Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

matura! , szkoła , studia ...zaliczenia - ulgi ?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aga1995
Junior
Junior


Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 23

PostWysłany: Pią Gru 27, 2013 7:24 pm    Temat postu: matura! , szkoła , studia ...zaliczenia - ulgi ? Odpowiedz z cytatem

Witam Wink z góry przepraszam , jeżeli coś podobnego się już pojawiło. Jestem w klasie maturalnej i jak pech chciał całe to wariactwo zaczęło się właśnie w tym okresie ;( Mimo pobytów w szpitalu i leczeniu ( obecnie jeżdżę na strzały Endoxanu) półrocze zaliczone ale co z maturą i właśnie zwracam się do Was ... czy ktoś miał podobny przypadek ? może na studiach czy są jakieś ulgi ? no nie nie wiem chociażby więcej czasu bo przyznam, że mam problemy z koncentracją czy zapamiętywaniem ( nie wiem czy przez sterydy czy ogólnie chorobę, leki ) Z góry dziękuję za jakiekolwiek ,,oświecenie"
_________________
,,szczęście to jedyna rzecz , która się mnoży , gdy się nią dzieli " Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Pią Gru 27, 2013 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aga na mnie sterydy wpływaja tak że mam kłopoty z zapamiętywaniem.
Ja zaczełam chorować na 2 roku ale do tego że mnie bardzo boli się nie przyznawałam (diagnozy nie było więc wydawało mi się że co mam niby im powiedzieć) był to błąd bo nieraz byłam pół przytomna na zająciach a asystenci to traktowali jako olewanie ich co na końcu utrudniało mi zaliczanie jak się na 3 roku pokłóciłam z jedną asystętką dlaczego że koleżanka z grupy przy tych samych punktach zaliczyła a ja nie to mi wprost powiedziała że to przez nastawienie do zajęć jak jej pokazałam zmodyfikowany obojczyk to przyznała że gdyby wiedziała to bym miała zaliczone.
Jeśli chodzi o zajęcia i zaliczenia to musiałam być tak jak inni ( akademia medyczna nie uznaje terminu choroba) jak już było bardzo źle to po 3 roku dostałam dziekankę chorobową i wtedy jeździłam na kroplówki w czasie roku nie było takiej opcji bo bym ćwiczen nie miała jak zaliczyć.

Wiem że na niektórych uczelniach są tryby inndywidualne stódiów dla osób chorych zależy od uczelni, niektóre mają nawet stypendia socjalne dla osób ze stopniem niepełnosprawnośći. Mósisz się zorientować wcześniej w sprawie matury nie pomogą ale poniewarz są to testy wysyłane to to że jesteś chora raczej nie ma znaczenia.
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
aga1995
Junior
Junior


Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 23

PostWysłany: Pią Gru 27, 2013 10:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ehh no właśnie ... chyba tak jak myślałam nic się nie da zrobić ;/
_________________
,,szczęście to jedyna rzecz , która się mnoży , gdy się nią dzieli " Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Sob Gru 28, 2013 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem że w przypadku posiadania stopnia niepełnosprawności możesz ubiegać się o wydłużenie czasu pisania sprawdzianu , egzaminu. Nie jest to dużo czasu i raczej przy problemach z koncentracją nic Ci dodatkowy czas nie da. Skup się raczej na fazie nauki - pomocne są ćwiczenia z psychologiem i dużo , dużo samozaparcia. W moim przypadku to sama choroba uszkodziła mózg, to właśnie ćwiczenia przyczyniły się do tego że odważyłam się wrócić na studia. I nie ukrywam że radzę sobie świetnie, mam dłuższy czas ale nie ze względu na pamięć tylko na problemy z trzymaniem długopisu. I ... nigdy z niego nie korzystałam Wink
Życzę Ci uwierzenia w swoje możliwości , ułatwienia potrafią rozleniwić niestety , gdyby nie to że sama udowodniłam sobie i innym że da się wrócić do względnej normalności to bym tego nie pisała Wink I dlatego będę gorąco Ci kibicować !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sob Gru 28, 2013 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak napisali powyżej stopień niepełnosprawności bądź dysleksja pozwalają na dodatkowe przywileje.
Inaczej musisz pisać jak pozostali.

Powodzenie życzę !!!!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kiniaa92
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 151

PostWysłany: Sob Gru 28, 2013 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam indywidualna organizacje na studiach. Moge pozwolic sobie na wiecej niz 2 nieobecnosci, bez ciaglego usprawiediliwiania sie. Oprocz tego, w przypadku gdy egzamin np zbiegnie sie z egzaminem to moge prosic o zdawanie w innym terminie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Sob Gru 28, 2013 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zawsze można pójść na studia zaoczne, więcej pracy w domu ale mniej na uczelni, a dosfinasowanie do nauki uzyskać z PFRON tylko trzeba mieć orzeczenie o niepełnosprawności.
Na uczelni można zapytać wykładowcę czy możesz skorzystać z dyktafonu, choć można to zrobić w tajemnicy i mieć go np w otwratej torebcem też doskonale nagra, gdy wykładowcy protestują. Można dogadać się z innimi i kserować notatki, wiele osób przepisuje na kompie i rozdaje, choć własne są najlepsze.
Ćwiczenie pamięci to obowiązkowa rzecz, bez tego to ani rusz. Inne przywileje? zależy od uczelni, i pewnie choroby.

Jeżeli chodzi o maturę, zawsze można zorganizować indywidualny tok nauczania, ale i tak zdać trzeba na normalnych zasadach, jedynie na dys... można coś tam uzyskać. A mając zaświadczenie że czesto musisz korzytsać z toalety to możesz częściej wychodzić z sali na maturze. To też może się przydać.

Zobaczysz będzie dobrze, ostatecznie można powtórzyć ostatni rok nauki w szkole średniej albo do samej matury podejść w następnym roku. Pamiętaj zdrowie jest najważniejsze. ja wierzę w to że bez prpblemu dokończysz naukę i dasz sobie radę na studiach Very Happy
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aga1995
Junior
Junior


Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 23

PostWysłany: Czw Sty 02, 2014 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeny jeny jesteście Wspaniali !! Smile naprawdę super, ze można uzyskac tu tyle info bo czasami głupio się pytać lekarza
_________________
,,szczęście to jedyna rzecz , która się mnoży , gdy się nią dzieli " Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
sewa
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 33
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio miałam nawrót choroby i zaczęły się wizyty u lekarzy, pobyty w szpitalu itp. i oczywiście problemy na uczelni Confused Dla niektórych wykładowców nawet zaświadczenie o pobycie w szpitalu nie jest wystarczającym usprawiedliwieniem nieobecności na zajęciach. Dla mnie stało się to już na tyle stresujące, że zaczęłam się zastanawiać nad urlopem zdrowotnym czy nawet rezygnacją ze studiów, chociaż tych nieobecności wcale nie było tak strasznie dużo. Na szczęście wszystko się uspokoiło i jakoś udało się pozaliczać, ale ile stresu niepotrzebnego dodatkowo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Pon Sty 13, 2014 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sewa ja też kończyłam uczelnie na której nie można było mieć nieobecności a jak trzeba było do szpitali jeździć to miałam dziekankę, taka specyfika uczelni, mnie bardziej irytowało że muszę być na zajęciach jak jestem ledwo żywa a potem obrywałam że przedmiot olewam Rolling Eyes
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Violka
Kadet
Kadet


Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 40
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Wto Lut 04, 2014 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi się chorowanie zaczęło na studiach w zeszłym semestrze - leżałam w szpitalu na diagnostyce w trakcie sesji, więc mogłam jeden egzamin pisać w terminie poprawki we wrześniu. niestety oceniona zostałam również jakby to był mój drugi termin, tj. z niższą pulą punktów + dostałam za ten szpital jako za pierwszy termin 2. Napisałam mln maili i osiągnęłam tylko tyle, że prowadząca się na mnie obraziła, że jej zwracam uwagę.

w kolejnym semestrze pytałam dziekana o dodatkowe nb i powiedział, że absolutnie nie ma takiej możliwosci. musiałam wziąć urlop dziekański. możliwość przyznania indywidualnego toku studiów na pewno zależy od kierunku, bo znajomi z Uniwersytetu Warszawskiego sami moga sobie układać godziny zajęć. Na Uniwerystetach Medycznych i Uczelniach Rolniczych już tak nie ma, ale na pewno dla studentów, którzy reprezentują uczelnie na zagranicznych konferencjach, czy odnoszą sukcesy w sporcie (to nas raczej nie dotyczy Wink ) oraz dla krewnych i znajomych istnieje taka możliwość. Próbuj i nie daj się spławić Wink ja nie walczyłam o indywidualny tok, bo nie jestem w stanie w ogóle wyjść z domu, a co dopiero jeździć 2h na uczelnie. taki tryb też się wiąże z tym, że trzeba tam jednak jeździć

jak coś to mówię o SGGW w Warszawie

co do matury - miałam w tym okresie problemy z insuliną, które skutkowały niedocukrzeniami i dostałam od swojego lekarza prowadzącego karteczkę upoważniającą mnie do wyjść w trakcie egzaminu, żeby zjeść. nie wiem niestety jakby sie do tego odniosła szkoła, bo stwierdziłam, że jak zaczne widziwiac i będę potem pisać maturę sama, to się jeszcze bardziej zestresuje. no ale w każdym razie lakrz mi coś takiego wypisał Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group