Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

grypa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Sro Lut 03, 2010 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umówiłam się na szczepienie.

Nie jest wymagane żadne potwierdzenie faktu, że osoba, która chce się zaszczepić bezpłatnie w ramach powyższej akcji, należy do określonej grupy ryzyka.


Margaret, dziękuję. Very Happy
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pią Wrz 24, 2010 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy artykuł oraz bezpłatne szczepienia przeciw grypie i pneumokokom dla osób z grup ryzyka.

http://www.domzdrowia.pl/czytelnia/page/697,bezplatne-szczepienia-przeciw-grypie-i-pneumokokom-dla-osob-z-grup-ryzyka
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Pią Wrz 24, 2010 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie ostatnie szczepienie o malo nie zakonczylo sie smiercia wiecej sie nie dam szczepic ale jak ktos moze to czemu nie Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle tylko, że nikt nie wie przed szczepieniem, czy nie będzie miał reakcji poszczepiennej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeciwwskazaniem z pewnością są wysokie dawki sterydów i immunosupresji;
ja mam nadzieję,że moja dr mi pozwoli na szczepienie Confused
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Wrz 08, 2011 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bezpłatne szczepienie na grypę i przeciw pneumokokom dla osób z grup ryzyka.

Cytat:
W rozpoczynającym się sezonie jesiennym na grypę może zachorować nawet kilka milionów Polaków.
Szczególnie zagrożeni są seniorzy i osoby z przewlekłymi chorobami układów: sercowo-naczyniowego, oddechowego i cukrzycą.
Dobrą wiadomością jest to, że po raz pierwszy w Polsce szczepienie przeciw grypie będzie mogło być realizowane metodą śródskórną. Dodatkowo wszystkie szczepionki na grypę sezonową będą uodparniały także na wirusa grypy pandemicznej AH1N1v. Do szczepień profilaktycznych zachęcają lekarze-specjaliści oraz organizatorzy akcji społecznej "Zaszczep zdrowe nawyki".
Aby zwrócić uwagę na znaczenie profilaktyki w leczeniu grypy, w dniach 4-8 października br. w sześciu regionach Polski zostanie przeprowadzona akcja bezpłatnych szczepień dorosłych pacjentów z chorobami przewlekłymi, pod hasłem "Zaszczep zdrowe nawyki".
W ramach kampanii zaplanowano ok. 3000 szczepień przeciw grypie oraz przeciw pneumokokom. Szczepienia realizowane będą w Centrach Medycznych Falck: w Gdańsku (al. Jana Pawła II 20), Katowicach (ul. Warszawska 52), Krakowie (ul. Mazowiecka 4/6), Poznaniu (ul. Strzelecka 49), Szczecinie (ul. Narutowicza 13E) i Warszawie (ul. Sapieżyńska 10, ul. Mariańska 1).
Zapisy prowadzone będę od 27 września do 1 października
w godzinach 8:00-18:00 pod numerem 22 536 97 62. Patronat merytoryczny nad kampanią sprawują Polskie Towarzystwo Chorób Płuc oraz Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej. Partnerami akcji szczepień są Centra Medyczne Falck oraz firma Sanofi Pasteur.
Zgodnie z danymi epidemiologicznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), na grypę rocznie zapada 5-15% populacji. Oznacza to, że w tym roku najprawdopodobniej zachoruje nawet kilka milionów Polaków. Szczególnie zagrożone jest zdrowie osób z grup podwyższonego ryzyka powikłań pogrypowych: dorosłych powyżej 65. roku życia oraz przewlekle chorych. Stąd tak ważna jest odpowiednia profilaktyka, w tym przede wszystkim szczepienia. Skuteczną ochronę zapewni w tym roku uwzględnienie szczepu pandemicznego grypy A/H1N1 w szczepionce sezonowej oraz umożliwienie szczepienia drogą śródskórną.
Z bezpłatnych szczepień przeciw grypie i pneumokokom dla dorosłych będą mogli skorzystać pacjenci z grup podwyższonego ryzyka w ramach akcji społecznej "Zaszczep zdrowe nawyki".


ŹRÓDŁO

p.s.informacja ukazała się w marcu'2011 więc wnioskuję,że to aktualne już niedługo będzie Wink
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w grudniu, przed swietami, przechodziłam grypę. Od tamtego czasu, pomimo terapii antybiotykowej, utrzymywał mi sie sporadyczny kaszel, choc żadnych innych objawow grypowych nie mialam. Pojawial się głównie gdy wieczorem zmienialam pozycję na leżącą, podczas dni zaledwie odkaszliwałam, odchrząkiwalam lekko.
Jak zwykle byłam zapracowana i ani czasu, ani siły na dodatkowe wizyty u lekarza i badania nie mialam.
Dzis znow mam grypę, ponoc wróciła tak szybko i ze zdwojoną siła, bo poprzedniej nie wyleczylem dobrze. Szczątkowy kaszel był tego objawem. Dzis wrecz się duszę kaszlem. Moja kolejna kuracja antybiotykowa trwa juz 5 dni i nie ma żadnej poprawy. Miód i czosnek zjadam teraz w olbrzymich ilosciach, ale nawet to nie przynosi poprawy. Owszem, wydzielina w gardle juz przeszla, ale z oskrzelach nadal wystepuje i przeszkadza.
Mialam jutro zrobic przeswietlenie płuc, ale nadal boje się wychodzic z domu, zeby znowu nie bylo za wczesnie. Ostatnim razem wyszlam z domu i odstawiłam antybiotyk po 7 dniach, a okazało się to za wczesnie.
Czy ktos z Was miał podobne doswiadczenia? Czy to wyleczalne jest, czy juz bliski koniec? Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klasyka,właśnie leczę coś podobnego na oddziale.
Koniecznie zrób morfologię z rozmazem i podstawa-OB i Crp.
Grypa nie wraca ponoć -pewnie sie nadkaziłaś.Kaszel po infekcji(niekoniecznie niedoleczony) potrafi dac popalic nawet do miesiąca po infekcji-wtedy warto sięgnąć na noc po lek p.kaszlowy,a jeśli masz problem przewlekły z drogami oddechowymi-to już trochę inna "procedura".

Jeśli rano dokucza ci ten mokry-zażyj ACC (do 17stej),na noc -jeśli ,budzi cię w nocy -zażyj supremin.Ale koniecznie udaj się do lekarza,zrób badania.
Czas reakcji na antybiotyk jest w sumie ustalony na 48 godz.Ja zaskoczyłam dopiero przy ..7 ze sterydem dożylnie .Ale trzymam kciuki-nie zwlekaj!
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byłam u lekarza. dostałam Duomox (1 g. co 12 godz.), Biseptol (480) i Erdomed wykrztusny.
A ten lek ACC, albo Supremin mogę brac przy swoich lekach? (dla przypomnienia: biorę clexane, metypred, tritace, sectral, verospiron, acard, quinax)
Pozdrawiam Smile)))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli o kaszel chodzi do Margaret doradziła Ci idealnie-mogłaby pracować w aptece Very Happy Grypa to choroba wirusowa i antybiotyki na nią nie działają-właściwe jest zastosowanie antybiotyku w momencie gdy w trakcie grypy dojdzie do nadkażenia. Na początku jak wiadomo, że infekcja jest wirusowa to bardzo dobrze działa Sambucol-standaryzowany wyciąg z bzu czarnego (przez to że standaryzowany to w każdej dawce jest zawarta właściwa ilość substancji czynnej), do tego syrop zawiera opatentowany składnik antyvirin, na który prowadzone były badania kliniczne z wirusem grypy.


Jak masz erdomed to już nie można brać acc a supremin zaraz sprawdzę czy nie ma interakcji

Supremin nie ma interakcji z Twoimi lekami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, zapomniałam o Quensylu, który kupuję w Niemczech.

Za pomoc wszystkim dziękuję, bardzo dziękuję.
Co ja bym bez Was uczyniła. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Sty 20, 2013 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aktualny temat na teraz , prosze bardzo Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Czw Lut 21, 2013 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak w temacie... mam pytanie o lek. Czy mogę stosować lek Acatar? Zawiera on pseudoefydrynę. Jakiś katar mi się przypałętał i myślę jakby go wytępić do weekendu Wink
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Lut 21, 2013 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monia85 ja nie raz biorę mi pomaga i nic się nie dzieje. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Lut 21, 2013 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też stosowałam i nic mi nie było.. Very Happy
Tylko u mnie katar leczony trwa tylko 7 dni a nie leczony aż tydzień Rolling Eyes Mr. Green
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group