Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

studia, zawód a toczeń

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kiniaa92
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 151

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 6:09 pm    Temat postu: studia, zawód a toczeń Odpowiedz z cytatem

hej, nie wiem czy w odpowiednim miejscu zamieszczam ten post, i czy w ogole dobrze, ze go zamieszczam Razz ale nie udało mi sie znalezc podobnego. mianowicie jako toczniowcy na pewno mamy jakies ograniczenia, co do studiow, przyszłego zawodu. zaden z lekarzy wczesniej mi o tym nie mowil, a ja nie pytalam, bo nie mialam takiej potrzeby. kolejna wizyta za jakis czas, a ja nie wiem co myslec, i czy cos działac. Wymarzyłam sobie fizjoterapię, ale nie wiem czy toczeń nie dyskwalifikuje tego marzenia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiniaa- spełniaj swoje marzenia!!!
Nie pozwól, by strach przed chorobą Cie ograniczał.
Jeśli czujesz się na siłach to czemu nie??
Choroba może, ale nie musi się rozwinąć tak, że nie będziesz mogła pracować.
Fizjoterapia to bardzo szeroko rozumiane słowo- jak dla mnie... chcesz być masażystą czy bardziej w fizykoterapią się zająć??

W najgorszym wypadku zawsze mozna sięprzekwalifikować- ja z nauczyciela kształcenia zintegrowanego i historii zostałam optykiem Very Happy
_________________
SZCZĘŚCIE TO NIC INNEGO JAK ZDROWIE I KIEPSKA PAMIĘĆ J.L.Wisniewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kiniaa92
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 151

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czuje się na siłach, nawet bardzo. jesli chodzi o specjalizacje to myslalam dokladnie o kinezoterapii czy masazu leczniczym. problemem wydaje mi sie to, ze trzeba sie udac do lekarza medycyny pracy. a w skierowaniu napisane jest, ze student moze byc narazony na działanie: promieniowania nadfioletowego, podczerwonego, laserowego, elektromagnetycznego i elektrostatycznego... wiec nie wiem czy to przejdzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy zdajesz sobie sprawę z tego, że sama kinezyterapia nie wystarczy, żeby utrzymać się na rynku pracy?
studia, które są nie ruszyły z miejsca od dziesięcioleci i nie rozwijają się zgodnie z nowoczesną rehabilitacją
mają zacofany program nauczania

żeby być dobrym specjalistą, to musisz się dokształcać na własną rękę po zrobieniu licencjatu, magistra

przeróżne kursy, drogie kursy
ale bez tego, to dno
chyba, że chcesz pracować w przychodni, robić zabiegi fizykoterapeutyczne (lasery itp.; ale to z prawdziwą rehabilitacją ma mało wspólnego)

chyba, że zrobisz tylko szkołę masażu i możesz pracować jako masażystka
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kiniaa92
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 151

PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie, że zdaje sobie z tego sprawe, ale jeszcze nawet nie zaczełam. a jesli chce sie byc w czyms dobrym i wartosciowym to w kazdej dziedzinie trzeba sie doklsztalcac i inwestowac w siebie.
na te chwile studiuje lingwistyke stosowana- angielski i francuski, a o fizjoterapii tez myslalam o studiach w jezyku angielskim, bo jest taka opcja. Wiec miałabym nadzieję w przyszłosci to wszystko ze soba polaczyc...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2014 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiniia trzymam kciuki!

Spelniaj swoje marzenia! ...

Pamietaj, ze u kazdego z nas choroba przebiega inaczej i pewne objawy/utrudnienia moga nie wystapic nigdy.
Zdrowi rowniez nie moga przewidziec czy z czasem nie wystapi u nich jakies schorzenie, ktore uniemozliwi im wykonywanie swojego zawodu.
Wazne jest to aby w chwili dokonywania wyboru nie miec tych ograniczen. Piszesz, ze czujesz sie na silach, nie widzisz problemow z wykonywaniem swojego przyszlego zawodu..to da dziela! Do boju! Very Happy

Bedziemy dopingowac! Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2014 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiniia- lingwistyka stosowana?? Super wybrałaś- świetnie znać dobrze język! Nawet w domku pracować można w razie "w".

Masazysta?- hmmm- to ciężki kawałek chleba- (fizycznie) nawet zdrowi mają problemy bo po kilku godzinach takiego masażu mięśnie rąk wysiadają Crying or Very sad Nie chcę zniechęcać ale rozważ to Wink

Kinezyterapia jest super przyszłościowym zawodem- miałąm rehabilitanta stosującego metodę McKenziego- tłumy ludzi przychodziły-no ale on był dodatkowo pasjonatem, bardzo zaangazowanym człowiekiem.
_________________
SZCZĘŚCIE TO NIC INNEGO JAK ZDROWIE I KIEPSKA PAMIĘĆ J.L.Wisniewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2014 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szarlotka napisał:


Kinezyterapia jest super przyszłościowym zawodem- miałąm rehabilitanta stosującego metodę McKenziego- tłumy ludzi przychodziły-no ale on był dodatkowo pasjonatem, bardzo zaangazowanym człowiekiem.

po studiach nie masz uprawnień do stosowania tej metody, bo co najwyżej jest wspomniana (jak większość normalnych tj. nowoczesnych metod)

dopiero po studiach można zrobić odpowiedni kurs, który składa się z kilku modułów
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2014 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację- by miec uprawnienia do wykonywania tej metody trzeba mieć certyfikat- po kursie. Domyślam się, że drogim.. ale któż nie inwestuje w naukę? Wink
Można skorzystać z dotacji pfron- raz korzystałam- nie wiem czy miałam szczęście ale dostałam 90% zwrotu- mam znaczny stopień niepełnosprawności.
_________________
SZCZĘŚCIE TO NIC INNEGO JAK ZDROWIE I KIEPSKA PAMIĘĆ J.L.Wisniewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sro Kwi 30, 2014 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle, ze promieniowanie nie jest przeciwskazaniem. Ze wzgledu na nowoczesne urzadzenia jest ono znikome.
Ja skonczylam elektroradiologie, nie raz mialam stycznosc z promieniowaniem i nic mi sie nie stalo.
Ostani przypadek choroby zawodowej wystapil ponad 25 lat temu a technika poszla tak do przodu, ze nie ma sie czego bac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kiniaa92
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 151

PostWysłany: Czw Maj 01, 2014 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szarlotka, ewela.t, didulka bardzo dziękuję Wam za ciepłe słowa i wsparcie i rady. Zobaczymy jak wyjdzie, w razie wypadku moze jakies tłumaczenie w zakresie fizjoterapii sie trafi? Wink (bo na lingwistyce realizuje specjalizacje tłumaczeniowa). Tyle jest teraz fantastycznych mozliwosci na realizacje siebie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aria
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 30

PostWysłany: Sob Maj 31, 2014 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam się na fizjoterapii, ale myślę, że jesli się czujesz na siłach to pewnie! Zajżałam tutaj bo sama się zastanawiam co mogłabym, robić. Jestem geodetą i niestety musiałam zrezygnować z zawodu i obecnie nie mam pojęcia co mogłabym robić. Jestem w totalnym zawieszeniu. Ostatnio troszkę pracowałam na pół etetu, ale praca wymagała czasem stania i nie dałam rady.
Jestem bardzo ciekawa jak u was to wygląda? Czy też musieliście zmieniać całkowicie zawód? Pytam, bo może przez to sama odnajdę coś dla siebie. Na razie czuję się trochę pasożytem w domu Smile. Nie chcę też siedzieć w domu do końca życia bo raczej moge pracowac, tylko to musi być coś lekkiego. Naprawdę nie mam na siebie pomysłu. Mam wrażenie, że zaczęłam życie i nagle wszystko się urwało a teraz już jestem za stara żeby zacynac od nowa. Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
taxi
Junior
Junior


Dołączył: 19 Wrz 2014
Posty: 4

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2014 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fizjoterapia to ciekawy kierunek - jeśli chcesz go studiować, to próbuj!
No i oczywiście życzę Ci Powodzenia!

proszę nie pisać posta pod postem
w celu poprawienia wpisu wystarczy użyć opcji EDIT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group