Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

bóle głowy, migrena
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Mar 08, 2008 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od 3 tygodni uporczywe bole głowy poszły z zapomnienie ( przypominaja się w okolicach pory na nastepna porcje lekow ) głowa dawała mi tak popalic osoatnio ze wymiotowałam na okrągło , moj neurolog przepisał ni leki i tak mam ustawione leczenie przeciwmigrenowe na okres pól roku - no coz zobaczymy ,jak na razie działa a przynajmniej sporo łagodzi

jagula nie znam tego, i chyba to nie jest lek a raczej jakis wspomagacz, nie probowałam , a wiec nie wiem , widzę ze jak na wspomgacz to kosztuje sporo, zapytaj lekarzy czy warto na to wydac kasę
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Mar 08, 2008 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem Monika, cena przerażająca- ale to jest akurat lek (powiedzmy...)z "droższego "linku (mam gdzieś tańszą aptekę). Pytam się bo oczywiście zastanowiła mnie skuteczność (a tu jeszcze działanie przeciwzapalne więc - WOW) a ja na migrenę biorę sumatriptan i nie wiem czy nie za mocny (100mg) bo mam wrażenie,że mi potem coś dziwnego "dzieje" (jakoś odlotowo za bardzo) z głową- na szczęście ból mija.
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Mar 08, 2008 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jagula to jest suplement a nie lek a wiec raczej wspomaga jesli wspomaga , i nie wiem tylko czy kieszen czy samopoczucie ze jednak cos się dla siebie robi , to znajduje się na koncu ulotki
nie wiem jak ty ale ja tego nie kupuje nie przekonuje mnie

Cytat:
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Przed zastosowaniem skonsultuj sę z lekarzem lub farmaceutą.

_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Mar 08, 2008 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli ja też pozostaje sceptyczna...
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sob Mar 08, 2008 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej nie musisz sugerowac się moja opinia ja raczej zawsze jestem na nie, jesli chodzi o cos niezbyt pewnego i nie sprawdzonego, oraz nie polecanego przez lekrzy konkretnie na dana dolegliwośc, na mnie przemysł suplementow nie zarobi za to apteki owszem i to sporo, coz z dwojga złego wolałabym połykac supelementy , ale to już inna sprawa

dostałam od neurologa leki i czuje się całkiem znosnie , czyli głowa na swoim miejscu i nie mysle ze ją mam , to znaczy nie dokucza i to najwazniejsze bo trudno ostatnio było mi z tym zyć
bole głowy miałam od zawsze ale tak mocne zaczeły sie jakis rok czy dwa temu , mam nadzije ze juz tak dobrze zostanie
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Mar 08, 2008 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to mnie upewniło,ze znowu zapędzam się w jakieś szaleństwo Wink w ramach suplementacji to mogę sobie jakiś chrom na odchudzanie zarzucić albo popijać zioła (co zresztą robię) ale gdyby odezwał się ktoś i stwierdził- że i owszem- to jest super i działa to mogłabym się zastanawiać nad testowaniem na sobie .
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Nie Mar 09, 2008 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też łykam chrom i magne b 6 no i ciemny pokój pomaga na migrenę
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałam ,też silne migrenowe bóle głowy, od czasu kiedy trafiłam do reumatologa i przepisała mi Acard to mam sporadyczne bóle. Laughing
Polecam Acard
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

acard -na migrene??? ..pierwsze slysze... wiele mozna sie dowiedziec...
jagula, monika.. czy znacie cos bez recepty..co wam pomagalo..ja nie mam lekow na te przypadlosc ..od lekarzy to moge liczyc na paracetamol.
wiec moze cos z polski tesciowka przysle..

pozdrawiam-ewela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewela powiedz lekarzowi żeby Ci przepisał sumatriptan jest 50 i 100mg (w Polsce imigran) Gdzieś mi się obiła o uszy reklama jakiegoś leku (ibuprofen???) w wersji na migreny ale co to i czy pomaga - nie wiem
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moniko ?
a ten sumatriptan pomaga
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
aniusia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 774
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 5:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Słuchajcie na migreny leczę się już ok 10 lat, jeszcze zanim zdiagnozowano u mnie tocznia. Przetestowałam już bardzo wiele leków i rozmawiałam z wieloma ludźmi cierpiącymi na to paskudztwo. Każdemu co innego pomaga, to sprawa indywidualna. Mnie pomaga MIGEA 200 mg. Leczę sie w Poradni Leczenia Bólu w Łodzi
Acard jest raczej na rozrzedzenie krwi- tak mi się wydaje. Lepiej to sprawdz
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Acard stosuje się chorobie niedokrwiennej mięśnia sercowego, w miażdżycy naczyń i jako środek zapobiegawczy występowania zatorów naczyniowych i udaru. Ewentualny efekt "przeciwbólowy" może dać, bo w preparacie mamy nic innego jak kwas acetylosalicylowy - jednak w zmniejszonej dawce. Ów kwas stanowi przecież podstawę leku pbólowego - popularnej aspiryny/polopiryny, która przy długotrwałym zastosowaniu wykazuje działanie przeciwzakrzepowe.

Dziś z bólem głowy - pozdrawiam. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Acard rozrzedza krew , tak samo jak aspiryna. Ja acard dostałam na początku leczenia jak tylko trafiłam do reumatologa. A migrenowe bóle sama skojarzyłam z acardem. Jak po jakimś czasie, brania acardu pytałam się mojej lekarki (dr. Ostanek), to potwierdziła moje przypuszczenia. Jeszcze spotkałam w przychodni osoby, które też potwierdziły ,że po acardzie przestała boleć głowa. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja akurat Acard biorę na rozrzedzenie krwi, ale o jego działaniu przeciwbólowym nie słyszałam... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group