Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

renta w toczniu 3
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Wrz 23, 2014 9:10 pm    Temat postu: renta w toczniu 3 Odpowiedz z cytatem

część druga
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dagmara zawsze możesz prosić u zasadnienie tej opinii jak i się z nią nie zgadzać, ew powołać innego biegłego,
mam nadzieję zępozostałe opinie będą na twoją korzyść, nie poddawaj się
kciuki zapewnione!
_________________
"wiedzieć to znać swoje przeznaczenie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
didulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 2900
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 5:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W poniedzialek zawioze do sadu pismo z prosba powolanie bieglego z zakresu medycyny pracy.
Musze walczyc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tak trzymaj, nie poddawaj się, a my tu będziemy trzymać kciuki, żeby wszystko poszło po Twojej myśli Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abi29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 363

PostWysłany: Wto Lis 11, 2014 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak po prawdzie, to głupio mi po mega olbrzymiej nieobecności na Forum wpadać i "coś" pisać, ale... Od 2008 roku jestem rencistką, najpierw komisje co rok, w 2012 decyzja renta na 2 lata i właśnie w piątek kolejna komisja i... Shocked 5 lat całkowitej niezdolności do pracy. Lekarz uprzedził mnie tylko, że Główny orzecznik może się nie zgodzić i w ciągu 2 tygodni mogą mnie wezwać ponownie, ale i tak mnie to zaskoczyło. Stwierdzam, że trafiałam do tej pory na całkiem dobrych lekarzy. Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny stające na komisje.
_________________
" Wszystko umiera, nawet ciała niebieskie; tylko marzenia są nieśmiertelne." Jalu Kurek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Lis 12, 2014 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

abi29 gratuluję i nie ukrywam że naprawdę trafiłaś na bardzo dobrych lekarzy tacy powinni być w każdej komisji , Po prostu znający się na chorobie.
Dużo zdrowia życzę i zaglądaj częściej;)
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
abi29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 363

PostWysłany: Sro Lis 12, 2014 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lekarz, który mnie badał znany jest z kontroweseryjnych decyzji (nawet z Interwencji), raczej negatywnie, dlatego jestem bardzo zaskoczona. A wpadam na Forum dosyć często, tylko mniej piszę.
_________________
" Wszystko umiera, nawet ciała niebieskie; tylko marzenia są nieśmiertelne." Jalu Kurek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
cyryliaa
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 791
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Lis 12, 2014 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

abi29 super !
didulka walcz - ja robie teraz to samo... od roku już... 25 listopada mam powołanego trzeciego biegłego - kardiologa, wiem już, że dwie wcześniejsze mam odmowne (swoja drogą Pani neurolog nawet mnie nie zbadała i nie wiedziała na co choruje... a w opini napisała, że to zrobiła... będzie od czego się odwoływać Wink) czekam jescze na reumatologa, ale w całym woj. łódzkim nie ma biegłego reumatologa Wink na początku myślałam, że to żart... ale nie... więc pewnie jeszcze sobie poczekam... obstawiam końcową końcową decyzję za 4 lata Very Happy
_________________
Tym daję radę cho­robie, że nic z niej so­bie nie robię

Wolę kulejąc iść naprzód, niż stać wciąż w miejscu z gracją
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Sro Lis 12, 2014 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pani neurolog nawet mnie nie zbadała i nie wiedziała na co choruje... a w opini napisała, że to zrobiła... będzie od czego się odwoływać Wink

próbuj, warto, choć pewnie ta pani w odpowidzi an twoje zarzuty będzie podtrzymywać swoje stanowisko, wtedy możesz ew prosić o innego biegłego z zakresu neurologii. Nie poddawaj się

Abi29 bardzo się cieszę że tak bez problemu, szkoda że nie na stałe.
ps brak ciebie tutaj Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Nie Lis 16, 2014 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nieciekawie.Nie wiem co doradzić Confused
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Nie Lis 16, 2014 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

didulka przykro mi, a pomóc i doradzić nie umiem Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aisha
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 104

PostWysłany: Nie Lis 16, 2014 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Didulka, masz jeszcze możliwość zakwestionowania opinii ostatniego biegłego (rozumiem, że był to lekarz medycyny pracy) i wnioskowania o powołanie dowodu z opinii Instytutu Medycyny Pracy motywując swą prośbę koniecznością kompleksowego odniesienia się do zagadnienia, z czym mogli mieć problem poszczególni biegli działając oddzielnie. Dodaj, że zachodzi potrzeba współpracy wielu specjalistów, nie mogą to być odrębne decyzje pojedynczych lekarzy. Jeśli masz uzasadnienie ostatniej opinii, spróbuj zakwestionować konkretne stwierdzenia dając własne kontrargumenty. Opisz także, w jaki konkretnie sposób Twoje problemy zdrowotne uniemożliwiają podjęcie pracy zawodowej.
powodzenia, trzymam kciuki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiwka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 4048

PostWysłany: Nie Lis 16, 2014 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym na twoim miejscu nie pisała.
_________________
"-Synku jakie zwierzęta mają duże uszy?
- Szynszyle i mamusia" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
abisynka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2666

PostWysłany: Nie Lis 16, 2014 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo mi przykro
Dagmara Aisha ma racje, wykorzystaj jej rady, pamiętaj zawsze możesz wnosić o powołąnie kolejnych, to od sądu zależy czy uzna że nowi biegli są konieczni, najwyżej odmówi, jak tak to zawsze jest apelacja - a znam osoby które dopiero w sądzie apelacyjnym wygrały, zawsze jest nadzieja!

z tym informowaniem o podjciu pracy to nie wiem co ci doradzić,
ja bym nie informowała jeśli sami nie zapytają, jeśli zapytaliby to że to na razie na miesiąc na okres próbny, ew że to tylko jedno zlecenie - bez kłąmania ale ujęcia tylko tego co najważniejsze - tego co jest na ew umowie o prace
to trudna i bardzo indywidualna decyzja, podobna do tej czy ujawniać wykształcenie Wink
jedni biegli ucieszą się ze coś próbujesz robić ale inni uznają ze skoro masz pracę przez tel/neta to możesz właśnie taką wykonywać - czyli brak całkowitej niezdolności bo jednka cos można tak robić w ramach elastycznych form zatrudnienia, w dobie neta wiele osób pracuje w domu itd, coraz częsciej biegli med pracy włąśnie w ten sposób orzekają. Jesli masz epi (bo nie pamiętam) to ew wykorzystaj argument Małgosi który gdzieś opisywała, że epi i praca przy kompie.... Wykorzystaj wszystko co jest tylko możliwe by ci pomogło/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
EwElINKa;)
Junior
Junior


Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 6
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: Czw Lut 19, 2015 2:26 pm    Temat postu: Proszę o pomoc Odpowiedz z cytatem

Mam Problem, pytałam w Zusie, ale tam nikt mi nie potrafił jasno odpowiedzieć. Choruję od urodzenia na HCV typ C, teraz mam 26lat mój stan zdrowia się pogorszył (doszedł toczeń). Mam przepracowane 4lata pracy, ale już nie daje rady. Chciałabym starać się o rentę tylko nie wiem czy mam stawać na zwykła czy socjalną (skoro choruje od urodzenia) i czy to że nadal pracuje nie jest przeszkodą? Może powinnam się pierw zwolnić? Nie wiem co dokładnie mam zrobić, może był ktoś w podobnej sytuacji? Dziękuje za pomoc Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group