Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Plaquenil, QUENSYL
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 25, 26, 27  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MartiL
Junior
Junior


Dołączył: 09 Wrz 2013
Posty: 5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o import docelowy to lekarz musi Ci wypisać wniosek i zapotrzebowanie na lek i recepte. Pod tym wnioskiem musisz mieć podpis i stempel konsultanta wojewódzkiego i jakiegoś dyr. kliniki czy coś takiego. Z tym idziesz do ministerstwa zdrowia i jeśli lekarz wypełnił wszystko poprawnie to od ręki dostajesz stempel, idziesz z tymi wszystkimi papierami do apteki i jeśli uznają, że wszystko jest ok to czekasz aż sprowadzą lek. Ja czekałam prawie 3 tyg. Dopiero w 3 aptece mi się zgodzili, choć teoretycznie każda apteka powinna to robić.
W MZ stwierdzili, że czegoś tam brakuje i nie chcieli dać mi stempla, ale byłam z małym dzieckiem i zrobiłam scenę Wink Jeśli chcesz mieć refundancje to na decyzje trzeba czekać aż 30 dni i dopiero potem do apteki, także dostania leku br się wydłuża i ja zrezygnowałam z refundacji (zapłaciłam 95zł za 3 op. po 30szt).
ps miałam ułatwioną sprawę bo mój lekarz to właśnie konsultant wojewódzki i ten dyrektor kliniki też był na miejscu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klaapton
Junior
Junior


Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 13

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MartiL napisał:
Jeśli chodzi o import docelowy to lekarz musi Ci wypisać wniosek i zapotrzebowanie na lek i recepte. Pod tym wnioskiem musisz mieć podpis i stempel konsultanta wojewódzkiego i jakiegoś dyr. kliniki czy coś takiego. Z tym idziesz do ministerstwa zdrowia i jeśli lekarz wypełnił wszystko poprawnie to od ręki dostajesz stempel, idziesz z tymi wszystkimi papierami do apteki i jeśli uznają, że wszystko jest ok to czekasz aż sprowadzą lek. Ja czekałam prawie 3 tyg. Dopiero w 3 aptece mi się zgodzili, choć teoretycznie każda apteka powinna to robić.
W MZ stwierdzili, że czegoś tam brakuje i nie chcieli dać mi stempla, ale byłam z małym dzieckiem i zrobiłam scenę Wink Jeśli chcesz mieć refundancje to na decyzje trzeba czekać aż 30 dni i dopiero potem do apteki, także dostania leku br się wydłuża i ja zrezygnowałam z refundacji (zapłaciłam 95zł za 3 op. po 30szt).
ps miałam ułatwioną sprawę bo mój lekarz to właśnie konsultant wojewódzki i ten dyrektor kliniki też był na miejscu.




A czy to jest jednorazowy import czy mam możliwość stałego dostępu do leku? bo jeśli jednorazowe to trochę nieopłacalne by to było...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MartiL
Junior
Junior


Dołączył: 09 Wrz 2013
Posty: 5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednorazowo, i to niestety jest porażka jakaś! ale może można poprosić lekarza, żeby wypisał jakąś większą ilość, i wtedy zawalczyć też o refundację..ale nie wiem czy jest jakiś limit. W połowi października mam wizytę w instytucie i na pewno się dowiem, bo nie będę co 3 miesiące przechodziła takiej drogi przez mękę Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klaapton
Junior
Junior


Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 13

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to porażka totalna... to już chyba wolę zapłacić więcej i sprowadzić sobie zza granicy (ponoć jest taka opcja) niż się z tym bawić... niestety;/ wystarczy mi, że muszę co 3 miesiące siedzieć 5 godzin w kolejce do lekarza. Więcej moje nerwy nie przetrzymają...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Graza31
Junior
Junior


Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 2

PostWysłany: Wto Paź 01, 2013 10:53 am    Temat postu: sprzedam plaquenil Odpowiedz z cytatem

Mam do sprzedania kilka op. Plaquenilu, jeśli ktoś jest zainteresowany proszę pisać na e-maila gdubok1@gmail.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Izabela T
Super senior
Super senior


Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 98
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Sro Paź 02, 2013 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny!! czy wypadają Wam włosy po plaquenilu??
Ja biorę go od 4 miesięcy i łysieje, mam połowę z tego co miałam...
Znów pewnie będę w chustce chodzić.
A może jest inna przyczyna Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Izabela T
Super senior
Super senior


Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 98
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Czw Paź 03, 2013 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Graza 31, napisałam do Ciebie wiadomość w sprawie Plaquenilu, możesz mi odpisać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
boguslaw4321
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 131
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 07, 2013 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostałem ostatnio od mojej pani reumatolog receptę na plaquenil, dermatolożka (niezależnie) chce również wyjść z arechinu.
Obwąchałem trochę temat i znalazłem internetowe apteki oferujące plaquenil (google: 'plaquenil apteka internetowa'). Jedna realizuje import docelowy (oczywiście po załatwieniu papierologii) za ok. 60 zł / 60 tabletek. W kolejnej wychodzi już ponad 90 zł / 60 tab. W następnych ceny jeszcze wyższe...
Sprawdziłem kilka dni temu aptekę w Czeskim Cieszynie (info od Aichy ze str. 6) i wszystko jest aktualne - ok. 237 KCz za 60 szt, jest w ciągłej sprzedaży, dobrze mówią po polsku.
No i teraz wysilam intelekt, jak to sobie sprowadzić. A w między czasie spróbuję załatwić import docelowy. Evil or Very Mad

Jeśli chodzi o działania uboczne arechinu, to wygląda, że to sprawy w dużej mierze indywidualne. Arechin brałem ok. 7 m-cy do połowy września. Potem dermatolożka kazała zrobić przerwę - chyba do jutra, bo kolejne badanie wzroku nie wykazało nic negatywnego. Po miesiącu brania zaczęły się problemy ze spaniem, ale po następnych dwóch trochę się uspokoiło. Z włosami problemów (dodatkowych...) nie ma. Za to od początku roku do czerwca straciłem ok. 10 kg na wadze. Potem zaczęło się stabilizować.
Niektórzy (-re Smile) forumowicze piszą, że nie ma żadnych istotnych objawów ubocznych. To wskazuje, że trzeba uważać. Zresztą jak ze wszystkim w naszych realiach... Smile
_________________
dokąd się nie poddamy, ciągle jest jakaś szansa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zupka
Junior
Junior


Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 19

PostWysłany: Sob Lis 09, 2013 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam względnie blisko do Starej Lubovnej (Słowacja) i tam kupuję sobie Plaquenil. Będę tam znowu jechać za około 2 tygodnie, dlatego jeśli ktoś chce to mogę mu zrealizować receptę.

Pytałam się również ostatnio reumatologa o skutki uboczne - szczególnie z perspektywy ciąży i karmienia piersią. Powiedział, że badań i artykułów medycznych na ten temat jest dużo i że nie wykryto żadnych skutków ubocznych. Zalecenia są takie, że w ciąży kobiety z toczniem muszą (muszą te z zespołem antyfosfolipidowym, z samym toczniem powinny) przyjmować Plaquenil, nie ma również żadnych przeciwskazań do karmienia piersią i przyjmowania Plaquenilu.

Pozdrawiam : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
folka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 1458

PostWysłany: Sob Lis 09, 2013 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

8 euro z małym hakiem płacimy na Słowacji (za 60 tabletek), więc coś drogo Bogusław to Ci wychodzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Papsi
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 1161
Skąd: galaktyka snów

PostWysłany: Sob Lis 09, 2013 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cena we Włoszech (recepta) i we Francji (bez recepty) 5,33 E za 30 tabl

Folka świetną cenę ma Twoja apteka! Jak będziesz się wybierała, to może i ja się uśmiechnę przy okazji bo zapasy się kończą powoli...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
folka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 1458

PostWysłany: Sob Lis 09, 2013 12:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papsi, prawdopodobnie poczatkiem lutego bede uzupelniac zapasy, bo teraz mam wykupione na trzy miesiace. Pisz w razie czego to sie umowimy. Oni tam chca tylko recepty z biezacego tygodnia, kiedys mialam sprzed 9 czy 10 dni to sie czepiali. Ale koniec koncow sprzedali Smile

A jakby cos sie dxialo wczesniej to tez pisz, w razie czego ja lub K. podjedziemy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
boguslaw4321
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 131
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 09, 2013 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

folka, nie "mi" wychodzi, tylko przyjrzałem się różnym występującym cenom.
Twoje nieco ponad 8 Euro (8,12) to ok. 35 zł, a w Czechach 237 KCz to ok. 39 zł, a więc porównywalne. Wychodzi w przybliżeniu ok. 40 zł za 60 tab, czyli dokładnie tyle ile np. arechin z refundacją, albo jak podała Aicha, albo licząc wg cen we Francji bez refundacji (wg Papsi). A oficjalny import docelowy bez refundacji jest droższy (95 zł za 3 x 30 tab).

Warto jednak pamiętać, że gdy doda się do tego np. koszt przesyłki, jakiejś "wdzięczności" (w pełni uzasadnionej!!!) dla załatwiającego albo alternatywnie koszt nawet bliskiego dojazdu, to ww. 8E będzie tylko fragmentem ceny. To takie dziwne prawa ekonomii.
Najważniejsze, że lek jest dla nas dostępny. Choć człowieka trafia, że nasi "opiekunowie zdrowotni" nie dopuszczają do obrotu oficjalnego i zmuszają do obchodzenia przepisów.
_________________
dokąd się nie poddamy, ciągle jest jakaś szansa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Witek88
Senior
Senior


Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 66

PostWysłany: Pon Lis 18, 2013 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed chwilą dowiadywałem się w jednej ze Słowackich aptek. Opakowanie Plaquenilu to koszt 8.12 euro.
Nie wiem jak z przesyłką ale za Quensyl z Niemiec płaciłem zawsze 5 euro więc Słowacja też pewnie będzie tania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Edebedowa
Junior
Junior


Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 1

PostWysłany: Sob Lis 23, 2013 6:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=4490&postdays=0&postorder=asc&start=0

Witam,
Sprzedam lek Plaquenil 200mg (90 tabletek), ważny do 08.2015
Mojej mamie został przepisany ten lek, ale źle na niego reaguje dlatego chcemy go sprzedać.
kowalska1991@gmail.com

Prosze przeniesc post do podanego linku. Forum nie sluzy do posrednictwa w sprzedazy lekow.
Nie powielamy takich samych postow-beda one usuwane
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 25, 26, 27  Następny
Strona 10 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group