Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cześć, jestem Michał - zaczynam popadać w paranoje
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2014 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Życzę szybkiej diagnozy ale i cierpliwości.
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kintaro
Junior
Junior


Dołączył: 17 Wrz 2014
Posty: 21

PostWysłany: Czw Paź 02, 2014 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
No więc tak jestem po wynikach...mam prośbę, mógłby ktoś zerknąć w ten link? http://zapodaj.net/8e3639becb223.jpg.html . Zrobiłem zdjęcie wyników (nie mam skanera, ale jakość znośna). Jak na moje oko, to chyba mniej więcej jest Ok, ze szpitala dostałem też skierowanie do neurologa. Czytałem dużo na necie powiązań bóle stawów/mięśni z neurologiem, ale było mało wyników i raczej nic na ten temat nie doczytałem. Ale będę musiał się wybrać, bo co mam zrobić? Lekarz reumatolog mówiła, żebym przyszedł do niej z wynikami to je odczyta i da mi skierowanie do neurologa, z tym, że musiał bym zabulić 100 zł za wizytę. Skierowanie już mam, może ktoś z Was drodzy forumowicze zerknie na ten link i powie co nie co o moich wynikach? Od ostatniej mojej wypowiedzi za wiele się nie zmieniło. Bóle nadal się utrzymują, ostatnio próbowałem wsiąść na rower (ile mam czekać? chciałem wykorzystać resztki pogody). Nie był to jednak chyba najlepszy pomysł, bo na drugi dzień bóle wyostrzyły się :/ Ma ktoś jakieś porady? Będę wdzięczny za wypowiedzi, pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Czw Paź 02, 2014 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka. Jedyne co do czego mogę sie wypowiedzieć to to, ze mój neurolog przyczepił by sie do magnezu i potasu. Niby w normie, ale zawsze mi mówił, ze należy pamietać iż to są wartości z krwi, a w komórkach jest ich jeszcze mniej.
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Paź 02, 2014 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyniki ogolnie są dobre ale trzeba sprawdzić kilka razy cukier bo jest za wysoki

moze pozycz od kogoś glukometr na kilka dni i zrob pomiary przed posiłkiem i godzinę po jedzeniu , oraz badanie rano na czczo
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GOSIA88
Senior
Senior


Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 57
Skąd: KUJ.-POM

PostWysłany: Pią Paź 03, 2014 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj....najwazniejsza to diagnoza ...i trafic na specjaliste ...mi sie udalo od 1 roku i8 msc choruje na toczen i zespol antyfosfolipidowy i jeszcze kilka chorob doczepili mam 26 lat i idzie z tym narmalnie zyc-panietajac o lekach i kilku przeszkodach . Głowa do gory i pozytywne myslenie duzo daje
_________________
Zycie jest za krótkie , by czegokolwiek zalowac !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kintaro
Junior
Junior


Dołączył: 17 Wrz 2014
Posty: 21

PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Dziękuje za słowa otuchy. Chce działać, na pewno nie dam za wygraną. Od niedawna stosuje wywar z diabelskiego pazura, na efekty trzeba trochę poczekać (po 30 dniach niby zaczyna działać, ja zażywam od kilku dni). Popalam również konopie, które w dużym stopniu zmniejszają bóle, może wyda się to śmieszne, ale brałem naprawdę dużo tabletek i żadne z nich nie zmniejszyły bólu tak jak wypalane konopie. Nieistotne, mam do Was prośbę, mógłby mi ktoś doradzić co jeszcze można zrobić, aby zdiagnozować co powoduje bóle mięśni i stawów. Narazie zaliczyłem kilka prywatnych wizyt u reumatologa, byłem w szpitalu. Wszystkie wyniki są dobre. Słyszałem jeszcze o akupunkturze, co o tym sądzicie? Może macie inne pomysły? Proszę o wypowiedzi, pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kintaro napisał:
Witam,
Dziękuje za słowa otuchy. Chce działać, na pewno nie dam za wygraną. Od niedawna stosuje wywar z diabelskiego pazura, na efekty trzeba trochę poczekać (po 30 dniach niby zaczyna działać, ja zażywam od kilku dni). Popalam również konopie, które w dużym stopniu zmniejszają bóle, może wyda się to śmieszne, ale brałem naprawdę dużo tabletek i żadne z nich nie zmniejszyły bólu tak jak wypalane konopie. Nieistotne, mam do Was prośbę, mógłby mi ktoś doradzić co jeszcze można zrobić, aby zdiagnozować co powoduje bóle mięśni i stawów. Narazie zaliczyłem kilka prywatnych wizyt u reumatologa, byłem w szpitalu. Wszystkie wyniki są dobre. Słyszałem jeszcze o akupunkturze, co o tym sądzicie? Może macie inne pomysły? Proszę o wypowiedzi, pozdrawiam serdecznie


eeeeee.. a te konopie to przepisane przez lekarza? Wink
Ja sprobowalabym skorzystac z poradni leczenia bolu..
O akupunkturze juz ktos pisal- wrzuc w wyszukiwarke..i....
i podrzuc skreta. Rechot Rechot Rechot
Przepraszam, przepraszam, przepraszam... Allah Allah Allah Rechot Rechot Rechot ...
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kintaro
Junior
Junior


Dołączył: 17 Wrz 2014
Posty: 21

PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewela.t napisał:

eeeeee.. a te konopie to przepisane przez lekarza? Wink

Nie, sam sobie przepisałem, no i bez recepty. Tak jak wspominałem wcześniej, zmniejsza bóle, więc chyba na razie najlepszy specyfik, który sam sobie przepisałem, na tabletki wydałem kilka stów i nic nie pomogło...
ewela.t napisał:

Ja sprobowalabym skorzystac z poradni leczenia bolu..

Poradnia leczenia bólu? Kto się tym zajmuje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kintaro napisał:
ewela.t napisał:

eeeeee.. a te konopie to przepisane przez lekarza? Wink

Nie, sam sobie przepisałem, no i bez recepty. Tak jak wspominałem wcześniej, zmniejsza bóle, więc chyba na razie najlepszy specyfik, który sam sobie przepisałem, na tabletki wydałem kilka stów i nic nie pomogło...
ewela.t napisał:

Ja sprobowalabym skorzystac z poradni leczenia bolu..

Poradnia leczenia bólu? Kto się tym zajmuje?


Powinieneś zwrocic sie w obu sprawach do lekarza pierwszego kontaktu.
Isnieje mase środków przeciwbólowych, ktore zwalcza bol. Trzeba dobrac odpowiednie i przyjmowac je pod lekarska kontrola. Dodam, ze sa silniejsze i mniej uzalezniajace.
Bylabym daleka od "samoleczenia"... Confused
Zastanow sie nad tym.

Pozdrawiam.


Tutaj poczytaj: http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1731
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kintaro
Junior
Junior


Dołączył: 17 Wrz 2014
Posty: 21

PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm, z tym, że ja już byłem u lekarza pierwszego kontaktu w czerwcu jak bóle się zaczęły. Na początku przepisał mi typowe leki przeciwbólowe, a potem jeszcze typowe na bóle mięśni i stawów - biofenac. Nic kompletnie nie pomogło, nawet w najmniejszym stopniu. Prócz tego był ketonal, lekarz reumatolog to już mi przepisał leki typowo na bóle reumatyczne - NIC NIE POMOGŁO. Więc nie wiem czy ponowna wizyta u lekarza pierwszego kontaktu zmieni coś...no chyba, że uważacie, że warto spróbować....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto probowac! Leki, ktore wymieniles to niewiele z tego co lekarz moze zaoferowac. Wazne aby wiedzial, iz poprzednie nie zadzialaly.
Pamietaj rowniez o skierowaniu do Poradni leczenia bolu!
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też uważnam ze samemu lepiej to się nie bawić w leczenie, no chyba że już się nie ma żadnej alternatywy, medycyna paliatywna zawodzi to już nic nie zaszkodzi Wink
ale tak na poważnie, gdzieś w poradach i doświadczeniach jest watek i niefarmakologicznej walce z bólem.

może warto szukać dobrego reuma do skutku, wyniki dobre nie oznaczaja ze nic się nie dzieje, może z mięśniami też pomoże neuro jakis? Może warto położyć się na dobry szpital w celu diagnostyki? Wiadomo że nie oznacz to że od razu znajdą, dadz magiczną pigułkę i po kłopocie, ale lepiej szukać niż stać w miejscu.
Sama dzisiaj dostałam skier do innej poradni reuma i na szpital bo dermatolog już nie wyrobiła widząc mnie Wink, Powiedziała ze ostatnio panuje moda wśród lekarzy że jak nie ma przeciwciał to nie ma choroby wiec spławiają pacjentów, i zapominają ze jest masa chorych z ideanymi wynikami zwłąszcza w pierwszych latach choroby. Że trzeba szukać dociekliwego lekarza, który podejdzie do sprawy poważnie.

życzę ci abyś w końcu trafił na takiego przysłowiowego housa Wink
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kkk13
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 111

PostWysłany: Wto Paź 07, 2014 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kintaro napisał:

Popalam również konopie, które w dużym stopniu zmniejszają bóle, może wyda się to śmieszne, ale brałem naprawdę dużo tabletek i żadne z nich nie zmniejszyły bólu tak jak wypalane konopie.


kintaro weź proszę pod uwagę, że rzeczywiście trwają prace nad lekami zawierającymi wyciąg z kwiatostanów konopi (pot. marihuana), ale przyjmowanie ich samodzielnie może być dla Ciebie wręcz niebezpiecznie - zwłaszcza, że nie jesteś w pełni zdrowym człowiekiem. Pamiętaj, że każde leki stosowane w nieodpowiednich dawkach mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie. To, że coś pomaga nie znaczy, że jest dobre. Mój lekarz ogólny zawsze powtarza, że większość dolegliwości można wyleczyć lub złagodzić, ale niekiedy odbywa się to takim kosztem, że skutki uboczne przewyższają korzyści i lepiej po prostu z tym żyć lub zdecydować się na dłuższą i mniej efektywną kurację.
Marihuana jest narkotykiem i może fizycznie polepszać Twoje samopoczucie (zresztą taki jest cel narkotyków), ale ma też bardzo duże konsekwencje zwłaszcza natury wpływu na zdrowie psychiczne. Skoro regularnie odczuwasz ból, to pewnie też regularnie palisz - a tu już pojawia się duży problem.
Pamiętaj proszę, że równie dobrze, żeby złagodzić ból można wziąć morfinę, czy zamiast filiżanki kawy "walnąć" sobie porcję amfetaminy, ale nie o to chodzi! Czasem lepiej zaakceptować swoje gorsze samopoczucie niż wpadać z deszczu pod rynnę.
_________________
„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie" Mahatma Gandhi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Violka
Kadet
Kadet


Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 40
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sro Paź 08, 2014 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo mi przykro Kintaro, że właśnie doświadczasz początków wstrętnej choroby - wszyscy bardzo dobrze wiemy jakie to ciężkie, wiedz, że nie jesteś sam z tym problemem. Ja zachorowałam na toczeń w wieku 23 lat i pamiętam te miesiące złości i rozpaczy, kiedy mimo przeciwcial ANA 1:1280 nikt mnie nie chciał zacząć leczyć. Z każdym dniem traciłam nadzieję, WIEDZIAŁAM, że normalne życie już nigdy nie wróci, ale po 8 miesiącach od diagnozy widzę, że naprawdę nie jest tak źle. ja w ogóle nie mogłam chodzić, wstać z łożka czy z sedesu. nie wychodziłam z domu. dzisiaj co prawda biorę leki, ale mogę skakać, tańczyć, znowu zaczynam chodzić na obcasie, zauważylam, że mogę przenosić coraz cięższe rzeczy bez późniejszej nieprzespanej nocy. od paru dni jeżdżę do pracy, a bałam się, że już nigdy nie będę mogła pracować. Naprawdę zaczęłam żyć normalnie.

Jeżeli chodzi o walkę z bólem to przez całe zaostrzenie brałam tramadol. Kiedy przestałam go brać codziennie i brałam sporadycznie niestety miałam potworne mdłości (gorsze niż po bardzo zakrapianej imprezie), więc lekarz zalecił mi Kodeinę. tak więc zawsze awaryjnie noszę przy sobie kodeine, ale wzięłam może ze 2-3 razy. Na pewno nie ma środka idealnego na ból, ale te 2 zdecydowanie mogę polecić. to jest coś w stylu "boli, ale jestem w stanie to zaakceptować psychicznie"

co do marihuanen, to na pewno palenie czegos takiego jest bardzo ryzykowne. nie chodzi o prawdziwe konopie, tylko to, co jest na rynku. znam ludzi, ktorzy się poważnie zatruli syfem, jaki jest do tego dodawany. niektorzy leczą się psychiatrycznie od tych domieszek. naprawdę uważaj zwłaszcza przy takiej poważnej chorobie. generalnie radziłabym odstawienie, może jakiś syf z trawy to indukuje?

Moje diagnozowanie trwało 8 miesięcy i zdaję sobie sprawę, że i tak było wyjątkowo szybkie. Życze Ci wytrwałości, pamiętaj, że naprawdę gdzieś tam jest koniec tego całego cierpienia i prędzej czy później nastanie. Gniewu nie da się opanować w takiej sytuacji, ale pamiętaj - nie trać wiary.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kintaro
Junior
Junior


Dołączył: 17 Wrz 2014
Posty: 21

PostWysłany: Czw Paź 09, 2014 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Dziękuje za odpowiedzi. Tak jak pisałem wyżej, byłem w szpitalu i miałem robione badania (wyżej wkleiłem skan wyników). Miałem m.in badania krwi, ale chyba nie pod kątem tocznia (nie wiem czy dobrze to odmieniłem). Gdzie mam się wybrać żeby zrobić badania pod tym kątem? Dostane skierowanie, czy muszę robić prywatnie? Czytałem trochę na Internecie na temat tej choroby (toczeń) nie wygląda to za dobrze, ale jedyna pasująca rzecz do opisów tej choroby to bóle mięśni i stawów, nie miałem żadnych rumieńców itp, no ale cóż badania na pewno zrobię w tym kierunku. Odkryłem jedną zależność w moich bólach, jeżeli nie mam żadnego wysiłku fizycznego, tylko robię podstawowe czynności (chodzenie i chyba tylko tyle), to bóle naprawdę minimalizują się, w poniedziałek (06.10.2014) to wstałem i w ogóle zapomniałem o bólach, bo zwyczajnie nie odczułem ich, dopiero w pracy siadając na fotel zorientowałem się, że nie nic mnie nie boli (a zawsze ta czynność sprawiała mi ból), uwierzcie mi jaką poczułem euforię związaną, że chyba wracam do normalnego trybu życia, nagle dostałem takiego zastrzyku pozytywnej energii, poczułem się jakbym odpakowywał prezenty spod choinki mając 6 lat. Wszystko do wieczora było Ok. Na następny dzień czyściłem dywan, więc musiałem klęknąć na niego i dosyć mocnymi ruchami wcierałem gąbkę (było to wieczorem), jak wstałem na kolejny dzień to już była masakra, okropny ból barków i nóg (górna część). Teraz to już nie czułem euforii, tylko powrócił niepokój i stres. Co do konopi, to może faktycznie postaram się to odstawić. Proszę o wypowiedzi, pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group