Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zioła?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
da g
Junior
Junior


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 20

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 11:16 pm    Temat postu: Zioła Odpowiedz z cytatem

Szukam szukam i nie mogę znaleźć! o ziołach Alveo co o tym sądzicie?
_________________
dg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 11:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj masz cały 4 stronicowy wątek: http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1032&highlight=alveo Wystarczy wstukać w wyszukiwarce "alveo" i zdobędziesz więcej namiarów Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 7:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hę, zostałam wywołana jak wilk z lasu, więc sobie poużywam, już tradycyjnie Twisted Evil
ale tym razem rękami (a raczej słowami) kogoś innego:

Alveo. Moja przygoda z cudowną miksturą - bardzo dobry tekst, wręcz lektura obowiązkowa!

PS. Robert miał zapewne na myśli Naszą wyszukiwarkę, czyli
http://toczen.pl/forum/search.php
wpisujesz hasło i masz wątki w których dane słowo wystepuje na naszym forum, nie trzeba "szukać i szukać" na piechotę Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 10:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ha list jest świetny i doskonale oddaje to co mysle o Alevo i pozostałych cudowanych miksturach, - proste jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego, nie ma preparatu mogącego leczyć wszystko Exclamation Exclamation
nie ma i raczej nigdy nie bedzie, 26 ziól a każde spełnia inne warunki przygotowaywania łaczenia z innymi , takze lekami, czy ktos jest w stanie przewidziec ktory składnik zaszkodzi ? obchodzę takie rewelacje duzym łukiem, , choruje wiele lat i wiele już widziałam, widziałam osoby leczące się ziołami, ktore tylko cudem uszły smierci, widziałam jak rosnie entuzjazm po kolejnych rewelacjach a potem szybko w tej bomby rewelacji uchodzi powietrze, kazdy robi jak uważa , ten temat był wielokrotnie wałkowany, ja nie interesuje się takimi nowinkami , cudownymi srodkami, prędziej czy pózniej i tak okazuje sie ze to kolejny mit, jestem i byłam na nie, w stosunku do wszystkich cudownych preparatów, wierzęw medycynę konwencjonalną , mądrośc nauki i i wystarczy
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szarlotka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 639
Skąd: kuj-pom

PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm- jestem tu nowa i to moja pierwsza odpowiedz - a raczej pytanko- czemu tutaj tyle negatywnych wypowiedzi o ziolach??? Oczywiście rozumiem, że nie należy pić i brać czegoś niesprawdzonego i łudzić się, ze nastąpi cudowne uzdrowienie ale dlaczego nie wspomóc organizm? Ja sama brałam Reumosan (2 razy dziennie przez ok 6 tyg)- bez konsultacji z lekarzem (ale NIELADNIE:P). Początkowo zero zmian, ale po ok miesiącu poczułam się lepiej... chodzi głównie o to, że rano czułam mniejszy ból ( a to mi najbardziej dokucza). Nie musiałam wstawać o 6 rano by brać leki, aby o 8 móc się normalnie poruszac! Stan utrzymuje się już 2 miesiace (obecnie odstawiłam te zioła) Czy ktoś z Was tez stosował Reumosan? W wyszukiwarce nie znalazłam żadnych info wiec proszę o odp. Ach- i jeszcze jedno- reumosan zawiera salicylany, a one nasialają działania toksyczne metotrxatu-jakoś tego nie odczuwam.. W pt idę do mojej Pani dr i pewnie mi się oberwie Embarassed ..... Pozdrawiam cieplutko wszystkich bardzo serdecznie, całusy:*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepiej by było skonsultować z lekarzem zażywane ziółka Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie brałam, nie biore i brac nie bede nic , a szczegolnie juz na własna rękę, nie znasz powiązan w poszczegolnych składnikach ziól ich efektow uboczych ani interreakcji z lekami, mozesz stworzyc taka mieszankę z lekami ze przez długi okres nie będziesz mogła tego wyprostować,
aby brac zioła na włsna rękę przy naszch chorobach i łaczyc je z lekami trzba by co najmniej byc chemikiem ze spacjanościa organiki i farmaceutą
zioła wbrew pozorom maja wiele ubocznych skutków, moga je sobie pic ci co nie choruja na powaznie i nie biora leków,
inne tylko za zgoda lekarza, on zna powiązania , skutki uboczne wpłycw na organizm i potrafi przewidziec co z lekami nie moze się łaczyć, a co powoduje wręcz zabojczą mieszanke wraz z lekami ktore pacjent bierze,
u mnie ziola nie wchodza w gre ze względu na alergię
nie widomo co ci pomoglo czy leki czy zioła, byc moze odpowiednio długi okres brania leków uspokoil organizm
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
unhappyy/happyy?
Senior
Senior


Dołączył: 08 Cze 2005
Posty: 56
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 8:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja rozmawiałam z lekarzami na temat ziół... od jednego usłyszałam:
"Ja Pani zaraz dam zioła...!!" Laughing
...a od drugiego to, że żadne zioła nie pomogą na chorobę układu immunologicznego...na inne owszem, mogą pomóc, ale nie na tą...
Ja osobiście ziół na tocznia nie próbowałam, chociaż niektóre mieszanki juz miałam w domu i wystarczyło zaparzyć... Jakoś się bałam... wolę nie ryzykować... Piję za to ziółka na inne dolegliwości... Wink Najczęściej pokrzywę i lipę i z własnego doświadczenia mogę juz powiedzieć, że nie wolno pić pokrzywy przy dużych dawkach cyklosporyny, przynajmniej mi nie wolno... a jeśli już, to dopiero po kilku godzinach od spożycia leku... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co Ci było jak piłaś pokrzywę przy cyklo?
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
unhappyy/happyy?
Senior
Senior


Dołączył: 08 Cze 2005
Posty: 56
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem za bardzo jak to określić... ale czułam jakby mi w żołądku zachodziła jakaś reakcja chemiczna, czułam taką gorącz z nosa i ust jak przy gorączce, tylko jeszcze z takim dziwnym zapachem "chemii"... (tzn ja czułam ten zapach, nie wiem czy inni też... Wink )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to ja nie będę piłam pokrzywy
zostaję tylko przy melisie, lipie i rumianku od czasu do czasu Very Happy
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
unhappyy/happyy?
Senior
Senior


Dołączył: 08 Cze 2005
Posty: 56
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Maj 30, 2007 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja teraz już piję... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 10:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm....lektura dla tych pamiętających o konieczności skonsultowania fitoterapii z lekarzem i pamiętających,że nie wolno zapominać o lekach podstawowych
Cytat:
Fitoterapia dysponuje nielicznymi ziołami, które można wykorzystać w leczeniu chorób autoimmunizacyjnych.[...]Standardowym leczeniem chorób autoimmunolicznych jest podawanie leków przeciwzapalnych oraz immunosupresyjnych.[...]Do ziół mających zastosowanie w leczeniu chorób autoimmunologicznych należą:

1. Rdestowiec japoński, sachaliński i czeski – Reynoutria (Fallopia) japonica (Polygonum cuspidatum), Reynoutria (Fallopia) sachalinensis (Polygonum sachalinensis) et Reynoutria bohemica (Polygonum bohemica).

2. Szczaw polny – Rumex acetosella L., szczaw zwyczajny – Rumex acetosa L., szczaw kędzierzawy – Rumex crispus L., szczaw domowy - Rumex longifolius DC. (R. domesticus Hartm.), szczaw lancetowaty – Rumex hydrolapathum Huds.

3. Harpagophytum procumbens DC. – hakorośl rozesłana.

4. Trzyskrzydlec - Trypterigium wilfordii Hook.F.

5. Rdest powojowy - Polygonum convolvulus L. i rdest zaroślowy - Polygonum dumetorum L.

6. Mydlnica lekarska – Saponaria officinalis L.

7. Lukrecja gładka – Glicyrrhiza glabra L.

8. Kolcorośl – Smilax, sarsaparilla



Całość Fitoterapia chorób autoimmunologicznych dr Henryk Różański

O autorze:
Absolwent Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu; doktor nauk biologicznych z zakresu medycyny. Praca doktorska wykonana pod kierunkiem prof. dr hab. med. Romana Meissnera na I Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Dodatkowo odbył indywidualne studia z zakresu medycyny sądowej i kryminalistyki na Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego i Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu.
Autor ok. 70 prac naukowych z zakresu biologii, historii medycyny i farmacji, toksykologii, farmakologii, medycyny środowiskowej i pracy oraz fitochemii.
Wieloletni stypendysta szwajcarskiej Fundacji Büchnera; w latach 1993-2000 opiekę naukową w Fundacji nad H. Różańskim pełnił prof. dr hab. med. Andrzej Danysz.
Pracownik naukowo-dydaktyczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie do 2004 roku.
W latach 2004-2007 dyrektor Ośrodka Badawczo-Rozwojowego LNB Poland. Autor i inicjator licznych preparatów profilaktyczno-leczniczych dla zwierząt, naturalnych alternatyw kokcydiostatyków i stymulatorów wzrostu, wdrożonych do przemysłu.

Obecnie Dyrektor Działu Wdrożeń i Rozwoju firmy Plantvet Sp. z o.o. Konsultant naukowy niemieckiej firmy Phytobiotics.

Autor wielu receptur i rozwiązań technologicznych preparatów dla przemysłu kosmetycznego, spożywczego i farmaceutycznego. Pomysłodawca wdrożonych projektów fitomelioracji i bioremediacji gleb oraz zbiorników i cieków wodnych.

Zainteresowania zawodowe: chemotaksonomia, fitotoksykologia, ekotoksykologia, medycyna środowiskowa, fitochemia, fitofarmakologia, patologia, historia i filozofia nauk medycznych oraz biologicznych.

_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
amalinger
Junior
Junior


Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 22

PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 7:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika B napisał:
nie brałam, nie biore i brac nie bede nic , a szczegolnie juz na własna rękę,
wiesz ja sie lecze na wlasna reke juz od ok 3 lat, i do czasu kiedy prowadzila mnie lekarka mialam mnostwo problemow ze zdrowiem - miesnie, ospalosc, stawy, woda w organizmie, nieprzespane noce, skaczace cisnienie. a odkad obrazialm sie na lekarzy lecze sie na wlasna reke ( no moze nie do konca, bo wszystko konsutluje z profesorem biochemii) i co? czuje sie bosko. i wbrew temu co pisze monika nie wyczyscilo to mojego portfelu bo wszystko jest straszliwie tanie, a bardzo czesto mam lekarstwa za darmo bo zwyczajnie rosna na polu. a co do ziol- tez mam mieszane uczucia. wole raczej ich unikac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amalinger napisał:
do czasu kiedy prowadzila mnie lekarka mialam mnostwo problemow ze zdrowiem


Od 10 lat prowadzi mnie ten sam lekarz (jestem w kontakcie z paroma innymi) i bardzo to sobie chwalę. Jeszcze się na żadnego nie obraziłem. Jeśli któryś mi nie odpowiada, zmieniam. Proste. Żadne zioła na własną rękę chyba, że jakieś herbatki do popicia w ramach zwykłego kaprysu.
Zauważasz prawidłowość? Czysto subiektywne opinie. Być może trafiłaś na "tego" lekarza. Czuję najzwyklejszą bezsilność, jak czytam lub słyszę, że po nieudanej przygodzie z jednym czy dwoma lekarzami ktoś stawia w jednym szeregu raptem wszystkich. Nie po raz pierwszy zresztą Rolling Eyes Ufam, iż nikt nie zdecyuje się raptem na porzucenie swoich prowadzących i nie zacznie leczyć się "na własną rękę".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group