Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Choroby nerek w toczniu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypadkiem trafiłem na materiał wideo (potrzebny kodek RealMedia):

Choroby nerek - jak interniści najczęściej błądzą prof. Franciszek Kokot

Jeszcze nie oglądałem, ale może coś Was zainteresuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko związane z białkiem tzn. jego obniżeniem w moczu. Czy ktoś z Was brał, bierze enarenal właśnie od obniżenia białka i w jakich dawkach?... bo on mi pomaga i się zastanawiam jakie dodatkowe leki mogą również tak działać (również biorę imuran)?
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja brałam enarenal 5 mg, ale u mnie okazał się za słaby i zmienili go na Piramil, a czy działa to jeszcze nie wiem
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biore 5mg enarenalu od p[oczatku choroby czyli 7 lat. W sumie to nie widze różnicy w samopoczuciu (czy tez białkomoczu- nie mam go od 5lat Smile ) nawet jak go nie wezmę. obaj lekarze prowadzący stwierdzili że przyjmowany dlugo ma dobry wpływ na nerki (osłania, czy jakoś tak... Rolling Eyes ) i niża w nich ciśnienie. No wiec jesli biore tak długo i od ponad 5 lat bialko sie nie pojawilo to można chyba twierdzić, że ma a nerki dobry wpływ Very Happy
A imuran to brałam w zaostrzeniach (skoku przeciwciał, ale bez tzw. objawów klinicznych) ale jsaki to ma wpływ na białko w moczu- nie wiem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Enarenal jest lekiem przeciwnadciśnieniowym, jego zadaniem nie jest "obniżenie białka w moczu", to dzieje sie jakby przy okazji, bo jak ulotka podaje:
Cytat:
Zwiększa przepływ krwi przez nerki oraz przez naczynia mózgowe i kończyn dolnych. Zwalnia rozwój niewydolności nerek w uszkodzeniu nerek z powodu cukrzycy i nadciśnienia.


źródło

Imuran również ma bardziej ogólne zastosowanie - to immunosupresant, który oddziałowuje na cały organizm, w efekcie ale pośrednio przyczynia się do poprawy stanu nerek, bo po prostu "wygasza" reakcje autoimmunologiczne, czyli w sumie oba leki działają jakoś na nerki i białko w moczu, tak samo zresztą jak sterydy i antymalaryki Smile
nie wydaje mi się, że jst jeszcze Coś co powinnaś łykać dodatkowo z myślą o białku, trzeba robic wszysto by ograniczyć aktywność tocznia, automatycznie uwidoczni się to w wynikach badań...
imuran i enerenal to bardzo popularna kombinacja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mella
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 31 Paź 2005
Posty: 996

PostWysłany: Sro Lut 07, 2007 9:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya napisał:
Enarenal jest lekiem przeciwnadciśnieniowym, jego zadaniem nie jest "obniżenie białka w moczu", to dzieje sie jakby przy okazji,

no właśnie dlatego nefrolodzy zapisują leki przeciwnadciśnieniowe, żeby zmniejszyć ciśnienie w kłębkach i dzięki temu uzyskać spadek białka w moczu. Ja też brałam Enarenal (5-10 mg), ale krótko - miałam po nim silne bóle głowy, potem Inhibace - niestety po nim kaszlałam, a ponieważ śpiewam w chórze bardzo mi to przeszkadzało, potem Xartan - dobrze tolerowałam, ale białka nie zmniejszał tak jak powinien (nawet po zwiększeniu dawki), dlatego lekarka zmieniła mi na Miocardis - badania będę rozbiła za dwa tygodnie, to się okaże czy działa.
_________________
"Wszyscy jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeśli nie pozwolimy, by pokonał nas strach przed własną słabością."
Jan Paweł II
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sro Lut 07, 2007 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nom sporo, sporo tylko, że ja zawsze miałam niskie ciśnienie. A jakdołączyliśmy enarenal sosunkowo niedawno no to naprawdę spadło białko z 1,2g do 0,6g i narazie utrzymuje się tak za 2 tygodnie się okarze jakie jest i co dalej. Zastanawia mnie czy on wyrządza w takich dawkach skutki uboczne wewnątrz mojego ciała bo ogólnie super się czuje nawet nie boli głowa... Rolling Eyes
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Czw Lut 08, 2007 6:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja w okresie brania Enarenalu w DZM miałam ok 4-5g białka Confused nie zwiększyli mi go, tylko dali co innego; ten Piramil ponoć jest silny bardzo
no i do tego encorton i cyklosporyna oczywiście
teraz mam ok 1 g/24 h białka
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Lut 08, 2007 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widocznie na Ciebie nie zadziałał enarenal. Na każdego działa co innego Smile zresztą wiesz, że nasza chorba to dziwna ,,istotka" i każdy inaczej ją odbiera a ona nas hehe... narazie nie będe nic zmieniać. Okaże się co i jak za 2 tygodnie Very Happy
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na białkomocz bardzo pomaga Xartan w zestawieniu np. z Enarenalem czy Enapem. Mi pomógł. Teraz biorę Accupro, bo wystarczy go przyjmować tylko raz na dobę. Enarenal musiałam brać rano i wieczorem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ten Accupro 10 dostalam od mojej profesor bo wlasnie go sie przyjmuje raz dziennie a nie jak enarenal 2 razy, ale się boję że on nie działa tak jak enarenal i jeszcze nie zmieniłam go. Ten dobrze toleruje a po tamtym ja nie wiem co może dziać się. Chyba nie będe zmieniać zanim nie zrobie DZM... jak będzie ok to wtedy wupróbuje bo w końcu lepiej brać raz dziennie Smile
Ktoś miał po nim jakieś skutki uboczne Question
Itunia Twoim zdaniem jest lepszy niż enarenal Question
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj brat stosuje ten lek przy nadcisnieniu jest dobry, ale moim zdaniem jesli jest efekt po enarenalu to nie ma sensu zmieniać na cos innego, gdyby nie bylo efektu to co innego
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

angela napisał:
Itunia Twoim zdaniem jest lepszy niż enarenal Question


Lepszy tzn. tylko pod względem wygody, bo trzeba go brać tylko raz dziennie. Tak samo dobrze tolerowałam oba te leki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kingo!
Mnie lekarz odwodził zawsze od pomysłu z basenem Sad Szkoda, bo uwielbiam (a raczej uwielbiałam) pływać. Poza tym po basenowym szaleństwie mam ślad białka w moczu, więc chyba mi nie służy
Ani!
Nie martw sie, to minie Smile Wybierz sie czym prędzej do lekarza- on pewnie coś zaradzi. powodzenia i głowa do góry
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na tyle często, że mamy nawet oddzielny wątek:

Zapalenia dróg moczowych

tam sporo o infekcjach i piciu żurawin, może jakoś skorzystasz...

tak zwykle bywa, że jak się już sypie to na całego, jesteś najwidoczniej osłabiona i bardziej podatna, więc ciągle Coś nowego, trzymaj się Buziak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group