Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Uczulona na hydroxychloroquine

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KarolinaToczniowiec:)
Junior
Junior


Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 2

PostWysłany: Sro Wrz 09, 2015 7:55 am    Temat postu: Uczulona na hydroxychloroquine Odpowiedz z cytatem

Dzien Dobry Wszystkim Paniom i Panom,

Mam 26 lat (juz prawie 27 Shocked ) i zmagam sie z Toczniem juz od 1-2 lat. Zaczelo sie to chwile temu i moim problemem sa stawy raka, kolan, kostki..ogolnie cale cialo mam oslabione i bolesne. Mieszkam w Londynie juz kilka lat i tutaj wlasnie otrzymalam tak zwany 'treatment'. Polecam goraco Rituximab dla wszystkich co sobie nie radza ale tylko z toczniem ukladowym. Meczy to dosyc niezle ale zamiast sie buntowac i narzekac postanowilam odebrac to jako cos z czym tylko ja moglabym sobie dac rade. Nigdy bym nie chciala np mojej siostry czy bliskiej osoby widziec w takim stanie w jakim ja bylam przez dluzszy czas bo jakos trudno jest sie mnie zalamac i nawet jak jest zle to dla mnie jest 'do przezycia'Smile
Juz od dluzszego czasu najbardziej DENERWUJACE jest swedzenie skory na nogach i ramionach- boze!!! JAKI TO JEST BOL! ale nie taki bol normalny tylko boli mnie glowa jak przychodzi mi sie wykapac albo ubrac spodnie itp. Jupi Rozwal gnoja
To wszystko od lekow ktore stosuje a mianowicie bylam na AZIOTORYNIE (ktora rzucilam) jestem takim swoim wlasnym doktorem moge powiedziec.
I zostalam tylko na Hydroxy. ktory nie jest tak strasznie zly jeszcze ale przynajmniej raz na dzien dostaje swedzawki takiej ze cholera mnie bierze a do tego minuta w minute, secunda w sekunde zawsze moje cialo jakby sie mialo na bacznosci. zawsze cos tikuje albo zaswedzi a jak dotkne to juz pieklo..
no to teraz mam pytanie, kto? gdzie? i czy ma cos takiego! POMOCY Sad
Wiem ze to juz jest lek na cale zycie i tak mnie smuci ze jestem uczulona na niego:( czy mioje cialo sie przyzwyczai? Nie mam pojecia...
Rozmawialam z moim doktorem i on mowi-nie nie to nie moze byc od tabletek-glupi cap, bo wszedzie pisza ze pierwsze immunosupressive drugs powoduja swedzenia jakby nie bylo jutra..
Czekam na was..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Wrz 09, 2015 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Pozytywne nastawienie to już duży sukces w chorobie.
Fajnie być takim optymistą.
Życzę Ci ciągłego uśmiechu, choć w tej chwili nie jest to łatwe , wiem choć nie do końca bo takiego czegoś nigdy nie miałam po żadnych lekach.

Jak miałam inne uczulenia to mi od razu lek odstawiano i nie pozwolono nawet dokończyć , bo i tak mówił mi doktor że na mnie on i tak nie działa Rolling Eyes

Mam nadzieję że coś Ci pomogą Ja nie mam pomysłu po za jednym udaj się do innego lekarza...

Trzymaj się!
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sro Wrz 09, 2015 9:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum!

Powiem Ci że masz dziwny objaw, swędzenie Confused ja bym pewnie odstawiła wszystkie leki i próbowała dowiedzieć się, który mnie uczula, bo coś jest ewidentnie nie tak.
Życzę dużo zdrówka i dalej takiego pozytywnego podejścia do życia i choroby Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
katarzynadudek7
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 2293

PostWysłany: Sro Wrz 09, 2015 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Smile
Jest jeszcze kwestia stanu wątroby a nie koniecznie uczulenia . Ja po Imuranie przeszłam zapalenie wątroby i wtedy też strasznie swędziały mnie nogi.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2015 8:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko na forum. Very Happy

Mysle, ze warto te objawy, raz jeszcze, przedyskutowac z lekarzem.
Proby watrobowe masz dobre?
U mnie, podobnie jak u Kasi z imurankiem bylo..

Pozdrawiam i czekam na wiesci. Very Happy
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2015 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj na Forum Smile
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zozo
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 137

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2015 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina, a ile tego Rituksimabu dostalas i w jakim czasie? Jak sie po nim czulas?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2015 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Trudna sprawa: odstawiając leki zwiększa się ryzyko "pierwotnych" objawów. Z drugiej strony, męczenie się objawami ubocznymi to też nie metoda.

Trzymam kciuki, aby udało się wyjść z impasu i dobrać coś, co będzie działało tylko pozytywnie.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Uzumaki
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 273
Skąd: West Yorkshire

PostWysłany: Czw Paź 01, 2015 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.Na forum Lupus UK/HealthUnlocked widzialam sporo postow o dzialaniu ubocznym tego leku,o swiadzie skory bylo bduzo.Nawet niektorzy ludzie mieli reakcje na Hydroxychloroquine/Plaquenil/Quinoric okreslonej firmy a ten sam lek innej firmy nie powodowal swiadu skory i byla dyskusja o tym jak to zrobic zeby z apteki dostawac lek tylko od jednego producenta a nie tak jak zwykle loteria.To cos moze miec na rzeczy.Ja biore ten lek od okolo 8lat,wiaze z nim tylko swedzace zmiany na rekach cos jakby alergia kontaktowa.Serdecznie pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mmm...
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 2766
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob Paź 10, 2015 10:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Karolina Smile a badałaś próby wątrobowe? Od tego może swędzieć ciało.
_________________
"To właśnie jest celem istnienia – po prostu żyć i cieszyć się samym życiem"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group