Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bydgoszczanka wita!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karii
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 4372

PostWysłany: Pią Lis 23, 2012 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aga to jeszcze przyjmij moje usciski urodzinowe Smile
Liczę, ze ciacho jeszcze zostało Wink

Mam nadzieję, ze lekarze Cię nie odeśla tylko pomogąBuziak
_________________
..:: nieustannie biec pod wiatr, każdej myśl poczuć smak
chwytać życie w dłonie, jak promień słońca w letni dzień ::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pią Lis 23, 2012 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymam kciuki, Agnieszko:)Smile
Mam nadzieję,że już jesteś po wizytach u lekarzy i masz pomyślne wieści-wreszcie ktoś się Tobą zajął...
Życzę Ci tego...
Pozdrawiam:)
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Agnieszka2211
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Bydgoszcz - okolice

PostWysłany: Pią Lis 23, 2012 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bylam i nic,
usg tarczycy ok, chociaz cos Smile
Bylam na neurologii, pani powiedziala, ze powinnam dostac skierowanie od rodzinnego na oddzial, ze ona na korytarzu nie bedzie rozmawiala i kazde dretwienie trzeba sprawdzic, a szczegolnie jak jest jednostronne.

POjechalam do rodzinnego, byla jakas mloda pinda. Dala mi na rozluznienie miesni kregoslupa, troche opukala i stwierdzila, ze to od kregoslupa. Nawet nie wytlumaczyla z lekarskiego na moj co to mam za zmiany.

Zawsze mowiono, ze glowa, rece - to efekt kregoslupa szyjnego i jego wad. Ten mam ok, wady mam w piersiowym i ledzwiowym.

Reka nadal obca. Chwile mialam dosc, na neurologii poryczalam sie przed lekarka z bezsilnosci, ze nikt nie chce pomoc.
Pozniej mi przeszlo, poszlam do swoich obowiazkow, troche sie przewietrzylam, polazilam i teraz juz mi lepiej. Tak psychicznie.

Nie zostaje nic innego jak zbierac kase, dac w lape jednemu, ktory kladzie do szpitala i robi badania "na pierdniecie" pacjenta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
bellybelly
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 1270

PostWysłany: Pią Lis 23, 2012 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszka W takiej sytuacji belly mówi, że potrzebuje takie skierowanie, a gdy lekarz odmawia to prosi o odmowę na piśmie...jeszcze takiej nie otrzymałam Wink za to skierowanie niejedno Wink
Teraz mam fajnych lekarzy ale jak mieszkałam w Bydzi to metodę tą musiałam kilka razy zastosować.
_________________
"Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maglia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 461
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Pią Lis 23, 2012 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszko, wszystkiego najlepszego ! Spóźnione trochę Embarassed
Dużo zdrowia przede wszystkim !
I posłuchaj Belly z tymi skierowaniami, może to podziała
_________________
Sprzątanie w domu, w którym dorastają dzieci, jest jak odśnieżanie chodnika zanim przestanie padać.
Phyllis Diller
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka2211
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Bydgoszcz - okolice

PostWysłany: Sob Lis 24, 2012 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzis juz troche lepiej.
Zawsze na zle samopoczucie organizuje sobie duzo pracy, nie ma czasu na uzalanie sie, swieze powietrze pomaga. Jak nie da rady pomoc fizycznie, to psychika trzeba nadrabiac, a ta mam bardzo silna Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sob Lis 24, 2012 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aginieszko To ja zazdroszce silnej psychiki ,rzecz jasna, bo u mnie jak tylko dmuchnie, pierdnie.... to ewela lezy.. Fuck you ..- TAK TRZYMAC! Very Happy

Co do przygod z lekarzami to mysle, ze warto posluchac szalonej Belly.. Zawsze pozniej mozna te przzygody opisac i moze nawet na tym zarobic! Very Happy Cieszy mnie fakt, za Aga sie nie poddaje. Buziak od eweli Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka2211
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Bydgoszcz - okolice

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam i przepraszam, że nie odzywałam się długo...
Dalej walczę, szukam. Mam coraz silniejsze bóle głowy. Dziś idę z wynikami kręgosłupa do ortopedy. Za 2 tyg. do nowego neurologa (dr Bonek). Jeszcze mam w planach laryngologa i okulistę.
W ciągu ostatniego miesiąca 2 razy byłam na IP, bo nie mogłam wytrzymać z bólu. Czegoś takiego jeszcze nie znałam Sad tomografia, badanie krwi, ketonal i do domu.
Tydzień temu ból był silny, ale jeszcze dawałam radę. Lekarz rodzinny (przyjmował mnie też na IP) zrobił kroplówki w przychodni zaraz, żeby troch ulżyło - 2x ketonal, 2x pyralgina i dexaven. I nie pomogło, to znaczy ulżyło minimalnie tak, że wróciłam do domu, a po 2h na nowo.
Nie wiem dlaczego każdy lekarz to olewa Sad szukam sama na własną rękę, wiem, że to głupie, ale jak się tak źle czuję to poprostu boję się o życie.
Może ktoś z Was może polecić naprawdę dobrego neurologa?

Jeszcze znajoma rodziców usłyszała o toczniu i nawyzywała mnie, że szok. Że z toczniem to już bym nie żyła, że na pewno mając to nie mówiłabym tak lekko o chorobie...
Więc zapytałam, czy osoby chore na cokolwiek nie mają prawa do życia i radości? Nadziei?
eh

Do listy dodaję jeszcze kardiologa za 2 mies. Co jakiś czas mam skoki ciśnienia i pulsu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aga, a jaki to jest ból? Gdzie dokładnie boli Cię głowa? Może to bóle naczyniowe?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A miałaś robiony rezonans ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka2211
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Bydgoszcz - okolice

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

boli w przeróżny sposób.
Od szyi po bokach, tak ciagnie przy uszach, do tego czuję ucisk całej głowy, od góry, od strony uszu. W uszach dudni. Ogólnie czuję się na pół przytomna, taka oszołomiona, jak po porządnym drinku :/
Miałam rok temu zlecenie na rezonans angio z kontrastem, ale podczas badania mózgu stwierdzili, że jest ok i nie zrobili badania rozszerzonego o naczynia + kontrast Sad Neurolog się to nie spodobało, ale powiedziała, że kolejnego skierowania nie może dać przez jakiś czas.
Nie boli przy pochylaniu, nie razi światło, raz tylko z bólu miałam silne wymioty, a wymioty powodowały silniejszy jeszcze ból - koszmar! Ból, taki silny ucisk czuję w oczodołach, od jednego oka jakby żyłkę czuję w stronę boku głowy.
Ogólnie ból róznego rodzaju.
A ból naczyniowy co to jest? Z jakiego powodu?

U mnei obciążony wywiad powinien skłonić lekarzy do dalszych poszukiwań - mama całe życie migreny, w wieku 48l udar mózgu i paraliż lewostronny, tata zawał, oboje nadciśnienie, tata cukrzyca. Ja nadciśnienie leczone od roku i tachykardia.
Rok temu w badaniu eeg pojawiły się po raz pierwszy fale theta. Pojedyncze ostre mam od 1 eeg, tj. od 12 lat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
eszcze znajoma rodziców usłyszała o toczniu i nawyzywała mnie, że szok. Że z toczniem to już bym nie żyła, że na pewno mając to nie mówiłabym tak lekko o chorobie...
Więc zapytałam, czy osoby chore na cokolwiek nie mają prawa do życia i radości? Nadziei?
eh


każdy człowiek ma prawo do radości i zycia , nikomu nic do tego
ta znjoma chyba kompletnie nie wie o co chodzi

sama nie wiem co ci doradzić
moze krople Dihydroergotamine trochę pomogą pojade się je przy silnych bólach głowy
sama mam problemy z bólem głowy ai są podobne do twoich , ból od gory głowy az do oczodołów
ja biorę leki dobrane przez neurologa, , własnie na poprawe krązenia mózgowego , oraz leki na toczen i padaczkę
po tych pierwszych poczułam się lepiej, ale tak do konca nie odpusciło

trzymaj sie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszko wedłóg mnie to mogę być bule od naczyń mnie jak mam za duże ciśnienie też żyłka pulsuje. Raz sparaliżowało mi szyję nie mogłam obracać głową ból od ucha przez całą szyję a ja mam chorobę naczyń więć u mnie to był bul od tętnic. Może być dostała skierowanie na dopplera tętnic szyjnych i tych koło oczy (nie znam nazwy fachowej ) ale najlepiej żeby to w szpitalu zrobili bo tam maję lepszy sprzęt.
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Agnieszka2211
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Bydgoszcz - okolice

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narazie ortopeda chce robić rezonans kręgosłupa całego, bo w rtg wynika, że mam wiele z mozliwych wad.
I powiedział, że jak będzie wynik to wtedy mnie pokieruje gdzie jaki lekarz. W kregosłupie szyjnym mam niby coś "obcego". Nie wiem czy guz, czy narośll. Nie chciał się wypowiadać bez rezonansu. Powiedział tylko, że tego nie powinno być w ogóle.
Także jutro dzwonię dopytywać o terminy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Agnieszka2211
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 350
Skąd: Bydgoszcz - okolice

PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trafiłam na super ortopedę.
Załatwiłam skierowanie na NFZ do niego, on dał na rezonans kręgosłupa i szok! Badanie mam już w środę!
Czyli za 2 tyg. będę widziała. Prawdopodobnie część bólu głowy (ten ból, na który nie pomagają leki) to z ucisku na nerw.
No i mam się zaszczepić na WZW, bo operacja bardzo prawdopodobna.
Narazie nie pytałam co i jak, nie myślę, nie boję się, poczekam cierpliwie do wyników, to tylko parę dni.
Ale cieszę się bardzo, że w końcu ktoś mnie nie wyśmiał i rozumiał, że naprawdę plecy mogą tak boleć, że uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 8 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group