Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dobre wyniki i złe samopoczucie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Inez87
Junior
Junior


Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: Tam gdzie spadają Anioły...

PostWysłany: Sro Kwi 10, 2013 4:26 pm    Temat postu: Dobre wyniki i złe samopoczucie Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie Smile Mam problem dotyczący diagnozy moich dolegliwośći Sad Mam 25 lat od 18 lat choruję na cukrzyce typu I,od 5 zmagam się z polineuropatią i innymi "prezentami" od wiernej "przyjaciółki" cukrzycy. W zeszłym roku zaczął mi trochę puchnąć lewy staw skokowy,a od mniej więcej stycznia tego roku pojawiły sie bóle kostno-stawowe,które sobie wędrują: raz boli mnie prawy łuk barkowy do tego stopnia,że nie mogę ruszyć ręką,a na drugi dzień lewe biodro (nie podniosę nogi do góry),łokcie,ręce. Ogólnie to wszystkie kości mnie bolą Confused Reumatolog do której obecnie chodzę zrobiła mi badania: morfologia --> anemia,nie które wyniki na granicy normy,mocz - krwinki czerwone,szczawiany,żelazo - 107,5,OB - 4,RF - 7,CRP - ok.2 ,ANA - 0,58 czyli nic nie wskazuje na problemy reumatyczne. Do tego zlewne poty w nocy,bladość,osłabienie,ospałość,stan podgorączkowy rano,utrata masy ciała i pojawiające się siniaki na rękach (te pojawiają się juz od dłuższego czasu),szybko się męcze i pojawia się tachykardia, wysokie tętno,niskie ćiśnienie... Męczliowść mięśni rąk i nóg jest wynikiem polineuropatii,ale reszta jakoś mi nie pasuje. Dostałam skierowanie do Ustronia na reumatologię,bo pani doktor nie ma bladego pojęcia co jest grane. Według mnie, sądząc po wynikach to reumatyczne sprawy odpadają i nie bardzo mam ochcotę zalegać na oddziałe Confused Tym bardziej,że moje objawy mogą mieć całkiem inną przyczynę. Generalnie to jestem w kropce i nie wiem co robić Crying or Very sad ...
_________________
Miłego dnia! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wemasc
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 20 Mar 2013
Posty: 173
Skąd: W-wa, Piastów

PostWysłany: Sro Kwi 10, 2013 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam na forum:) mam nadzieje ze szybko znajda przyczyne tych objawow:)
Zdrowka
_________________
Miastenia.Uczę się żyć na nowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Kwi 10, 2013 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
warto zrobić dokładną diagnostykę, bo te bole stawów nie biora się znikąd,
a to ze w badaniach nie wychodzi nic na razie,
widocznie nalezysz do grupy ' szczęsliwców " ktorych nie tak łatwo zdiagnozować, nie zawsze immunologia jest od razu dodatnia i jest mozliwośc postawienia diagnozy
sama czekałam prawie 7 lat od objawów do potwierdzenia w wynikach,
warto iść do szpitala, być może cos się wyjaśni
rownie dobrze polineuropatia może okazać się czymś innym
powodzenia Ci zyczę
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Kwi 10, 2013 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Nie wiedzieć czemu objawy wyglądają podejrzanie znajomo dla większości z nas. Zalegając lub nie na oddziale, nie powinnaś tego lekceważyć. Tym bardziej, że wyniki nie zawsze od razu wskazują "winowajcę".

mam jednak nadzieje, że wszystko się ułoży poprawnie. Głowa do góry.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monia85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 7065
Skąd: okolice Wyszogrodu

PostWysłany: Sro Kwi 10, 2013 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie na forum Smile
_________________


Dusza nie znałaby tęczy, gdyby oczy nie znały łez. / J.V. Chevey
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Kwi 11, 2013 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Inez Smile

a badałaś sobie tarczycę?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Inez87
Junior
Junior


Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: Tam gdzie spadają Anioły...

PostWysłany: Czw Kwi 11, 2013 5:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polineuropatii się niestety nie wyprę Confused i to równie dobrze ona może powodować dolegliwości. Tarczyce miałam badaną ostatnio w 2008 r + usg i wtedy było ok...chyba sobie zbadam koleżankę Wink Jak tak sobie czytam o reumatologicznych sprawach to książkowe objawy.Z jedenej strony cieszę się,że wyniki są dobre,bo dołączając jakąś chorobę stawów do polineuropatii było by naprawdę kiepsko Sad ,ale z drugiej to się martwie,bo nic nie wiem. Niewiedza gorsza od diagnozy.
PS. Przepraszam za złe umieszczenie postu Smile
_________________
Miłego dnia! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Kwi 11, 2013 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie masz za co przepraszać Wink
od tego jesteśmy żeby poprawić Very Happy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Inez87
Junior
Junior


Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: Tam gdzie spadają Anioły...

PostWysłany: Sro Kwi 17, 2013 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze pytnie odnośnie leku z grupy NLPZ o nazwie AGLAN 15 mg. Czy ktoś z was go zażywał ? Mam go brać przez 30 dni codziennie 1 tabl.,ale obawiam się o kondycje swojego żołądka i nerek Confused I czy wogóle jest sens brać lek przeciwzapalny jak stanu zapalnego nie ma? W związku z polineuropatią zażywam tramal retard 100 mg i tegretol cr 200,ale tylko wtedy kiedy juz się z bólu zwijam,a na bóle kostno-stawowe Nimesil lub panadol (też tylko gdy juz nie mogę wytrzymać). Zauważyłam jeszcze,że moje dolegliwości nasilają się po wysiłku (w moim przypadku zmęczenie nastepuje bardzo szybko Wink ) tzn. puchnie mi lewy staw skokowy i odczuwam większe dolegliwości bólowe... generalnie jak nie używam odnóży i "leże i pachnę" Laughing to jest dobrze. Tak sie zastanawiam czy w moim przypadku nie jest to poprostu ścieranie chrząstki stawowej Idea cukrzyca + powikłania mikroangiopatyczne zawiększają prawdopodobieństwo.... Już kręćka powoli dostaje Korba Pozdrawiam serdecznie Very Happy
_________________
Miłego dnia! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Kwi 17, 2013 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja brałam lek z tą samą substancją czynna wiec podobny to twojego Movalis ale jakoś mnie nie przekonuja te leki, jak dla mnie szkoda żołądka i wątroby

czy lekarz wie że bierzesz Tramal i dołożył ci jeszcze to ?
moze warto brać tramal w/ g wskazań lekarza , nie wiem 2 - 3 razy na dobę ?żeby nie dopuścić do rozhulania się bólu
faktycznie Tramal +Nimesil +jeszcze Tegretol
za duzo tego dobrego

ja miałam Tegretol na padaczkę
jak długo bierzesz Tegretol? bo on moze powodować wiele dolegliwości ktore masz , anemię , bóle kości i stawów ,zlewne poty, ospałość Do tego zlewne poty w nocy,bladość,osłabienie,ospałość,
moze warto pomyslec o jego odstawieniu albo zmianie na inny lek
ty masz praktycznie wszystkie uboczne skutki Tegretolu do tego Tramal , ktory nie jest zbyt łagodny

przyjrzyj się temu co napisałaś
Cytat:
Do tego zlewne poty w nocy,bladość,osłabienie,ospałość,stan podgorączkowy rano,utrata masy ciała i pojawiające się siniaki na rękach (te pojawiają się juz od dłuższego czasu),szybko się męcze i pojawia się tachykardia, wysokie tętno,niskie ćiśnienie... Męczliowść mięśni rąk i nóg j
i przeczytaj sobie ulotke Tegretolu
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Inez87
Junior
Junior


Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: Tam gdzie spadają Anioły...

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2013 3:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O lekach,które zażywam stale poinformowałam reumatolog na pierwszej wizycie żeby jakiś niedomówień nie było Wink Dodałam też,że na bóle kostno-stawowe biorę nimesil lub panadol,ale sporadycznie. Stwierdziła,że przepisze mi coś "łagodniejszego i słabszego",czyli aglan 15 mg zamiast tego nimesilu,ale mam to brać codziennie przez miesiąc. Też uważam,że szkoda żołądka i wątroby,więc postanowiłam go nie brać. Tym bardziej,że tramal biorę w tej chwili właśnie 2-3 razy w tygodniu (przez 2,5 roku brałam codziennie). Z kolei tegretol w 2010 r. zażywałam 1x1 (na noc) przez miesiąc,a teraz 2 razy w tygodniu,ale nie zawsze i dobrze go toleruje (gorzej było po amizepinie). Skutki uboczne tegretolu znam,ale przy moim dawkowaniu wydają mi się mało prawdopodobne,zresztą jestem świeżo po wizycie u neurologa Smile Znajoma pielęgniarka pocieszyła mnie,że takie objawy może dawać wszystko Confused ,a niestety cukrzyca czyni niezłe spustoszenie w organiźmie, powodując różne dolegliwości i przyczyniając się do innych chorób. W maju idę do diabetologa więc może ona znajdzie jakiś "złoty środek".
_________________
Miłego dnia! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pluskotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 1983

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2013 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(usunięte)
_________________
"Przyzwyczajenie do ironii psuje charakter."


Ostatnio zmieniony przez Pluskotka dnia Wto Gru 31, 2013 1:31 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Inez87
Junior
Junior


Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 5
Skąd: Tam gdzie spadają Anioły...

PostWysłany: Sob Kwi 20, 2013 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie,oba leki zawierają karbamazepine Smile Tylko u mnie po amizepinie wystepowały skutki uboczne min. zawroty głowy, zatrzymanie wody i obrzęki,a po Tegretolu nic Shocked Nie mam zielonego pojęcia od czego to zależy Smile
_________________
Miłego dnia! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Kwi 20, 2013 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie tak jest
ja po amizepinie chodziłam jak naćpania i miałam masę skutków ubocznych
a Tegretol brałam ponad 2 lata i było ok
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group