Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ostry bol w klatce piersiowej....pomocy!!!!!!!!!!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Myśląca
Senior
Senior


Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 55

PostWysłany: Czw Cze 04, 2009 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie bole w klatce piersiowej sa charakterystyczne dla przepukliny rozworu przelykowego lub owrzodzen przelyku lub tez refluksu przelykowego,odczucia subiektywne sa okropne,takze wspolczuje..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Czw Cze 04, 2009 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

didulka-moze masz i racje,ale ja nie jestem w 100 procentach przekonana czy to potrzebny zabieg,bo przyczyn tego bolu moze byc wiele i bol ustepuje..........ach sama nie wiem,a jak wiesz kazde badanie niesie za soba ryzyko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Po tygodniowej kuracji tabletkami bole prawie ustapily,a we wtorek mam gastroskopie i zastanawiam sie czy ona jest potrzebna w tym wypadku.Prosze doradzcie mi co robic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Margaret74
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 5531
Skąd: Puszcza Notecka

PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniu-ja bym poszła na to badanie-byłabym wtedy pewniejsza.Pozdrawiam serdecznie Smile
_________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."Marlin Monroe

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dorka1
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 110
Skąd: Opole

PostWysłany: Wto Cze 09, 2009 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniu-czyli diagnoza była trafna i właśnie ból który nasila się przy schylaniu i w pozycji leżącej jest typowy przy nadkwaśności/zgaga/ a czego powodem może być refluks,napewno nie ma to związku z sercem,ale warto wszystko sprawdzić.
Ważne że tabletki pomogły Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Ania__32
Super senior
Super senior


Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: Niemcy

PostWysłany: Wto Cze 09, 2009 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.A wiec juz po gastroskopii uff.Po rozmowie z lekarzem zdecydowalam sie jednak na glupiego jasia,nie chcialam krotkiej narkozy,nie warto ryzykowac przy tak krotkim badaniu.Nie bylo tak zle,wytrzymalam Very Happy jedynie teraz boli mnie gardlo.Jutro rano ide do lekarza na rozmowe co dalej bo dzisiaj to by sie ze mna nie dogadal .Po badaniu lekarz powiedzial ze wszystko ok,czyli co mam teraz myslec skad te bole w klatce piersiowej i dlaczego leki na zoladek pomogly?Obecnie odczuwam jeszcze lekkie bole czasami tez po lewej stronie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Myśląca
Senior
Senior


Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 55

PostWysłany: Wto Cze 09, 2009 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moga byc to bole pochodzace od kregoslupa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patka
Junior
Junior


Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 5
Skąd: będzin

PostWysłany: Pią Lip 31, 2009 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Aniu.Ja miałam podobne bóle, w trakcie leżenia ,schylania, musiałam spać na siedząco.Pojechałam do szpitala na dyżur bo u lekarza pierwszego kontaktu nic się nie dowiedziałam i tam się okazało się , że jest to brak potasu i serce się buntuje.Dostałam kroplówkę i przeszło.Chociaż teraz też mnie czasami zakuje,ale jest to do wytrzymania,bo po wnikliwszych badaniach okazało się,że coś mam z zastawką mitralną(badanie echo serca plus dopler naczyń). Proponuje zrobić sobie badanie potasu,które kosztuje koło 7 złotych.POwodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mgła
Super senior
Super senior


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 81
Skąd: Trójmiasto

PostWysłany: Nie Sie 02, 2009 7:37 pm    Temat postu: Miałam podobną przygodę Odpowiedz z cytatem

Silny ból obudził mnie w nocy. Byłam przerażona, myslałam, że to zawał serca, po prostu mnie rozrywało. Ale jestem za młoda, pomyślałam sobie i się uspokoiłam (trochę). To była przepuklina rozworu przełykowego przepony, która może się "ujawnić" po przytyciu, przy złej diecie, po większym obżarstwie, charakterystycznie po położeniu się. Od nastepnego dnia zaczęłam przyjmować lek na żołądek - omeprazol, który działa najlepiej, jak się go bierze na czczo. Minęło jak zły sen.
Czego i Tobie życzę. Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Violka
Kadet
Kadet


Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 40
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon Maj 05, 2014 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

problemy z kłuciem w klatce piersiowej zdarzały mi się od lat, ale dopiero odkąd zaczęłam przejawiać pierwsze symptomy tocznia rok temu, te napady stały się nie do wytrzymania. nie da się wziąć wdechu, przez co każdy jest bardzo płytki i bolesny. i dokladnie te same problemy z pozycją leżącą, jak opisywałyście wszystkie wyżej. przedwczoraj byłam na urodzinach koleżanki, gdzie wypiłam 2,5 piwa. dodam, że od 1,5 miesiąca dostaje sterydy i Plaquenil i czułam się w miarę dobrze przez ten czas - zaczęłam chodzić, wychodzić z domu, nawet mogę lekkie rzeczy przenosić. no i siedząc na tej imprezie zaczął mnie boleć prawy barki. ból tak szybko sie rozprzestrzeniał, że musiałam wyjść z imprezy ok. 23. W domu łyknęłam tramadol i poszłam spać. "spałam" może z pół godziny i zaczęłam krzyczeć z bólu. nie było ani jednej pozycji, która nie wywoływałaby u mnie krzyku z bólu. wezwaliśmy pogotowie. ratownicy dali mi 100ml ketonalu dożylnie i po 2h jakoś zasnęłam. następny dzien (wczoraj) to wszystko cały czas mnie pobolewało, ale tragedii nei było. a dzisiaj w środku nocy ta sama historia tylko z lewą stroną ciała... i od 5 nie śpie i nie mogę się ruszać Sad bolą mnie: bark, łopatka, plecy w okolicy nerki i żebra z boku. idealnie, żeby nie można było wziąć wdechu. czy tak wygląda ta wspomniania przepuklina rozworu przełykowego? nigdy bym nie pomyślała, że mam coś z przełykiem. nie mam refluksu i żadnych tego typu dolegliwości. ta rwa barkowa bardziej do mnie przemawia. niemniej jednak wiem, ze i tak lekarz mi nic na to nie poradzi Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aria
Kadet
Kadet


Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 30

PostWysłany: Sob Maj 31, 2014 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tak miałam już kilka razy. Zazwyczaj zaczynało się w nocy. Pierwszy raz ok 3 nad ranem, myślałam, że mam zawał. Nie mogłam się ruszyć. Lezeć, chodzić tylko siedzieć lekko pochylona do przodu a ia tak bolało że nie mogłam oddcychać,. Ból promieniował właśnie na ramiona, barki, plecy i głowę. Byłam kilka razy na pogotowu i teraz już wiem, że jak mnie tak boli to wina żołądka. Ale przy każdym takim ataku sprawdzali mi EKG i wykluczali problemy sercowe. Po ostatnim takim ataku, jak nie spałam przez 4 noce nauczyłam się jak nie dopuszczać do takich akcji.
Po pierwsze zero smażenia, ale naprawdę zero. Po drugie leki osłonowe, systematycznie. Siemię lniane. Brak owoców w diecie po południu - tzn. tylko na 1 lub 2 śniadanie i nigdy to nie jest sam owoc. Zero alkoholu i zero tłustych potraw, szczególnie po południu oraz nie wolno się objadać.
Teraz jest dobrze, ale czasem jak sobie pofolguję to czuję.... nie tak jak normlany atak, ale czuję, że zaczyna mnie coś boleć, wtedy szybko się opamiętuję, bo ból jest potworny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Violka
Kadet
Kadet


Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 40
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon Cze 02, 2014 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wreszcie poszłam z tym wszystkim do lekarza i myślę, że warto się tym doświadczeniem podzielić: parę dni po przyjeździe karetki wybrałam się do swojego lekarza w Instytucie Reumatologii, gdzie zrobiono mi po kilku dniach"na cito" morfologie, CRP, OB, C3, C4 i RTG klatki piersiowej pod kątem obecności płynu w płucach. morfologia dobra, OB, CRP podwyższone, C4 niższe niż kiedykolwiek, ale lekarz powiedział, że skoro CRP wzrosło, to nie jest od tocznia. RTG czyste. nie dostałam żadnych leków i ból klatki towarzysyzł mi praktycznie przez cały maj.

pod koniec miesiąca poszłam do lekarza POZ. jako, że w sierpniu miałam robiony MIR klatki i z rdzeniem tam było wszystko w porządku nie zlecał mi już kolejnego RTG. uznał, że to jakieś toczniowe uszkodzenie nerwu, albo reakcja z żołądka będąca skutkiem niebrania leków osłonowych (moi reumatolodzy uznali, że do sterydow nie trzeba ich brac). Na potencjalne uszkodzenie nerwu dostałam zwiotczający mięśnie Tizanor, lek, który naprawdę zwiotcza mięśnia i wprowadza w dziwny stan Wink ponadto zaczęłam wreszcie codziennie stosować rano Contix na żołądek. dodatkowo suplementy z wiatminami grupy B, przeważnie 200% zapotrzebowania.

Ból ustąpił i od paru dni się nie pokazał, co uważam za duże osiągnięcie! i teraz szczerze czego wg mnie jest to zasługa: nie Tizanoru - podczas ataku troszeczkę pomagał, ale ogólnie bez szału, czułam, że to nie to. Contix - myślę, że mogło coś być na rzeczy i że swoje zrobił. ale ustapienie tych potwornych ataków przypisuję przede wszystkim witaminom gr. B. Poważnie. Ja brałam zwykle suplementy z biedronki czy lidla za 5zł, ale jeżeli macie możliwość, poproście lekarza o receptę na Milgammę. Nie ma co się faszerować lekami, które mają mnóstwo skutków ubocznych - jeżeli macie problem z nawracającym ostrym kłuciem w klatce spróbujcie witamin gr. B, ponieważ są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Na pewno nie zaszkodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Pon Cze 02, 2014 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli wniosek z tego,że to któryś nerw został uszkodzony?
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Violka
Kadet
Kadet


Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 40
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon Cze 02, 2014 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem i nie wiem nawet jak to można sprawdzić, ale te bóle w klatce, które tutaj wszyscy opisujemy wyglądają jak nerwobóle, będące skutkiem ucisku "gdzieś" lub uszkodzenia nerwu. o tym drugim nie myślałam dopóki nie porozmawiałam o tym z kolega, który jest na V roku medycyny i chce być neurlogiem. od razu uznał, że prawie na pewno to musi być uszkodzony nerw. pytanie "i co wtedy?" przemilczał Wink

reumatolog zaleciła mi jedynie ćwiczenie mięśni pleców. w ulotce tego leku Tizanoru od lekarza POZ napisali, że to lek m.in. na stwardnienie rozsiane. wnioskuję więc, że te nerwobóle są u nas skutkiem atakowania przez chorobę układu nerwowego. ale jak mówię - mi witaminy gr. B naprawdę pomogły. Aż jestem w szoku, że tak długo się męczyłam a lekarstwo było tak banalne. oczywiście jeżeli przy tej suplementacji bóle znowu się pojawią, od razu napiszę Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Pon Cze 02, 2014 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam,że istnieją też badania,które obrazują stan nerwów ewentualnie jeżeli byłaby taka możliwość to by wyjaśniło coś.
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group