Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przywitanie i moja historia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Sob Sty 03, 2015 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny przypadek...Doradzić i owszem ale tylko tak jak dana osoba tego oczekuje Wink
Czy nie oczekuje???
Bo się zagubiłam Confused
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sob Sty 03, 2015 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapytalas a ja stralam sie doradzic ale juz nie bede.
Ty nie zyczysz sobie aby ktos Ci tlumaczyl jak wyglada stan powazny a ja, zeby ktos oskarzal mnie o ironie.

Tak czy siak powodzenia i mniej bolu zycze.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbgro
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 405

PostWysłany: Sob Sty 03, 2015 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez barbgro dnia Czw Sty 08, 2015 2:16 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sob Sty 03, 2015 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja doszlam do wniosku, ze skoro tak odbierane sa moje posty to niepowinnam sie odzywac. Najwazniejsze to wyciagnac wnioski na przyszlosc.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Sob Sty 03, 2015 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbgro,pytaj tylko spróbuj docenić wysiłek innych bo dziewczyny doradziły w sposób zrozumiały i najlepiej jak potrafiły a nawet śmiem twierdzić,
że lekarz by Ci tak nie wytłumaczył bo po pierwsze nie ma na to
czasu a po drugie wiadomo...
Ku Twojej wiadomości to gdybyś poczytała forum dokładnie
to te informacje są zamieszczone na forum,
które jest ogromną kopalnią wiedzy Very Happy
Ale dziewczyny zadały sobie trud tłumacząc by rozwiać Twoje wątpliwości, niepokoje bo tak wynikało z Twoich wypowiedzi.
Nie rozumiem Ciebie...ale może nie muszę...
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Sob Sty 03, 2015 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basiu i dziewczyny, wyluzujcie troszkę.
Basiu rozumiem Ciebie i sądzę że każdy tu z nas bywający.
Rad zostało sporo podanych, a tylko od danej osoby zależy jak do tego podejdzie i co z tym zrobi.
Według mnie najpierw rodzinny, a jak nie działamy dalej, skierowanie masz, więc i tu troszkę kłopot zażegnany. Co do szpitala tu akurat jak ja leżałam, było kilka osób przyjętych na dodatkową obserwację, bo spuchnięciu stawów - jednego czasem kilku, ale czy byli już z diagnozą to nie wiem.
Może wszystko zależy od lekarza prowadzącego.


Basiu nie pyta ten co nie chce nic wiedziec, a każde pytanie jest według mnie bynajmniej na miejscu. co do ironii jak padło to w którymś poście, zawsze "hamuję piętą" bo w słowie pisanym bez wyrazu twarzy danego człowieka ciężko cokolwiek widzieć, a zarzucić jeszcze trudniej.

Również na jakąś diagnozę czekałam długalaskie 6lat Wink , leczenie włączone niby, a poprawy kompletnie żadnej Rolling Eyes
_________________
Płakałam, bo nie miałam butów...
dopóki nie zobaczyłam człowieka bez stóp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aisha
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 104

PostWysłany: Sob Sty 03, 2015 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Basiu Smile
może po prostu zadzwoń do IR na izbę przyjęć lub na reumatologię i zapytaj, co w tej sytuacji masz zrobić...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Czw Sty 08, 2015 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbgro dlaczego usunęłaś swoje posty?

naszych odpowiedzi nie usuniesz- widać w nich ile Tobie daliśmy z siebie żeby pomóc . Rozumiem że to rodzaj podziękowania w zamian za nasz czas , wiele pomocnych rad i zrozumienie.

czasem bywają i takie podziękownia.
Tylko czy nie szkodzisz innym osobom ? tym ktore kiedyś tu będą?
" po nas choćby potop "
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Sty 08, 2015 10:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:


naszych odpowiedzi nie usuniesz- widać w nich ile Tobie daliśmy z siebie żeby pomóc . Rozumiem że to rodzaj podziękowania w zamian za nasz czas , wiele pomocnych rad i zrozumienie.

czasem bywają i takie podziękownia.
Tylko czy nie szkodzisz innym osobom ? tym ktore kiedyś tu będą?
" po nas choćby potop "



Moniś nie bój się. Ktoś rozumny zrozumie. Postawa barbgro jest postawą roszczeniową. Narwańce zawsze się znajdą, nie szanujące czyjejś pracy. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Pią Sty 09, 2015 6:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosiu,pięknie to ujęłaś "ktoś rozumny zrozumie".
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbgro
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 405

PostWysłany: Pon Maj 04, 2015 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno mnie tu nie było, ale obiecałam kilku osobom że wrócę i dam znać co u mnie. Ponieważ usunęłam moje wcześniejsze wpisy,( czego teraz żałuję) spróbuję pokrótce opisać przebieg choroby dla tych którzy jeszcze są na etapie diagnozy, może wątek mój komuś się przyda.
Moja choroba zaczęła się w 2009 roku, zaczynało się od szybkiej męczliwosci, częstych zawrotów i bóli głowy, miewałam duszności i bóle kręgosłupa, przeszłam przez ręce kardiologa, alergologa, endokrynologa ale ostatecznie skończyło się na ortopedzie, regularnie dostawałam serie leków zwiotczających mięśnie plus NLPZ i przeciwbólowe, choć bóle kręgosłupa i męczliwość nie ustąpiły nigdy w 100 procentach to jednak te leki stawiały mnie na nogi i tak fajnie było do jesieni 2012 roku.
Z dnia na dzień zaczęłam tracić siłę w prawej ręcę, nie mogłam zdjąć samodzielnie swetra bo nie mogłam unieść ręki a ból był nie do zniesienia, wybrałam mnóstwo NLPZ, tramadolu i specyfików na odbudowę nerwu, nic to nie dawało, wycieczki od ortopedy do neurologa, w końcu oddział neurologii z podejrzeniem SM, które wykluczono robiąc tylko EMG, byłam w lesie nie pomagały żadne leki a lekarze nie wiedzieli co się dzieje. Wykonałam wszelkie możliwe badania, rezonanse każdego odcinka kręgosłupa, nie wskazywały na nic co mogłoby wywołać aż takie dolegliwości w barku był stan zapalny ale twierdzono że to od jego cieśni, wynik na boreliozę negatywny. Oczywiście twierdzono również że to psychosomatyczne dolegliwości ponieważ ustępowały samoistnie i nawet do pewnego momentu w to wierzyłam, więc wybrałam również całą masę antydepresantów, teraz mi się chce z tego śmiać, ale wiem że większość tutaj osób to przeszła. Na przestrzeni czasu dochodziły nowe dolegliwości, bóle bioder, puchnące palce reagujące na zmiany temperatury, wysięk w stawie stóp, oczywiście stare dolegliwości nie ustępowały, w końcu neurolog zalecił wykonanie przeciwciał, wyszły dodatnio w mianie 1:640 świecenie homogenne i ziarniste, w ANA 3 na trzy plusy SSA i jeden plus PCNA, wszystko inne było ok więc reuamtolodzy mnie delikatnie mówiąc olali, Pani doktor stwierdziła że zimne ręce to nie objaw choroby a stawów nie komentowała, zwalając to na karb hashimoto i od tamtego czasu minęło 7 miesięcy, odwiedziłam wielu lekarzy i czułam się jak piłka ping pongowa, jeden odsyłał do drugiego, umywając ręce.Nie będę przytaczać różnych sytuacji i upokorzeń jakie przeszłam ze strony lekarzy. Na moje szczęście nastało piękne słońce na Twarzy wyszedł piękny purpurowy motyl, zaczęłam bardzo źle reagować na słońce, wyniki zaczęły się zmieniać, w moczu pojawiło się białko, doszły zaburzenia rytmu serca i duże duszności wysiłkowe, mam zmiany w każdym praktycznie stawie najgorzej jest z dłońmi i biodrami, po tylu latach doczekałam się diagnozy SLE. Oczekuję na przyjęcie na oddział reumatologiczny, celem dokładnego i modyfikacji leczenia w lipcu mam też kardiologię i inwazyjne ekg, mam unikać słońca, przyjmuję leki i jakoś leci,mam nadzieję że lupus nie panoszy się aż tak bardzo, uśmiecham się każdego dnia mimo bólu i oswajam się z chorobą. Na przestrzeni trzech lat choroba postąpiła bardzo i gdyby nie motyl to dalej nie było by jasne że to toczeń. Wiem że te choroby są tajemnicze i wykluwają się niezwykle długo ale wiem też że straciłam dużo czasu przez ignorancję lekarzy, bo niestety ważne są dla nich wyniki, nie obraz który trzeba połączyć, nie tak dawno usłyszałam od profesora że takich początkowych reumatolodzy leczyć nie chcą a jak trafię w ciężkim stanie to też mnie leczyć nie będą chcieli ... Pewnie wielu z Was takie teksty słyszało, początkowo myślałam że to niemożliwe że tak się ludzi traktuje ale teraz mnie to nie rusza już nawet:) Może pamiętacie moje wpisy jak przebiegała diagnostyka szpitalna Wink Pozdrawiam Was wszystkich i życzę zdrówka bo lato to niekorzystny dla wielu z nas czas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
folka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 1458

PostWysłany: Pon Maj 04, 2015 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj ponownie barbgro Smile Dobrze, że doczekałaś się w końcu na diagnozę Smile Mam nadzieje, że teraz, kiedy wiadomo, co trzeba leczyć, to już będzie "z górki" Smile Pozdrawiam i powrotu do dobrej formy życzę!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iza.b
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 707
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: Pon Maj 04, 2015 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Very Happy
Gdzie wybierasz sie na oddział, bo ja 16.06 idę do Lubina na Bema. to może się spotkamy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Wto Maj 05, 2015 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Basiu Very Happy , miło widziec Twój post.
|Dobrania leków Ci zycze Very Happy
_________________
Płakałam, bo nie miałam butów...
dopóki nie zobaczyłam człowieka bez stóp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sro Maj 06, 2015 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Smile

Bardzo dobre wiadomosci! Very Happy
Szybkiego dobrania lekow i zdrowka zycze.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 22, 23, 24  Następny
Strona 23 z 24

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group