Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dzień dobry (bardzo)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pepermint
Junior
Junior


Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 8

PostWysłany: Wto Lis 08, 2016 11:46 am    Temat postu: dzień dobry (bardzo) Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry wszystkim.
Jeśli można przyłączę się do Waszej grupy i rozsiądę na trochę.
Mam 36 lat, jestem kobietą: żoną, matką, towarzyszką psiego czworonoga.
Własnie dostałam wypis ze szpitala - nieokreślony toczeń rumieniowaty układowy z zespołem Sjogrena.
No więc by oswoić nowego przyjaciela i móc korzystać z doświadczenia innych postanowiłam pobyć tu z Wami.
Pozdrawiam i proszę o ciepłe przyjęcie (początkowo dajcie mi miejsce w pierwszym rzędzie bym dużo widziała i słyszała - muszę się nauczyć dbać o nowego towarzysza) Smile
Pepermint
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Liluu
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 2463
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Wto Lis 08, 2016 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj wśród nas Smile
Mamy tyle samo lat, też jestem żoną, matką, i właścicielem czworonoga....tyle, że kociego Smile

Rozgość się, nie stresuj, każdy kiedyś zaczynał Smile
_________________
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" Wisława Szymborska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pepermint
Junior
Junior


Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 8

PostWysłany: Wto Lis 08, 2016 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę przyznać, że w sumie ucieszyłam się z diagnozy.
No dobra: najpierw poryczałam się jak bóbr (ok, z kolegą Sjogrenem może nie ryczałam jak bóbr na bajkach ale wyłam jak wilk, to pewne).
Potem zrobiłam sobie kubek gorącej herbaty i podjęłam rękawicę rzuconą mi w twarz.
Umówiłam się na wizytę do ordynatora z mojego szpitala i zaczęłam szukać nowej pracy (na jedno i drugie czekam z niecierpliwością).
A kto mi zabroni! Jak szaleć to szaleć, jak zaczynać życie od nowa to na całego!

Leczę się od prawie roku w mojej kochanej pani Reumatolog, która zlustrowała mnie na wszelkie strony i wysłała do wszystkich lekarzy nim zaczęła straszyć diagnozą (stomatolog, laryngolog, pulmonlog, okulista, ginekolog i inne - ...logi); wymazy, badania, prześwietlenia - w życiu nikt mnie tak nie przejrzał.
Jednocześnie mając na uwadze moje bóle stawów i mięśni (które doprowadzały mnie do omdleń) włączyła od razu metotreksat (dziękuję Kochanieńka, dzięki temu jakoś żyję i boli zacnie mniej). Cały czas namawiała mnie na szpital by postawić ostateczna diagnozę (nie bo praca i co ja zrobię i ble ble ble). Aż przyszłam do niej zapłakana, że boli, że mam dość wszystkiego i już nie wiem nic. Jak nic piękny i dorodny początek depresji. Dostałam do rączki skierowanie do szpitala (na cito), listek tabletek na wyciszenie i radę: idź do domu dziecko spać, a jutro jedź do szpitala i w duszy miej pracę, zacznij życie od nowa - zadbaj o zdrowie a potem o resztę. Cóż było robić - karnie zastosowałam się i oto mam diagnozę. Ale lepiej wiedzieć z kim się w życiu tańczy by móc wybrać odpowiednie kroki.
Wylałam to z siebie... uff. No to teraz wio, do przodu.
Pepermint
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
renia79
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 2519
Skąd: wszechświat

PostWysłany: Wto Lis 08, 2016 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum Very Happy
_________________
Płakałam, bo nie miałam butów...
dopóki nie zobaczyłam człowieka bez stóp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Wto Lis 08, 2016 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum rozgość się i czuj się jak u siebie.
Pisz opowiadaj pytaj w odpowiednich wątkach.

Pozdrawiam serdecznie życząc dużo zdrówka i cierpliwości Smile
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Sro Lis 09, 2016 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam cieplutko ( zgodnie ze złożonym zamówieniem Wink ) w naszych skromnych progach. Very Happy
Rozgosc się, pobuszuj, wpadnij na kawkę a szybko się zorientujesz gdzie co leży. Wink

Co do czworonogów, to mam trójkę.( Właśnie dają mi do zrozumienia, że czas na zabawę- dość leniuchowania! Wink )

Pozdrawiam. Smile
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group