Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Toczeń a przyszłość...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Gru 08, 2007 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agnieszas24 napisał:
Jakie sa rokowania w toczniu????


w dzisiejszych czasach znacznie lepsze niż kiedyś Wink

Rokowania i przeżywalność
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to prawda sposób leczenia jest skuteczniejszy a przede wszystkim mozliwość właściwej diagnozy jest szybsza...co w leczweniu jest bardzo ważne..przyszość jest dobra wszak jest nas parę na forum co żyją z t chorobą kilkanascie czy kikadziesiąt lat...mamy rodziny dzieci prac albo jestesmy na rencie ta choroba nie przekrela normalnego życia czasem tylko musimy bardziej uważać i pilnować odpowiedniego leczenia...tak wiec nie martw się o przyszłość bo powinna byc normalna tak jak u innych a studia skończysz tak jak inni..wytrwałości i zdrowia..optymizmu..wszystko bedzie dbrze tylko się niczym nie zrazaj czasem bywa trudno ale potem docenia się wszystko co dobre...pozdrawiam.. Smile Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszas24
Junior
Junior


Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 5

PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boze a ja juz sie z zyciem zegnalam mimo iz jeszcze nawet nie mam badan zrobionych.......................a kaza mi je zrobic bo 2 razy poronilam..................i dlatego.......................................................az mnie mdli na mysl ze moge byc na to chora bo kojarzy mi sie to z wyrokiem smierci. Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z wyrokiem śmierci? Confused No bez przesady. Gdybyśmy wszyscy tak myśleli to nie byłoby tego miejsca - forum - na którym nie prostowalibyśmy zdesperowanych i zagubionych wizytatorów Wink

Poza tym psychiatrzy mieliby pełne ręce roboty, bo oddziały wypełnione byłyby po brzegi; Psychiatrzy też lekarze i bać się ich nie należy jeśli sobie nie radzimy z "akceptacją" problemów, co działa na psychikę wprowadzając nas do jakiejś czarnej dziury. To nic wstydliwego.

Pierwsze kroki z chorobą są na pograniczu szoku, niedowierzania, zwątpienia. Sęk w tym, żeby podjąć wyzwanie i uwierzyć, że będzie lepiej. Bo - każdy problem ma rozwiązanie. Niekoniecznie zaraz [piiiiiiii] Wink

Nie można na ten problem patrzeć przez pryzmat śmierci, wyroków (bo niby kto i za co miałby je wydawać? Rolling Eyes ), czy statystyk prowadzonych na grupach reprezentatywnych. Co to da? Wg mnie jedynie wpędzi w deprechę i problem będzie jeszcze większy - totalne zniechęcenie i do leczenia i do życia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszas24
Junior
Junior


Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 5

PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki wielkie.......................bede musiala sie z tym zmierzyc...................................a i prychiatra chyba sie przyda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żaden wyrok! toczeń to choroba przewlekła i tyle. trzeba się co prawda szwędać po lekarzach i łykać medykamenty, żeby ją konrolować, ale to podobnie jak z wieloma innymi schorzeniami - raz jest gorzej raz lepiej, czasami wilk się budzi a czasami przysypia na lata i tak w kółko macieju Laughing co nie zeszkadza po drodze zwyczajnie żyć, a wręcz kwitnąć Wink (jak niektóre panie i panowie tutaj Laughing ).
strach ma wielkie oczy, jeszcze gorzej gdy towarzyszy mu niepewność.
mam nadzieję, że wszystko się szybko wyjaśni, bo to w ogóle nie musi byc toczeń, a nwet jeśli jest - to dołączysz do grona prawdziwych wybrańców Wink a w kupie raźniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie od razu przychodzą na mysl inne choroby przewlekłe na przyklad cukrzyca. czy ktos mysli o tym ze ma wyrok smierci bo nagle okazuje się ze jest chory i musi brac insulinę juz zawsze? chyba nie ma takiego , nie ma nawet takich skojarzen a toczen to jak cukrzyca , ma się to i trzeba się leczyc ale nie zabija,

moze jakies 30 lat temu było ciężko nie znano bowiem sporo lekow kotóre teraz przy toczniu stosuje się na codzien,
mozna z tym zyc jak z kazda ina choroba przewlekłą nic wiecej , a panika wynika tylko i wyłącznie z tego ze znamy jej , nie wiemy z czym choroba jest zwiazana,
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monia n
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 364

PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja np wmawiam sobie że są inni bardziej chorzy od nas np w śpiączkach czy podobnych....
Słuchajcie od paru dni strasznie bolą mnie plecy czy to normalne przy chorobie bo wcześniej takich bólów nie miałam a w ostatnim czasie nasiliły się strasznie Question Question Question Czy może choroba się rozwija Question Question Question
_________________
monia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz jako moderator Twisted Evil
Wszystko fajnie, pięknie, są pytania, odpowiedzi, czyli tak jak ma być, ale z wątków powitalnych zaczyna się robić pole dyskusyjne na tematy tzw. różne. Wink Oczywiście nic w tym złego, że temat akurat zejdzie z toru głównego - zdarza się, to normalne. Ale moi drodzy, są też:

1. Netykieta i forumowa Szukajka: http://www.toczen.pl/forum/search.php
Monia n - zajrzyj np. tutaj: http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=1554

2. Codzienne żale, wywody i podobne dotyczące wszystkich problemów z jakimi się borykamy - oczywiście w Kawiarence: http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=2485

Proszę się nie krępować i zapraszam do udziału w życiu całego Forum, nie tylko jednego wątku. Very Happy

Nowicjuszom jeszcze wybaczam. Laughing Pobuszujcie, poszukajcie, wczujcie się w otoczenie i... do dzieła. No już już!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszas24
Junior
Junior


Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 5

PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam postaram sie poprawic
Ale to chyba wina jakiegos szoku...............niedosc ze 2 dni temu poronilam to jeszcze ze moze byc toczen...................................trudno tu o racjonalne myslenie...............samo napisanie tutaj zabralo mi jakies pol roku ze strachu ...............bo wtedy poronilam 1 raz........................................................a jak juz sie odwazylam to chcialam uzyskac jak najwiecej informacji................na raz..............
Podziwiam ile w was opytmizmu..................ja tak nie umiem i chyba bez psychiatry sie nie obejdzie..................................................Dzis cala dusza mnie boli Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sugar
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Gru 2007
Posty: 288

PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biedactwo. Trzymaj się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agnieszas24
Junior
Junior


Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 5

PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli jeszcze troche pozyje?????????????????????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dajmy spokój tym rokowaniom, OK? Spieszy Ci się dokądś? Shocked To rzeczywiście takie istotne? Zamiast szukania tego typu źródeł i zawracaniu sobie głowy statystykami wziąłbym się raczej za diagnostykę, leczenie i wyciszenie ewentualnej choroby. I tu powinnaś mieć priorytet. Pogadaj jeszcze z lekarzem o swoich odczuciach, zmęczonej psychice. Może faktycznie odwiedzić specjalistę.... nie wiem.

Dożyjesz emerytury, jak my wszyscy. Potem złota jesień i wczasy gdzieś na Bermudach Wink

Zapraszam raz jeszcze do Kawiarenki - jak wyżej napisałem. Chcecie pogadać ot tak, to jest to właśnie odpowiednie miejsce. Szanowne towarzystwo olewa moderatora jednym słowem! Hary

PS. Poczytaj jeszcze to: http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=770
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agnieszas24 napisał:
czyli jeszcze troche pozyje?????????????????????


yyyy, żartujesz sobie, prawda? czy szukasz wóżki? Twisted Evil
to ci powiem - uważaj na pędzące tramwaje! nigdy nie wiadomo...

a poważnie - przyczyn poronień moze być cała masa, czy w twoim przypadku ma to cokolwiek wspólnego z toczniem stwierdzić muszą lekarze po wnikliwych badaniach, życze więc cierpliwości i wiary, że będzie dobrze!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jagusia
Junior
Junior


Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 25
Skąd: Krakow

PostWysłany: Nie Gru 09, 2007 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.My tez zyjemy i dajemy rade.Trzymaj sie i nie przejmuj niczym.
_________________
Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, to opowiedz mu o swoich planach na przyszłość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group