Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

sanatoria

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolina
Senior
Senior


Dołączył: 13 Lis 2003
Posty: 56
Skąd: lębork

PostWysłany: Wto Lut 01, 2005 7:01 pm    Temat postu: sanatoria Odpowiedz z cytatem

czesc !!!

czy ktos z was byl ostatnio w sanatorium i czy moze mi napisac jaksobie taki pobyt zalatwic, tzn.
czy trzeba miec skierowanie
czy sa darmowe
czy dlugo sie czeka
i jaki rodzaj sanatorium moge wybrac
_________________
pozdrawiam
karolina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
martek
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Wrz 2003
Posty: 552

PostWysłany: Wto Lut 01, 2005 9:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Very Happy
Temat też mnie interesuje. Ale sanatorium dla dziecka z opiekunem (czyli z Mamą).
Jakie są procedury?
Gdzie (do jakiej miejscowości) by nie narazić sie toczeńkowi.
Pozdrawiam
_________________
Martek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto Lut 01, 2005 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie jeżdżę do sanatorium jako takiego tylko do szpitali reumatologicznych.Byłam 2 razy w Sosnowcu /jestem z Gliwic/w szpitalu Św.Barbary na oddziale reumatologicznym.2 razy w Ustroniu w szpitalu reumatologicznym/tam definitywnie rozszyfrowali mojego tocznia/i w Goczałkowicach też w szpitalu reumatologicznym.Są to szpitale z oddziałami niełużkowymi,czyli nie leży się caly dzień w łużku tylko w "cywilnych"ciuchach chodzi na zabiegi.Zabiegi są bardzo różne masaże,gimnastyka,krioterapia,magnetoterapia ,prądy,ultradzwięki. Każdemu dobierają indywidualnie.I to jest bezplatne w ramazch funduszu.Sanatoria mają niewielką odpatność /byłam raz w Goczałkowicach/ Sanatoria sąprewencją ZUS przeciw rencie.Pozdrawiam .Lidia Laughing
    Powrót do góry
    Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
    Lidia
    Master butterfly
    Master butterfly


    Dołączył: 22 Sty 2005
    Posty: 2511
    Skąd: Gliwice

    PostWysłany: Wto Lut 01, 2005 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

    Witam to jeszcze raz ja.Do szpitali potrzebne są wnioski od lekarza prowadzącego i wtedy jest w ramach funduszu.Czeka się bardzo dlugo,ale nie wiem jakimi kryteriami oni się kierują.Ustroń i Goczalkowice 3/trzy/lata.Sopsnowiec 2-3 miesiące,przy sprzyjających warunkach 2-3 tygodnie.Każda powinna w swoim oddziale FN dowiedzieć się o takie szpitale najbliższe miejsca zamieszkania i dopiero pozbierać o nich wiadomośći.Lekarz też powinien coś w tej materii doradzić.Jechać można prywatnie ,ale to kosztuje 80,-100,-PLN za dobę.Możnz też probować tą samą droga czyli przez lekarza do sanatorium,ale warunki tam są trudniejsze.Więcej zajęć i prawie wcale opieki lekarskiej.To chyba wszystko na ten temat.Pozdrawiam serdecznie Laughing Lidia
    Powrót do góry
    Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
    nenya
    SuperMOD
    SuperMOD


    Dołączył: 04 Lip 2004
    Posty: 6875
    Skąd: Warszawa

    PostWysłany: Sro Lut 02, 2005 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

    Mam nadzieję, że odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące leczenia uzdrowiskowego (sanatoryjnego) znajdziecie na podanych przeze mnie odsyłaczach, na pierwszy rzut oka wyglądają na wyczerpujące, bo zawierają działy:

    Potwierdzenie skierowania przez NFZ
    Leczenie w szpitalu uzdrowiskowym
    Częściowa odpłatność za koszty wyżywienia i zakwaterowania w sanatorium uzdrowiskowym
    Leczenie w sanatorium uzdrowiskowym
    Leczenie w innych zakładach lecznictwa uzdrowiskowego
    Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe
    Adresy uzdrowisk
    Uzdrowiska wg właściwości leczniczych

    o tym wszystkim tu:
    http://www.infoobywatel.gov.pl/zis/Leczenie_uzdrowiskowe/

    Polecam jeszcze ciekawy artykuł o leczeniu chorób reumatycznych - z opisem miejsc, metod i zaleceń przy rożnych schorzeniach z tej grupy (o toczniu wyłowiłam niewiele, ale zawsze):
    http://www.borgis.pl/czytelnia/nm_reumatologia/10.php Balneoterapia w chorobach reumatycznych
    Powrót do góry
    Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
    Monika B
    Moderator
    Moderator


    Dołączył: 14 Lis 2004
    Posty: 17307

    PostWysłany: Sro Lut 02, 2005 10:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

    Moje dwie kolezanki byly ostatnio w sanatorium .......obie juz wiecej nie pojada.........dlaczego?
    Trafily do sanatorium w ktorym leczono wszystko ..wiekszosc kuracjuszy to byly osoby zdrowe.....Pobyt tam to byl jeden wielki stres dla nich ......one potrzebowaly spokoju...zabiegow i troche liczyly ze sanatorium im to zapewni...
    A wygladalo to tak ........dziennie balangi az po swit alkohol mozna bylo kupic w osrodku.....juz po 2 dniach byly parki ..ktore uprawialy seks nawet w pokoju przy wspollokatorze........ani chwili ciszy ...ani chwili spokoju nie mowiac juz o prywatnosci.............po powrocie dopiero dochodzily do siebie ......dla nich ...juz nigdy wiecej!!!
    Sa sanatoria inne ale jest ich malo......trzeba dlugo czekac na skierowanie do Ustronia czy Goczalkowic .....ale lepiej poczekac niz trafic na nieustanna balange..
    Skierowanie po szpitalu jest realizowane w pierwszej kolejnosci .......proscie lekarza prowadzacego przed pojsciem do domu o wystawienie wniosku
    Monika
    Powrót do góry
    Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
    danka
    Junior
    Junior


    Dołączył: 05 Maj 2004
    Posty: 9
    Skąd: Warszawa

    PostWysłany: Sro Lut 02, 2005 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

    Mnie trochę zniechęca cała ta papierologia z tym związana, chociaż w tamtym roku nigdzie nie wyjeźdzaliśmy, ze względu na częste pobyty w szpitalu i mam ochotę wyjechać razem z dzieckiem, żeby coś mogło zobaczyć poza domem i szpitalem. Ma dopiero 5,5 lat i 4 lata choroby. Dużym utrudnieniem jest jej alergia na wszystko. Jak tu wyjechać.
    Powrót do góry
    Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
    Monika B
    Moderator
    Moderator


    Dołączył: 14 Lis 2004
    Posty: 17307

    PostWysłany: Sro Lut 02, 2005 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

    Zlozyc wniosek dla dziecka i dla siebie takze wystawiony przez lekarza...
    dobrze by bylo aby dla ciebie byly takze wskazania do leczenia .........
    i czekac .....ja bylam pare razy z dziecmi w sanatorium ......byli takze alergikami ......na miejscu byla fachowa opieka oraz dieta dostosowana do potrzeb dzieci.......ale to bylo w prechistorii.......nie wiem jak jest teraz z opowiadan kolezanek wiem ze niewiele sie zmienilo .......warto sprobowac
    Monika
    Powrót do góry
    Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
    kasia25
    Super senior
    Super senior


    Dołączył: 19 Gru 2003
    Posty: 83
    Skąd: Warszawa

    PostWysłany: Czw Lut 03, 2005 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

    a ja mam jak na razie zupełnie odmienne zdanie. W 2004 r. w listopadzie byłam w Busku Zdroju (skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu) i uwierzcie mi wcale nie miałam ochoty wyjeżdzać. Warunki noclegowo-pobytowe rewelacyjne. Nic za to nie płaciłam, bo zostałam zakwalifikowana do szpitala uzdrowiskowego... Przysłali mi skierownie po 2 miesiącach oczekiwania - podobno to bardzo szybko - niektórzy czekają nawet po 2 lata... Może z naszym schorzeniem - łatwiej dostać...
    Korzystałam z wielu zabiegów - dokładnie jakich pisałam w poście tuż po powrocie ok. 5 listopada. Dodam, że byłam tam przez 3 tyg., mieszkałam z 27-letnią dziewczyną po ASP i 45-letnią kobitką... Było na prawdę wspaniale, a należę do tych którzy mają ogromne wymagania i ... zawsze ze wszystkiego nie jestem zadowolona...
    Powrót do góry
    Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
    agatka03
    Master butterfly
    Master butterfly


    Dołączył: 29 Lis 2004
    Posty: 3264
    Skąd: z Polski jestem...:)

    PostWysłany: Sro Mar 09, 2005 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

    16 lutego wróciłam z sanatorium w Kołobrzegu.Było fantastycznie! Nic z tego o czym pisała moja poprzedniczka.A moze ja po prostu za dużo nie widziałam i nie chciałam widzieć? Miałam jednoosobowy pokój,komfortowo wyposażony. Wszystkie zabiegi na miejscu. Z natury jestem samotnikiem i "molem książkowym" więc taki stan rzeczy mi odpowiadał.Przy stoliku na stołówce fantastyczni ludzie. Zabiegi-super.Najlepsz borowinka i basen solankowy.Godzina pływania plus gimnastyka w wodzie.Potem nagrzewania i inhalacje,jakaś gimnastyka oddechowa.Naprawdę 21 dni bardzo szybko minęło i trudno było wrócić do rzeczywistości! A skierowanie miałam od lekarza pierwszego kontaktu i czekałam MIESIAC. Za rok postaram się znowu skorzystać z tych dobrodziejstw. Pozdrawiam
    _________________
    ..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
    Powrót do góry
    Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
    Wyświetl posty z ostatnich:   
    Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
    Strona 1 z 1

     
    Skocz do:  
    Nie możesz pisać nowych tematów
    Nie możesz odpowiadać w tematach
    Nie możesz zmieniać swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów
    Nie możesz głosować w ankietach


    Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group