Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy to może być to?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jatoja
Junior
Junior


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 5

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2014 9:42 am    Temat postu: Czy to może być to? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,

zakładam ten temat, aby poradzić się ludzi z większym doświadczeniem, zawsze można się czegoś nauczyć. Otóż mój problem wygląda tak: na twarzy jakieś 4 lata temu(nie pamiętam dokładnie, wiem, że jak byłem mały, nie było tego, mam 19 lat) pojawił się rumień w kształcie motyla. Od pewnego czasu zaczęło mnie to bardzo irytować i wszcząłem poszukiwania, jakby się tego pozbyć. Początkowo myślałem, że to po prostu rozszerzone naczyńka, jednak rumień utrzymywał się cały czas, bez względu na aktywność fizyczną itp.
W tym roku przed wakacjami na głowie pojawił się łupież, w brwiach także coś się sypało. Poszedłem więc do dermatologa i przedstawiłem swój problem. Pani dermatolog powiedziała mi, że jest to Łojotokowe Zapalenie Skóry, wytłumaczyła, na czym to polega, przepisała jakieś specyfiki, jednak nie zauważyłem żadnej poprawy. Na drugiej wizycie dostałem leki przeciwgrzybiczne, powiedziała, że to na pewno pomoże zwalczyć motyla, jednak jak na razie nie ma skutków.

Widząc na twarzy każdego ranka ten sam dobijający widok, zacząłem przeszukiwać internet w celu znalezienia jakieś pomocy. Dlaczego piszę ten post tutaj? Ponieważ przeczytałem charakterystykę toczenia i zacząłem łączyć fakty(być może na siłę dopasowuje je do objawów). Ostatnio zacząłem odczuwać ból w stawach kolanowych. Gdy kucam i chce wstać, bolą mnie kolana, a gdy zginam i prostuje lewe, czuje i słyszę takie dziwne strzelanie, przeskakiwanie. Moje ręce i stopy są bardzo, bardzo często zimne, a w zimie pojawia się taki dziwny czerwono-bordowy kolor. Tak samo jest z nosem, pomimo, że jest mi normalnie ciepło, gdy dotykam nosa jest on zimny.

Być może to wszystko, to coś zupełnie innego, jednak trochę się zaniepokoiłem, co powinienem zrobić, jak uważacie?

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2014 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
coż lek przeciwgrzybiczy ma zwalczyć motyla na twarzy- gratuluję pani doktor wiedzy medycznej .
zacznij od lekarza pierwszego kontaktu i skierowania do specjalisty moze być dermatolog ale na pewno nie ta pani .

warto zrobić panel przeciwciał ANA, czy ANA 2 + zwykłe badania krwi
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jatoja
Junior
Junior


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 5

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2014 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, nie stawiałbym tak szybko opinii, gdyż np. Orungal pomagał wielu osobom chorym na ŁZS z tego, co czytałem Smile

Czy badania pod kontem toczenia można wykonać w przychodni, czy trzeba się kierować z tym do szpitala?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2014 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Very Happy

Badania, o których napisala Monika mozna zrobic ambulatoryjnie-wyniki okolo4 tyg.
Lek ten moze pomoc na LZS ale nie ma nic wspolnego z zasinieniem palcy, nosa...czy bolami stawów, jak mniemam. Wink
Uwazam rowniez, ze warto skupic sie na roznicach pomiedzy rumieniem wystepujacym w przebiegu np. tocznia (nie toczenia Wink ) od LZS.

To od Ciebie zalezy co zrobisz. Kolezanka chciala podpowiedziec, zgodnie ze swoim DOSWIADCZENIEM. -tak jak prosiles.
Pamietaj to nie jest forum diagnostyczne.

Pozdrawiam. Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..


Ostatnio zmieniony przez ewela.t dnia Sob Wrz 20, 2014 10:36 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2014 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monika moze to wcale nie jest motyl? Ja tez o ile dobrze pamiętasz walczyłam z czymś co spokojnie mogłoby być motylem. 3 dermatologów orzeklo, ze to lojotokowe zapalenie skory. Pomógł mi Pimafucort, a przyczyna były pudry firmy Astor. Przestałam ich używać i po problemie.

Moze jatoja używasz jakichś kosmetyków, które zle na ciebie działają? Mydło?

Co do Ana to wykonywać je w kazdym prawie laboratorium, ale jeśli cos Cie bardzo niepokoi to najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u reumatologa.
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jatoja
Junior
Junior


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 5

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2014 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie był atak, jeśli tak to odebrałyście, to serdecznie przepraszam Smile

Co do codziennej pielęgnacji, to mam już w tym spore doświadczenie. Obecnie używam na motyla Cicaplastu, nie myje twarzy żadnymi specyfikami, podczas kąpieli myjąc głowę szamponem babydream(bardzo łagodny), przemywam sobie twarz pianą, to tyle. Myślałem też, żeby sobie zrobić testy alergiczne, bo może faktycznie mam na coś alergie i stąd bierze się ten motyl, ale im więcej informacji na internecie szukam, tym bardziej bezradny jestem.

@edit: od pani dermatolog również dostałem Pimafucort do smarowania motyla na noc, bez efektów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2014 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie odebralam tego jako atak.
Wytlumaczylam tylko.Smile

Mysle, ze powinieneś porozmawiac o tym z lekarzem pierwszego kontaktu.
Moze to byc alergia ale moze to byc mase roznych innych rzeczy. Lekarza zadaniem jest sprobowac odnalezc przyczyne.
Warto wspomniec rowniez o innych dolegliwosciach, o ktorych tutaj napisales.
Trudno jest ulozyc ukladanke kiedy ktos pochowa pojedyncze puzzle...

Powodzenia i daj znac jak sprawy sie maja. Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2014 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jatoja napisał:


Czy badania pod kontem toczenia można wykonać w przychodni, czy trzeba się kierować z tym do szpitala?

tocznia Exclamation nie ma "toczenia"

możesz opisać ten swój rumień? albo zrobić zdjęcie i pokazać?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2014 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Smile

przyczyn może być pełno, łojotowe zapalenie skóry, inne zapalenia, trądzik różowaty, nużyca, i wiele innych. Jak jeden dermatolog nie wie to może inny będzie wiedział, tzn mam nadzieję.

Koleżanki dobrze podpowiedziały, udaj się do lekarza i spróuj wyjaśnić Smile
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2014 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Trudno ocenić, czy objawy, o których piszesz, wskazują na toczeń lub coś toczniopodobnego. Poprzedniczki mają słuszność: wizyty u lekarza nie zastąpi nic. Na forum mimo najszczerszych chęci możemy jedynie gdybać i przypuszczać. Tymczasem cokolwiek by to nie było, im szybciej zaczniesz działać tym lepiej.

Trzymaj się.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jatoja
Junior
Junior


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 5

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2014 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję wszystkim za tak szybkie odpowiedzi, to bardzo miłe Smile

Zdjęcia wrzucę jutro, tymczasem skrobnę jeszcze co nieco. Na przestrzeni tych lat w których zmagam się ze zwalczeniem motyla, przetestowałem na sobie na prawdę wiele różnych specyfików, nawet naturalne kosmetyki. Gdy po raz pierwszy poszedłem do dermatologa(NFZ), pani mnie obejrzała pobieżnie, zapisała receptę i podziękowała. Zapisała mi wtedy locoid crelo emulsje, teraz wiem, że to steryd i nie powinno się go stosować na twarz, jednak wtedy nie miałem o tym bladego pojęcia. Jednak zauważyłem coś dziwnego, mianowicie, gdy posmarowałem sobie tym motyla, a następnie wypiłem trochę alkoholu, motyl znikał całkowicie, to jedyna metoda, jaką wypracowałem, żeby chwilowo się go pozbyć. Oczywiście na następny dzień wracał, do tego wzmocniony, ale jestem pewien, że skoro udało mi się go pozbyć nawet na chwile, to musi istnieć jakiś sposób, żeby zwalczyć go na dłużej, tylko muszę szukać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2014 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toczniowy motyl nie zniknie ot tak sobie; on nie znika z dnia na dzień, żeby się pojawić i znów zniknąć.

Locoid można stosować na twarz/ skórę - po to właśnie jest w takiej formie.
Trzeba to jednak robić krótkotrwale i wg zaleceń lekarza.
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Sob Wrz 20, 2014 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak Kinga powiedziała. Toczniowy motyl tak sobie nie znika.
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jatoja
Junior
Junior


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 5

PostWysłany: Nie Wrz 21, 2014 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto zdjęcia:

http://iv.pl/images/84636340406164178998.jpg
http://iv.pl/images/33102897843681573114.jpg
http://iv.pl/images/09471688396058790324.jpg
http://iv.pl/images/54920870304923443872.jpg

Motyl mnie mnie swędzi, nie piecze, nic się nie łuszczy, po prostu cały czas jest obecny. Gdy jestem w stanie spoczynku nie jest jakoś strasznie widoczny, jednak po ciepłym jedzeniu, wysiłku fizycznym, czy podczas stresu zaczyna rosnąć i robi się bardziej czerwony.

Na dniach postaram zrobić sobie badania krwi + badania o których napisała Monika. Porozmawiam z lekarzem pierwszego kontaktu o swoich objawach, mam nadzieję, że coś poradzi. Może moglibyście polecić jakiegoś dobrego dermatologa w Krakowie, gdyż niedługo zaczynam tam studia, a sądzę, że w dużych miastach prawdopodobieństwo natrafienia na kogoś, kto może rozwiązać mój problem jest większe.

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Nie Wrz 21, 2014 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze to na tych zdjęciach jest to ledwo widoczne, ale co rzuciło mi się w oczy, masz drobne ropne krostki jak u mnie Confused . Poszukaj dobrego dermatologa, może on wyjaśni co to, i oczywiście rady które poleciły ci koleżanki to pdstawa Smile
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group