Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Załamana mama
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anitko,

Mozna byc chorym a wyniki moga byc wzorcowe, mozna rowniez miec zle wyniki i nie chorowac... Confused
Niestety, ciezko jest lekarzom zdiagnozowac i rownie ciezko wykluczyc.
Przykro mi bardzo, ze nic jeszcze pewne nie jest a lekow przyjmowac nie moze. Buziak

Musicie uzbroic sie w cierpliwosc-czesto potrzeba wiele czasu aby sytuacja się wyklarowala a lekarze mogli nabrac pewnosci.

Zagladaj do nas, pisz-w kupie razniej i zawsze znajdzie sie ktos kto wyslucha i przytuli. Buziak

Zdrowka i szybkiego rozwiazania zagadki!
Buziole :*
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewela wszystko juz napisała ja trzymam kciuki żeby się wyjaśniło wszystko .
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anita79
Junior
Junior


Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 13

PostWysłany: Sob Lis 04, 2017 7:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry. Witam Was wszystkich po długiej nieobecności. Nieobecności spowodowanej tym, iż myślałam że wszystko jest ok, wyparłam wszystko, córka poszła na studia...Właściwie naprawdę jakby zniknęły objawy, regularnie przyjmowała tylko wit. D, mnie chorowała. Zostało tylko przewlekle zmęczenie i czasami zasłabnięcia,... które łączyłam że szkołą. Ale raz na jakiś czas na robione badania....zwłaszcza na płytki krwi, a że szykuje się do ekstrakcji ósemki to zrobiłyśmy te badania zrobiłyśmy. I tak. Sama morfologia wyszła bardzo dobrze, płytki ok, dużo hemoglobiny, mocz ok. Zrobiłam też Ana 1 i Ana 2. Ana 2 wyszły ujemne, ale Ana 1...p/p jądrowe 1:320 homogenne i ziarniste, p/p cytoplazmatyczne 1:1000 ziarniste. Nic z tego nie rozumiem, a jeszcze bardziej nie rozumiem tego że nikt nigdy nie robił jej badań Ana 1, nawet w szpitalu. Dlaczego? Czy te Ana 1 to o niczym nie świadczą? Proszę, pomóżcie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sob Lis 04, 2017 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o Ana trudno powiedzieć dlaczego nikt wcześniej nie zrobił tego badania, samo ana o niczym nie świadczy bo i zdrowi ludzie je mają ale z innymi objawami to już coś znaczy. Dużo zdrówka dla córy i oby wszystko szybko się wyjaśniło.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
anita79
Junior
Junior


Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 13

PostWysłany: Sob Lis 04, 2017 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Agnieszko. Sama nie wiem czy mam znów prosić o skierowanie do poradni czy dać sobie na razie spokój skoro innych objawów na razie nie ma oprócz stwierdzonego zespołu raynauda, to stwierdzili w szpitalu prawie 3 lata temu. Wtedy też miala niski poziom dopelniacza CH50 ale nigdy nikt go nie powtorzyl, chociaż jeździliśmy z początku do reumatologa, ale to było bez sensu😥
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Nie Lis 05, 2017 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie zaczęło się właśnie od tego zespołu po ponad 4 latach dopiero stwierdzono chorobę.
Ja akurat miałam ostry rzut choroby w wieku 13 lat stwierdzili wtedy podejrzenie twardziny. Po leczeniu wszystko wróciło do normy i tylko przypadkiem trafiłam do instytutu reumatologii w Warszawie gdzie postawiono diagnozę i wdrożono leczenie, ja akurat czułam się wtedy dobrze czasami bóle mięśniowe i miałam straszne przykurcze w stawach. Po leczeniu i intensywnej rehabilitacji wszystko wróciło do normy i tak do dnia dzisiejszego raz boli raz nie ale daję radę i nie myślę o chorobie wszak tyle to już lat... Cool Cool
Może jednak warto powtórzyć badania, w razie jakby coś się tam wykluwało?
Lepiej dmuchać na zimne.

Pozdrawiam i życzę zdrówka.
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
doktorowa
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 164

PostWysłany: Sob Lis 11, 2017 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ja się dołączę. Zastanawia mnie, czy u osoby zdrowej mogą być dodatnie przeciwciała ANA2, ANA3 oraz ANCA? Wydaje mi się, że tyle dodatnich przeciwciał to już nie może być chyba przypadek:(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sob Lis 11, 2017 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też mi się tak wydaje doktorowa Sad Sad
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewela.t
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7089

PostWysłany: Nie Lis 12, 2017 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anitko, ja bym wzięła to skierowanie.
Wydaje mi się, że dobrze jakby cora była pod kontrolą reumatologa. Czasem coś wychodzi i znienacka i byłoby niedobrze to przeoczyć.

Trzymam kciuki i pozdrawiam. Smile
_________________
Gubie sie po kawalku kazdego zwyklego dnia..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group