Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cześć!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maszkotka
Junior
Junior


Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 3

PostWysłany: Czw Wrz 07, 2017 9:45 pm    Temat postu: Cześć! Odpowiedz z cytatem

Hej!
Konto na forum założyłam bardzo dawno, ale w końcu nadszedł czas, żeby się porządnie przywitać.
Pozwólcie, że swoje imię zachowam dla siebie - i tak go nie lubię. Możecie mówić na mnie jak chcecie Smile
Mam 22 lata, więc na toczeń choruję już od 8-9 lat. Czasem wpadałam na wasze forum "z zewnątrz" i bardzo pomagaliście mi w gorszych chwilach.
Bardzo się ciesze, że jest miejsce w sieci dla nas, w którym można spotkać się ze zrozumieniem, o które z mojego doświadczenia ciężko przy naszej chorobie.
Widziałam też, że niektórzy piszą od razu o swoich wynikach.
No więc - toczeń rumieniowaty układowy - zajęte stawy.
Od niedawna nasiliła mi się bardzo arytmia - mam problem z zastawką, co jest w trakcie diagnozy i chociaż nie jestem dobrej myśli, to liczę na cud.
Jestem pod kontrolą kardiologa, neurologa, okulisty, nefrologa i oczywiście reumatologa.
Biorę encorton 5 mg ( zaczynałam od 40 mg), powinnam już obcinać, ale się boję; Plaquenil pn-pt. Doktor prowadząca chciała dopisać metotrexat, ale się nie zgodziłam.
Do tego D3 i wapno 2000 mg.
I od zawsze miałam problemy z brzuchem - w takim sensie, że gromadzi mi się tam tłuszcz z całego ciała. Wiem, że encorton zaburza produkcję hormonów z kory nadnercza i tak dalej, ale może macie na to jakieś swoje sposoby? Szczerze, boję się otyłości brzusznej i powikłań.
No i tyle, cieszę się, że w końcu się odważyłam coś napisać Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Pią Wrz 08, 2017 8:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Maszkotka z chorobą można normalnie żyć i funkcjonować ja też jestem na sterydach ale 4mg metypredu i nie mam problemów z tłuszczem wręcz przeciwnie jestem bardzo szczupła teraz jak ganiam i mam dużo na głowie stres i nerwy i schudłam 4kg Shocked myślę że zimą to odrobię jak będę mieć ciszę i spokój.
Życzę Ci dużo zdrowia i remisji by trwała wiecznie. Trzymaj się i do usłyszenia.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AsiaSu
Super senior
Super senior


Dołączył: 09 Sty 2017
Posty: 94

PostWysłany: Sob Wrz 09, 2017 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc Maszkotka
Ja bylam bardzo chuda kiedys, 43 kg i 172 cm wzrostu, a przytylam w trakcie choroby ponad 20 kg, teraz udaje mi sie pilnowac i gruba nie jestem i nigdy nie bylam. Ale walcze z tluszczem na brzuchu, bo tam moje kg sie odkladaja...tez mnie to meczy, ale jak sie pilnuje bardzo ze slodyczami to jest dobrze...
nie ma brzydkich imion, jeszcze sie z takim nie spotkalam...
pozdrawiam serdecznie Smile
_________________
Czary mary ucho krowy, fix und fertig bede zdrowy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Nie Lis 12, 2017 9:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, Jakchcemy. Wink
Macham łapka na powitanie i zapytam o.... Kotka. Smile Jak kotek ma na imię?

Pozdrawiam i do kawiarenki zapraszam. Smile
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maszkotka
Junior
Junior


Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 3

PostWysłany: Sro Sty 31, 2018 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybaczcie mi to spóźnienie.
Kotek nazywał się "Kicia", miał 20 lat, niestety niedawno mnie opuścił.. Sad
Postaram się wpadać częściej!
_________________
The mad one.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group