Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy to to? Czerwone, bardzo swędzące plamki na twarzy.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jaa25
Junior
Junior


Dołączył: 07 Mar 2016
Posty: 15

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani, u mnie zmiany. Wysypka znikła po ok. 5-6 dniach. Po niej przeprowadziłam różne domowe kuracje nie kuracje, diety, odstawiłam tabletki anty, i jak dotąd nie mam nowych wysypów moich swędzących plam. Skóra się bardzo poprawiła, w zasadzie wygląda niemal normalnie. Jest całkiem ładna, nie ma tamtych krostek, plam, suchego, szorstkiego naskórka swędzącego, tych wszystkich objawów, które męczyły mnie od ponad roku. Jest zato co innego.

Zaogniły mi się policzki. Są zaróżowione (niesymetrycznie - jeden bardziej od drugiego), jakbym miała rumieńce. Robią mi się bardziej czerwone i piekące pod wpływem emocji, ciepła, słońca, ale są stale mocno zaróżowione bez względu na wszystko, budzę się z nimi. Do tego nos też jakby bardziej czerwony. Trwa to od ok. 1,5 tygodnia, mniej więcej od świąt (nie pamiętam dokładnie), kiedy zrobiłam przerwę w diecie bezmleczno-bezglutenowej i nażarłam się mazurka Rolling Eyes. Od lat miałam wrażliwą skórą na policzkach i nieraz piekła mnie przy zmianie temperatury, szczypała. Czasem miałam nagłe wybuchy czerwoności, gdy np. wracałam z zimnego dworu do domu. Ale sporadycznie. Teraz jednak jestem czerwona ciągle, mniej lub bardziej. Zaczerwienione są tylko policzki, nos ani czoło nie. Prawie nie swędzą, nie mam żadnych krostek, plam - po prostu rumieńce. Ostatnio po spacerze na słońcu zaczerwienienie wzrosło. Do tego nie wiem, czy to od słońca, czy od nabiału (odstawiłam niedawno zupełnie nabiał i gluten, nie trawię laktozy, po mleku się zawsze kiepsko czułam), ale w nocy po spacerze, po którym zjadłam tuż przed snem nielegalny deser mleczny, obudziłam się z bólem głowy, lekką gorączką i bólem żołądka, niezbyt silnym ale męczącym. Przez kolejny dzień strasznie mnie mdliło, ćmiąco bolał mnie żołądek, podbrzusze było twarde. Do tego zaparcie, nasilenie bólu tych stawów, z którymi miewam problemy. Męczyłam się cały dzień, leżałam w łóżku i czekałam, aż przejdzie.. Strasznie mi się odbijało, mdliło aż do dzisiaj (dziś jest na 80% ok, ale brzuch jeszcze ćmi, stawy pobolewają). Chciałabym wiedzieć, czy to po prostu nietolerancja na coś, na mleko, jakieś zatrucie pokarmowe, czy to może być napad tocznia..? Sorry, jeśli gadam głupoty, ale jak może wspominałam mam nerwicę, więc byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź Smile


Ostatnio zmieniony przez Jaa25 dnia Wto Kwi 05, 2016 2:01 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2016 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej. Smile

Niezmienie, nikt nie da Ci odpowiedzi tutaj, od czego masz takie objawy. Zwyczajnie, nie jestesmy lekarzami. Confused
Dobrze, ze jest lapiej, to na pewno. O tym wszystkim co napisalas porozmawiaj z lekarzem, tak będzie najlepiej.
Moim zdaniem, jesli jest zaostrzenie tocznia, to moze ono objawiac sie rumieniem ale jest to rumien, ktory sie nie zmienia ze wzgledu na pogode itp. Pisalas, ze masz skore bardzo wrażliwą, problematyczna-moze tu tkwi problem.
Nie wiem rowniez czy efektem alergii moga być bole stawów. Problemy z trawieniem, mdlosci itp. wydaja sie rozsadne.
Mecz lekarzy, oni znaja sie na tym najlepiej. Mam nadzieje, ze dowiesz sie w koncu o co wtym wszystkim chodzi.
Trzymam kciuki i pozdrawiam. Smile
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2016 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpisuję się pod słowami Eweli .

Wizyta u lekarza powinna rozwiać Twoje wątpliwości. Powodzenia.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jaa25
Junior
Junior


Dołączył: 07 Mar 2016
Posty: 15

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2016 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, właśnie w tym sęk, że lekarze się nie znają!! Gdzieś tam może jest garstka tych, którzy są w stanie dobrze zdiagnozować pacjenta, ale to jest jakiś mały procent - reszta, 99%, to zwykli niedouczeni ludzie po studiach medycznych, którym ufać nigdy nie będę. Znacznie bardziej ufam osobom, które mają takie same lub podobne objawy do siebie i tę samą diagnozę - wtedy jest szansa, że rzeczywiście mają to co im zdiagnozowano, i że mi pomogą z moimi objawami.

Proszę, nie odsyłajcie mnie do lekarza - może kiedyś pójdę, a może nie. Z naciskiem na to drugie. Bo to nie ma sensu po prostu. Jeśli ktoś miał tak jak ja, wie co mu było i sobie z tym poradził, to będę wdzięczna za informacje co mu było, dlaczego i jak się wyleczył Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2016 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaa25 napisał:
Dziewczyny, właśnie w tym sęk, że lekarze się nie znają!! Gdzieś tam może jest garstka tych, którzy są w stanie dobrze zdiagnozować pacjenta, ale to jest jakiś mały procent - reszta, 99%, to zwykli niedouczeni ludzie po studiach medycznych, którym ufać nigdy nie będę. Znacznie bardziej ufam osobom, które mają takie same lub podobne objawy do siebie i tę samą diagnozę - wtedy jest szansa, że rzeczywiście mają to co im zdiagnozowano, i że mi pomogą z moimi objawami.

Proszę, nie odsyłajcie mnie do lekarza - może kiedyś pójdę, a może nie. Z naciskiem na to drugie. Bo to nie ma sensu po prostu.


Hej, ale Ci co mieli podobnie jak Ty też zostali zdiagnozowani przez lekarzy , nie przez siebie.
Leczysz się to chyba leczy Cię lekarz , nie sama.
Ktoś też wypisuje recepty no nie .
Tylko Ci niedouczeni ludzie po studiach medycznych Rolling Eyes się nie znają .Ty znasz się lepiej no i oczywiście obcy , ktorych nie znasz też się znają .
Hmm choruję na toczen od ponad 20 lat, z lekarzy do których trafiłam 95% było jednak douczonych porządnie
zmien lekarza jak Ci ten nie odpowiada i szukaj do skutku.

do lekarza nie pójdziesz , ok, z tym problemem nie musisz . Ale ciekawe czy będziesz szukać lekarza ( nawet niedouczonego) jak będziesz naprawdę porządnie chora .
wtedy lekarz będzie super .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
meguchna
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 4371

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2016 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To najlpiej nie idź do żadnego lekarza
i sama postaw diagnozęi będzie super Very Happy
_________________
Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru:
jesteśmy albo pełni miłości...albo pełni lęku.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aklepka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 352
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2016 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez uważam, ze jeśli masz bóle, dolegliwości to szukaj lekarza,on wie na jakie badania cię skierować, jakie dwrożyć leczenie. Na forum możesz dostać co najwyzej wskazówki gdzie się udać, czy jakies objawy sa niepokojące , dowiedzieć sie jak czy ktoś ma podobna reakcje na leki. ale nie dostaniesz tutaj diagnozy i leczenia. Widocznie jeszcze dolegliwości nie są męczące , skoro stronisz od lekarza.
Skoro widzisz, że Tobie dieta pomaga to trzymaj się jej, moze w Twoim przypadku to tylko reakcja na nietolerowane produkty. Mojej córce dieta bezglutenowa , beznabiałowa i z wykluczeniem produktów nietolerowanych bardzo pomaga i nie ma żadnych objawów. Na mnie dieta nie działa, dolegliowści są niezależne od tego co zjem. A szkoda, bo mimo, ze nie jest łatwo trzymać się zasad diety, to widząc jej efekty wolałabym diete niż leki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
filomena1992
Senior
Senior


Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 61

PostWysłany: Sro Lip 06, 2016 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na zdjęciach prawie nic nie widać, ja stawialabym na pękające naczynka

może być też alergia może być demodex albo lojotokowe zapalenie skóry

zrób sobie badanie IG na alergię, zeskrobiny z twarzy w kierunku nuzenca
ja ze zmianami skornymi borykam się od prawie roku
nie jest tak że dostaniesz cudowną maść i odrazu Ci przejdzie
napisz jak u Ciebie czy coś się zmieniło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gosia1983
Junior
Junior


Dołączył: 03 Lis 2018
Posty: 1

PostWysłany: Nie Lis 04, 2018 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaa25 możesz się odezwać jak sytuacja u Cienie? Mam podobne objawy... odezwij się proszę na forum.
_________________
gosia1983
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group