Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Leki - co wam podają ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdy bys chciała więcej poczytać to http://pl.wikipedia.org/wiki/Inhibitory_pompy_protonowej ale skutek jest taki że obniżają stęzenie kw solnego,
wiesz nie ma czegoś takiego jak koniecznośc brania osłony do sterydów dopuki nie ma objawów żoładkowych dlatego nie ma refundacji, bo profilaktycznie też len np można pić
Skoro w gastroskopi nic nie wyszło to ci nie przysługuje ref. ale z tego co pamietam to gastroskopia jest tylko 6 miesięcy wazna jesli chce sie mieć refundację to ją trzeba powtarzać
Ja mam tak samo z ostenilem płace 100% bo biorę jako osłone do sterdów ale nie mam osteoporozy a moja 2 choroba przez którą muszę brać nie ma refndacji na nic.
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mniamdzia31
Super senior
Super senior


Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 80
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam:)
Jeszcze nic nie biorę ale po przeczytaniu wszystkich postów jestem przerażona. Mam wrażenie że wy gorzej czujecie się po lekach niż ja w najmocniejszym męczącym mnie bólu.
Pewnie po szpitalu coś dostane i uuż się boję jak to będzie. Mam nadzieje ze to bedą malutkie dawki.
Mam w domu córeczkę która bierze już 3 lata encorton i wiem jak to wszystko wygląda ale mialam nadzieje ze u dorosłego człowieka jakoś łagodniej to wszystko przebiega. Pamiętam jej poczatkowe furie złości gdy miała niecałe 2 latka i była na maxymalnych dawkach (25mg) do tego stopnia ze wyladowałam na pogotowiu z rozciętym okiem którego dokonala zabawką hehe. I chyba jest rekordzistką w solumedrolu 11 pulsów co drugi dzień.
Zespól nerczycowy mojej małej leczy się podobnie jak wasze choroby takze pewne doświadczenie mam a teraz bede testować na sobie/

Mam pytanie:
czy zawsze dostaje się na poczatek maksymalne dawki czy moze jakoś lagodniej np kilka mg?
posiadam tez calcort (na który moja córka nie idzie) i zastanawiam się czy w sytuacji gdybym dostała sterydy to czy nie zdecydować się na calcort (przecież zawsze mozna go zamienić na encorton - choć jak twierdzą nefrolodzy mojej córki to encorton i calcort to dwie rózne rzeczy jeden to prednizon a drugi to deflazacort).
czy dla dorosłego mozna dostać import docelowy na calcort. i mniej wiecej jak ksztaltuje się cena, bo ja kupowalam córce na polską recepte w niemczech ponad dwa lata temu wiec pewnie ceny uległy zmianie.

Siemie lniane jak najbardziej polecane jest jako osłona bo swietnie wyściela przełyk , zołądek jelita, takze mała pije bardzo chętnie a dodatkowo ranigast na noc a w momentach problemów zolądkowych Helicid 10.
_________________
"Człowiek tak bardzo uskarża się przy każdym bólu, a tak rzadko uśmiecha gdy go nie czuje...."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
sewa
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 33
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy tak zachwalacie to siemię lniane, a mi właśnie lekarka odradziła, bo ponoć przez to leki mogą się gorzej wchłaniać, o ile dobrze zrozumiałam... Ja łykam codziennie rano IPP osłonowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sewa napisał:
Wszyscy tak zachwalacie to siemię lniane, a mi właśnie lekarka odradziła, bo ponoć przez to leki mogą się gorzej wchłaniać, o ile dobrze zrozumiałam... Ja łykam codziennie rano IPP osłonowo.


sewa siemię lniane gotowane, jak kisiel zalecają nefrolodzy dziecięcy. Mój K miał niespełna dwa latka, jak w szpitalu zaczęto mu podawać, zamiast osłonowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sewa
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 33
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem, ze dużo lekarzy to zaleca, ale zarówno moja reumatolog, jak i mój nefrolog odradzili mi picie siemienia. Widać co lekarz to opinia Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sewa ale podali jakiś szczególny powód dla którego nie powinnaś go pić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sewa
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 33
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liluu napisał:
Sewa ale podali jakiś szczególny powód dla którego nie powinnaś go pić.

Mówili, że leki się mogą przez to gorzej wchłaniać. W maju będę na wizycie to podpytam dokładniej, bo aż mnie to zaciekawiło Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
denim85
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 487

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sewa napisał:
Liluu napisał:
Sewa ale podali jakiś szczególny powód dla którego nie powinnaś go pić.

Mówili, że leki się mogą przez to gorzej wchłaniać. W maju będę na wizycie to podpytam dokładniej, bo aż mnie to zaciekawiło Wink


Sawa osłona też pogasza wchłanialność dlatego leki przyjmuje sie godz po jej wzięciu
_________________
My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej na miotle!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
sewa
Kadet
Kadet


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 33
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

denim85 napisał:
sewa napisał:
Liluu napisał:
Sewa ale podali jakiś szczególny powód dla którego nie powinnaś go pić.

Mówili, że leki się mogą przez to gorzej wchłaniać. W maju będę na wizycie to podpytam dokładniej, bo aż mnie to zaciekawiło Wink


Sawa osłona też pogasza wchłanialność dlatego leki przyjmuje sie godz po jej wzięciu

Wiem, i tak też łykam i czekam Smile Ale siemię podobno ogranicza w większym stopniu. Podpytam jeszcze i dam znać, bo nie chcę tu wymyślać Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Kwi 16, 2014 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sewa napisał:

Wiem, i tak też łykam i czekam Smile Ale siemię podobno ogranicza w większym stopniu. Podpytam jeszcze i dam znać, bo nie chcę tu wymyślać Wink


Sawa osłonowo kisiele też nam zalecali oprócz siemienia. Siemię 3 razy dziennie po 10mg - 20mg a leki po godzinie . Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rysek
Junior
Junior


Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 4
Skąd: WROCŁAW

PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicja napisał:
Enocrton -paskudztwo codziennie 25mg ( na szczeście nie przytyłam ani kg , tylko schudłam Smile ) . Potem zmienili mi na 20 mg co 2 dzień , jednak nie toleruje tego sterydu , wymiotowałam , biegunki czułam się fatalnie .
Teraz biore Metyrol co 2 dzień 16 mg , niestety mój organizm nie toleruje sterydów bo mam problemy z żąłodkiem .
Metotrexal cytostyk raz w tygodniu 5 tabletek , ( brałam go na początku choroby i czułam się rewelacyjnie) nim mnie zaczeli pakować tymi sterydami Rolling Eyes
Oprócz tego leczę się innymi lekami na krążenie .
Leczę się w Klinice we Wrocławiu na Poniatowskiego 2 , prywatnie u pani r
.

W 2004 roku we Wrocławiu zaproponowano ci już CellCept? On podaje się głównie przy zmianach nerkowych? Kto cię prowadził wtedy we Wro, przez jakich wrocławskich lekarzy przeszłaś?eumatolog
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mag
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 186

PostWysłany: Czw Sty 22, 2015 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was przyjmuję i jak znosicie Dexaven w zastrzykach?
_________________
http://www.poomoc.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Izabela T
Super senior
Super senior


Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 98
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Wto Mar 10, 2015 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysek ja biorę cellcept a mam nefropatię toczniową kl. 3, zaczęłam go brać miesiąc temu, wyniki mi się poprawiły po tych tabletkach. a co z nerkami?? chyba dobrze...

Biorę 2 razy dziennie po 2 tabl (500mg) cellceptu i 8 mg metypredu.

Pozdrawiam Iza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ri
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 251

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2015 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was przyjmował Flexus Booster i widział efekty stosowania?
_________________
Co nas nie zabije, to nas wzmocni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2015 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to było wyrzucenie kasy a mało nie kosztował...Na mnie nie miał wpływu...
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny
Strona 13 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group