Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"podziekowania" lekarzom - czy i jak wypada?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piekarzyk
Junior
Junior


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 13
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2014 8:21 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Sęk w tym że piszę na temat a wątek dotyczy lekarzy jak im podziękować i czy w ogóle wypada - wyraziłem swoją opinię, decyzję pozostawiam WAM.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Nie Kwi 06, 2014 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piekarzyk a wypada, zarówno i lekarzowi i pielęgniarce

Poza tym każdego indywidualna sprawa co robi i z jakich pobudek. Nie lubię szpitali, więc się bronię, ale wiadomo od porodu sie nie dało.
lezałam od 21 do 6:30 na łózku, pani opryskliwa, wredna (żebym nie musiała napisać czegoś więcej), łaskę robiła ze wszystkim, córce tętno znikało, to mnie opierdzielała, a moje Dp ledwie siedziało na krześle zaciskając zęby. Przyszła druga zmiana. Zmienniczka wrednej patrząc na moje ktg, bóle parte od 4 w nocy, zero rozwarcia w ciągu 1,5 godzinki mi pomogła, narażając siebie na opierdziel od lekarza i koleżanki ze zmniany przed nią. Dzięki NIEJ moja córka dziś żyje, i oczywiście mimo że pieniędzy nie mieliśmy wtedy dostała podarunek. Z wdzięczności za okazane serce i chęć pomocy, pani salowa, która również mi pomogła też dostała.
Przy wypisie mina tej z nocnej zmiany niezapomniana - zdziwienie że nic nie dostała, pytanie za co???, że nie pomogła, że 10 godzin przy mnie nie zrobiła kompletnie nic, oprócz wbicia wenflonu???

A co kogo obchodzi dochód czyjś??, nikt nikomu nie broni zostać- lekarzem, prawnikiem, czy politykiem Wink
Tylko zanim się dojdzie do tych wielkich pieniędzy trzeba zapracować stażem pracy i opinią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piekarzyk
Junior
Junior


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 13
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 9:19 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Widzisz i o to chodzi że wszędzie spotkasz i wrednych ludzi i takich którzy chcą wręcz pomóc nawet bezinteresownie. Bynajmniej jak tu podejść do tematu jak ktoś żeruje na pieniądzach wypłacanych mu w postaci wypłaty a na którą wszyscy się składamy. Notabene nieraz dopłacając w postaci podarków, prezentów, łapówek.

Jeżeli za coś się płaci i ten ktoś nie wykonuje poprawnie swojej pracy, a dostaje za to nie mało - powinienem mieć gdzieś takiego człowieka a w tym przypadku w szpitalu człowiek chwyta się brzytwy i nie może odejść i pójść do innego bardziej przyjaznego człowieka.

Dlaczego szpitale non-stop powiększają dług a dyrektorzy mówią że kontrakty im się skończyły? Dlaczego płacimy za wypłatę dla kogoś kto totalnie ma nas w .... i tu owszem są jedni i drudzy. Ale chciałbym mieć wybór i prawo do oceny wyników leczenia... którego nie mam, a może to jest to "dać mu prezencik czy nie?" ale i tak dostanie swoje z mojej składki.

Prawda jest taka że człowiek na poziomie nie powinien przyjmować łapówek, prezentów, czy innych rzeczy materialnych bo po prostu go na to stać, stosowanie praktyk "dawania" prezentów może doprowadzić do przyzwyczajenia a wręcz wymogu "dawania".

Temat jak widzicie nie brzmi "Podziękowania pracownikom służby zdrowia" tylko "Podziękowania lekarzom" choć jest to zespół, i nadal jestem i będę tego zdania że jak się komuś należy czy to kelnerce, pielęgniarce a nawet salowej czy pani sprzątaczce to chętnie pomogę napiwkiem, czekoladą, dobrą kawą bo one to uszanują. Wyobraźcie sobie wyskoczyć z kawą dla PANA PROFESORA....w klinice....go akurat na to stać i nie zdziwiłbym się jakby powiedział "takiej lury to ja nie piję, dziękuję...."

Róbcie jak wam serce podpowiada, mam nadzieję jednak że ten wątek nie jednemu otworzy oczy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 9:27 pm    Temat postu: Re: :) Odpowiedz z cytatem

Piekarzyk napisał:
.

i nadal jestem i będę tego zdania że jak się komuś należy czy to kelnerce, pielęgniarce a nawet salowej czy pani sprzątaczce to chętnie pomogę napiwkiem, czekoladą, dobrą kawą bo one to uszanują. Wyobraźcie sobie wyskoczyć z kawą dla PANA PROFESORA....w klinice....go akurat na to stać i nie zdziwiłbym się jakby powiedział "takiej lury to ja nie piję, dziękuję...."
.

stać, czy nie stać... to nie o to chodzi, totalnie nie o to
chodzi o samo podziękowanie, jeśli chcesz podziękować

sam piszesz jak się komuś należy.... czemu nie lekarzowi - skoro wszystkim chcesz dawać?....
uwziąłeś się na tę grupę zawodową strasznie....
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyobraz sobie że ja wyskoczyłam z kawą do profesora w klinice - reakcja ? uśmiech i podziękowanie
pacjenci często wyskakiwali z czekoladkami - bo prof lubił nimi częstować swoich pacjentów ,
to nie był dla niego dyshonor .
W panstwowym szpitalu prof ma także płacone i nie trzeba nosić do niego worka kasy.
U nas prof potrafił pogonic grzecznie i stanowczo wszystkich ktorzy probowali dac kasę żeby mieli jakieś "przywileje

kolego wydaje mi się ze lecisz sobie teoriami zaslyszanymi od pacjentów , ktorzy wręcz wciskają kasę żeby być " lepiej traktowanym "
lub opowiadają ile to oni dali za leczenie , a tak naprawdę wymyślają bajki ze ręce opadają .

wszystko zalezy od człowieka , podzękowania lekarzom- czyli po leczeniu , za troskę , za dobre słowo za uśmiech
To jest temat tego
podzękowanie to jest własnie kawa , kwiaty , czasem coś zrobionego przez siebie
a wręczanie kasy - to łapówka

wszystko zalezy od człowieka , jesli ktoś potraktuje cię dobrze to chcesz podziękować - jesli lekarz jest człowiekiem nie bufonem to zawsze to nasze skromne podzękowanie przyjmie z uśmiechem .
ale to jest nasza wola,
nie jest koniecznością dziękowanie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal


Ostatnio zmieniony przez Monika B dnia Czw Kwi 24, 2014 10:13 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piekarzyk
Junior
Junior


Dołączył: 14 Mar 2004
Posty: 13
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 9:51 pm    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Ano widzisz taki mój urok Smile Uważam że nie wypada dziękować tym, którzy notorycznie posądzani są o branie łapówek, zarabiają na ludzkim nieszczęściu niebotyczne kwoty i jeszcze ludzie powszechnie przyzwalają na to a wręcz traktują to jako powinność.

Tak się zastanawiam dlaczego nie mówimy o sprzątaczach ulic co by nam się żyło przyjemniej, lepiej, nie było by brudu, dlaczego im np. nikt czekolady nie kupi w podzięce... już nie mówiąc o innych zawodach, nawet bardziej odpowiedzialnych niż lekarz... powszechne mniemanie i przyzwolenie dla tej grupy zawodowej? że im to się daje? czyt. "należy" ?

Kończę temat - nie mam już nic więcej do powiedzenia...szkoda kota drzeć jak widzę...a ten kto zrozumiał i tak bogatszy będzie.

Dziękuję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak się zastanawiam dlaczego nie mówimy o sprzątaczach ulic co by nam się żyło przyjemniej, lepiej, nie było by brudu, dlaczego im np. nikt czekolady nie kupi w podzięce.


moze dlatego ze nie mamy z nimi styczności
dziękujemy tym , ktorzy bezposrednio przyczynili się do tego że jesteśmy.

lekarze nie zerują na naszych nieszczęscieu - lekarze nas leczą
jesli lekarze na nas zerują to i pielęgniarki i salowe , laborantki i cała służba zdrowia

tylko moze jak zaczniesz chorowac idz do hydraulika , a do cieknącego kranu wezwij kelnerkę
tylko tym sposobem nikt nie będzie się bogacił na naszym nieszczęsciu .
paranoja .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 8:47 am    Temat postu: Re: :) Odpowiedz z cytatem

Piekarzyk napisał:
Uważam że nie wypada dziękować tym, którzy notorycznie posądzani są o branie łapówek, zarabiają na ludzkim nieszczęściu niebotyczne kwoty i jeszcze ludzie powszechnie przyzwalają na to a wręcz traktują to jako powinność.


wypada dziękować każdemu, kto nam pomógł, kto był miły
to nawet zasady zwykłego obcowania z ludźmi, kultura i takie sprawy

jak dziękujemy, to już zależy od nas

posądzanie kogoś jest bardzo niesprawiedliwe; ja też mogę kogoś posądzić bezpodstawnie, bo tak słyszałam, bo tak się mówi, bo się wszystkich wrzuca do jednego wora.... a to jest strasznie krzywdzące, wiesz o tym?

lekarze zarabiają na cudzym nieszczęściu? takiej definicji zawodu lekarza jeszcze nie spotkałam....

PS. pielęgniarki biorą także łapówki... i to chyba częściej - rodzina im płaci, by chociaż przyszły i pomogły choremu, bo jak nie dostaną, to oleją... a niby ich zawód w samej nazwie znaczy co innego....
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Kwi 25, 2014 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcialam cos napisac, juz wczoraj...
Pomyslalam, ze moze jutro..jak ochlone..
Nie ochlonelam.
Moglabym wkleic moj post, ktory juz napisalam w tym watku...
Tylko po co?

Panie Piekarzyk generalizowanie jest zle i krzywdzace.
Jak to szlo?

.. wszyscy Zydzi zeruja na biednych.. (miedzy innymi).
a potem?
.. Hitlerowskie wizje staja sie rzeczywistoscia..
I ?
.. wszyscy Niemcy to nazisci..

..... Question Question Question .....

Nie prowadzi to do niczego dobrego i wywoluje u mnie silny odruch wymiotny.


Klapki sa dobre dla konia.
Od czlowieka oczekuje sie wiecej..

Ps. Co do sprzataczek... (jestem w temacie. Wink) Czesto slysze dziekuje i dostaje slodkosci np. Moze wlasnie dlatego, ze na co dzien nosze "banana", jestem mila i zyczliwa.. (wbrew pozorom).
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
taxi
Junior
Junior


Dołączył: 19 Wrz 2014
Posty: 4

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2014 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja NIGDY niczego nie kupuję lekarzom czy pielęgniarkom. Po wyjściu ze szpitala oczywiście idę im podziękować miłym słowem, ale nie kupię im nigdy żadnych kwiatów/czekoladek ani tym bardziej alkoholu! To jest ich PRACA i OBOWIĄZKI. Można być im wdzięcznym, ale nie jest to jednoznaczne z obowiązkiem dania im za to prezentu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2014 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigdzie nie ma słowa OBOWIĄZEK
przeczytaj całą dyskusję Smile

a tak poza tematem:
przed przystąpieniem do dyskusji jest bardziej kulturalnie najpierw się przywitać i przedstawić w odpowiednim dziale
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group