Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

relaks, ćwiczenia, sport

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewa k
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 125
Skąd: usa

PostWysłany: Sob Wrz 23, 2006 4:10 pm    Temat postu: relaks, ćwiczenia, sport Odpowiedz z cytatem

chcialam zasiegnac porady od was chodze na silownie i saune oczywiscie bez przesadyzmu .czyto nie szkodzi ?przy tych chorobach? jakos nie mam odwagi zapytac sie lekarza. czuje sie swietnie po saunie jakos mniej mnie bola stawy i lzej mi sie poruszac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 23, 2006 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj ponownie Smile

Na początek maluczka uwaga - wszelkie porady (i doświadczenia) dot. chorób i problemów związanych z nimi piszemy w tym dziale Wink

Co do pytania - chorujesz na twardzinę. Nie wiem jak rozległe są zmiany skórne (jeśli są oczywiście...) i czy czujesz jakiś dyskomfort (przykurcze, "ściągania" itp.), ale w takim przypadku wszelkie ćwiczenia rozciągające (oczywiście też bez przesady, umiar być musi Laughing ) są wskazane. Mój lekarz nawet o tym wspominał. Zmiany twardzinowe mogą prowadzić do zaników mięśni. Pytaj swojego doktora, przecież to nic złego, prawda?

Co do sauny... Nie wiem, jak to się ma do problemów z układem oddechowym (w powiązaniu ze zmianami twardzinowymi). Ale chyba nie powinno być to problemem. O terapii zimnem i ciepłolecznictwie pisaliśmy w przypadku omawiania uciążliwego zespołu Raynauda

Pytaj lekarza o wszystko. Nas też. W miarę możliwości odpowiemy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 23, 2006 4:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewa, ćwiczenia są nawet wskazane, jasne że w granicach możliwości, czyli na tyle na ile pozwala organizm - ile zniosą mięśnie, serce i płuca Wink
mamy odsyłacz do:
Internetowego kursu rehabilitacji opracowanego przez Klinikę Reumatologii na Szaserów, tam są wskazania co do ćwiczeń na poszczególne stawy, bo ruch jest ważny.
jak jest z sauną niestety nie wiem, ale skoro znosisz dobrze i czujesz się lepiej, nic sie nie dzieje to chyba nie zaszkodzi...
Robert ma rację, że ciepło i rozciąganie pomagają uelastycznić skórę i przy okazji mięśnie. Gdzieś pisaliśmy nawet o parafinoterapii Confused dla twardzinowców, chyba link msz juz podany wyżej Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Wrz 23, 2006 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ćwiczę i to minimum godzinę dziennie. Bardzo poprawia to moją kondycję i samopoczucie. Powinnaś sama poznać swoje ciało i ustawić sobie jakiś zestawik ćwiczeń.

Co do sauny, dałabym sobie spokój, ale to tylko moja opinia. Nienawidzę wszystkiego, co łączy się z upałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ewa k
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 125
Skąd: usa

PostWysłany: Sob Wrz 23, 2006 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki Itunia ale sauna to nie to samo co upal na dworze jest calkiem inna wilgotnosc i inaczej sie to odczowa tez kiedys myslalam ze ,110 stopni to nic innego tylko sie udusic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Wrz 23, 2006 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o saunę musisz zapytać lekarza, jest sporo przeciwwskazań, wiec to raczej uzgodnij , jesli masz chore serce, nadcisnienie to sauna wykluczona, nie należy też z niej korzystać przy padaczce, jaskrze, w chorobach skóry w ktorych wystąpują owrzodzenia, jesli ma się temperaturę oraz chore nerki , jak widzisz przeciwskazań jest wiele ale być moze akurat ty mozesz z niej korzystać, zapytaj na wszelki wypadek, lepiej wiedzieć aby sobie nie zaszkodzić
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group