Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

boje sie!pomocy!!!!!!!!!!
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karorek213
Junior
Junior


Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 15

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 1:54 pm    Temat postu: boje sie!pomocy!!!!!!!!!! Odpowiedz z cytatem

Witam!nie mam żadnych objawów tocznia!nie bolą mnie stawy ,nie mam rumienia,itp.21 marca trafiłam na chirurgie ,stwierdzono wyrostek,miałam nie typowe objawy .w trakcie zabiegu bardzo krwawiłam APTT69 LEKARZE MYŚLELI ŻE TO PO ASPIRYNIE .(ponieważ kilka dni wcześniej zarzywalam ją w dość dużych ilosciach),po tygodniu moje APTT to 59,więc zalecono mi badania dodatkowe czynnik von WILLENRANDA,antykolagulant toczniowy no i aptt 48(więc spada),wyniki były lekko podwyższone dano mi skierowanie do reumatologa !Dodam jeszcze że oprucz zapalenia wyrostka miałam angine ropną ,a slyszałam że infekcję podwyższaja APTT.morfologie już teraz mam ok ,mocz też,ob mi spada .PROSZĘ O POMOC BO MARTWI MNIE NAJBARDZIEJ TEN TOCZEŃ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez paniki, może Twoje obawy są na wyrost.
Badanie powinno dać wstępną weryfikację dolegliwości. Wierzę, że wypadnie pomyślnie dla Ciebie i nie chorujesz na żadną chorobę tkanki łącznej.
Nawet jeśli badanie nie pójdzie po Twojej myśli to po przejrzeniu naszych wątków dojdziesz do wniosku, że mimo choroby wiele osób daje radę funkcjonować normalnie bez większych problemów...
Tak czy owak trzymam kciuki za wynik, mam nadzieję, że wykluczy ono całkowicie toczeń i wskaźnik APTT unormuje się szybko od odstawienia aspiryny.
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karorek213 po pierwsze postaraj się zachować spokój...
Na początek Wątek Specjalny - przeczytaj zanim napiszesz! następnie Przewodnik po naszych chorobach
Nie ma co panikować, poczytaj spokojnie, nic sie szybko nie wyjaśni bez kolejnych badań - skoro jesteś pod opieka reumatologa to wszystko jest na dobrej drodze. Być może (czego Ci życzę ) lekarz wykluczy tocznia...

Moderatorzy nasi cudownie cierpliwi zapewne przeniosą ten wątek do powitań - więc witaj, służymy wsparciem...
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
karorek213
Junior
Junior


Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 15

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PRZEPRASZAM BARDZO!ALE JESTEM TROSZKĘ ZESTRESOWANA Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, czytaj spokojnie i myśl pozytywnie...każdy ma za sobą pierwsze kroki Wink
_________________
Fenomen czeskich psów- kundle wyglądają jak rasowce a rasowce przypominają kundle Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie nie chyba czym. Nic się w tej chwili nie dzieje, tak? Poza wcześniejszymi wydarzeniami i wynikami badań.
Dlaczego zaraz mowa o toczniu? Do potwierdzenia tej choroby konieczne jest spełnienie przynajmniej 4 z 11 kryteriów diagnozowania tocznia. To już należy zostawić lekarzowi, który po zleceniu serii badań dodatkowych powinien dojść do jakichś wniosków i wskazać na konkretną jednostkę lub wykluczyć.

APTT to jeden ze wskaźników krzepliwości krwi, przydatny w diagnostyce skaz krwotocznych, m. in. hemofilii --> Zakrzepica - ciekawostki
Czynnik von Willebranda - warunkuje procesy hamowania krwawienia, jest markerem uszkodzenia śródbłonka naczyniowego.

U Ciebie nic jednoznacznie nie wskazuje na jakąkolwiek przypadłość z zakresu chorób tkanki łącznej. Przynajmniej z tego, co napisałaś.

Wg mnie na razie nie masz co panikować i wg zasad forumowych nie piszemy wielkimi literami Smile
Spokojnie poczekaj do wizyty. I nie przesadzaj z aspiryną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Itunia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3664

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie... Najważniejsze to nie panikować, bo paniką możesz napędzić objawy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kinga
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Mar 2005
Posty: 14280

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spokojnie Very Happy skąd pomysł o toczniu?
skorzystaj z rad wyżej napisanych

pozdrawiam Razz
_________________
Odkąd przestałam przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu, mam wpływ na więcej rzeczy.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj
tylko spokój może cię uratować Wink
żartuję
pomyśl , zrobisz badania i okaże się nie masz tocznia
a nawet jak to ta choroba to panika nie wskazana
spokojnie wyjaśnią się twoje i lekarzy watpliwości
zdrowiej i spróuj wyjaśnic sprawę z jednym ale konkretnym lekarzem
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
karorek213
Junior
Junior


Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 15

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję,że jesteście tacy mili!mam jeszcze jedno pytanie ,wiem,że aptt i czynnik von willenbranda moze być podwyższone przy infekci i może znczyć o wielu innych chorobach!ale ten antykolagulant toczniowy napewno nie jest podwyższony infekcją i czy on nie jest już dla mnie wyrokiem Sad nigdzie nie mogę sie tego doczytać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Łukasz F.
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 3438
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W żadnym wypadku nie można mówić o "wyroku"- decydujący głos pozostawiam lekarzowi, ale jeszcze raz powtarzam- nawet przy czarnym dla Ciebie scenariuszu z toczniem też da się żyć i normalnie funkcjonować.
Tymczasem nie zamartwiaj się na zapas i głowa do góry...
_________________
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem.
Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez przesady, jakim wyrokiem? Wink

Cytat:
antykoagulant toczniowy (LAC), obecność jego wskazuje na możliwość wystąpienia zakrzepic żylnych i tętniczych, poronień, trombocytopenii, objawów ze strony układu krążenia i nerwowego.

źródło - Przeciwciała
i tu: Zespół antyfosfolipidowy (APS)

Mam wrażenie, że sprawa obraca się wokół problemów związanych z układem krążenia, krzepliwością.
Na Twoim miejscu nie zawracałbym sobie głowy ewentualnościami i nie przyczepiał drobiazgów do którejś z chorób, bo tu potrzebny jest cały panel powiązanych ze sobą badań. Czekaj na wizytę u lekarza i jego decyzje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karorek213
Junior
Junior


Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 15

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może jeszcze malo wiem o tej chorobie -na pewno mało ale zazdroszczę wam tego optymizmu!przepraszam że o to zapytam ale gdzieś czytałam o rokowaniach i jest to od 5-20 lat ,a ja mam dopiero 22 lata!jeszcze raz przepraszam!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krótko: bzdura!
Raz jeszcze powtarzam - te "objawy", a raczej wyniki, o których piszesz nie świadczą w tej chwili ani o toczniu, ani o czymkolwiek innym bez dalszej diagnostyki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karorek213
Junior
Junior


Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 15

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group