Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy to to? Czerwone, bardzo swędzące plamki na twarzy.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jaa25
Junior
Junior


Dołączył: 07 Mar 2016
Posty: 15

PostWysłany: Pią Mar 11, 2016 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Ewela Very Happy
Na razie jeszcze mi się nie udało takowego znaleźć Sad A czerwona jestem ciągle, zmienia się to w ciągu dnia od lekkiego zaróżowienia po zaognione piekące, swędzące plamy, i "trochę" mnie to wkurza. Jak wychodzę na dwór to wydaje mi się, że jest lepiej, a potem znowu bach!, plamy się zaogniają Sad One są trochę dziwne, wzdłuż nosa do ust, takie smugi długie, i na środku czoła. Błe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Mar 11, 2016 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No hej. Very Happy

A ktos moze podejrzewal azs?
Bo wiesz, ja mam. Najwiecej plam mam na dloniach i przedramieniach.Na twarzy, sztuk trzy, sa troche wieksze i takie "na stale" Wink ale mam tez takie podobne do Twoich, na palcach. Robia sie, zaogniaja a potem, pomalu schodza..
Moze to tez jakis trop?

Bez dobrego dermatologa sie nie obedzie.
A, u mnie tez masci sterydowe nie pomagaja, wrecz podrazniaja jeszcze..
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaa25
Junior
Junior


Dołączył: 07 Mar 2016
Posty: 15

PostWysłany: Pią Mar 11, 2016 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początku myślałam, że to AZS, ale dermatolog się uparła, że nie. Nie mam też tych plam nigdzie poza twarzą. Czasem swędzi mnie kark, ręce, ale nic na nich nie ma, nic nie widać. Jak mi się na twarzy te czerwone plamy pojawiają, to potem powoli schodzą, aż albo znikają i powstaje w ich miejscu taka skóra szorstka jak papier ścierny, albo się znowu zaogniają z jakiegoś powodu i wszystko od początku... Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Mar 11, 2016 11:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie wyglada to podobnie a przez dlugi czas mialam tylko jedna nad okiem i jedna na nadgarstku. Tak jak opisyjesz, skora, nawet po ich zniknieciu, nie wyglada normalnie.

Tak czy siak dermatolog przed Toba. Wink
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaa25
Junior
Junior


Dołączył: 07 Mar 2016
Posty: 15

PostWysłany: Pią Mar 11, 2016 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smarowałam niedawno przez 2 tygodnie skórę Protopikiem i przez 3 tygodnie było ok, żadnej plamki, a skóra zdążyła się zacząć regenerować i była bardzo ładna. Tzn. odwodniona i wiotka ciągle, ale w dotyku super, jak pupcia niemowlęcia Wink A teraz mam papier ścierny :[ Pewnie jakby mi się nie odnawiały teraz ciągle te plamy, to po jakimś dłuższym czasie skóra by się zrobiła ładniejsza, choć jak pamiętam, to od lat miałam ją ciągle przesuszoną, taką chropowatą (ale nie w takim stopniu jak teraz).

Szczerze mówiąc, to nie wierzę, by jakikolwiek dermatolog mógł mi pomóc Sad Co, dostanę następną maść? Będę się smarować, a jak przestanę to znowu wszystko wróci? A jak to jakaś alergia? Albo coś, co można wyleczyć tylko lecząc organizm całościowo, od środka? A dermatolodzy na wszystko wypisują albo sterydy, albo Protopic, i ci nawet skóry nie obejrzą, żadnego pytania nie zadadzą, np. o inne choroby, dolegliwości, stan krwi, co, od kiedy, jakie leki pani przyjmuje, jak się pani czuje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Mar 11, 2016 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie robienie nic, na pewno Ci nie pomoże! Wink
To jak?

Ja jak dobrze nawilzam, peling-uje systematycznie to nie ma tragedii. Czasem lepiej, czasem gorzej. I tak jestesmy piekne! Mr. Green

Mam specjalne specyfiki do mycia i nawilzania, na recepte wiec lekarz konieczny, najlepiej dermatolog.

Jezeli czujesz oprocz tego inne objawy, spedzajace Ci sen z powiek, to idz do rodzinnego, niech drazy.

Arelgologa dziewczyny tez polecaly..

Pamietaj, ze jesli nie podejmiesz jakis krokow, nie zwrocisz sie do specjalisty, to samo gadanie o tym, tymbardziej nie pomoze. Wink
Sprawdzone-potwierdzone. Wink

Trzymam kciuki i daje internetowego "kopa" na rozped. Wink
Czekam na wiesci. Very Happy

Edyt: literowki.
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..


Ostatnio zmieniony przez ewela.t dnia Pią Mar 11, 2016 2:39 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaa25
Junior
Junior


Dołączył: 07 Mar 2016
Posty: 15

PostWysłany: Pią Mar 11, 2016 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haha, Ewela, dzięki, lecę szukać lekarza Laughing

A napisałam na tym forum z nadzieją, że 1. napiszecie, że nie wyglądają wam moje zmiany na toczniowe (od czasu jak lekarz mi go wmawiał zrobiło mi się psychicznie nieprzyjemnie..), 2. może ktoś miał podobnie i wie co mu było dokładnie i się wyleczył (że np. "Dokładnie tak wyglądała moja alergia na pamparatozę!', albo "Atak lamblii tak wygląda", czy "Przy niedoczynności tarczycy mogą się pojawiać takie plamy" albo "Wylecz jelita, nie jedz glutenu to ci przejdzie" itp. itd.

Bo alergolog nic nie znalazł i więcej możliwości do szukania czegoś nie ma, dermatolodzy widzą co chcą, rodzinny widzi tocznia i nie ma więcej pomysłów co ze mną zrobić...

Po latach stwierdzam, że więcej sensownych informacji i rad można dostać od społeczności internetowej niż od lekarzy. W sumie w życiu byłam u trzech dermatologów (innych specjalistów nie będę wymieniać) i wszyscy byli niepoważni. "No tak, ma pani suchą skórę, taka pani uroda" (tarka na całej twarzy od paru miesięcy), drugi mi wmawiał, że mam plamy na twarzy bo jest gorąco!!!

I to nie tak, że nic nie robię - przechodzę różne diety, np. eliminacyjne, by zobaczyć kiedy plamy mi się pojawiają (3 razy po brokułach! ale co to znaczy..??), wszystko zapisuję, testuję nowe kremy (żadne, żadne kremy nie pomagają!!), różne oleje, miody, wody do psikania skóry, piję inną wodę, biorę witaminy, minerały...

Dobra, nie marudzę już Wink Lecę się zapisać gdzieś. Licząc, że na jedną wizytę u specjalisty trzeba czekać parę miesięcy, to przy szukaniu jakiegoś dobrego dermatologa i optymistycznej wersji, że znajdę go po zaledwie kilku wpadkach, zajmie mi to rok conajmniej ;/ Heh, miałam nie marudzić Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Pią Mar 11, 2016 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze zamin spotkasz sie z dermatologiem, kup sobie jakies specjaly do mycia i smarowania w aptece, na egzeme.
A noz, widelec znajdzie sie cos bez recepty i niedrogo.
Sprobowac zawsze warto. Smile

Edit: i moze zmien lekarza rodzinnego na takiego, ktory pomimo braku badan, specjalizacji nie stawia diagnozy. Wink
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BenOn
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 520

PostWysłany: Pią Mar 11, 2016 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc Very Happy, koniecznie poszukaj dermatologa, jesli trzeba to szukaj do skutku. Mnie do glowy przychodzi jeszcze tradzik rozowaty, ew inne choroby skory, np pasozytnicze. Na to drugie mozna wykonac badanie mykologiczne skory.

Ja w ramach desperacji, po wszelkich gotowych i robionych cudach do mycia i smarowania, zaczalem przemywac dwa razy dziennie cala twarz sola fizjologiczna. Cudu nie ma, nie wszystko znika, ale zdecydowanie lepiej wyglada, mniej ognista, gladsza w dotyku, nie luszczy sie i nie schodzi platami, takze mniej swedzi, mniej krostek ropnych. Po umyciu woda podczas prysznica skora zlazi jak zwkle, kruszy sie gdy osusze, wiec biore sol fizlologiczna na platek kosmetyczny i przemywam jak tonikiem, na kilka godzin ulga, wieczorem powtorka i tak kazdego dnia od dwoch miesiecy. Nie wiem czy to dobre i bezpiecznie na dlugie stosowanie, ale pogorszenia nie widze. Na wszelki wypadek skonsultuj z dermatologiem zanim zachcesz sprobowac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaa25
Junior
Junior


Dołączył: 07 Mar 2016
Posty: 15

PostWysłany: Nie Mar 13, 2016 1:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć BenOn Smile
Ciekawy pomysł z solą fizjologiczną. Ona podobna jest do naszych łez, więc raczej nie powinna zaszkodzić, tak sądzę Smile W sumie to jestem ciągle bliska płaczu, więc może nie będę się hamować, jeszcze mi na zdrowie wyjdzie Laughing

Słuchajcie, dziś mnie wysypało. Ale tak jak nigdy, to chyba jakieś uczulenie..? Rano zrobiłam sobie peeling czoła, bo już nie mogłam wytrzymać z tą swędzącą skorupą, potem posmarowałam skórę olejem kokosowym i miodem. Po niedługim czasie zmyłam to wszystko nowym mydłem, niby do cery wrażliwej (na co dzień w ogóle nie używam żadnego mydła do twarzy). No i nie wiem, czy to coś z tego mi zaszkodziło, czy coś zjadłam, ale jakiś czas potem nagle się zorientowałam, że mam tysiące mikro krosteczek/grudeczek na czole, policzkach i skórze wokół oczu Shocked Całe oczy osaczone przez wysypkę. Najgorzej jest pomiędzy oczami a brwiami, wygląda to strasznie. Specjalnie mnie to nie swędzi, tylko wygląda tak, że ryczeć się chce Sad

Czy alergia tak wygląda? Setki mikro krosteczek wokół oczu? W kącikach, pod oczami, nad, już prawie na powieki wlazły. Do tego na skroniach, czole, policzkach bliżej oczu. Jakaś tragedia. Piję wapno, zrobiłam sobie maseczkę z ogórka, ale poprawy jak na razie żadnej nie widzę a już minęło sporo godzin Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Mar 13, 2016 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wygląda alergia.
Na przszłość , użyj tylko jednego produktu, bo łatwiej wtedy znależć winowajcę .
Ty użyłas miodu, oleju kokosowego i nowego mydła. Jak znajdziesz winowajcę ?
teraz dołożyłaś ogórek i chyba jeszcze coś bo maseczka z samego ogorka raczej się nie składa.
Nie rób nic bo tak namieszasz że będziesz to leczyć miesiącami i nadal nie będziesz znać " winowajcy"
do mycia sama woda ( przegotowana lub mineralna ) nic więcej , przynajmniej jakiś czas

Sama zaczęłam używać oleju kokosowego( tylko tego oleju) na razie nie na twarz bo wolę uważać .
Powiem że działanie jest rewelacyjne ( używam od tygodnia i częśc problemów zniknęła )
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
folka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 1458

PostWysłany: Nie Mar 13, 2016 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Smile

Dlaczego smarujesz się miodem i olejem kokosowym? Ktoś Ci to doradził? Jeśli bym miała przesuszoną i wrażliwą skórę, nie eksperymentowałabym z peelingami i miodem. Mój synek ma bardzo wrażliwą skórę, bardzo źle reaguje na słońce, wyskakują mu czerwone plamy i małe grudeczki na buzi i dekolcie, swędzi go to. Czasem reakcja obejmowała brzuch, plecy i ręce. Musieliśmy znaleźć odpowiednie kosmetyki, ale to oczywiście po konsulatcji u alergologa i dermatologa (z tym drugim u nas kiepsko, ale trafiliśmy na niezłego alergologa). W krytycznych momentach, czyli kiedy mu to wychodziło i swędziało dostawał protopic, a potem kremy do skóry atopowej (i tu też trzeba było sprawdzić który jest dobry, bo niektóre emolienty nasilały objawy). Na słońce wychodzi tylko nasmarowny kremem z wysokim filtrem dla skóry atopowej.Widząc, jak go to swędzi i denerwuje (musieliśmy cały czas pilnować, żeby sobie buzi nie rozdrapał do krwi) nie odważyłabym się na próby nawet z naturalnymi rzeczami typu olej czy miód. Pisałaś, że już jako dziecko miałaś suchą skórę, nie masz skóry atopowej? Nawet jeśli nie, to bardzo wrażliwą, myślę, że próbując radzić sobie na własną rękę, możesz jeszcze zaognić problem.
Tak jak pisali już forumowicze, lekarz to podstawa, a naturalne środki nie zawsze nam służą (miód jest alergenem, może powodować również zaburzenia dermatologiczne, ale czy stosowany na skórę działa tak samo jak zjedzony, nie mam pojęcia).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Nie Mar 13, 2016 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

popieram obie dziewczyny, Folkę i Monikę Smile

Cytat:
bo niektóre emolienty nasilały objawy

i to jak!!!

u mnie atopowa skóra zrobiła się na powiekach; wzięłam z apteki próbki kremów... użyłam jedne i myślałam, że umrę Rolling Eyes

Jaa25 dziewczyno Exclamation nie rób sobie krzywdy, idź do dermatologa, nawet do kilku
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaa25
Junior
Junior


Dołączył: 07 Mar 2016
Posty: 15

PostWysłany: Nie Mar 13, 2016 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Very Happy Nie bijcie Very Happy Jestem pewna, że zaszkodził peeling do czoła albo nowe mydło. Miodem i olejem smarowałam się tydzień - miód baaaaaardzo pomagał na moje swędzące, czerwone plamy na twarzy. Serio, bardzo polecam! Mniej piekła skóra, robiła się mniej czerwona. A olej kładłam, aby mi się skóra na wiór nie rozsypała, bo w ogóle wody nie trzymała i wysychała na skorupę. Ta wysypka to najpewniej od mydła lub peelingu, więcej ich nie tknę :/ Maseczkę zrobiłam na tę wysypkę z samego zimnego ogórka - nie powiem, ulga była olbrzymia. Dziś już jest ciutkę lepiej. Ale wkurzające to - nie dość, że męczę się ciągle z tymi swędzącymi plamami, to jeszcze uczulenia dostałam na dokładkę :[ Teraz tylko spryskuję twarz woda mineralną i kładę Dermosan - jego też polecam, fajnie natłuszcza i jak dotąd w ogóle mnie nie podrażnił.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jaa25
Junior
Junior


Dołączył: 07 Mar 2016
Posty: 15

PostWysłany: Nie Mar 13, 2016 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

folka napisał:
Pisałaś, że już jako dziecko miałaś suchą skórę, nie masz skóry atopowej? Nawet jeśli nie, to bardzo wrażliwą, myślę, że próbując radzić sobie na własną rękę, możesz jeszcze zaognić problem.

Cześć folka Smile
Nie nie, ja nie miałam nigdy suchej skóry, raczej wręcz przeciwnie - zbyt tłustą. Na czole często miałam jakieś drobne wypryski, świeciłam się. Skóra zaczęła mi schnąć parę lat temu, nie wiem - 6-8..? I stała się bardzo wrażliwa - jak zmieniała się temperatura (np. wychodziłam z zimniejszego pomieszczenia na cieplejsze czy odwrotnie) to mnie szczypała na policzkach, jakby ktoś igiełki mi wbijał. Nie miałam jednak żadnych plam, wizualnie nic się nie działo. I nie stosowałam żadnych kosmetyków, jedyne co to myłam twarz wodą, zero kremów (noo, tylko przeciwsłoneczne latem), toników, mydeł, makijażu, nic. A rok temu nagle bach! wysyp czerwonych plam po jednokrotnym użyciu cudzego kremu Sad

Może mi się zrobiła teraz skóra atopowa, nawet kupowałam kremy do takiej cery, brałam próbki z apteki. Żaden krem nie pomagał, a po większości wyglądałam jak burak, wzmocnienie plam razy 10. Bardzo pomagały mi w najgorszych chwilach maseczki z samego ogórka, skóra się nawilżała i tak nie piekła. Też polecam.

Dziewczyny, dermatolog dermatologiem, ale teraz muszę jakoś żyć. Poszukam w aptece tych polecanych maści na egzemę, a póki co tylko będę wody i Dermosanu używać. I przejdę na dietę. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group