Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Uszkodzenie nerwów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Smile
Nie będę już pisać o zmianie lekarza Wink
Miałaś konkretną diagnostykę ? Byłaś w szpitalu czy jesteś leczona tylko w przychodni ? Czasami jest różnica - neurolog w przychodni nie widziała podstaw do zrobienia MRI a w szpitalu widzieli.

Ja też mam zajety OUN , mam zmiany w mózgu , epilepsję. Biorę metypred (obecnie 8 ) , imuran , plaquenil , depakinę . Oj jak mnie trzęsło Sad Ale nie napadowo . Byłam w stu procentach przekonana że to przez depakinę. Ale po zmniejszeniu metypredu nastąpiła poprawa. Trzeba więc brać wszystko pod uwagę , i tak jak pisała Monika , także braki pierwiastków ( nie wiem czy masz zaleconą suplementację ).

Co do rokowań. Ja miałam chwilę załamki bo wiedziałam że zajecie OUN pogarsza rokowania. na szczęście dziewczyny mnie wyprowadziły z błedu Wink

Od swojej lekarki rodzinnej usłyszałam święte słowa. Diagnoza na nic nas nie skazuje więc trzeba żyć normalnie i cieszyć się życiem . Skad wiemy że nie jest nam pisana śmierć pod kołami samochodu a nie w wyniku choroby ? Wink

Pozdrawiam !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
elizabeth42
Kadet
Kadet


Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 43

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 10:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie . Cieszę się , że tak bardzo zainteresowaliścię się to chorobą . Postaram sie odpowiedzieć na wasze pytania . W szpitalu leżałam w 2007r na odziale reumatologii . Badania mam robione często . Potas w normie , mam pytanie do pani Moniki , jeżeli może niech napiszę jakie leki pomagają jej żyć . Ponieważ mój neurolog powiedział , że innych leków na układ nerwowy nie ma ( przypominam , że dostaje amizepin ) . Wszystkie inne są pochodne . Twierdzi , że wszystko wywodzi się z choroby podstawowej czyli tocznia . Wiem jednak , że moje objawy nasilają się z dnia na dzień . Od maja nie ustępują . Jestem wyczerpana . Drżenia całego ciała ( rąk , nóg i głowy i drgawki mnie wykanczają ) . Od 2 dni coś zaczęło się dziać z układem krążenia . Boje się usiąść i spać bo wtedy jest najgorzej . Jeżeli ktoś z was zmagał się z takimi dużymi problemami niech napiszę co mu pomagało . Nasilający się ból w klatce piersiowej jest też niepokojący . Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj, kochana:)

Dziewczyny maja rację - może skonsultuj swój przypadek z innym lekarzem...

Trzymam kciuki i zyczę szybkiej diagnozy i poprawy komfortu życia, pozdrawiam:)
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja miałam zrobione EEG głowy wyszły zmiany o podłozu padaczkowym
biorę na stałe Sabril 500 i Trileptal 300 oba te leki nie mają w składzie tego co ma amizepin
wiec teoria neurologa jest do niczego
i jeszcze jedno zwracaj się do mnie po imieniu , tu na forum jesteśmy równi , Wink Wink
niektore osoby wiem ze biorą Depakinę

wczesniej brałam Tegretol też nowszy od amizepiny
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elizabeth42
Kadet
Kadet


Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 43

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko , jakie miałaś dolegliwości ? Bo ja mam uszkodzenie wielu nerwów . Dlatego mam bóle po całej okolicy głowy :
uszy , oczy , kark dodatkowo mrowienia i drgawki . Trzesię mną tak jakbym była przed jakimś ważnym egzaminem , od którego zalezałoby moje życie . Nie mogę zmusić się do jedzenia . Jeżeli będziesz miała czas to odpisz . Może ktoś inny ma podobne dolegliwości lub miał, proszę też o odpowiedz . Podrawiam .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elizabeth a czy te objawy neurologiczne pojawily sie z dnia na dzien?nagle?Monika dobrze mowi,mialas EEG?czy jestes osoba nadpobudliwa?Nerwowa?masz lęki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owszem miałam od razu , utratę przytomności i drgawki
eeg wykazało padaczkę stad leczenie
mam tez uszkodzenia potwierdzone w EMG sredniego stopnia , czyli zwolnienie szybkości przewodzenia czuciowego stąd bóle mięsni czasem drżenia , ale to nie drgawki
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 162
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie, czy miałyście kiedykolwiek problem z czuciem np. ręki? Mam od niedawna taki problem, że momentami tracę czucie w dłoniach, jeśli wtedy cos w nich trzymam leci na podłoge. Wczorajsze przygotowywanie obiadu skończyło się wizytą w szpitalu i szyciem palca- przy krojeniu mięsa nie poczułam jak sobie ścięłam kawałek, dopiero jak zobaczyłam krew to się zorientowałam Sad. Odczuwam też wyraźne osłabienie oraz mam utaraty przytomności. Czy to oznacza, że wilczek dobrał się do ukł.nerwowego?
Co prawda po ostatnim pobycie w szpitalu mam zaleconą diag.neurologiczną łącznie z emg i wycinkiem skórno-mięśniowym, no ale miałam nadzieję ,że nie będzie to konieczne, tym bardziej, że termin dopiero na koniec lutego...Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alawa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2310
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
U mnie choroba uaktywniła się od drętwienia i silnych bóli rąk.W dalszym stadium była słabość(nie mogłam nic ukroić, odkręcić butelki z woda itp),po czym wystąpiła nadwrażliwość czuciowa- nie mogłam nawet wyjąć tabletki z opakowania.W wyniku tego przeszłam zabieg usunięcia cieśni nadgarstka prawej ręki. Niewiele pomogło. Dopiero po wdrożeniu leczenia sterydami opisane kłopoty ustąpiły. W efekcie- mogło nie być operacji, bo leczenie wystarczyło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elizabeth42
Kadet
Kadet


Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 43

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje obiawy pojawiły się z dnia na dzień . 20 marca złamałam rzepkę w kolanie . Zespolono ją jakąś metalową pętlą . Po miesiącu od tej operacji wystąpiły pierwsze objawy , potem dochodziły inne . I tak jest ciągle , EEG nie miałam wykonanego . Lęków nie mam tylko załamanie , które narasta ciągle .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mamatrójki
Senior
Senior


Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 65
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam drętweinia, mrowienia w rękach, nogach i twarzy, brałam neurovit, neuran, liponexin, revitanerw i teraz coś nowego mam zapisanego... na lekach jest lepiej, bez leków cholerstwo wraca, gorsze czucie w placach mam cały czas..... mam słabe odruchy w rękach, poza tym nie miałam dokładniejszej diagnostyki....
_________________
Asia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

elizabeth42 napisał:
Lęków nie mam tylko załamanie , które narasta ciągle .

a coś się dzieje , na co nie masz wpływu ? są to lęki związane z chorobą??

nie masz na co czekac szukaj dobrego reumatologa i na oddział , idz chociazby prywatnie bo widać leczenie nie pomaga a zwalanie wszystkiego na toczen nie jest zadnym rozwiązaniem

neurologa także zmien , wciska ci kit i najgorszy sposob leczenia , starym jak swiat amizepinem ktory może powodować depresję

tu masz linka czym leczy się padaczkę oprocz amizepiny jesli to padaczka jest . bo nikt nie zechciał ci zrobić EEG http://medycyna.anauk.net/102-0-65-Padaczka.Encyklopedia.Lekow.html
jak sama zobaczysz to nie sa pochodne amizepinu a całkiem inne substancje czynne

czytałas ulotkę amizepinu? mnie kiedys probowano w poradni leczenia bólu ustawic leczenie 3 lekami , wszystkie były nie trafione
a amizepin o mało mnie nie wykonczył

masz wiele objawów ktore miałam po dosłownie 2 dniach przyjmowania tego świństwa

moja rada- szpital, pchaj się do szpitala na już, na sląsku jest tych szpitali sporo niech ci na nowo ustawią leczenie i zbadają
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elizabeth42
Kadet
Kadet


Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 43

PostWysłany: Pon Wrz 03, 2012 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W poniedziałek dzwonię do reumatologo o przyspieszenie wizyty . We wtorek mam wizytę u neutrologa . Plaguenil biorę od marca i nie widać efektów , lecz pogorszenie ( może to za krótko ) . Pytasz czy coś się dzieje np : dzisiejszej nocy nie spałam z powodu bólu ucha na przemian . Nie pomagają nawet tabletki nasenne i na uspokojenie . Z pójściem do szpitala teraz gdy dzieci zaczęły naukę będzie ciężko . Nie mam ich gdzie zostawić , a jedno jest niepełnosprawne . Słyszałaś może o leczeniu biologicznym w Polsce czy zagranicą, czy jest już za późno , bo taką opinię też słyszalam .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Wrz 03, 2012 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=2585
w dziale Doniesienia medyczne jest duzo wiecej informacji na temat takiego leczenia

np http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=3209&postdays=0&postorder=asc&start=0

rozwaz czy te objawy nie są od amizepinu
podałam ci sporo innych leków , ktore bardziej pomagają a nie mają az tylko ubocznych skutkow
upominaj się o EEG
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
elizabeth42
Kadet
Kadet


Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 43

PostWysłany: Pon Wrz 03, 2012 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te objawy były przed włączeniem amizepinu i innych leków . Do maja brałam tylko metypred . Upomnę się o EEG . Dlatego tak się boje , nie o siebie tylko o dzieci .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group