Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

uciążliwy objaw Raynauda
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Syska i zagłębiaj się w lekturze znajdziesz wiele informacji i opisów kuracji.
Pozdrawiam
Lidka
_________________
"uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj"

"Nie chodzi o to że mamy zbyt mało czasu, ale że zbyt dużo go tracimy"
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia_82
Junior
Junior


Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 27
Skąd: śląskie

PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No sporo tych mazideł, mam nadzieję, że chociaż pomagają Wink Wiesz co mi się teraz przypomniało? Zabiegi z parafiny. Jakiś czas temu, gdy miałam jeszcze podejrzenie o RZS'a (o toczniu nikt nawet nie wspominał), to kupiłam w aptece parafinę stałą i zrobiłam sobie serię zabiegów (10). Oczywiście nie na własną rękę, tylko z polecenia lekarki i pani rehabilitantki Razz I muszę przyznać, że efekty były rewelacyjne. Rozgrzewała łapki i naprawdę czułam, że są sprawniejsze, mniej marzły i nawet mniej bolały. Tylko nie wolno robić częściej takich zabiegów niż raz na pół roku, bo parafina odwapnia kości. Ale to w przypadku bolących stawów, nie wiem jak by było z Rajmundem (zawsze mi się kojarzył z tym imieniem Wink ). Może warto zapytać lekarza co o tym sądzi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli "zabiegom z parafiny" odpowiada procedura opisana jako WAX BATHS (w moim poprzednim odnośniku) to zaleca się jej stosowanie w twardzinie jak najbardziej - pomaga rozluźnić skórę i napięte mieśnie, łatwiej wtedy wykonywać ćwiczenia, ważny jest też oczywiście efekt rozgrzewający, a w przypadku wapnia wytrącanego w tkankch (często przy twardzinie) pomaga depozytom przemiścić się ku powierzchni skóry, przeciwskazaniem do zabiegów są tylko otwarte i nie zagojone owrzodzenia i ranki (także częste przy twardzinie), waxowanie można oczywiście przeprowadzać także na stopach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Małgosia_82
Junior
Junior


Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 27
Skąd: śląskie

PostWysłany: Wto Cze 06, 2006 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mogę odszukać tego WAX BATHS Neutral Może dlatego, że o tej godzinie mam trudności z koncentracją Wink Ale myślę, że to właśnie to - jako "kąpiele w wosku". Zabiegi takie opisuje się jako zanurzanie dłoni (stóp) w roztopionej parafinie. Dla mnie jednak temperatura była zdecydowanie za wysoka (po prostu parzyła) i robiłam tak: wylewałam parafinę na podstawkę i czekałam aż jej konsystencja zrobi się na wpół stała. Wtedy takimi plastrami owijałam dłonie, te z kolei owijałam w folię, a następnie w ręcznik. Siadałam na kanapie i pozwalałam rozgrzewać jej łapki Smile Po 10 minutach ściągałam wszystko, zakładałam bawełniane rękawiczki i przez kolejne 10 min ćwiczyłam ręce. Za miesiąc znowu powtórzę całą tę procedurę Wink




.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia_82 napisał:

Ja od niedawna łykam tableteczki Agapurin i co jakiś czas przez 10 dni smaruję ręce maścią Nitrocard - rozszerza naczynia krwionośne. Agnieszka 29 - próbowałaś tego? Mnie to pomaga, ale może dlatego, że mój objaw Raynaud jest dość łagodny. No ale myślę, że spróbować warto Smile

Dzieki za porade 30 czerwca bede u doktorki wypytam...co i jak...bo teraz to mozna powiedzień nonstop mam granatowe raczki... i najgorsze to że wszystko mi z nich wylatuje...zaniedługo szklanek w domu mi braknie ... Laughing Pozdrawiam ...
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie mogę odszukać tego WAX BATHS


znalazłam jeszcze fajne podsumowanie o parafinoterapii i w ogóle o ciepłolecznictwie (nawet nie wiedziałam, że istnieją takie terminy Confused )

Zalecenia i przeciwskazania oraz opis poszczególnych zabiegów:
Parafinoterapie
Termoterapia

miłej lektury!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Syska
Junior
Junior


Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 2
Skąd: Międzychód (Poznań)

PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję wszystkim za informacje Very Happy są bardzo przydatne!! Chcę podziękowac szczególnie Robertowi i Nenyi a tak dokładne i obszerne omówienie tematu. To dla mnie napradę dużo znaczy. Dziękuję Wam Smile
Chętnie zajrzę na podane przez was strony.
Robercie twardzinę układową i Raynauda zdiagnozowano w tym samym czasie, niestety. Był to dla mnie szok ale juz sie z niego otrząsnełam i staram się żyć tak jak dotychczas. Bardzo się cieszę że trafiłam na to forum, bo tu przyajmniej mozna uzyskać jakieś informację. Jesteście wszyscy stasznie mili i tacy pogodni aż się nie chce wierzyć że też chorujecie, w waszych wypowiedziach nie czuć pesymizmu wręcz przeciwnie podnoszą one na duchu. Wink To forum jest świetne. Szkoda tylko że piszecie tak wcześnie rano, bo ja o tej porze szykuje się przeważnie do pracy i nie mam czasu siedzieć przy komputerze, a chętnie porozmawiałabym z wami na bierząco Very Happy
Pozdrawiam wszystkich,
Syska - Martyna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

He, bo tu wszyscy są mili Wink A jak się dobrze wczytasz, to zauważysz także iż wszyscy z reguły zgadzają się ze sobą. Smile

Do rzeczy. Też trafiłem na info o leczeniu ciepłem... i zimnem. Artykuł dr Miltona J. Kleina, Dept. of Physical Medicine and Rehabilitation, Sewickley Valley Hospital and Ohio Valley General Hospital - Superficial Heat and Cold, 13.02.2006

Fragmenty:

Parafinoterapia jest kolejną formą ciepłolecznictwa. Jest szczególnie użyteczna w przypadku przykurczów powstałych w wyniku reumatycznego zapalenia stawów, oparzeń, lub twardziny (i zesp. Raynauda także). Zazwyczaj nakładana jest na dłonie, ramiona i stopy. Wosk parafinowy jest roztapiany i mieszany z ciekłą parafiną. Dla utrzymania właściwości terapeutycznych parafina utrzymywana jest w szczelnie zamkniętym termostatycznym pojemniku, w temp. 51.7 - 54.4 st. C. (...)
Kategorie ciepłolecznictwa:
- przewodnictwo ciepła (parafinoterapia, żel krzemianowy)
- konwekcja (fluidoterapia, hydroterapia, terapia wilgotnym powietrzem)
- konwersja (ciepło promieniowania)

Leczenie zimnem - cykle terapii zimnem to 5-20 minut z 30 minutową przerwą. O długości zabiegu decyduje lekarz, dla uniknięcia komplikacji. (...)
Zwężenie naczyń, efekt terapii zimnem, łagodzi opuchliznę i ból lub też krwotoki występujące w tkankach miękkich.
Poniższe urazy i dolegliwości mogą być poddane miejscowej krioterapii:

- zespół Raynauda
- hemoglobinuria
- miejscowe niedokrwienie kończyn
- reumatyczne zapalenie stawów
- krioglobulinemia --> patrz: Postępy w leczeniu zapaleń naczyń


Także, jak widać są powszechnie akceptowane (przez środowiska medyczne) metody łagodzenia objawów różnych przypadłości.
Powodzenia.

PS. Martyno, bardzo dobrze, że się nie umartwiasz, bo to droga donikąd. Wiem, szok, niedowierzanie i kompletna pustka w głowie w chwili ogłoszenia diagnozy... Sam to przerabiałem. Ale dasz radę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia_82
Junior
Junior


Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 27
Skąd: śląskie

PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie krioterapii... W kwietniu byłam w sanatorium w Ustroniu. Tam poddano mnie zabiegom krioterapii ogólnoustrojowej. Szczerze mówiąc nie odczułam jeszcze żadnych pozytywnych jej skutków, a wręcz przeciwnie - bardziej marzną mi dłonie i ogólne samopoczucie jest gorsze. Na mnie zdecydowanie lepiej działa ciepełko Wink Ale nie przekonasz się co jest dla Ciebie dobre dopóki nie sprawdzisz tych metod na sobie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mnie to oceniać. Tak mówią źródła. Zresztą nie tłumaczyłem całego artykułu, a podają tam metody zabiegów (wprawdzie ogólne, ale zawsze coś). Zainteresowani z pewnością dotrą do konkretnych informacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia_82
Junior
Junior


Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 27
Skąd: śląskie

PostWysłany: Sro Cze 07, 2006 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podzieliłam się tylko swoimi doświadczeniami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Czw Cze 08, 2006 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I na mnie nie dzialały zabiegi krioterapii - nie moglam po nich "dojść do siebie'. O niczym nie marzylam tak,jak o tym,żeby znależc się pod ciepła kołderką.
Zdecydowanie wole CIEPEŁKO....
Pozdrawiam.
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Pieniadz
Junior
Junior


Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 10
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

chcialabym tylko zapytac (moze w nadziei o pocieszenie...) czy blednacy opuszek jednego palca (srodkowego) w reakcji na zimno to poczatek syndromu Reynauda? Bieleje mi tak juz od wielu, wielu lat, a po rozgrzaniu go jest zupelnie normalny. Nie boli, nie sinieje. Moze na sile lacze ten objaw z moimi przeciwcialami i zmianami skornymi? Co sadzicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

możemy jedynie zgadywać, dlaczego sinieje ci jeden i to tylko opuszek... Confused ale skoro nie jest to uciążliwe czy bolesne, to chyba nie ma się czym martwić, oczywiście możesz wspomnieć o tym lekarzowi, ale wydaje mi się że i tak nie wdroży w związku z tym żadnych specjalnych środków leczniczych, najwyżej zaleci unikanie zimna i stresu, czyli czynników wywołujących objaw. no i rzucenie palenia Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pieniadz
Junior
Junior


Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 10
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki, nenya, troche mi lepiej:D Pozdrawiam!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group