Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chroniczne zmęczenie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Czw Mar 06, 2014 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja akurat nie mam z tym problemu , ale te metody co napisałaś jak najbardziej + ta ostatnia o której nie wspomniałaś Cool
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Czw Mar 06, 2014 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mocna herbata a jak jestem w totalnym stanie niewazkości uderzam w drzemkę Laughing Nawet 10-15 minutek mi wystarczy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwus
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2560
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Czw Mar 06, 2014 4:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już pod koniec pracy zasypiam na siedząco, więc koniecznie muszę się przejść po korytarzu, a po powrocie do domu jestem tak słaba, że najchętniej zaległaby gdzieś, ale jest KOT, który chce się bawić, więc tak właśnie walczę ze zmęczeniem Razz Plus solidna kawka w maciupeńkiej filiżance Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Milusia
Super senior
Super senior


Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 85

PostWysłany: Sro Mar 19, 2014 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Ostatnio zmieniony przez Milusia dnia Pią Mar 21, 2014 8:27 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lalybab
Junior
Junior


Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 12

PostWysłany: Sro Mar 19, 2014 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeny:) jak to dobrze wiedzieć, że nie jest się leniem...ja mam wrażenie, że na starość robię się coraz bardziej niemrawa - a zawsze byłam żywotna bardzo:) teraz tylko bym odpoczywała....możliwe, że to z powodu tej choroby. Ale też mam wrażenie, że pogoda ma dla mnie wielkie znaczenie. Jak świeci słoneczko, to mam ochotę góry przenosić - wprawdzie dość szybko opadam z sił, ale mi się CHCE. A jak jest ponuro za oknem to nawet mi się chcieć nie chce Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piekarzyk
Junior
Junior


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 13
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 12:06 am    Temat postu: leń Odpowiedz z cytatem

Witam!

Choruje już łade pare lat, i co zmeczony jestem non stop... Smile

Wstaje o 7:30 do pracy na 9, i tak mam dobrze i podziwiam tych co wstają na 6 czy 7, codzień nie dałbym rady.

Wracam z pracy i co godz. 18 koło 19-20 drzemka czasami i to potrafię do 1:00 nawet po czym budzę się zmeczony i kładę się spać dalej, wstaję z problemami (raz kiedyś obudzę się ok. 6 i wtedy nie mam tego problemu).

Wiecie co niektórzy tego nie rozumieją, mówią na mnie że mi się nie chce, że całe życie prześpie, że nie mam werwy. Mówię im wtedy że jak wezmą moją chorobę to chętnie się zamienię - nie zawsze to pomaga..

Nie wiem czy wiecie jak to jest miałem coś zrobić i to ważnego ale usiadłem i.... zasnołem a później było po fakcie Smile W początkach choroby tak własnie miałem... siadałem i myślę a pierdzie.... idę spać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do Człowieków uskarżających się na zmęczenie?

Czy szukacie innych przyczyn swego samopoczucia, czy wszystko zwalacie na toczeń, bo tak jest wygodnie?

Nie okłamujemy się - styl życia w dzisiejszych czasach często nie sprzyja byciu energicznym.
Za dużo kompa, TV, beznadziejna dieta, mało ruchu, mało tlenu... nic dziwnego, że zmęczeni ludzie.
Do tego pogoda, ostatnio przesilenie.

Warto coś zmienić w swoim życiu.
Samo nastawienie i myślenie jest ważne.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kinga popieram!!!!

Na pewno po części winna jest choroba, ale reszta to to co właśnie napisała Kinga!! Plus nastawienie do życia Smile
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm- zalezy o jakim zmęczeniu mówimy...

Kiedy zaczęło sie u mnie zaostrzenie choroby potrafiłam spać całą noc, cały dzień z przerwami na toaletę i jedzenie (na siłę, bo miałam totalny brak apetytu). Nie było to z pewnością normalne.. Ale to był ewidentny sygnał, że zaczyna się coś złego dziać.

Fakt faktem, ze kiedy człowiek jest zmęczony, boli go głowa to jedyne na co ma ochotę to położyć się do łóżka. I tu zaczyna się błędne koło!! Trzeba się zmusić do spacerów, jedzenia warzyw, picia dużo wody- nie tylko kawa...
To co napisała Kinga jest prawdą- czasem mamy dość- bo boli, bo jest nam źle- codziennosć nie sprzyja- klimatyzowane pomieszczenia, siedzący tryb życia, wszędzie samochodem, niezdrowe (bo szybko, łatwo)...
Nie wolno się poddawać, trochę dać coś od siebie.
A jeśli zmęczenie staje się naprawdę uciążliwe- szukać przyczyny.
_________________
SZCZĘŚCIE TO NIC INNEGO JAK ZDROWIE I KIEPSKA PAMIĘĆ J.L.Wisniewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piekarzyk
Junior
Junior


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 13
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 3:55 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:
do Człowieków uskarżających się na zmęczenie?

Czy szukacie innych przyczyn swego samopoczucia, czy wszystko zwalacie na toczeń, bo tak jest wygodnie?

Nie okłamujemy się - styl życia w dzisiejszych czasach często nie sprzyja byciu energicznym.
Za dużo kompa, TV, beznadziejna dieta, mało ruchu, mało tlenu... nic dziwnego, że zmęczeni ludzie.
Do tego pogoda, ostatnio przesilenie.

Warto coś zmienić w swoim życiu.
Samo nastawienie i myślenie jest ważne.


Wygodnie to jest tak jak mówisz posiedzieć przed tv, kompem, itd. Ale jak siedzisz i ci się oczy zamykają, nie masz siły na to żeby się za cokolwiek wziąść mając świadomość że musisz to zrobić i padasz na wyrko zasypiając to już nie jest śmieszne - bo tak miałem w zaostrzeniu choroby. Budziłem się wkurzony że tego nie zrobiłem co miałem zrobić.

Nie mówię że nie lubię się czasem poobijać, ale żebym chodził podpalony jak niektórzy po energetykach to raczej tak nie wyglądam i osobiście odradzam, ile można jechać na pełnym gazie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group