Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

powitanie i podziekowanie 2 w 1 - mucha
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam nową koleżankę Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 10:06 pm    Temat postu: Re: nadmierna skromnosc Odpowiedz z cytatem

mucha napisał:
Robercie, bez wyglupów, Wink
Twoja wiedza znacznie przewyższa moją. im więcej osób szuka tym lepiej. Pacjent musi wiedzieć wszystko o swojej chorobie i już. moje tłumaczenia też nie będą bajecznie piękne tylko możlwie streszczone i zrozumiałe. to co dotychczas przejrzałam nie dotyczyło terapii (i o tym nie chciałabym się wypowiadać, bo nie jestem lekarzem) ale mechanizmów powstawania choroby i funkcjonowania organizmu.


Wygłupów? No coś Ty? Confused To czysta logika i zdrowy rozsądek podpowiada zachowywać pewien dystans w sprawach mających znaczenie dla zdrowia i życia. Moja wiedza w tym zakresie jest nikła - rzekłbym nawet learn as I go. Doswiadczenia własne też w sumie zbyt wąskie, a wyuczony zawód to przecież nie lekarz, czy pokrewny. Nic więc dziwnego, że pojawiają się takie a nie inne obawy. Nie chodzi też o to, żeby stosować tutaj wyśmienite kombinacje słowne, czy uprawiać złotoustą paplaninę, ale przedstawić rzetelne informacje w ramach własnej wiedzy. W formie jak najmniej specjalistycznej, a raczej ludzkiej. Przystępnej dla zainteresowanych. Ci, którzy czują potrzebę rozwoju własnej wiedzy w tym zakresie, z pewnością dotrą do wielu materiałów. To kwestia umiejętności wyszukiwania. Chcieć to móc.
Dlatego liczę na Twój udział całościowo. Jeśli oczywiście masz ochotę. Sądząc po Twojej specjalności, masz wiedzę jeśli chodzi o te problemy. Oprócz chorych na toczeń (którzy stanowią zdecydowaną większość i to z myślą o nich przygotowane było to forum), są tu jeszcze inne jednostki chorobowe. Nie mniej ciekawe, ale jakoś się ulatniają... A szkoda. Każdy głos jest ważny, każda informacja. Jednak w tłumaczonych tekstach pomijałem pewne sprawy. Istotne, ale bałem się stworzyć coś, czego nie ma. "Przeinaczyć". Starałem się przełożyć metody badawcze z mojej dziedziny na inną, diametralnie różną. I nie tylko poruszałem kwestie terapii, ale wspomniane mechanizmy rozwoju paskudztwa i funkcjonowania duszy i ciała. Czy tzw. krytyczna analiza źródeł przyniosła jakiś rezultat - nie wiem. Nie wiem nawet ile osób czytało moje wypociny. Ale to nie istotne. Ja się czuję przez to spełniony. I po raz n-ty powtarzam - nikogo nie chciałem urazić czy zniechęcić. Nie leży to w mojej naturze, a i nie mam takiego prawa. Przychodzi na myśl parę słów z Louisa Nizera - "gdy człowiek wytyka kogoś palcem, powinien pamietać, że pozostałe cztery wskazują na niego samego". Nie jestem ani wredny, ani złośliwy, chociaż nie wiem jak mnie tutaj forumowe babeczki odbierają Embarassed Zresztą, czego oczekiwać po -dziestoletnim stetryczałym kawalerze Razz, konserwie z krwi i kości, oraz "wyznawcy" teorii Lema, wzajemnej zależności i owocnej współpracy międzyludzkiej...

To tyle gwoli wyjaśnienia, bo nie wiedzieć czemu znów nastapiła nadinterpretacja. Chciałem i chcę dobrze. Ostrożności w udostępnianiu źródeł też nie za wiele, bo nawet przez wyszukiwarki kieruje na wklejane artykuły właśnie do naszego forum. Pół biedy jeśli to cytat. Siedzę w kwestiach praw i ochrony danych osobowych już trochę czasu (poza tym, że się dr-yzuję w innej materii, a hobby to szerokie spectrum), zatem chociaż spróbujcie mi uwierzyć, że należy jednak w pewnych sytuacjach uważać. Dla naszego wspólnego dobra.
Mam nadzieję, że te kilka słów wyjaśniło choć trochę nieścisłości i nieporozumienia, które najwyraźniej się pojawiły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mucha
Junior
Junior


Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 17
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 10:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hi hi mam wrazenie, ze ktos jest tu bibliofilem, jakie to cudownie swojskie Smile , co prawda nie Lem a Dostojewski jest mi blizszy, ale skrzywienie zawsze pozostaje Very Happy
powazniej jesli chcecie poszerze poszukiwania a inne schorzenia, poki co wiem ze interesuje Was:
SLE
twardzina
zespoł Sjögrena
zespół antyfosfolipidowy
RZS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
sawona
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 110
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serdecznie Cię witam, choć z przyczyn techniczno-organizacyjnych z małym opóźnieniem Smile .
Nie wiem jak to się dzieje, ale ostatnio wystarczy, że zrodzi mi się w sercu jakieś pragnienie, a już za chwilę pojawia się odpowiedź na nie Idea . Ty jesteś odpowiedzią na jedno z nich Very Happy . Muszę powiedzieć, że mój fotel musiał przejść próbę wytrzymałości podczas gdy czytając Twój pierwszy post z radości kilkakrotnie podskoczyłam Laughing .
Chcę Cię na początek zapewnić, że nie trafiłaś tu przez przypadek i życzę Ci, by każdy dzień przyczyniał się w umocnieniu tego przekonania również w Tobie Very Happy .

A teraz zmykam na dyżur nocny.
_________________
Wszystko to, co miłość dotyka staje się nieśmiertelne.
(Romain Rolland)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Sty 23, 2007 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam i ja bardzo ciepło Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mucha
Junior
Junior


Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 17
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestescie WSPANIALI (tak, czytalam ze nie nalezy krzyczec ale z radosci chyba mozna, co? Wink
dziękuję 100krotnie, a tak na marginesie- bialo za oknem, zimowo Shocked myslalam, ze zime odwolali w IVRP
PS mam nadzieje, ze nie urazilam pogladow politycznych!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie, skąd Laughing
mucha, jak chcesz pogadać o niczym/wszystkim, czyli nie bardzo o chorobie, a raczej towarzysko, to wal do Kawiarenki, na kawkę z nami Laughing
tutaj
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ani
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 1078
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powitanka i pozdrowionka! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group