Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Plaquenil, QUENSYL
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 25, 26, 27  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
boguslaw4321
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 131
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Gru 02, 2013 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przestrzegałbym przed przesyłką plaquenilu pocztą jako lek - nie jest w Polsce w "wolnym" obrocie. Z tego co słyszałem, oficjalny może być tylko import docelowy zatwierdzony przez MZ.
Praktyka pokazuje, że najlepiej przywieźć w kieszeni lub z pomocą znajomych.
_________________
dokąd się nie poddamy, ciągle jest jakaś szansa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Witek88
Senior
Senior


Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 66

PostWysłany: Wto Gru 03, 2013 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jednak przesyłki ze Słowacji czy też innych krajów będących w Unii nie są aż tak "trzepane", to nie przesyłka np z Indii ( gdzie można tanio dostać wiele generyków).
Poza tym Quensyl jest lepszym odpowiednikiem Arechiny więc też inaczej patrzą na lek tego typu...a zupełnie inaczej była by traktowana przesyłka np leków wpływających na centralny układ nerwowy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aga28
Super senior
Super senior


Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 86
Skąd: livingston

PostWysłany: Sro Gru 18, 2013 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam. poratowaliscie mnie tym watkiem Very Happy. moja pani doktor wlasnie przepisala mi PLAQUENIL 2 razy dziennie 200mg. w piatek ide po odbior i zaczynam brac. Troche sie obawiam skutkow ubocznych jak przy braniu kazdego nowego leku ale jestem dobrej mysli. pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Izabela T
Super senior
Super senior


Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 98
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Pon Sty 06, 2014 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Aga
ja brałam Plaquenil przez 4 miesiące w dawce 1 raz 200 mg, i morfologia bardzo mi spadła, hemoglobina niska, leukocyty 2 tys. więc mam teraz przerwę. reumatolog kazał odstawić i zwiększyć sterydy z 4 mg na 16 mg Metypredu.
Jutro idę zrobić badania, bo to już miesiąc jak nie biorę Plaquenilu.
Pewnie jak morfologia się poprawiła to wrócę do Plaquenilu.
Ogólnie czuję się dobrze..

Pozdrawiam Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
anna.mac25
Junior
Junior


Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 24
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Sty 06, 2014 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zupka napisał:
Ja mam względnie blisko do Starej Lubovnej (Słowacja) i tam kupuję sobie Plaquenil. Będę tam znowu jechać za około 2 tygodnie, dlatego jeśli ktoś chce to mogę mu zrealizować receptę.

Pytałam się również ostatnio reumatologa o skutki uboczne - szczególnie z perspektywy ciąży i karmienia piersią. Powiedział, że badań i artykułów medycznych na ten temat jest dużo i że nie wykryto żadnych skutków ubocznych. Zalecenia są takie, że w ciąży kobiety z toczniem muszą (muszą te z zespołem antyfosfolipidowym, z samym toczniem powinny) przyjmować Plaquenil, nie ma również żadnych przeciwskazań do karmienia piersią i przyjmowania Plaquenilu.

Pozdrawiam : )

Rozumiem, że w przypadku takiego zakupu też trzeba przejść tę idiotyczną procedurę z MZ? Bo wkrótce chyba będę na Słowacji i chętnie bym skorzystała...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankanow62
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 2773
Skąd: RP

PostWysłany: Pon Sty 06, 2014 10:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakie jest wasze zdanie na temat Plaquenil a Quensyl?co wg was jest lepsze?
_________________
Animus aeger semper errat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewelina266
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 2800

PostWysłany: Wto Sty 07, 2014 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ania te dwa leki są do siebie bardzo zbliżone. Martynka bierze Plaquenil (tzn. od soboty przerwa miesięczna Jupi)
_________________
Zbieram siły do walki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
justinet
Junior
Junior


Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 1

PostWysłany: Wto Sty 07, 2014 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Moja Mama leczy się na stawy od 20 lat; plaquenil bierze od jakiegoś roku, ale bardzo jej pomaga.


Ostatnio zmieniony przez justinet dnia Nie Sty 26, 2014 3:33 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
boguslaw4321
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 131
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 15, 2014 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam wcześniejsze sygnały o łatwości uzyskania zgody na import docelowy Plaquenilu.

Po wypełnieniu wniosku przez mojego dermatologa jeszcze tego samego dnia otrzymałem akceptację konsultanta wojewódzkiego - na poczekaniu miła Pani przystawiła pieczątkę i już (CSK MSW przy ul. Wołoskiej).
Następny ruch to Departament Polityki Lekowej Min. Zdrowia. Akceptacje wydają niestety tylko dwa razy w tygodniu: wtorki i czwartki godz. 9 - 11. No więc wczoraj podreptałem tam (ul. Miodowa 35 pok. 9) i po 10 minutach miałem wszystkie pieczątki.
Kolejny ruch to złożenie wniosku do apteki (oczekiwanie do 3 tygodni) i już.
Proste i skuteczne, choć najwygodniejsze, niestety, dla ludzi z Warszawy i okolic.

Ale - jak każdy medal - sprawa ma dwie strony, czasem nawet trzy.
Plaquenil w oficjalnej dystrybucji w Polsce jest dosyć drogi - ostatnio (zależy to od kursu euro) kosztuje ok. 55 - 58 zł za 60 tabletek (Słowacja 8,12 Euro, Czechy ok. 370 KCz czyli tylko troszkę drożej). Natomiast w przypadku refundacji koszt 60 tab. wynosi.... 3,20 zł!!! (taka cenę podano mi wczoraj w aptece). Tylko że na akceptację refundacji MZ każe czekać do 30 dni, poza tym musi być podane uzasadnienie lekarza zgodne z rekomendacją AOTM http://www.aotm.gov.pl/bip/assets/files/zlecenia_mz/2013/022/REK/RP_33_2013_Plaquenil.pdf
Otóż Prezes AOTM rekomenduje refundację "... we wskazaniu: mieszana choroba tkanki łącznej, kiedy dominują objawy tocznia rumieniowatego układowego".
Jak to w praktyce wygląda uzyskanie refundacji - jeszcze nie wiem, ale spróbuję sprawdzić i wtedy oczywiście opowiem.

Przy okazji zachęcam do przeczytania tego dokumentu. Jest tam dobrze omówione działanie Plaquenilu i pozytywne różnice w stosunku do Arechinu (m.in. mniejsze ryzyko okulistycznych działań niepożądanych oraz potwierdzenie bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży).
_________________
dokąd się nie poddamy, ciągle jest jakaś szansa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela33
Junior
Junior


Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 24
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Czw Sty 16, 2014 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój lekarz wspominał mi że mogłabym brać Plaquenil Rolling Eyes tylo te papierki Mad Mój mąż ma jechać do Francji ale co z tego jak on jedzie w następnym tygodniu a ja dopiero w lutym idę do szpitala a w przychodni mój lekarz przyjmuje tylko w piątki Mad
Znowu dadzą mi Arechin Twisted Evil wczoraj byłam u okulisty i przeciwwskazań nie ma do podania ale prawe oko wydziela mniej łez Crying or Very sad To już wolałabym brać Plaquenil ale niewiadomo jak na niego zareaguję

Bogusławopinię czytałam i jest dość ciekawa Smile I nie mogę pojąć że jest lek który jest mniej szkodliwy od Arechiny i nie ma go w naszych aptekach tylko takie utrudnienia z dostatniem Crying or Very sad
_________________
W życiu-czasem jedna rada przyjaciela warta jest niż dziesiątki mądrych ksiąg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Papsi
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 1161
Skąd: galaktyka snów

PostWysłany: Czw Sty 16, 2014 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewela33 plaquenil jest we Francji bez recepty Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
boguslaw4321
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 131
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papsi, jaka jest cena Plaquenilu 60/200 mg we Francji bez recepty?
Very Happy
_________________
dokąd się nie poddamy, ciągle jest jakaś szansa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela33
Junior
Junior


Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 24
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowłaśnie Papsi jaka jest cena? To jak można kupić bez recepty to mąż może by mi kupił Very Happy A w każdej aptece we Francji można kupić? I prez granicę ciekawe czy przewiezie Laughing Jestem ciekawa czy dobrze bym tolerowała ten lek ale skoro Arechin dobrze tolerowałam to i Plaquenil też Razz
_________________
W życiu-czasem jedna rada przyjaciela warta jest niż dziesiątki mądrych ksiąg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Papsi
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 1161
Skąd: galaktyka snów

PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

We Francji jak i we Włoszech cena jest ta sama 5,33 E za opakowanie 30 szt. Nie ma problemu z przewiezieniem - ostatnio szwagier wiózł 3 opakowania. Można kupić w każdej aptece. Nie sprzedają więcej niż 3 opakowania na raz.
Dlatego moim zdaniem szkoda prądu na procedury sprowadzania i refundacji.
Ewela ja arechiny nie tolerowałam - miałam cały cyrk na kołach. Plaquenil w pojedynczej dawce jako tako, ale potem tak mnie mordował ból i zawroty głowy nasilające się popołudniami, że sobie odpuściłam. Poza tym nie widziałam poprawy po ponad półrocznej kuracji w tym miesięcznej w dawce 2 x dziennie po której to nie mogłam złapać pionu. Jednak jak mam epi (chlorohinidyna jest preciwskazana generalnie) dlatego kiepska tolerancja może wynikać z tego faktu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzy opakowania to pikuś Wink Przy 20 kuzynka pokazywała polską receptę wystawioną na mnie i moją mamę bo dziwnie patrzyli Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 25, 26, 27  Następny
Strona 11 z 27

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group