Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przyczyny - gdybanie ...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
znedzynski
Junior
Junior


Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 18
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem kilka krytycznych uwag, czy słusznych większość tu obecnych na tym forum chorych może sama sprawdzić.

W pokerze jest taki moment, w którym następuje sprawdzanie faktycznej siły i siły blefu.

W swoich postach nie pisałem, że chodzi o candida.
W moich postach nic nie pisałem o flukonazolach i ziółkach.

Moje spostrzeżenia dotyczą szczególnie dermatofitów i aspergillusa.

Bez recepty, w aptece można kupić za 20 zł maść lamisil, lub undofen max, posmarować przez kilka dni bolące, z powodu zapalenia stawów ręce i sprawdzić jak to działa.

Ja sprawdziłem, na mnie działa.
Tak jak i Wy jeździłem po lekarzach , łykałem leki, które nie leczą. Leki które uśmierzają ból, leki które zatruwają organizm. A choroba dalej postępowała.

Dzielę się swoimi spostrzeżeniami.
Nikt nie jest zmuszany do czytania moich postów.
Nikt nie jest zmuszany do sprawdzenia ,czy to co piszę jest prawdą.

Regulaminu forum nie złamałem. Sygnuję posty nazwiskiem, co niezbyt elegancko przez kogoś zostało wykorzystane.
Nie wiem dlaczego?
_________________
Poznaj siebie samego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 1:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Pią Lis 22, 2013 4:18 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w którym miejscu ktoś wykorzystał Twoje podpisywanie się nazwiskiem? Shocked

nie jestem lekarzem, ale z artykułów o leczeniu grzybiczych zapaleń stawów (prawdziwie medycznych) wynika, że jest to raczej dość trudne i związane z przyjmowaniem leków niekoniecznie miejscowo (kremy).
Nie wiem, czy krem, z założenia mający na celu leczenie skórnych postaci grzybicy może działać w wypadku grzybicy stawów.

Oczywiście, że nikt nie musi czytać postów pro_myko_ideowych. Z drugiej strony - może. I może też komentować niekoniecznie w tonie pochwalnym.
Szczególnie, że pośrednio zniechęcasz do leczenia uznanego powszechnie w chorobach autoimmunologicznych, cyt:
Cytat:

łykałem leki, które nie leczą. Leki które uśmierzają ból, leki które zatruwają organizm. A choroba dalej postępowała

sam na sobie eksperymentuj, no problem. Dziel się spostrzeżeniami ze swoich eksperymentów - no problem. Ale nie dziw się, że budzi to kontrowersje.

Mi tam leki zatruwające organizm pomogły i to bardzo.
a myko_teorie ostatnio są bardzo modne, ot i co.
modne
bo
wygodne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shinigami
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 111
Skąd: Wilk z Lasu

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 1:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znedzynski napisał:
Przeczytałem kilka krytycznych uwag (...)

Bez recepty, w aptece można kupić za 20 zł maść lamisil, lub undofen max, posmarować przez kilka dni bolące, z powodu zapalenia stawów ręce i sprawdzić jak to działa.

Ja sprawdziłem, na mnie działa.




cytując akceptowane przez powyższego autora źródło podpowiem..
http://pl.wikipedia.org/wiki/Placebo



Cytat:
Sygnuję posty nazwiskiem, co niezbyt elegancko przez kogoś zostało wykorzystane.
Nie wiem dlaczego?


Zapewne odnosisz się do mojej wypowiedzi. Nieporozumienie wynika niewątpliwie z 3 powodów:
- login z nazwiska wybrałeś świadomie, nie moja odpowiedzialność
- język polski zezwala na swobodne poruszanie się w semantyce
- uważam że nadawanie wartości nędzy dotychczasowej wiedzy w dziedzinie medycyny w kontekście Twojego własnego odkrycia z zastosowaniem leków OTC poza wskazaniami do ich stosowania to znędzanie, a to ściśle koresponduje z Twoim loginem. Nomen omen?
_________________
Ars bene mordiendi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Shinigami napisał:

- uważam że nadawanie wartości nędzy dotychczasowej wiedzy w dziedzinie medycyny w kontekście Twojego własnego odkrycia z zastosowaniem leków OTC poza wskazaniami do ich stosowania to znędzanie, a to ściśle koresponduje z Twoim loginem. Nomen omen?

ciekawe, że czytając opisany post, w żadnym momencie nie odniosłam wrażenia jakoby miało się łączyć z nickiem autora myko_teorii (na tym forum, bo myko_teoria jest znacznie szerszego zastosowania).
Interesujące, że takie powiązanie powstało.

Znedzynski - nie zwróciłeś uwagi, że dość długo Twoje wywody były po prostu ignorowane? Trzeba było z braku szerszego zainteresowania się wycofać po prostu z głoszenia prawd objawionych a w szczególności zniechęcania chorych ludzi do leczenia. Ale nie. Masz misję objawiania prawd. Okej, w końcu ktoś Ci odpisał, niekoniecznie tak, jakbyś tego oczekiwał i usiłujesz teraz grać rolę pokrzywdzonego?
To Ty możesz potencjalnie kogoś skrzywdzić, kto rzeczywiście jest chory i przestanie się leczyć a zacznie smarować kremami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
znedzynski
Junior
Junior


Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 18
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na nikogo się nie obraziłem i nie czuję się pokrzywdzony. Ze swoim nazwiskiem żyję już ponad pół wieku i zdążyłem się przyzwyczaić.

Nikogo nie chciałem zniechęcać do leczenia swoich chorób.
Gdyby metody ich leczenia były skuteczne , nie byłoby takich jak to forum.

Forum jest miejscem wymiany doświadczeń i informacji.

awania napisała:
"nie jestem lekarzem, ale z artykułów o leczeniu grzybiczych zapaleń stawów (prawdziwie medycznych) wynika, że jest to raczej dość trudne i związane z przyjmowaniem leków niekoniecznie miejscowo (kremy).
Nie wiem, czy krem, z założenia mający na celu leczenie skórnych postaci grzybicy może działać w wypadku grzybicy stawów."

Leki do organizmu można podawać również poprzez skórę.
Tkanka stawów nie jest zasilana bezpośrednio przez krew. Te tkanki nie są ukrwione, dlatego tak trudno docierają do niej wszelkie substancje.
Ruch stawów jest motorem przenikania substancji do i na zewnątrz stawu.

W miejscach gdzie jest dużo chorej tkanki stawowej, przykrytej cienkimi powłokami innych tkanek, ( jak to ma miejsce na dłoniach) skuteczna jest taka forma podawania leku.
Efekty takiej kuracji powinny prowokować do refleksji.
_________________
Poznaj siebie samego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znedzynski, ludzie niech sobie piszą co chcą. Ty pisz... nawet jesli tylko dla mnie, to proszę, pisz. Nie da się wszystkich zadowolić. Malkontent zawsze się znajdzie... Jak widac, nie trzeba było długo szukac.

Wielkie pozdrowienia z północnozachodniej Polski.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Sro Maj 30, 2012 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze mówiąc zastanawiam sie nad sensem jakiejkolwiek dyskusji na tym forum..nie chcialabym być nazwaną malkontentem tylko dlatego ze mam swoje zdanie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 7:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niesiemy wszyscy ten sam krzyż, więc bądzmy dla siebie mili.
I piszcie... oby to forum nie umarło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ankanow - klasyka też ma prawo do swojego zdania, nawet, jeżeli sprowadza się ono do stwierdzenia, że niekoniecznie zachwyceni paranaukowymi wywodami znedzynskiego to malkontenci Smile

znedzynski:

Cytat:

Nikogo nie chciałem zniechęcać do leczenia swoich chorób.

Owszem - ZNIECHĘCASZ ludzi do leczenia się i namawiasz do paraleczenia. Sorry, ale w takich sytuacjach trzeba nazywać rzeczy po imieniu, czy ktoś uzna to za malkontenctwo czy też nie. Zniechęcasz do leczenia i nawet kolejne Twoje zdanie jest jednoznaczną opozycją do "nie chciałem zniechęcać":

Cytat:

Gdyby metody ich leczenia były skuteczne , nie byłoby takich jak to forum.

Twoja logika mnie powala na kolana.
Po pierwsze - czy możesz przyjąć do wiadomości, że SĄ choroby nieuleczalne a nie, że jeżeli choroba jest nieuleczalna to na pewno jest to grzybica czyli jest uleczalna?
Po drugie - metody są skuteczne, bo np. ja ze stanu w którym czułam się już i funkcjonowałam tragicznie na dzień dzisiejszy czuję się dobrze, za dwa tygodnie jadę na ostry trekking w góry, normalnie funkcjonuję na codzień i mam DOBRE wyniki wszystkich badań.
Gdybym miała grzybicę, to przy tym leczeniu, które mam jak sądzę byłabym już dziś w stanie tragicznym lub też bym nie była wcale (sterydy przy grzybicy jak sądzę powinny wspierać rozwój grzyba).
Po trzecie - fora internetowe nie mają NIC wspólnego ze skutecznością leczenia. Są fora dotyczące RÓŻNYCH chorób, także uleczalnych. Proszę:
http://forum.gazeta.pl/forum/f,177,Grypa.html
czy może dowodzi to, że nie ma skutecznego leczenia grypy?



Cytat:

Leki do organizmu można podawać również poprzez skórę.

<ziew> też znam plastry antykoncepcyjne.

Cytat:

W miejscach gdzie jest dużo chorej tkanki stawowej, przykrytej cienkimi powłokami innych tkanek, ( jak to ma miejsce na dłoniach) skuteczna jest taka forma podawania leku.
zastanawia mnie, dlaczego w takim razie w leczeniu grzybic stawów nie stosuje się kremów...

A swoją drogą, wiesz - mi próbowali zmiany skórne (a uwierz, rozległe były) leczyć różnymi smarowidłami: p/bakteryjnymi, p/grzybiczymi w końcu, jak wszystko zawiodło - sterydowymi i co? NIC. W każdym wypadku NIC. Przez lata majątek wydałam na mazidła (kiedy jeszcze wierzyłam, że zmiany skórne u mnie to problem dermatologiczny). Co pomogło? O rety. Nieskuteczny i toksyczny metypred. Nie mam żadnych zmian od roku. Zniknęły, jak ręką odjął po około miesiącu łykania nieskutecznego metyprydu.


Cytat:

Efekty takiej kuracji powinny prowokować do refleksji.

JAKIE EFEKTY? Człowieku - poproszę wiarygodne badania nad skutecznością kremów p/grzybiczych w leczeniu chorób układowych a nie kazuistykę!
_________________
***mal_kontent***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gorąco pozdrawiam awanię.
I mała rada - spuść z tonu. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klasyka napisał:
Gorąco pozdrawiam awanię.
I mała rada - spuść z tonu. Smile

a ja gorąco pozdrawiam klasykęSmile
i małe pytanie - a czemu?
ton obniżyć łatwa sprawa, nie raz już obniżałam i zapewne obniżę ponownie
problem jest jednak nie_zbyt zabawny
rozmawiamy o kwestiach dość ważnych
leczyć
czy
paraleczyć

Okej, zróbmy inaczej
załóżmy hipotezę roboczą, że wśród osób zdiagnozowanych jako chorzy na ch.t.ł. są niezdiagnozowani chorzy z grzybicą stawów (czyli diagnoza ich jest błędną).
Chorzy ci leczeni są sterydami - grzybica powinna się panoszyć w najlepsze, bardziej i bardziej...
Ale, uczyńmy drugą hipotezę roboczą: grzybica ma w nosie sterydy, jest sobie a muzą, sterydy nic nie zdziałały.

okej, to w takim razie powinna być możliwość obiektywnego potwierdzenia grzybicy u pacjenta. Ja się słabo znam na grzybicy stawów, ale powiedzmy, że np. grzybicę skóry potwierdzić można, grzybicę układu pokarmowego również. Przypuszczam, że grzybicę stawów również. W przeczytanych przeze mnie artykułach stosowano analizę płyn stawowego (np. M. Puszczewicz, "zapalenie stawów wywoływane bezpośrednio przez drobnostroje"). Dość inwazyjne, by rutynowo sprawdzać, jak sądzę. Autorzy podają jednak, że w znakomitej większości zakażenia grzybicze stawów są krwiopochodne. Aliści nie oznacza to, że możemy znaleść grzyba poza stawem? Pomijam możliwość oznaczenia IgM, IgG, IgA dla najpopularniejszych grzyboprzyczyn zapaleń stawów (aspergilus, candida, histoplasma). Są bardziej precyzyjne możliwości - PCR. Fakt, dość drogie, ale znów bez przesady, na NFZ nie zrobimy, ale ja nawet za ANA musiałam dość długo płacić, więc nie robi mi różnicy.

Potwierdźmy lub wykluczmy hipotezę roboczą - jeżeli podejrzewasz u siebie grzybicę stawów - zrób badania a nie kombinuj z paraleczeniem. Chyba, że odezwie się znana mi bardzo dobrze z forów dot. innych problemów zdrowotnych koncepcja: "badania nic nie wykazują, ale grzybica jest na pewno".

Z resztą - każdy niech robi jak chce, oczywiście. Ale nie widzę powodu, dla którego miałabym ton obniżać. Jeżeli jest przyzwolenie dla wysokiego tonu koncepcji paraleczenia i mykoobsesji to czemu na niskich tonach mają brzmieć koncepcje leczenia i antymykoobsesji?
_________________
***mal_kontent***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czekam na dalszy ciąg tych wywodów
klasyka pamietasz forum od lat .wiesz gdzie umieszczaliśmy takie tematy ?

własnie tu http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=850

bo według mnie to nic innego jak własnie teorie spiskowe i od tego juz krok do polecenia nam leczenia się cudownymi specyfikami na wymysloną chorobę tu grzybicę
co niektorzy wejdą w to bez zadnego myslenia, moze wykupią wszystko bez recepty na grzybicę a nuż widelec pomoże .
to moze byc niebezpieczne

awania ma rację

po co s a takie fora? moze dla wspierania się wzajemnie i wymieniania doswiadczen ale nie snucia teorii na tematy o ktorych naukowcy niewiele wiedzą i nasze gdybanie nic nie wnosi
tym bardziej to forum nnie powstało po to zeby szukac innych metod leczenia
Cytat:
Gdyby metody ich leczenia były skuteczne , nie byłoby takich jak to forum

nie propagujemy leczenia innymi metodami . nie twierdzimy ze leczenie jest nieskuteczne , to dzieki leczeniu ktore proponuje medycyna zyjemy i nie widzę sensu szukania innych teorii

nasze choroby nie są uleczalne i na razie takimi zostaną .moze kiedyś się to zmieni ale na pewno nie my się do tego przyczynimy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 9:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Awanio cudna, piszę o tym, że niezależnie jak mało wiarygodne są nasze wpisy tutaj, zachowajmy umiar. Pacjenci nie są w ciemię bici, w celu diagnozy udadzą się do lekarza. Tytuł wątku sugeruje, że wypowiedzi te mają charakter gawędziarski. Nic ponadto.

Moniko, pamiętam, choć pamięć zaczyna mnie zawodzić. Sad
Myślę, że nawet Piotr nie zakładał megawysokiego poziomu tego forum... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
awania
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1119
Skąd: polska

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

klasyka napisał:
Awanio cudna, piszę o tym, że niezależnie jak mało wiarygodne są nasze wpisy tutaj, zachowajmy umiar. Pacjenci nie są w ciemię bici, w celu diagnozy udadzą się do lekarza. Tytuł wątku sugeruje, że wypowiedzi te mają charakter gawędziarski. Nic ponadto.

Smile
Klasyko miłaSmile
Zbyt długo pracuję z ludźmi było, nie było - nieuleczalnie chorymi (chociaż nie lubiem określenia "choroba" dla ich stanu) bym wierzyła jeszcze w "nie w ciemię bici". Każdego dnia widzę dzieci faszerowane szajsem bez żadnych medycznych podstaw, widziałam dzieci lądujące na OIOM po reakcjach na cudowne kuracje. Codziennie słyszę o tym, że prawdziwą przyczyną ich stanu są: grzybice, robaki i metale ciężkie. Szkoda, że żadne badania (nie naukowe, badania tychże pacjentów) nie potwierdzają w 90% żadnych tego typu problemów.
A nawet, jeżeli zdarzy się, że candida się objawi w badaniu, albo robal się znajdzie w kupie - leczenie tychże nie przynosi poprawy w stanie ogólnym dziecka. Co nie oznacza, że leczyć nie należy. Należy, jak najbardziej. Tak samo, jak u chorego na ch.t.ł. może się przyplątać grzybica (immunosupresja luuubi narazić na grzyba) albo pasożyt - leczyć trzeba, jak najbardziej. Niestety, od tego ch.t.ł. nie minie.
Cieszę się, że Ty rozpatrujesz rozważania w tym wątku jako "gawędziarskie". Gawęda - dobra rzecz. Ja jednak widzę zagrożenie, nie dlatego, żem owładnięta nienawiścią do mykoteorii. Moja nienawiść do mykoteorii jest skutkiem. Skutkiem obserwacji i doświadczeń, które pokazują, że pacjent niekoniecznie uda się do lekarza. A pacjent zdesperowany, przerażony, ucieczkowy - zacznie na sobie eksperymenty. Bo pani/panu X pomogło, to i ja spróbuję.
Okej - jesteśmy dorośli.
Ale mam taką patologiczną przypadłość - jeżeli się z czymś nie zgadzam i coś uważam za lipę - mówię o tym. Gawędę można snuć dalej. Nawet legendę i baśń. A ja będę w kontrze opowiadać literaturę faktu;)
_________________
***mal_kontent***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group