Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

uczulenie na słońce
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Nie Maj 01, 2005 4:15 pm    Temat postu: uczulenie na słońce Odpowiedz z cytatem

Ledwie pojawiło się długo oczekiwane przez wszystkich słoneczko,a ja mam na nie uczulenie.Nie mogę wytrzymać tego swędzącego paskudztwa na szyi i dekoldzie,nie wspominając o czerwonych plamach! Doradżcie,proszę,co stosować,co przyniesie,chociaz na krótko,ulgę???????? Pozdrawiam serdecznie
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 01, 2005 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ssss, chyba jesteś w gronie toczniowców "światłoczułych", więc unikaj promieni UV jak tylko możesz, zabezpieczaj się, tyle wiem:

http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1465

ale co po fakcie to już nie wiem Sad
zero doświadczenia...
może ktoś zna jakieś skuteczne środki łagodzące, poczekaj.


Ostatnio zmieniony przez nenya dnia Wto Lut 21, 2006 4:33 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pon Maj 02, 2005 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Nenya.Dzisiaj pani w aptece doradziła mi,typowo,wapno,preparat antyhistaminowy i krem z wysokim filtrem 60 Vichy /niestety 47 zł mnie kosztował/. Zobaczymy jakie będą efekty.Po 3 maja,mimo wszystko,wybiorę się do dermatologa,bo to bardzo uciążliwe. Napiszę,co powiedział,może komuś się przyda. Pozdrawiam Motylki
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Pią Maj 06, 2005 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Na szczęście nie ma słońca i uczulenie przestało dokuczać,jednakże wybrałam się do specjalisty.Pani doktor dermatolog uznała klasyczne uczulenie na słońce i normalkę przy chorobach z autoagresji. Zapisała mi Claritinę i do samarowania,specyfik podobno łagodzący swędzenie,pieczenie itp,tzn.Locoid. Oczywiście należy zabezpieczyć skórę przed wyjściem z domu smarując ją,jak to określiła p.doktor,kremem z "górnej" aptecznej półki z wysokim filtrem np.Vichy.Jak pogoda poprawi się,wypróbuję. Mimo wszystko,wolę cieplejsze dni niż dzisiejszy..... Pozdrawiam Smile
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Maj 07, 2005 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mi się tam podoba tak jak jest, byle nie padało!
nie lubię słońca choć nie mam uczulenia, ale w upały głowa mi pęka, nie wspominając o tym że leje się ze mnie strumieniami odkąd łykam encorton Laughing

chyba na wszelki wypadek też się zaopatrze w krem z filtrem, no może nie w 60, ale rzeczywiście bezpieczniej coś "z górnej półki", choć lekką ręką to mi nie przyjdzie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
dominika
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 25 Lut 2005
Posty: 224
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Sob Maj 07, 2005 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też z pierwszym słońcem dopadł mnie ten problem. Kupiłam krem 60-tkę firmy Avene, kosztował niestety jeszcze więcej bo 54 zł, ale jestem z niego zadowolona. Złagodził nawet rozpalonego nieco motylka, że w końcu znów odfrunął 8) Poza tym w te ostatnie słoneczne dni nie ruszyłam się z domu bez kapelusika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
chantall
Junior
Junior


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 21
Skąd: swidnik

PostWysłany: Sob Maj 07, 2005 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uuu....a ja myslalam z eto ja mam najgorzej... Laughing
Oczywiscie zartuje, ale ja tez musze unikac sloneczka, i troszke przeraza mnie wizja wakacji, ale trezba sobie jakos radzic.
Ja wyprobowuje narazie kremik z filtrem 40 firmy Dr Irena Eris, poszukajcie w aptekach albo sklepach kosmetycznych, bo jest on stosunkowo niedrogi(zaplacilam 14,90 za opakowanie 50 ml ), a sprawdza sie jak dotad bardzo dobrze, zadnego motylka, a skora jest nawilzona i wyjatkowo ladna.
Pozdrawiam. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Maj 07, 2005 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze mowiac nie lubie slonca...nie mowiac o uczuleniu ...po prostu w temp. powyzej 25 stopni jestem niezywa......Czekam tylko na deszczowy dzien zeby odsapnac. widze ze z roku na rok jest coraz gorzej.....
ja moge sie schowac bo nie pracuje ale tym ktorzy w upaly musza wychodzic ........wspolczuje......
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Nie Maj 08, 2005 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko,gdzie podział się Twój piękny kocio? Bez niego jesteś nie tą samą Moniką...Fakt,dzisiaj nie ma słońca i od razu lepiej człowiek funkcjonuje.Tylko,kurna,jestem straszliwym zmarzluchem i niskociśnieniowcem-86/50,więc tak żle i tak niedobrze.Ale przynajmniej nic nie swędzi i nie piecze.Pozdrawiam
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lidia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 2511
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Nie Maj 08, 2005 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wink Uważaj na to ciśnienie .Wiem coś na ten temat.Czy masz leki na szybkie podniesienie ciśnienie.Bardzo proszę nie machaj na to tręką .Popiłuj tym lekarza niech pomyśli i zaradzi albo skieruje do neurologa.To jest prosta droga do niedotlenienia mózgu i udaru.Ja też się kiedyś śmiałam z niskiego ciśnienia i że marznę w środku lata.Jestem po niedokrwiennym udarze mózgu ze wszelkimi tego skutkami.Dlatego jeszcze raz proszę uważaj na to nieszcęsne ciśnienie. Rolling Eyes
Pozdrawiam gorąco i życzę podniesienia ciśnienia
Lidka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Wto Maj 10, 2005 7:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Lidia.No to chyba trochę mi je podniosłaś!/ciśnienie,mam na myśli/.Jestem niepoprawną optymistką i zawsze jak cos się dzieje to mówię "młody organizm sam się wyleczy" /ha ha,46 letni/.Faktycznie problem z niskim ciśnieniem mam od 'zawsze'.Wiesz,te chwilowe zawroty głowy,miękkie nogi jak po jednym głębszym,powolne myślenie.Miałam robione badanie tętnic szyjnych,wszystko Ok.Alle teraz troszkę sprowadziłaś mnie na ziemię.Dziękuję.Przyda się kubeł zimnej wody.Przy najbliższej wizycie posmęcę lekarzowi.Tylko wiesz jak oni kochają jak pacjent mówi im co i jak.Ale i tak się nie dam zbyć. Nie chcę kolejnego "paskudztwa".Pozdrawiam serdecznie
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Maj 10, 2005 7:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wyjasniam......Agatko........
Mo0j kicius sobie poszedl .....znudzilo mu sie tak lezec i lezec......a na powaznie zniknal przez troche reorganizacji.......a ze jestem wygodna nie chce mi sie go szukac.......
Jak chce go zobaczyc to lezy wtej chwili na parapecie i wygrzewa sie na sloncu...... Slonko
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dorota Ka
Senior
Senior


Dołączył: 03 Mar 2005
Posty: 71
Skąd: Kędzierzyn

PostWysłany: Wto Maj 10, 2005 7:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj szkoda Monika ze twoj kociak na opuścil moj mały synek ktory uwielbiał na niego patrzec jest równiez niepocieszony ze jego czarnulek jak go nazywalismy gdzis uciekl. D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Taka
Junior
Junior


Dołączył: 10 Sie 2004
Posty: 26

PostWysłany: Wto Maj 10, 2005 9:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez jestem za tym, zeby kot wrocil!
Moze nawet sprobuje go poszukac. Nenya
P.S.Moj motyl niestety tez gdzies odfrunął Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agatka03
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 3264
Skąd: z Polski jestem...:)

PostWysłany: Wto Maj 10, 2005 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz Moniko,nie tylko mnie brakuje Twojego ślicznego KOCIA! Ty popatrzysz sobie na parapet,a my....?Może jednak uda się go znależć i będziesz tą samą,naszą Moniką???????? Very Happy POzdrawiam
_________________
..."W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu..." (Vivian Green)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group