Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cellcept Neoral/Equoral i inne, a ust. refundacyjna z 2012r.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krysia
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 110

PostWysłany: Sob Lut 04, 2012 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:
wyszukiwarka leków:

http://leki-refundowane.com/

Nie zawsze leki będące na liście refundacyjnej są refundowane dla Nas - jeżeli w ChPL nie ma wskazania rejestracyjnego do konkretnego schorzenia płacimy 100%. Evil or Very Mad
Kina napisala "Może da radę też coś zakombinować z tym wskazaniem z zaostrzeniem ch.reumat."
Lekarka, która obecnie w zastępstwie prowadziła mnie w szpitalu obawiała się wypisać mi clexane na ryczałt. Ponieważ w lutym mam biopsję nerki dostałam receptę na 14 zastrzyków - zgodnie ze wskazaniami.


Ostatnio zmieniony przez Krysia dnia Nie Lut 12, 2012 5:12 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Lut 04, 2012 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kinguś, nie zawsze leki będące na liście refundacyjnej są refundowane dla Nas - jeżeli w ChPL nie ma wskazania rejestracyjnego do konkretnego schorzenia płacimy 100%. Evil or Very Mad Ale to już na pewno wiesz

link do strony z chpl też zamieszczałam, wystarczy się cofnąć; podawałam dwa adresy praktycznie jeden po drugim, by móc sobie sprawdzić, jaki lek na co jest zarejestrowany i jak wygląda teraz jego cena
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Sob Lut 25, 2012 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę leków refundowanych.

http://fakty.interia.pl/raport/awantura-o-refundowane-leki/news/ministerstwo-zdrowia-opublikowalo-nowa-liste-lekow,1764405,7858
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Nie Lut 26, 2012 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani,
w grudniu wykupiłam sobie leki na 3 miesiące i jak dotychczas korzystam z zapasow. Nie bylam w aptece, nie prosiłam tez w 2012 r. lekarza o receptę i na razie nie wiem jak bardzo finansowo obciążą mnie moje leki.
Ale to co piszecie mocno mnie zatrważa. Jak probuję coś czytac to zniechęca mnie bełkot medyczny, którego nie sposób zrozumiec i lekturę odkładam. Zróbcie tak samo, będzie co ma być...
Z pozdrowieniami,
klasyka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj pierwszy dzień obowiązywania nowej listy refundacyjnej.
Imuran-bez zmian
Endoxan powrócił na listę-3,2
CellCept-Steroidzalezny i cyklosporynozalezny, zespół nerczycowy,nefropatia toczniowa, zapalenie naczyn,nefropatia IgA oraz stan po przeszczepie narzadu unaczynionego badz szpiku - u dzieci do 18 roku zycia-3,2
Sandimmun Neoral-1. choroby autoimmunizacyjne , 2.Zespół Alporta z białkomoczem ,nefropatia toczniowa, anemia aplastyczna oraz nieswoiste zapalenia jelit- u dzieci do 18 roku zycia-25mg-47,94, 50mg-86,26, 100mg-143,49 a odpowiedniki wszystkie dawki za 3,2
arechin 6,06 nowe wskazanie-choroby autoimmunizacyjne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zolwik323
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 92
Skąd: Wawa

PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 7:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cały czas czekam na interpretację z MZ zapisu dotyczącego rozszerzenia refundacji leków zawierających MMF (m.in. Cellcept). Dlatego ja na razie wstrzymuję się z wykupem.
Jeżeli jednak ktoś mocno potrzebuje już teraz wykupić, to może warto zastanowić się nad tańszym zamiennikiem? U mnie w aptece sprawdzili, że w hurtowniach dostępny jest już LIMFOCEPT 500mg 50 tab. w cenie ok. 212 zł. Przy Cellcepcie w cenie 375 zł, mamy oszczędność ok. 163 zł na opakowaniu. Ja rozważam takie wyjście i je przetestuję jeżeli interpretacja zapisu w obwieszczeniu nie będzie po myśli (rozszerzenie będzie dotyczyło tylko i wyłącznie dzieci do 18 roku we wszystkich wypisanych wskazaniach).

PS. Walczymy dalej, kolejna lista już za 2 miesiące Smile

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozszerzenie dotyczy tylko dzieci do 18 rż tym razem więc może za 2 m-ce się uda!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Joanna888
Junior
Junior


Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 3
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Przebywam obecnie na oddziale Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. W piątek profesor Klinger zadecydował o dodatkowym leku dla mnie jakim jest mykofenolan mofetylu i oczywiście przy moim łóżku rozgorzałą się dyskusja między lekarzami na temat refundacji tego preparatu. Wniosek był jasny że lek NIE jest refundowany, a lekarze po 1 marca wypisywali refundacje i teraz klinika pewnie będzie musiała zwrócić pieniążki, bo np mojej koleżance udało się kupić trzy opakowania po 3,20 zł. Ale teraz już będzie musiała kupić w normalnej cenie. Z tego co wiem to profesor cały czas próbuje rozmawiać na temat tej refundacji z Ministerstwem ale jak to moja Pani dr określiła są problemy formalne. Mam nadzieje że uda się profesorowi wywalczyć tą refundacje i przy kolejnej liście leków już będzie refundowany Laughing

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asiu daj znać jak się sprawa zakończy Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zolwik323
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 92
Skąd: Wawa

PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Petcje podpisało już 405 osób (http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=8418).
Jestem w kontakcie z prof. Klingerem i prof. Tłustochowiczem, którzy aktywnie wspierają sprawę refundacji - wystosowali odpowiednie pisma do MZ.
Dodatkowo ja wysłałem pisma do:
- Agencji Oceny Technologii Medycznych i Rady Przejrzystości (www.aotm.gov.pl)
- Dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji - Artura Fałka
Nadal czekam na odpowiedź z MZ ws interpretacji zapisów dotyczących rozszerzenia. Jak widać część leakrzy też nie jest pewna jak je interpretować. Wiem, że MZ dostało bardzo dużo próśb w tej sprawie, ale nadal milczy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hatifnat
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 531
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Mar 23, 2012 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

katarzynadudek7 napisał:
No to do wkurzenia dorzucę fakt , że byłam z młodą u lekarza Smile Po receptę na mleko ( należy jej się Wink ) - nie dostałam bo może ją dać tylko kierownik przychodni czyli mój "ulubiony" ( pediatra który twierdzi że toczeń to azs - nie mylić z rzs Very Happy) , po skierowanie do gastrologa na badania w kierunku celiaki - nie dostałam chociaż to ta lekarka sugerowała owe badania ale skierowanie może wydać tylko kierownik a ten już dwa razy odmówił , po skierowanie do hematologa - sytuacja jak wyżej Very Happy Kobita sama nie wiedziała co ma powiedzieć no poza odesłaniem na wizyty prywatne. Poprzewracało się panu doktorowi w główce , poprzewracało Very Happy



Dziś też padłam ofiarą Polskiego Absurdu Refundacyjnego.

Jestem alergikiem od zarania dziejów i do tej pory każdy lekarz mógł mi przepisać leki przeciwhistaminowe, które dla mnie były refundowane jak dla każdego ubezpieczonego obywatela.

Mam przewlekłą pokrzywkę, którą też próbuje się leczyć tymi lekami.
Oczywiście jednak ani reumatolog, który stwierdza pokrzywkę, ani lekarz rodzinny, który ma dane w karcie, iż jestem alergikiem, nie mogą mi wypisać recepty na ryczałt (choć mi się należy), gdyż nie mam zaświadczenia od alergologa (u którego nie byłam z 8 lat, bo i nie było takiej potrzeby).


Czy ktoś wie może, jak ma wyglądać zaświadczenie od jakiegokolwiek lekarza specjalisty, by lekarz rodzinny mógł mi posłusznie, jak do tej pory, wypisywać mi leki?

Wystarczy wypis ze szpitala ze stwierdzoną chorobą?
_________________
" Hatifnatowie wciąż gonią i gonią. Taki w nich niepokój (...) tylko chcą dotrzeć do horyzontu"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Pią Mar 23, 2012 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hatifnat - moja internistka mówiła, że liczy się albo wypis ze szpitala (do roku czasu), albo zaświadczenie od lekarza specjalisty. Oni mają specjalne druczki do takich zaświadczeń. Jest tam wpisane rozpoznanie itp. plus oczywiście lista leków. Co rok trzeba lekarzom rodzinnym takie papierki zanosić, bo inaczej nic nie wypiszą. Ja ostatnio zaniosłam i nie było problemu.
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mel-ania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 776

PostWysłany: Pią Mar 23, 2012 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez Mel-ania dnia Pon Gru 16, 2013 9:41 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Joanna888
Junior
Junior


Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 3
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2012 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

INFORMACJA PRASOWA
w związku z publikacją projektu Obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 maja 2012 r.

Projekt Obwieszczenia Ministra Zdrowia zawiera listę refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, która wejdzie w życie z dniem 1 maja 2012 r.
(...)
7. W obwieszczeniu dodano nowe wskazania pozarejestracyjne (off-label). Dla wymienionych niżej substancji czynnych są to odpowiednio:
a. cyklofosfamid - choroby autoimmunizacyjne oraz amyloidoza;
b. azatiopryna - choroby autoimmunizacyjne inne niż wymienione w Charakterystyce Produktu Leczniczego;
c. flutikazon postacie donosowe - nieżyt infekcyjny lub alergiczny nosa; Nieżyt trąbki słuchowej powikłany wysiękowym zapaleniem ucha;
d. colecalciferolum (vit. D3) - osteoporoza, profilaktyka osteoporozy posterydowej - zgodnie z zaleceniami EULAR i polskimi lub profilaktyka osteoporozy posterydowej - zgodnie z zaleceniami EULAR i polskimi w zależności od zapisów w odpowiednich charakterystykach produktów leczniczych;
e. ryzendronian sodu - profilaktyka osteoporozy posterydowej;
f. mykofenolan mofetilu - steroidzależny i cyklosporynozależny zespół nerczycowy, nefropatia toczniowa, zapalenie naczyń - u dorosłych; Leczenie tocznia rumieniowatego układowego oraz twardziny układowej;
g. kwas foliowy - u chorych przyjmujących metotreksat w schorzeniach reumatycznych - zgodnie z zaleceniami EULAR i polskimi;
h. amlodypina, nitrendypina, werapamil, diltiazem - w leczeniu pierwszoliniowym objawu Raynauda związanego z twardziną układową (Systemic Sclerosis - Related Raynaud's Phenomenon);
i. budesonid, postacie wziewne - wirusowe zapalenie krtani u dzieci;
j. enoksaparyna - zespół antyfosfolipidowy.
(...)
Jednocześnie przypominamy, że każdy pacjent powinien być poinformowany przez aptekarza o możliwości nabycia tańszego zamiennika leku, przepisanego przez lekarza. Większość leków posiada swoje tańsze odpowiedniki, które nie powodują żadnej różnicy terapeutycznej. Warto skorzystać z prawa do informacji o tańszym leku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 548
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CellCept dla chorych na toczeń i twardzinę jest od 1 maja refundowany
wchodzi za 3,2
oto oficjalne wskazanie:
-steroidozależny i cyklosporynozależny zespół nerczycowy,nefropatia toczniowa, zapalenie naczyń u dorosłych, leczenie tocznia układowego oraz twardziny układowej u dorosłych+te stare wskazania co były


Sandimmun NeoralŸ
kaps. elastyczne (10 mg) 60 szt. (RP) R/4061
Cena bez refundacji: 61.13 zł
ryczałt We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji : 29.30 zł
ryczałt Choroby autoimmunizacyjne (wskazanie pozarejestracyjne) : 29.30 zł
ryczałt Zespół Alporta z białkomoczem , nefropatia toczniowa, anemia aplastyczna oraz nieswoiste zapalenia jelit - u dzieci do 18 roku życia (wskazanie pozarejestracyjne) : 29.30 zł
Sandimmun NeoralŸ
kaps. elastyczne (25 mg) 50 szt. (RP) R/3366
Cena bez refundacji: 123.10 zł
ryczałt We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji : 53.31 zł
ryczałt Choroby autoimmunizacyjne (wskazanie pozarejestracyjne) : 53.31 zł
ryczałt Zespół Alporta z białkomoczem , nefropatia toczniowa, anemia aplastyczna oraz nieswoiste zapalenia jelit - u dzieci do 18 roku życia (wskazanie pozarejestracyjne) : 53.31 zł
Sandimmun NeoralŸ
kaps. elastyczne (50 mg) 50 szt. (RP) R/3367
Cena bez refundacji: 240.67 zł
ryczałt We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji : 97.90 zł
ryczałt Choroby autoimmunizacyjne (wskazanie pozarejestracyjne) : 97.90 zł
ryczałt Zespół Alporta z białkomoczem , nefropatia toczniowa, anemia aplastyczna oraz nieswoiste zapalenia jelit - u dzieci do 18 roku życia (wskazanie pozarejestracyjne) : 97.90 zł
Sandimmun NeoralŸ
kaps. elastyczne (100 mg) 50 szt. (RP) R/3368
Cena bez refundacji: 456.38 zł
ryczałt We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji : 167.64 zł
ryczałt Choroby autoimmunizacyjne (wskazanie pozarejestracyjne) : 167.64 zł
ryczałt Zespół Alporta z białkomoczem , nefropatia toczniowa, anemia aplastyczna oraz nieswoiste zapalenia jelit - u dzieci do 18 roku życia (wskazanie pozarejestracyjne) : 167.64 zł
Sandimmun NeoralŸ
roztw. doustny (100 mg/ml) 50 ml (RP) R/3369
Cena bez refundacji: 445.88 zł
ryczałt We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji : 132.11 zł
ryczałt Choroby autoimmunizacyjne (wskazanie pozarejestracyjne) : 132.11 zł
ryczałt Zespół Alporta z białkomoczem , nefropatia toczniowa, anemia aplastyczna oraz nieswoiste zapalenia jelit - u dzieci do 18 roku życia (wskazanie pozarejestracyjne) : 132.11 zł

ImuranŸ
tabl. powl. (25 mg) 100 szt. (RP) R/1442
Cena bez refundacji: 39.53 zł
ryczałt We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji : 12.32 zł
bezpłatne Nowotwory złośliwe : 9.12 zł
ryczałt Nefropatia toczniowa oraz zapalenie naczyń - u dzieci do 18 roku życia (wskazanie pozarejestracyjne) : 12.32 zł
ryczałt Plamica Henocha-Schoenleina (wskazanie pozarejestracyjne) : 12.32 zł
ryczałt Nefropatia IgA (wskazanie pozarejestracyjne) : 12.32 zł
ryczałt Nieswoiste zapalenie jelit (wskazanie pozarejestracyjne) : 12.32 zł
ryczałt Choroby autoimmunizacyjne inne niż wymienione w Charakterystyce Produktu Leczniczego (wskazanie pozarejestracyjne) : 12.32 zł
ImuranŸ
tabl. powl. (50 mg) 100 szt. (RP) R/2778
Cena bez refundacji: 63.09 zł
ryczałt We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji : 5.83 zł
bezpłatne Nowotwory złośliwe : 2.27 zł
ryczałt Nefropatia toczniowa oraz zapalenie naczyń - u dzieci do 18 roku życia (wskazanie pozarejestracyjne) : 5.83 zł
ryczałt Plamica Henocha-Schoenleina (wskazanie pozarejestracyjne) : 5.83 zł
ryczałt Nefropatia IgA (wskazanie pozarejestracyjne) : 5.83 zł
ryczałt Nieswoiste zapalenie jelit (wskazanie pozarejestracyjne) : 5.83 zł
ryczałt Choroby autoimmunizacyjne inne niż wymienione w Charakterystyce Produktu Leczniczego (wskazanie pozarejestracyjne) : 5.83 zł
Endoxan
draż. (50 mg) 50 szt. (RP) R/2408
Cena bez refundacji: 53.72 zł
ryczałt We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji : 3.20 zł
bezpłatne Nowotwory złośliwe : 0.00 zł
ryczałt Choroby autoimmunizacyjne i amyloidoza (wskazanie pozarejestracyjne) : 3.20

reszta bez większych zmian
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group