wyniki przez to lepiej interpretowalne.

O błędach analiz można by podręczniki pisać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sro Gru 21, 2005 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że 2,6 g to nie zaciekawy wynik...dlatego we wtorek umawiam się z profesor na wizyte i będziemy rozmawiać co dalej... chyba jasne, że pulsy ... i pewnie znów z endoxanu<już raz miałam>, ale takie rozbieżności wyników, wiecie co?? no po prostu żenujące Confused a i jeszcze coś- w krwi wyszło, że mam ponad 10,1 tyś. leukocytów... duuużo, czytałam, że to może być objaw infekcji wirusowej?? wiecie może jakie są skutki takich dużych lekocytów Question

pozdrawiam ciepło-angela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Gru 22, 2005 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy katar.czy przeziebienie...lekki ból gardla .a juz leukocyty skacza so góry .nie jest tego aż tak dużo tym się nie przejmuj
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
megi
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 13 Maj 2005
Posty: 160
Skąd: powiat Kraków

PostWysłany: Czw Gru 22, 2005 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem przy infekcjach bakteryjnych leukocyty też idą w górę, chociaż ja przy infekcji miałam dużą leukopenie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Nie Wrz 05, 2010 12:01 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zna taka osobe..... zeszła z wyzego biakomoczu do 0.wydawało sie to niemozlwe bo na pocztaku miala ponad 20 g na dobe w tej chwili od półtora roku trzyma sie O pulsów miała chyba 10 .....ale jest to w ten sposob w klinice ..3 x solumedrol po 500 a pózniej co drugi dzień podaje sie endoxan w dwakach po 200 mg..w sumie w jednym cyklu pięc czyli 1 gram ednoxanu , miesiąc przerwy i dalej aż wyniki zaczną sie poprawiac...
brała ednoxan w tym samym czasie co ja ...wiec spedziałysmy ze soba sporo czasu .
Na poczatku wydawało sie to wręcz niemożliwe .a jednak jest dobrze...
w tej chwili czuje sie dobrze ......pojawia sie od czasu do czasu na badaniach jest ok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Wto Maj 23, 2006 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszko Very Happy zejście z dużego białkomoczu jest możliwe nawet do "0" ale po samym solumedrolu to chyba nie.
Martusia jak zapewne pamietasz jest obecnie na neoralu. To właśnie neoral plus sterydy(calcort) spowodawały , że u Marty jest teraz "0" białka .
Znam osoby , leczone też sterydem plus endoxan z takim samym skutkiem jak u Marty.
Wniosek: raczej potrzebny lek z immunosupresji sam solumedrol to za mało.
Tyle z moich obserwacji na oddziale nefrologii gdzie obecnie Marta jest leczona i wcześniej na nefrologii w CZD -gdzie leczenie wdrożono.
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Sro Maj 24, 2006 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Nie Wrz 05, 2010 12:01 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group