Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy z oczami.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arrow Badania przy użyciu mikroskopu konfokalnego CONFOSCAN

Cytat:
Badania w mikroskopie konfokalnym pozwalają na przyżyciową ocenę struktury rogówki dotychczas możliwą wyłącznie w badaniu histopatologicznym.


Aparaty umożliwiają rejestrację wszystkich warstw rogówki, analizę morfometryczną struktury rogówki (pomiar gęstości komórek, ich wielkość, powierzchnię oraz ocenę ich kształtu) oraz pomiary pachymetryczne (grubość rogówki, grubość poszczególnych jej warstw).


Badania wykonywane są w przypadkach:

-stanów patologicznych rogówki (stany zapalne, zwyrodnienia, bielma)

-kwalifikacji do zabiegów oraz obserwacji po zabiegach fotokeratektomii terapeutycznej laserem excimerowym (PTK)

-monitorowania procesów gojenia po zabiegu chirurgii refrakcyjnej i chirurgii przedniego odcinka gałki ocznej

-obserwacji rogówek po przeszczepie drążącym rogówki,

-monitorowania struktury rogówki w trakcie leczenia farmakologicznego.

Pozwala to na postawienie diagnozy we wczesnym stadium choroby, prowadzenie optymalnej indywidulanej terapii, a także monitorowanie przebiegu leczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i jeszcze garść przykładowych konkretów:

Cytat:
Metodyka badania z zastosowaniem mikroskopu konfokalnego

Przed przystąpieniem do wykonywania badania pacjentów informowano o zasadzie i kolejnych jego etapach.

Badanie wykonywano po uprzednim znieczuleniu miejscowym worka spojówkowego i rogówki pacjenta 0,5% roztworem proksymetakainy (Alcaine firmy Alcon) w celu zniesienia odruchu rogówkowo-powiekowego.

Na czterdziestokrotnie powiększającą soczewkę obiektywu mikroskopu nakładano żel Acidum polyarylicum (Vidisic firmy Mann Pharma).

Następnie soczewkę obiektywu w pozycji poziomej zbliżano do rogówki oka pacjenta i przeprowadzano badanie.

Czas przygotowania i badania jednego pacjenta wynosił około 7 minut, w tym obserwacja struktury rogówki jednego oka trwała od 1 do maksimum 1,5 minuty.


źródło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
olusiam03
Gość





PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki nenya pozdrawiam Smile
Powrót do góry
psylle
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: zachód

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś używał kuleczek (ma wiedzę w tym temacie), o których wyczytałam na wstępie ‘Doniesień medycznych’:
nenya napisał:

Methylcellulose Hydroxypropyl (Lacriserts) jest substancją chemiczną, która naniesiona na powierzchnię oka zwalnia parowanie naturalnych łez. Jest w postaci małych kulek, które po położeniu na dolną powiękę i zaaplikowaniu sztucznych łez ulegają rozpuszczeniu. Tworzą specjalny filtr będący pułapką dla łez i zatrzymującą wilgoć.

Czy jest to preparat na receptę? Ktoś go używał? Jego zalety przewyższają typowe 'sztuczne łzy'?

Poważnie myślę też o zabiegu chirurgicznym zamykającym kanały łzowe. Jest wśród nas ktoś, kto poddał się takiemu 'majsterkowaniu' Wink przy kanalikach? Jak wygląda 'procedura' zabiegu (pytam o formę rozszerzoną, np. jak zabezpiecza się oko przed 'poruszeniem', itp.)?
Z góry dziękuję za jakiekolwiek info.
_________________
paradoks motyla
śniło mi się, że byłam motylem, i nie wiem, czy jestem człowiekiem, któremu śniło się, że jest motylem, czy też jestem motylem, któremu się śni, że jest człowiekiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nenya
SuperMOD
SuperMOD


Dołączył: 04 Lip 2004
Posty: 6875
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o swoich doswiadczeniach z blokadami pisała kiedys Ewela, np tutaj (zjedź trochę na dół), natomiast co do Lacriserts to wygląda na to, że nie bardzo się przyjęły, z tego co rozumiem są na receptę (nie wiem czy w Polsce), ale sprawdziły się u niewielkiej liczby pacjentów, głównie przez problemy z aplikacją specyfiku...

Lacriserts
Current therapies for dry eye


Ostatnio zmieniony przez nenya dnia Czw Kwi 10, 2008 1:00 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
psylle
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: zachód

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nenya bardzo jestem Ci wdzięczna, zabieram się za lekturę. Pozdrawiam Smile .
_________________
paradoks motyla
śniło mi się, że byłam motylem, i nie wiem, czy jestem człowiekiem, któremu śniło się, że jest motylem, czy też jestem motylem, któremu się śni, że jest człowiekiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ewela1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 443
Skąd: Szkocja

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj.!

pytalas o blokady.. na oczach...

jest to zabieg trwajacy okolo 20 min..
na poczatku dostajesz krople znieczulajace,po okolo 7min. zaczyna sie zabieg.. nie ma ,przynajmniej ja nie mialam,zadnych zabezpieczen przed poruszeniem glowa...pielegniarka stala obok i kazala sciskac reke...
jak juz pisalam pierwsza blokade wspominam dobrze.. bylo nieprzyjemnie ale to raczej nie byl boll.lekarz uzywa dlugiej cienkiej igly oraz innych spretow ,ktorych jednak nie moglam dojzec...pozniej mialam spuchniete oko i siniora.. ale szybko zginal//

druga blokada byla okropna.. podejzewam,ze lekarz nie poczekal wystarczajaco dlugo,az znieczulenie zacznie dzialac, byc moze akurat to miejsce bylo mocniej unerwione... czy cokolwiek innego.. czulam silny bol oka i nie tylko....
ale nie powinnas sie tym mocno przejmowac ,widzialam,,po reakcji lekarza ,ze nie jest to normalne.. nie powinno bolec..

jakbys miala jakies pytania to pisz.

pozdrawiam-ewela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
psylle
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: zachód

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewela serdecznie dziękuję, skorzystam z propozycji i odezwę się do Ciebie. Przyznaję, że trochę mnie nastraszyłaś, ale wolę być świadoma wszystkiego niż decydować się na zabieg w strachu niedoinformowania. Zobaczymy co wyniknie z mojej wizyty w szpitalu... Pozdrawiam i dziękuję raz jeszcze Buziak .
_________________
paradoks motyla
śniło mi się, że byłam motylem, i nie wiem, czy jestem człowiekiem, któremu śniło się, że jest motylem, czy też jestem motylem, któremu się śni, że jest człowiekiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jolac171
Junior
Junior


Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 8
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja noszę od dawna szkła -4 i -4,5, są fotochromowe ale i tak nie mogę patrzeć dobrze , gdy jest słońce.Jakoś nie przyszło mi do głowy, że to po Arechinie.Ale czy są takie ciemne szkła lecznicze, bo w zwykłych p.słonecznych ja nic nie widzę? Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są. Do poczytania: Okulary przeciwsłoneczne z korekcją
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Nie Maj 18, 2008 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jolac171 napisał:
ja noszę od dawna szkła -4 i -4,5, są fotochromowe ale i tak nie mogę patrzeć dobrze , gdy jest słońce.Jakoś nie przyszło mi do głowy, że to po Arechinie.Ale czy są takie ciemne szkła lecznicze, bo w zwykłych p.słonecznych ja nic nie widzę? Shocked

Jolu, miałam parę lat temu taki sam problem: jak słońca nie było to widziałam w miarę dobrze, ale przy odtrym słońcu już kompletnie wszytsko zamazane Sad Okazało sie, że to zaćma posterydowa...
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sro Maj 28, 2008 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrobił mi się wylew w prawym oku, boli , kiepsko widzę , niwygodnie
czy to może mieć związek z zaćmą posterydową ?
wieczoreem wybieram się do okulisty, chce się jakoś nastawić
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
psylle
Kadet
Kadet


Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: zachód

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 7:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewela1 napisał:
witaj.!

pytalas o blokady.. na oczach...

jest to zabieg trwajacy okolo 20 min..
na poczatku dostajesz krople znieczulajace,po okolo 7min. zaczyna sie zabieg.. nie ma ,przynajmniej ja nie mialam,zadnych zabezpieczen przed poruszeniem glowa...pielegniarka stala obok i kazala sciskac reke...
jak juz pisalam pierwsza blokade wspominam dobrze.. bylo nieprzyjemnie ale to raczej nie byl boll.lekarz uzywa dlugiej cienkiej igly oraz innych spretow ,ktorych jednak nie moglam dojzec...pozniej mialam spuchniete oko i siniora.. ale szybko zginal//

druga blokada byla okropna.. podejzewam,ze lekarz nie poczekal wystarczajaco dlugo,az znieczulenie zacznie dzialac, byc moze akurat to miejsce bylo mocniej unerwione... czy cokolwiek innego.. czulam silny bol oka i nie tylko....
ale nie powinnas sie tym mocno przejmowac ,widzialam,,po reakcji lekarza ,ze nie jest to normalne.. nie powinno bolec..

jakbys miala jakies pytania to pisz.

pozdrawiam-ewela

Skorzystam z Twojej uprzejmości i zapytam jeszcze gdzie miałaś zrobiony zabieg i czy rzeczywiście przyniósł on jakieś pozytywne rezultaty (zwiększyło się nawilżenie oka choć o trochę?)?
_________________
paradoks motyla
śniło mi się, że byłam motylem, i nie wiem, czy jestem człowiekiem, któremu śniło się, że jest motylem, czy też jestem motylem, któremu się śni, że jest człowiekiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mnie obecnie też wykryto zaćmę jeszcze początkową podtorebkowa tylna i mam związane z tym czasami zamazane obrazy ale jak zmienie kont widzeniajest lepiej to skutek leczenia strydami na dodatek mam zwyrodnienie centralne siatkówki co po części jest nie tylko winą leczenia ale tez tocznia nie mówiąc o zespole suchego oka..same przyjemnosci trafiaja sie na "starość" Wink Slonko Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 3:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasia do starosci jeszcze zdaża ci zacme usunąc a reszta wroci do jako takkiej normy , ja zawsze tak mysle , za kilka dni klojena ocena wiedznia oraz postępu zacmy, a sama widzę ze jest gorzej , ale potem będe widziec tylko to co sama zechce czyli to co piekne Wink i o to chodzi Wink
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 5 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group