Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

syndrom sjogrena - Nata
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nata
Junior
Junior


Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 8

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tą chorobe trzeba kontrolować przez całe życie?
_________________
Natalia Gnojek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natenczas są to choroby do końca życia. Leczenie polega na łagodzeniu objawów i spokojne bezstresowe życie. Dłuuuugoletnie. Dzięki terapii da się paskudztwo wprowadzić w remisję. O to w tym wszystkim chodzi.
Nie martw się na zapas! Smile Po prostu żyj normalnie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nata
Junior
Junior


Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 8

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie łatwo mówic o beztroskim zyciu jak faszerują Cię sterydami..Sad
_________________
Natalia Gnojek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nata wiem, że nie łatwo pogodzić się z zażywaniem sterydów, ale tak czasem trzeba.Jest to nie łatwe, nawet bardzo, ale czas potrzebny czas Smile
Mam pytanko: sterydy mają wiele skutków ubocznych i np. podwyższony cukier czy cholesterol to jedne z nich. Czy po odstawieniu sterydów czy braniu mniejszych dawek zmniejszają się te objawy Question
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nata
Junior
Junior


Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 8

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mam pojęcia...ja biore je juz miesiąc..
_________________
Natalia Gnojek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ziarenko
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Wrz 2005
Posty: 2042

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja biorę sterydy od 5 lat i nawet jeśli będę musiała brać je do końca moich dni myślę, że życie jest piękne....
_________________

rozjaśnia się we mnie
wyjaśnia jaśniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angela mijaja te objawy na pewno, znam osoby ktore mają cukrzycę po sterydach, a po odstawienu ich cuker wrócił do normy, tak samo jest z cholesterolem, zreszta ja sama mam wysoki teraz, a podskoczył bardzo podczas podawania endoxanu, szczegolnie trójglicerydy poszły w górę o 400% to bardzo dużo, teraz biore leki na obizneie i jest w miarę dobrze,

co do steyrdów, czasmi nie mamy wyboru, albo iaczej życ i brac sterydy albo ich nie brac i skazac się na smierć, ja biore je od wielu lat i żyje w miare normlnie, a bez nich juz dawno by mnie nie było, jest jednak sporo osób ktore schodzi ze sterydów na długo, czasmi na całe lata, i mam andzije ,że wielu z was kiedys będzie się obywało bez nich
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
angela
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 746
Skąd: Białystok

PostWysłany: Nie Lut 11, 2007 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chyba jestem jak to określić ,,sterydozależna", kiedyś zeszliśmy do 6mg co drugi dzień calcortu i niestety był nawrót i znów 60 mg tylko, że encortonu i teraz biorę 10 mg codziennie i tak jest ciężko,ale to tak jak Ziarenko mówi... życie i tak jest piękne Very Happy
a co do cholesterolu to ja nie biorę żadnych leków na obniżenie go. Muszę poprosić przy następnej wizycie o skierowanie na krew i w tym na cholesterol...może trzeba leki,tylko że kolejna tabletka do łykania... uuu... ale życie i tak jest piękne Very Happy hehe Wink
_________________
Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla siebie samego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Nie Lut 11, 2007 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Nata Smile do choroby niestety trzeba jakoś przywyknąć i żyć dalej-cieszyć się życiem takim jakie jest. A że nie jest łatwo i bez strydów byłoby łatwiej... Cóż, lepiej tak żyć niż wcale...

Ostatnio zmieniony przez Agnieszka14 dnia Czw Wrz 02, 2010 9:45 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja cholesterol miałam sporo podwyzszony ale najbardzej były trójglicerydy,( 700) dieta nie pomogla, tak wiec trzeba było włączyc leki , biore Lipantyl 200 i jest duzo lepiej, nie znaczy to jednak ,że jem wszystko co chce, nie raczej uwazamstaram się nie jeść nic co mogloby podnosic cholesterol i trojglicerydy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nata
Junior
Junior


Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 8

PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam takie pytanko... czy przy sterydach mozna pić herbatki odchudzające? Smile
_________________
Natalia Gnojek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nata, o herbacie w ogóle (a pojawiają się wzmianki o tzw. właściwościach "odchudzających") jest cały wątek: http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?p=6733 Chyba rozwieje wszelkie wątpliwości Very Happy
Zachęcam przy okazji do korzystania z forumowej wyszukiwarki i tym samym udziału własnego w innych wątkach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Landryna
Junior
Junior


Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 1

PostWysłany: Sro Kwi 04, 2007 8:11 pm    Temat postu: syndrom Sjogrena Odpowiedz z cytatem

Zdiagnozowano u mnie syn.Sjogrena lekarz zapisał mi Encorton,biorę już jedne hormony Systen 50.Czy mogę brać drugie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Sro Kwi 04, 2007 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Landryna ja myślę,że branie jakichkolwiek leków musisz konsultować ze swoim lekarzem prowadzącvym,a tym bardziej hormonów.
Nawet jak idziesz do stomatologa,powinien być poinformowany na co jesteś chora.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 04, 2007 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. To jest jedno z pytań, które powinno być skierowane do lekarza prowadzącego (i przede wszystkim lekarza), a nie do nas - bardzo mało napisałaś, nie znamy Ciebie ani Twojego przypadku. Chodzi o gospodarkę hormonalną ogranizmu, a to nie kwestia podobna do przeziębienia. No i to jest sprawa indywidualna. W ulotce zresztą wyraźnie jest zaznaczone, iż stosowanie innych preparatów należy przedyskutować z lekarzem.

PS. Polecam lekturę Wątku Specjalnego - przyklejony na samej górze w niniejszym dziale.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group