Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Uczulenienie przy arechinie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NorDez
Junior
Junior


Dołączył: 03 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2014 5:23 pm    Temat postu: Uczulenienie przy arechinie Odpowiedz z cytatem

Witam!
Założyłem te konto na forum chociaż chora jest moja żona. Ona jednak z obsługą komputera sobie nie poradzi.
U żony stwierdzono toczeń około 6 miesięcy temu. I co ciekawe nie był to lekarz reumatolog a specjalista, który robił jej USG tarczycy bo tą chorobę ma również. Potem potwierdził to kardiolog jako że jest chora również na POHP i w związku z tym serce ma bardzo słabiutkie. Dochodzi jeszcze osteoporoza. Ponieważ aby się dostać do reumatologa z prawdziwego zdarzenia w Instytucie Reumatologii w Warszawie jest praktycznie niemożliwe, zamówiłem jej wizytę prywatnie. Pan doktor po obejrzeniu wyników potwierdził że to toczeń, zapisał Arechin z dawkowaniem 1 tabl. dziennie i natym się skończyło, a dla niej cierpienia się zaczęły. Gdy zczęła zażywać ten lek po 2 tyg. stopniowo zaczęła dostawać czerwonych plam, wysypki, swędzenia, pływającego naskórka nie do wytrzymania. Gdy od 4 dni przestała brać arechin wzmagają się objawy tocznia, a uczulenie nie mija, na dodatek puchnie na twarzy.
Do reumatologa zapisałem małżonkę na 25.11.2014r - taki był wolny termin na Wołskiej.
Ma również cukrzycę 2 stopnia, jest pod kontrolą diabetologa. Najgorsze jest to że ja również jestem bardzo załamany że nie potrafię jej pomóc.
Lekarze, jak internistka i zarazem pulmunolog(POHP) też nie potrafią nic doradzić. Jesteśmy oboje emerytami ze skromnymi emeryturami i na chodzenie do prywatnego lekarza nas nie stać.
Może nas ktoś wspomóc jakąś radą, co zrobić aby te uczulenie, popękana skóra na rękach, prawie że czerwony kolor skóry na szyi, twarzy chociaż trochę zgineło ? Żona próbowała i dlaej smaruje te miejsca przeróżnymi kremami i emulsjami, masłem, nie wiele to daje. A arechina mimo wszytko trochę zmiejszała objawy tocznia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
folka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 1458

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2014 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może zaraz odezwą się osoby z większym doświadczeniem.
Ja po przeczytaniu pomyślałam sobie jeszcze o dermatologu - może on by pomógł dobrać środki, które zmniejszą swędzenie.
Sama w takim stanie bałabym się eksperymentować z różnymi kremami czy emulsjami, chyba, że coś z emolientów, które można stosować nawet u maluszków z problemową skórą...
Jest też wątek o polecanych specjalistach - warto zerknąć.



Edit:
Tak sobie myślę, że nawet interniście te zmiany można pokazać ( jest w przychodni jakiś inny? Wydaje mi się, że mlodzi lek.mają sporą wiedzę o chor. reumat. , mnie nasza rodzinna bardzo zaskoczyła, na plus oczywiście), może da jakąś maść na receptę (bo bez recepty to chyba ciężko coś dobrać, no może maść ochronna z wit. A, ale na opuchliznę i świąd nie pomoże), a jak jest bardzo źle, to na ostry dyżur.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2014 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj na forum

Nie mam doświadczenia, ale kiedyś w poczekalni u reumatologa przyszła kobieta z podobnymi objawami (spuchnięta bardzo twarz i czerwona bardzo) pani doktor kazała natychmiast odstawić Arechine, ale co dostała w zamian nie mam pojęcia, bo wiadomo nie byłam z tą pacjentką w gabinecie. W kazdym razie powiedziała nam po wyjściu od lekarza że ma odstawioną, bo wszyscy z kolejki panią przepuscili bo bardzo źle się czuła.
Trzymam kciuki za poprawę, więcej niestety nie pomogę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2014 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
Czy macie może nr telefonu od lekarza u ktorego byliście ? może coś doradzi.
Jesli jest poprawa dobrze by było utrzymac lek . Jest tez coś innego o takim samym działaniu , ale trzeba nowa receptę to raz, ten lek nie jest dostępny w Polsce ale mozna go dostać praktycznie we wszystkich krajach Europy - w Czechach także .
Ten lek To Plaquenil - ma mniej działań ubocznych niż Arechn.Być może ta zamiana byłaby dobra.

Folka dobrze radzi na uczulenie nie pomogą tu tylko maści. Potrzeba czegoś co zadziała od środka .
Probowaliście wapna + lek antyhistaminowy ? jest ich wiele bez recepty ale dawki ich sa dosyć niskie, jednak warto spróbować tak zadziałać .

Najlepiej jednak iśc do lekarza . Lub probujcie dostać się do lekarza u którego byliście .
szybkiego rozwiązania problemu Wam życzę

sama nie biorę Arechiny , więc nie bardzo potrafię pomóc , doswiadczenia z tym lekiem miałam niezbyt dobre- ale nie miałam uczulenia .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2014 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arechin biorę od 2 lat. Nie mam żadnych skutków ubocznych.
Na Waszym miejscu poszłabym koniecznie do dermatologa oraz do lekarza, który zlecił Arechin. Pójść bez rejestracji i pokazać zmiany i zapytać, czy to od leku.
Jak najszybciej.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NorDez
Junior
Junior


Dołączył: 03 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2014 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:
Arechin biorę od 2 lat. Nie mam żadnych skutków ubocznych.
Na Waszym miejscu poszłabym koniecznie do dermatologa oraz do lekarza, który zlecił Arechin. Pójść bez rejestracji i pokazać zmiany i zapytać, czy to od leku.
Jak najszybciej.

Lekarz u którego byliśmy przyjmuje tylko prywatnie, wizyta to kolejne 150zł, które w naszej sytuacji materialnej - jak pisałem jesteśmy emerytami z bardzo skromnymi środkami materilanymi - wizytę u reumatologa żona ma wyznaczoną na 25.11.2014r u p. dr. Klimczak na wołskiej w Warszawie. Przeglądając forum widzę że z tak zaawansowanymi skutkami ubocznymi po arechinie nie znalazłem nikogo kto by napisał co brał zamiast arechiny.
Czy jeżeli pojadę z żoną do Instytutu Reumatologii w Warszawie to jest szansa że ją przyjmą bez zapisu, lub na Wołoską gdzie jest zapisana na 25.11.2014 ? Czy tylko na ostry dyżur ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2014 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prywatnie nie prywatnie. Jeśli po leku coś się dzieje, to jak dla mnie idzie się z biegu.
To jak prywatnie do dentysty, który źle założył wypełnienie zęba.

Albo do instytutu bez rejestracji, na ostry dyżur.

MonikaB
pisała jaki może być zamiennik Arechiny

poczytaj tez to
http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=821
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NorDez
Junior
Junior


Dołączył: 03 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2014 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinga napisał:
Prywatnie nie prywatnie. Jeśli po leku coś się dzieje, to jak dla mnie idzie się z biegu.
To jak prywatnie do dentysty, który źle założył wypełnienie zęba.

Albo do instytutu bez rejestracji, na ostry dyżur.

Poczytałem o działaniu plaquenilu i wątpię czy dla żony on również nie będzie wskazany, wzrok u niej też słaby, zaburzenia ostrości widzenia, do czytania używa +8 a nawet 9 diptrii.
Co do ostrego dyżuru to w instytucie też są takowe ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2014 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mam pojęcia
ale tu masz telefony
http://www.instytutreumatologii.pl/dla-pacjentow/wazne-telefony

Rano spróbujcie zadzwonić, przedstawić sytuację i spytać się, co w takiej sytuacji zrobić.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aisha
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 104

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2014 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj
Ja byłam kiedyś (w 2010) na izbie przyjęć w IR ze skierowaniem z dopiskiem "pilne" prosto z wizyty u reumatologa, była godz. ok. 17-tej, wezwano lekarza z oddziału, który mnie obejrzał i wyznaczył datę przyjęcia na oddział za 3 dni. Myślę, że warto tam zadzwonić i przedstawić sprawę, jak radzi Kinga. Przyjęcie na oddział byłoby chyba w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem.
życzę powodzenia i dla Żony poprawy zdrowia

Plaquenil biorę od pięciu lat, nie mam żadnych skutków ubocznych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NorDez
Junior
Junior


Dołączył: 03 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2014 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aisha napisał:
Witaj
Ja byłam kiedyś (w 2010) na izbie przyjęć w IR ze skierowaniem z dopiskiem "pilne" prosto z wizyty u reumatologa, była godz. ok. 17-tej, wezwano lekarza z oddziału, który mnie obejrzał i wyznaczył datę przyjęcia na oddział za 3 dni. Myślę, że warto tam zadzwonić i przedstawić sprawę, jak radzi Kinga. Przyjęcie na oddział byłoby chyba w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem.
życzę powodzenia i dla Żony poprawy zdrowia

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy tu służyli radą jakże mi teraz potrzebną. Sądzę że bez wizyty u lekarza i to dobrego w swoim zawodzie nie obejdzie się. Na taką chorobę to bez gruntownej wiedzy i praktyki nic nie można poradzić. Ale dzięki Waszym radom mam już pewien kierunek dalszego działania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Wrz 03, 2014 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Widzę koleżanki już Ci doradziły , mnie pozostaje tylko życzyć zdrowia Twojej żonie a także by udało się jak najszybciej dostać do lekarza.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Czw Wrz 04, 2014 8:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Instytucie Reumatologii jest też coś na zasadzie ostrego dyżuru. Pojedźcie sobie wieczorkiem, jak już nie będzie ludzi. Z pewnością Was obejrzą.
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Wrz 04, 2014 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Poprzedniczki wymieniły chyba wszystkie pożyteczne rady.
Nie pozostaje mi więc nic innego, niż napisać, że trzymam kciuki za pomyślny obrót spraw.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Czw Wrz 04, 2014 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Smile

pamiętaj że przy podejrzeniu uczulenia na leki zawsze możesz zgłosic się do lekarza pierwszego kontaktu, na pogotowie, albo nawet na SOR (oczywiście zależy od nasilenia objawów).
daj znać co udało sie wyjaśnić, pozdrawiam Very Happy
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group