Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Korupcja lekarzy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
klasyka
Gość





PostWysłany: Sro Gru 01, 2004 7:41 pm    Temat postu: Korupcja lekarzy Odpowiedz z cytatem

Lekarze stanowia najbardziej skorumpowane srodowisko zawodowe w Polsce, eeeehhhhhh, az nie chce mi sie opowiadac tego calego zdarzenia/epizodu/incydentu...
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Sro Gru 01, 2004 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jasne, opowiadaj!! Razz
Tego tematu jeszczen nie było.
Powrót do góry
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Czw Gru 02, 2004 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra, uleglam perswazji, opowiem
dostalam skierowanie od reumatologa do okulisty, poszlam do przychodni, tam ku mojemu zaskoczeniu wykonano mi od razu serie badan, a potem Pani doktor oddala mi skierowanie (spisawszy najpierw moj pesel) i... zazadala 100 zl. Coz, opieka jaka mi gwarantuje jest doprawdy rewelacyjna, ale nie jest ona darmowa pomimo tego iz wizyta odbywa sie w przychodni,
potem jeszcze wyznaczyla mi kolejny termin za 3 tyg, mowiac, ze kolejna wizyta wyniesie mnie juz tylko 80 zl
i dodajac na koniec naszego spotkania, ze nie bede zalowala,

dla mnie nie jest to sytuacja ani zabawna, ani groteskowa, cenie sobie jej rady (tym bardziej, ze te okulistke mi rekomendowano) i wiem, ze jest wysokiej rangi specjalistka, niestety lasa na pieniadze Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość






PostWysłany: Czw Gru 02, 2004 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze że miałaś przy sobie tę stówę.
Ale żeby tak w biały dzień ... lekarze coraz bardziej bezczelni.
Przecież wykształcili się za nasze, społeczne pieniądze, z naszych podatków, powinni więc zwrócić to społeczeństwu. Czy ktoś mówił coś o powołaniu?
Powrót do góry
gość
Gość





PostWysłany: Czw Gru 02, 2004 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardziej skorumpowani są politycy
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Gru 03, 2004 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, nie . Lekarz to zawód szczególny. To lekarzowi powierzamy nasze zdrowie a często życie. To, co dla nas bezcenne,najważniejsze.

Jasne, że większość ( a może już mniejszość ?) lekarzy to mądrzy ludzie i bez nich, bez ich wiedzy poumieralibyśmy jak muchy.

A co z resztą, co z "maszynkami do robienia kasy"? bez zasad, bez wstydu? Oczywiście można wywołać hasło: "niskie zarobków lekarzy" " chory system" jest to racja, ale na mnie, pacjencie, hasło to nie robi wrażenia choć je rozumiem. Jestem człowiekiem chorym,
potrzebuję pomocy, zwracam się po nią do lekarza. I na tym kończy się logika...
Powrót do góry
Gość






PostWysłany: Pią Gru 03, 2004 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bym bardzo chciał być lekarzem pracować w Akademi Medycznej, z II stopniem specjalizacji z zarobkami 1 700 zł brutto.. i nie mieć tocznia.
Powrót do góry
karolina
Senior
Senior


Dołączył: 13 Lis 2003
Posty: 56
Skąd: lębork

PostWysłany: Pią Gru 03, 2004 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie zastanawia, co by sie stalo, jakbys powiedziala, ze nie zaplacisz, bo mialas skierownie i nie wiedzialas, ze te badania sa platne . Ciekawi mnie, co by na to powiedziala ta lekarka.
_________________
pozdrawiam
karolina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kasia25
Super senior
Super senior


Dołączył: 19 Gru 2003
Posty: 83
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Gru 03, 2004 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na swojej chorobowej drodze spotkałam wielu lekarzy... wspaniałych, ludzkich, ciepłych i takich.. do których nigdy nie powrócę. Na szczęście jestem pod stałą opieką tych pierwszych....

Ja uważam, że należy walczyć o swojej i nauczyć się trochę chociaż być asertywnym.... co dotyczy spokojnej reakcji na sugestię okulisty... doświaczenie uczy...
pozdrawiam - Kasia[/img]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob Gru 18, 2004 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korupcja jest wszędzie i nie dziwmy się,że też próbują wyłudzić więcej,tak jak każdy.Każdy z nas umie wystawić osąd normatywny,ale jak co do czego to i tak działamy na swoją korzyść a nie na korzyść wszystkich,czyż nie?ja wiem,że ogólnine ,,jest to złe",ale czy to wina lekarzy(pracowników firm,nauczycieli itd.),że biorą łapówki,czy wina systemu rządzącego państwem?żyjemy w państwie coraz bardziej zadłużonym na wszystkim oszczędzamy i tak nam brakuje.Teraz już nie ma miejsca na uczciwość, nie mówie,że nie ma lekarzy z połowania którzy chcą na prawde pomóc.Walczmy z korupcją!
Pozdrawiam angela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
b-52
Gość





PostWysłany: Sob Gru 18, 2004 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie powiedziałaś dokładnie na co poszło to 100 zł -czy to opłata za wizytę czy badania dodatkowe. NFZ jest sponsorem tylko niektórych badań za pozostałe trzeba niestety do płacic pomimo płacenia składek- to oczywiście świństwo - bo domyslam się że każdy z nas płaci kilkaset złotych.
Z podanej informacji wynika,że lekarz od tak sobie wziął pieniądze to kieszeni w państwowej przychodni ..... coś tu jest nie tak...Może więc trochę szczegółó a nie od razu że łapówka
Powrót do góry
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Gru 18, 2004 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcesz obrazowej lapowki?...prosze bardzo
w pewnym szpitalu x na oddziale chirurgii odbywa sie wizyta z profesorem,
w sali jest 5 lozek profesor zatrzymuje sie przy trzech a dwa pozostale mija jakby byly puste -.na jednym z nich leze ja.....od 5 dni bez jedzenia na sterydach i antybiotykach popijanych woda.... bez kroplowek bez jakichkolwiek dzialan z temp.39 i biegunkami ...podejrzenie plastron ? albo coś innego .....mijaja jeszcze dwa dni i nic sie nie zmienia. oprocz mnie samej - juz nie rozumiem co do mnie mowia- nie wiem gdzie jestem ..nie poznaje najblizszych 7 dni na samej wodzie......ktos z rodziny idzie z koperta do profesora.......efekt kroplowki ,witaminy .antybiotyki dozylnie ...konsultacja z lekarzem, ktory leczy tocznia i dalsza glodowka.......juz profesor na wizycie nie mija mojego lozka ale mija inne.....Lezalam tam 3 tygodnie.......schudlam 10 kg i wypisano mnie na wlasna prosbe z zaleceniem .....zglosi sie za 3 mies na wyciecie wyrostka

Na nastepny dzien znalazlam sie u mojej pani doktor..... ktora natychmiast przekazala mnie na oddzial a po kosultacji z chirurgia na nast. dzien bylam operowana.........ziarniaki jelit .....efekt pozbylam sie polowy jelita grubego i 3 metry cienkiego......
Jasna sytuacja .....byla lapowka pojawil sie pacjent, wczesniej sobie spokojnie umieral na lozku i nikt go nie widzial
Choruje dlugo i wiele przezylam ale to postepowanie tamtego profesora tak mnie wtedy poruszylo ze przestalam wierzyc we wszystkie ludzkie wartosci......sorry ale to moje odczucie .
Potem trafilam w leczeniu tocznia na wspanialych lekarzy i super profesora i wiem ze zrobia wszystko zeby mi pomoc
Tak wiec jest roznie
Monika


Ostatnio zmieniony przez Monika B dnia Pon Lis 25, 2013 5:24 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
b-52
Gość





PostWysłany: Sob Gru 18, 2004 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapewne ten prof i jego działalność są tajemnicą poliszynela.....Wszyscy wiedzą komu i ile dać.....
Jeśli tak kwitnie łapówkarstwo To dlaczego tego procederu nie zdemaskować?????
Walka z wiatrakami???
Powrót do góry
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Gru 19, 2004 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy pacjent ma szanse w takim przypadku ?..nie sadze...moglabym wystapic do sadu o i skarzyc profesora i szpital o blad w sztuce oraz niepotrzebne cierpienie.......mam wypisy ktore moga byc podstawa ...ale czy pacjent wygra.....moze .....czasami sie wygrywa ...niestety procesy ciagna sie latami i trzeba na to silnej woli i determinacji........a ja ?
chora na toczen potrzebuje spokoju i stabilizacji ...dla mnie mogloby sie to skonczyc zle a czy dla tego profesora ...nie sadze.....w tym wypadku ta lapowka uratowala mi zycie bo pacjent z takimi parametrami jak wtedy mialam mial male szanse na przezycie......wiec na co czekano?nie wymyslilam tego mam wszystkie wypisy ptwierdzajace to co opisalam .....
Tylko nie moge udowodnic że dopiero pieniadze pchnely lekarzy do dzialan ...dokladnie ratujacych umierajacego

Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klasyka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 408

PostWysłany: Pon Gru 20, 2004 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do wiadomosci Pana b-52 bo widac, ze niezbyt uwaznie przeczytal Pan moj post:

mnie nie poinformowano na co ida te pieniadze,
powiedziano jedynie ile bedzie kosztowac kolejna wizyta,
ale jesli to Pana interesuje, to oczywiscie nie omieszkam sie zapytac... Twisted Evil

pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group