Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cześć :)
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
J K
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 124
Skąd: okolice Rzeszowa

PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 10:03 pm    Temat postu: Cześć :) Odpowiedz z cytatem

Cześć, mam na imię Aśka [i 27 lat], dołączyłam dzisiaj, ale wasze posty przeglądam już od jakiegoś czasu. Zawsze stroniłam od takich stron, ale strasznie mi sie podoba wasz profesjonalizm, otwartość i poczucie humoru - trochę ironiczne czasami - ale starzy pacjęci tak mają - jeden ze sposobów, żeby nie zwariować. Dlatego min. chcę się przyłączyć. Choć to moje pierwsze kroki na jakimkolwiek forum, więc prosze o wyrozumiałość [pewnie to już słyszeliście Confused]

Jeżeli chodzi o moja przeszłość medyczną to trwa odkąd skończyłam 10 lat - wtedy okazało się , że mam ziarnicę złośliwą [czasy wyjątkowo wredne jak na chorowanie na raka - od tamtego czasu jak by nie było spore zrobiono postępy]. Po 4 latach kolejny rak - chłonniak w II stadium [bo, jak był w pierwszym to nikt mi nie wierzył, że mam powiększone węzły chłonne i troche mi zajęło zanim kogoś przekonałam, że trzeba mnie leczyć - i znowu się udało].
Od 9 lat mam zdiagnozowany toczeń trzewny - zaczął się dość burzliwie - przez rok nie mogłam nawet utrzymać szklanki w ręce, nie mówiąc o takich ekstrawagancjach jak chodzenie , czy nawet przewracanie się na łóżku.
Od ok 5 lat jestem na prostej. Chodze, pracuję , skończyłam dzienne studia. 8mg metypredu i 100 dicloratio jakoś mnie trzymają.

Ostatnio z powodu łysienia trafiłam do dermatologa a z tamtąd na badana hormonalne i okazało się, że prawie nie mam testosteronu, domyślam się, ze moje nadnercza poprostu przestały pracować i wytwarzać DHEA, ale ani dermatolog, ani ginekolog, ani mój reumatolog nie są zainteresowani robieniem mi dalszych badań hormonalnych. Zaaplikowano mi 15 mg biosteronu i tyle. A ja mam wrażenie, że ten testosteron, nie dająca się leczyć osteoporoza i fatalny dołek psychiczny z którego nie mogę wyleźć są jakoś powiązane. Czytałam posty o DHEA na forum z 2003, jeśli ktoś może mi coś podpowiedzieć to bardzo bym prosiła - chyba najbardziej bym sobie chciała humor "naprostować" zanim moi bliscy ze mną oszaleją, że o uczniach nie wspomnę.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hello!

Witaj na Forum. Oczywiście jako raczkującą forumowiczkę obejmuje Cię okres przejściowy, ale dla zapoznania się ze strukturą tego miejsca i zasadami polecam lekturę:
Netykiety
Wątku Specjalnego
Instrukcji obsługi forum

Myślę, że znajdziemy wspólny język i kierunek działania, a wiedz że to miejsce bywa ciut uzależniające... od ludzi i humoru Wink Mam nadzieję, że poczujesz się u nas jak u siebie. Liczymy oczywiście na aktywność i dzielenie się - jesli będzie okazja (na pewno będzie Wink ) własnymi doświadczeniami.

Co do DHEA - zbyt wiele nie powiem z doświadczeń własnych (a właściwie nic). Ale pewnie ktoś się znajdzie.
Zakładam, że przeglądałaś te wątki:
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1257
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=923
http://toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=879
z lat 2005/2006.

No nic. Pozdrawiam. Dobranoc i do jutra! Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 10:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cześć Aśka!
miło, że się odezwałas Very Happy
nie kojarze nic aktualnego o DHEA, temat spadł na forumowe dno, ale może po wygrzebaniu ktos sie jeszze zainteresuje.
przy okazji hormonów, nie wiem czy wpadłas już na temat prolaktyny, tez jest cholernie ciekawy, polecam:
Prolaktyna a toczen

no cóż, nie wiem czy jesteśmy ci w stanie "naprostować humor", ale optymistyczne jest to, że jednak dość często toczki są badane hormonalnie, niektóre ośrodki prowadzą odpowiednie terapie, może warto poszukać tam konsultacji?

jeśli to strzał kulą w płot, to sorry Cool , zapraszam do Kawiarenki, tam "prostujemy" się wzajemnie i zbiorowo, na ogól pomaga przebrnąc przez taki długi ciemny i mokry listopadowy dzień jak dziś Wink
tutaj Arrow
Kawiarenka 74


Ostatnio zmieniony przez nenya dnia Wto Lis 27, 2007 10:25 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jagusia
Junior
Junior


Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 25
Skąd: Krakow

PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Asiu!Dobrze ze tu trafilaś i napisalas cos o sobie, mam nadzieje za znajdziesz u nas duzo optymizmu, i sily.
_________________
Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, to opowiedz mu o swoich planach na przyszłość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 11:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Aśka nie taka ta strona straszna jak może sie zapowiadać Wink witam Cię serdecznie!zaglądaj do nas żeby się zrelaksować jak i dowiedzieć czegoś ciekawego!
Pozdrawiam
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam cię bardzo serdecznie koleżanko po fachu, sama jestem tu od niedawna.(pare postów wstecz)
ale mogę cię zapewnić ,że dobrze trafiłaś.lepiej nie mogło się przydażyć.
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam asiu serdecznie ! Very Happy

pierwsze co mnie uderzyło w twoim poscie to ogromny bagaz doswiadczeń-niestety tych nieprzyjemnych.. ale moze równiez tych optymistycznych Wink -jakby nie było to juzdwa razy pokonałas potęzniejsze paskuctwa niz toczeń!-gratulacje i głowa do góry ..nasz wilczek-nie jest taki zły.. Wink Agitacja

podziwiam cię. ja pewnie nie dałabym sobie rady w takiej walce-miekiej dupy jestem.. Laughing

mam nadzieję,ze wyczerpałas juz limit przykrych doswiadczeń i teraz twoje zdrówko bedzie się pieło ku dobremu-czego ci z całego serca zycze.. Buziak

chciałabym równiez abyś się u nas zaklimatyzowała ,jak najszybciej-zapraszamy na pogaduchy i kawkę do kawiarenki..

pozdrawiam-ewela Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię Asiu bardzo cieplutko Very Happy
bardzo dobrze, że tu trafiłaś; zaglądaj jak najczęściej i dziel się radościami, smutkami i doświadczeniem Very Happy
no i zapraszam do kawiarenki na pogaduchy

życzę dużo dużo zdrówka i optymizmu Buziak
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 10:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam gorrąco:D
rozkręć sie tutaj szybko i nadal tryskaj humorem (bardzo mi on odpowiada...)
pozdrawiam
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Asiu Very Happy
Czyżby kolejna belfrzyca (sama nią jestem) do nas zawitała Question
Czytaj, pytaj i dziel się swoim doświadczenim...aaaaa i wpadaj często do kawiarenki....pozdrawiam...basia
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mloda
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 132
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

również witam i życzę długiego czasu remisji Very Happy
_________________
Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni...
Zycie to długa podróż, która kiedyś się zaczyna i kiedyś kończy.. więc... Róbmy zdjęcia ;P
Żyjemy aby cierpieć, cierpimy aby żyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy nową koleżankę, witamy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
J K
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 124
Skąd: okolice Rzeszowa

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 9:45 pm    Temat postu: Dzięki za powitanie :) Odpowiedz z cytatem

Dzięki za taką szybką reakcję - juz mi się humor poprawił Smile
Pewnie przez sam fakt, że ja wiem, że wy wiecie, jak to jest. I nikt mi tu nie będzie dawał dobrych rad "weź się w garść", ani pocieszał "wszystko będzie dobrze" - uwielbiam takie teksty zwłaszcza, jak słysze od ludzi, których najgorszą chorobą była grypa w 1994 Evil or Very Mad


Lekturę obowiązkową zaliczyłam jeszcze przed rejstracją i pewnie przeczytam jeszcze ze trzy razy, zanim wszystko połapię np.wstawię sobie ten obrazek z lewej strony przy postach Embarassed ......wiem, wiem sierota jestem, ale się doucze Wink


nenya dzięki za artykół, ja jestem z tych, którzy z jakiegoś powodu nie są badani hormonalnie, diagnoze miałam jako 17-latka i mało się wtedy na tym znałam [brak internetu min.].

Tak, tak jestem belfrem - jednym z tych co to się zazekał, że przenigdy w szkole pracował nie będzie Evil or Very Mad

Najpierw chciałam być doktorem - bo jak się życie spedza w szpitalu to człowiek ma potem takie skrzywienia.
Potem psychologiem, ale się na studia nie dostałam - może i lepiej dla potencjalnych pacjetów Wink
ostatecznie poszłam na biologie, żeby się czegoś o swoim funkcjonowaniu jako czlowieka dowiedzieć Idea
Zrobiłam pracę z immunologii, czegoś się tam dowiedziałam a potem wylądowałam w LO jako belfer Evil or Very Mad

Jak się tylko da to planuję zwiać ....
Jeśli się komuś to moje wykształcenie immunologiczne przyda to bardzo proszę, ale większość tu, to starzy wyjadacze i każdy obryty w tym temacie Wink

Pozdrawiam i idę na kawę do 74
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Agnieszka14
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 1084

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Smile
o, zdradzisz na jaki temat pisałaś pracę z immunologii?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
J K
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 124
Skąd: okolice Rzeszowa

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne,
badałam aktywność enzymu oksydazy NADPH w makrofagach płucnych świnek morskich po wczesniejszym ich zakazeniu włośniem krętym, czyli poprostu odpowiedź immunologiczną tych komórek na zakażenie pasozytem. W Warszawie na PAN, potem chwile tam pracowalam jako wolontariusz, bo to była część większego projektu.

Niestety nic to nie mialo z naszą choroba wspólnego ale ogólnie o układzie immunologicznym sporo się dowiedziałam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group