Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Glikokortykosteroidy i zaburzenia psychiczne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Cze 06, 2005 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko bedzie dobrze .......jestes ..tak energiczna ze przeskoczysz gory.....
Ciebie nic nie zlamie.....wydaje mi sie ze potrafisz wybrnac z kazdej sytuacji..
Ciesze sie z tego ...bo tacy ludzie jak ty sa tutaj na wage zlota......
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 06, 2005 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niestety tocznia można spotkać w całej gamie natężenia objawów, od postaci łagodnych do bardzo ostrych i wieloukładowych, i jak wiesz Moniko nie pofarciło ci się zupełnie i dotknęła cię odmiana dość ciężka prawda?
ale radzisz sobie z nią niesamowicie dzielnie i za to cię tu podziwamy!

a zuzia ponieważ nie skarży się na żadne dodatkowe dolegliwości oprócz skórnych, to pewnie jeśli to toczeń - to łagodny i ograniczony do skóry, więc nie powinno być żadnych poważnych zakłoceń w prowadzeniu aktywnego życia.
oczywiście zgodnie z zaleceniami lekarzy, pewnie ostrożnie ze słońcem i co tam jeszcze wymyślą w toim przypadku...

co do suplementacji to w trakcie sterydoterapii, zaleca się wapń i witaminę D3 (w celu zapobieżenia osteoporozie), ograniczenie soli i węglowodanów, zbogacenie diety w potas, żelazo wit. C, B12, kwasy tłuszczowe omega 3 (m.in. właściwości przecizapalne), i co tm jeszcze...
najlepiej zajrzyj do wątku:
Odżywianie - dieta i toczeń
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Cze 06, 2005 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ciagle czekam na farta.....i tak mialam go duzo .....kady dzien spokojny i bez bolu jest wspanialy.......
Jeszcze moge dodac co do suplementow......na klopoty z koncentracja...
Bilomag...wyciag z milorzebu japonskiego magnez...lecytyna.....i wit B6...
oraz koniecznie Aspargin potas plus magnez.....
Z czasem jak pojawia sie jakies watpliwosci....napisz .....moze bedziemy wiedziec......
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Pon Cze 06, 2005 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha, moniczko a co pozwala ci przypuszczać moją energie i siłe? ja lubie siebie programować na efekty pożądane, niemniej w tym przypadku byłoby trudno wizualizować zdrowie gdy go faktycznie nie ma / choć wiem że są szkoły które to propagują. ale dzięki za dowartościowanie Very Happy
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Cze 06, 2005 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy ...sam styl wypowiedzi ..odwaga ...sprecyzowane poglady ......
.......zainteresowanie..
Wiesz co mowisz ..jestes konsekwentna.....no wystarczy .....nie bede Ci za bardzo pochlebiac ..na samym poczatku.....
Nie przepraszasz ze zyjesz .....wiesz czego chcesz.......
Pozdrowienia.....
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zuzka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Cze 2005
Posty: 894

PostWysłany: Pon Cze 06, 2005 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to fakt, uchodze za "nie daj sie" i do tej pory jakoś mi się udawało, kpiłam sobie z objawów chorób, tępiłam pozytywnym nastawieniem do życia, i omegą 3 kiedyś też, aż dziwne że umknęło mi ich zbawienne działanie, to chyba ze strachu mózg przestał normalnie funkcjonować/ ale pewnie to nie były prawdziwe choroby/ ale teraz to za długo już trwa i... no no, obiecałam że do momentu otrzymania wyników badań nie będę sie zamartwiać tylko zbierać informacje, max informacji, które póżniej napewno sie przydadzą, albo mi i innym motylkom albo innym, tyle na razie mogę robić, choć niewiele mi już czasu pozostało, bo jutro już szpital, brrrr , moniczko ale ty masz ciezki przypadek i sie trzymasz mocno, choć to napewno bardzo trudne, więc myślę że to forum to grupa przyjaciół sie wspomagających i bardzo sie ciasze że do was trafiłam Very Happy
_________________
Walcz o swoje do szczęścia prawa
Niech świat się wali - Ty się nie poddawaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Pon Cze 06, 2005 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj odzylam........tutaj moge sobie ponarzekac.....podzielic moimi doswiadczeniami ......poczytac dobrych rad...
Tutaj nawiazalam kontakt z Lidia .......i bardzo sie z tego ciesze.....
Ciesze sie ze jest to miejsce......ze moge tutaj zagladac......Wydaje mi sie ze latwiej mi sie teraz zyje......
Tutaj sa ludzie na ktorych mozna liczyc.....poczuc sie bezpiecznie.....
i odreagowac .....
Nie zawsze bowiem chcemy i umiemy o swoich dolegliwosciach opowiadac i zanudzac otoczenie.....
Trzeba troche pocierpiec ..zeby zrozumiec drugiego czlowieka.......
Zycze ci cierpliwosci w szpitalu......szybkiego powtotu do domu i do nas...
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz
Junior
Junior


Dołączył: 24 Cze 2004
Posty: 20
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Nie Cze 19, 2005 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm ... ja też mam większość z tych objawów ... czasem to ręce mi się tak trzęsą, że nie mogę nic naskrobać na klawiaturze ... a że jestem z zawodu programistą Smile , to czasem mnie to trochę irytuje ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Cze 22, 2005 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja tez niestety u siebei niektore z tych objawow znalazlam - a jka ktos mnie wku....rzy to wowczas oj jak mi te rece lataja Smile

ale na powaznie to niestety cos za cos - te leki to zawsze na jedno pomoga a na 5 innych rzeczy zaszkodza - i gdzie tu logika??Smile
ja nie wiem - widac juz glupieje na stare lata ehheeh

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Cze 22, 2005 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz racje Istotka niestety na jedno pomagaja na inne szkodza moja watrubka juz sie odzywa nie raz ehhh szkoda słówSmile)pozdrawiam....
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slodka_istota
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 707
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Cze 22, 2005 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak sie odzywa to znaczy ze zyje heheeheh - kurcze chyba wsyzstko u mnie zyje bo wsyztsko sie odzywa Smile

Pozdrawiam
slodka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka29
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Cze 2005
Posty: 6571
Skąd: Opolskie

PostWysłany: Sro Cze 22, 2005 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witajcie i ty słodka no to fakt ostatnio coraz czesciej wszystko sie odzywa hi hihih pomtylu latach ma prawo:)SmileSmile
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Sro Lip 04, 2007 3:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem przerazona tym co się ze mna ostatnio dzieje...
nie jest to raczej depresja.. stany takowe miewam i wiem jak je rozróznić...byc moze to jakies załamanie nerwowe lub cos gorszego...
zaczęłam bac deprim...jeszcze miałam z polski ale jakos wątpię,zeby to pomogło...
jestem bliska szaleństwa.. dzis np. powstrzymałam się od zdemolowania mieszkania.. ale jestem bliska szału.. dlaczego niewiem i to mnie najbardziej przerażaa.. jeszcze jakoś panuję nad soba.. do kiedy???
boję sie...niewyobrazam sobie jednak wizyty u psychiatry tutaj.. w języku ang.to jakas paranoja.. staram się nad soba panować ale jak nie dam rady ..gdzie szukać pomocy..jesli sobie zrobię krzywdę to mała strata..
niby dobrze ,ze zdaje sobię sprawe,ze cos sie dzieje.. ale co z tego..

sterydy biore jakies 6 tyg.... al edawka jest niewielka-7,5mg na dobe..więc naprawde niewiem co sie dzieję.. moze zawsze byłam wariatka a teraz to wyszło na jaw.. Confused Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ewelina
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 579
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Sro Lip 04, 2007 4:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj moja imienniczko Smile
tylko spokojnie, czasami tak się dzieje w naszym kochanym środeczku, małe tornado Wink i nie możemy nad tym zapanować, mnie czasami też nosi, z byle powodu, prawdopodobnie winą są nasze kochane hormony, potrafią zrobić takie spustoszenie, że szok Exclamation , ale najważniejsze, ze po jakimś czasie ów stan mija. Zobaczysz Tobie też minie, zaciśnij zęby i przeczekaj. Nie koniecznie musi oznaczać to coś poważnego. Spróbuj sie jakoś odprężyć, zrób coś co lubisz, najlepiej wyładować emocje fizycznie, może jakiś basen, rowerek, czy coś podobnego, polecam, to sprawdzony sposób Laughing
Ściskam
_________________
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Lip 04, 2007 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewela niestey musisz iśc do psychiatry, lbo chociez do rodzinnego on zajmmie się tym ,
sam deprim to za mało zresztą sa skuteczniejsze leki ale jedno jest w tym pewne one działają dopiero po 2 tygodniach brania , nie ma od razu efektow tym się roznia od srodkow uspokajających , no ale po co sztuczne uspokojenie i sennośc to nic nie da
szukałas przyczyny tego stanu ?
nie za duzo masz na swoeich barkach, moze czegośc sie boisz? zbiliza się czas kiedy masz przyjechac do Polski moze podswiadomie się motasz i boisz się co zastaniesz? przemysl to , jakis powod musi byc,
a jak w domu ? wszystko gra? jak mąz n to reaguje ? masz wsparcie , bo jesli nie to czesto tak jest , pamietam siebie , jak wszytko bylo na moich barkach

nigdy przenigy nie mysl nawet o tym ze
Cytat:
.jesli sobie zrobię krzywdę to mała strata..


dlaczego mała strata , to ty jestes dla siebie najwazniejsza to ty się liczysz , nawet nie mysl w ten sposob,?
znowu widze siebie , jak za duzo miałam na ramionach,
kurcze jesli się boisz nie jedz do Polski czas ten poswięc dla siebie tylko siebie , wyjdz gdzies nad ciepłe morze , olej rodzine, po diabła masz się nimi przejmowac, oni nie przejmuj się tobą,
gdzie w tym wszytkim jest twoj mąz?

jestes przemeczona i do tego ciagły stres poteguje nastroj bezsilności , , wszytko się ci wali na głowę a jestes poteguje towj niepokoj, , wez ciut urlopu u zrob sobie dwa dni tylko dla siebie , dla siebie nikogo wiecej
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Doniesienia Medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group