Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szukam pomocy.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewasiora
Junior
Junior


Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 2
Skąd: GORZÓW

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 5:42 pm    Temat postu: Szukam pomocy. Odpowiedz z cytatem

Cześć, witam wszystkich. Jestem tu pierwszy raz i szukam pomocy, ale nie dla siebie bo ja nie jestem chora. szukam pomocy dla mojej siostry. Pod koniec zeszłego roku stwierdzono u niej chorobę tkanki łącznej (tak naprawdę to nie wiem co to takiego jest). Pierwsza diagnoza lekarza rodzinnego to toczeń. A zaczęło się od zwykłych przeziębień, bóle gardła które prawie nie przechodziły. Trafiła na oddział laryngologii gdzie nic nie stwierdzono. Do tego pojawły się bóle stawów, wogóle całego ciała nie mogła się ruszać i wykonywać podstawowych czynności.Ma rumiń na twarzy, ręce w plamach i ranach, a od miesiąca doszły jeszcze omdlenia (robi się sztywna a potem trochę się trzęsie i nic nie pamieta).Była w szpitalu w Gorzowie gdzie zrobiono jej badania jądrowe na obecność tocznia, które niby w 98% wykluczają tą chorobę ale nie do końca.
Przyjmuje sterydy i jeszcze jakieś inne leki (nie znam ich nazw) mimo to nie ma u niej żadnej poprawy. Pomóżcie mi gdzie mam się udać aby potwierdzić bądż wykluczyć tę chorobę do jakiego lekarza czy szpitala, słyszałam, że w Szczecinie jest klinika która sie w tym specjalizuje.
Bardzo proszę o pomoc, ona ma dopiero 34 lata i 4-letnią córeczkę z góry badzo dziękuję i pozdrawiam. Ewasiora.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż Ci doradzić... Może spróbujcie poszukać innego lekarza? Pokaźny zbiór informacji i namiarów mamy w specjalnie przygotowanym wątku: Lekarze specjaliści. Przejrzyj, może znajdziesz kogoś w swojej okolicy. Chyba, że zdecydujecie się na dłuższe wyjazdy. Ośrodków specjalistycznych o bogatym doświadczeniu jest sporo, wbrew pozorom. Powodzenia.

W zasadzie tyle na tym etapie możemy chyba zaoferować. W Szczecinie parę osób się leczy - i słychać pozytywne opinie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jagula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 2287

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewasiora- skoro Twoja siostra ma już postawioną diagnozę i jest leczona to uwierz,że najgorsze za nią (a przynajmniej tak być powinno).Przeczytaj dokładnie poniższe wątki. Bądź wsparciem dla siostry a na pewno będzie dobrze.
lekarze specjaliści
przewodnik po naszych chorobach a na spokojnie przejrzyj porady i doświadczenia
A przy okazji witajcie na forum!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ewasiora
Junior
Junior


Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 2
Skąd: GORZÓW

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 6:20 pm    Temat postu: Dzięki Odpowiedz z cytatem

Very Happy Bardzo dziękuję. Jeszcze nie potrafię się znależć na tej stronie ale powoli idę do przodu.znalazłam namiar na dr Ostanek ze Szczecina jest chyba najbliżej i mam nadzieję że to będzie to. Jeszcze raz DZIĘKI !!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ludmila_07
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 3621

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witajcie Ewa i siostra
dobrze że tu trafiłaś
Jagula i Robert wszystko na początek napisali
skonaktujcie się ze specjalistą i odzywajcie się co słychać jak postępy w leczeniu
pozdrawiam
_________________
W swojej walce z życiem stań po stronie życia - Franz Kafka

W naszym życiu jak na palecie artysty jest jeden jedyny kolor, który nadaje znaczenie życiu i sztuce - kolor miłości
Mark Chagall
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Małgosia1
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 1600
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj! Ja jestem ze Szczecina. Dr. Ostanek przyjmuje w Poradni Reumatologicznej pzry szpitalu klinicznym przy Unii Lubelskiej w Szczecinie, ale tam są kolejki a jak jest poważniejszy przypadek to może na oddział reumatologii tutejszego szpitala. Pani dr Ostanek przyjmuje również prywatnie. Pozdrawiam i bądź dobrej myśli
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj od razu zadam pyanie czy twoja siostrę ogladał neurolog? bo wygląda to takze jak objawy padoczke, to tez moze byc, niekoniecznie musi miec piane na ustach, oraz tracic przytomnośc,

jeszcze jedno to twoj pierwszy post i mysle ze lepiej będzie jesli przeniose go do Pierwszych krokow tam zostaniesz zauwazona od razu, i na pewno tez zyskach pomoc na miare naszych mozliwosci
siostra jest leczona bo na nasze choroby głownie stosuje się sterydy a trochę musi to potrwac aby było lepiej , u mnie wyryto chorobe kiedy miałam 30 lat oraz dwoje malutkich dzieci 6 i 4 lata,
myse ze siostra musi trafic do reumatologa oraz neurologa aby ogarnąc całośc, to podstawa i w tym kierunku trzeba tutaj działac ,
popros siotre aby tutaj zaglądała w grupie łatwiej pogodzic się z choroba nauczyc się nia zyc oraz znależc odpowiedzi na wiele pytan
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 23, 2008 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech, Monia, przeniosłem ten temat do PiDów, bo nie bardzo pasował do działu "O Nas...". Może lepiej niech wróci do PiD, żeby nie mącić tutaj jednosłownymi powitaniami. Jak sądzisz? Myślę, że nie o to chodziło autorce.
Decyzja w rękach modów z PiD. Very Happy Nie nalegam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
liliana
Senior
Senior


Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 60
Skąd: ozorków

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ewa.U mnie też tak jak u twojej siostry wyniki były pośrodku,ale jednak uznali że jest to toczeń biorę Metypred i wyniki się poprawiły. Pozdrowienia dla siostry i dużo cierpliwości.
_________________
liliana
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiulka
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 282
Skąd: woj.śląskie

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2008 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ewo:) Fajnie jest mieć taką siostrę jak Ty:) Pozdrawiam i życzę zdrowia siostrze
_________________
"Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić" <Peter Lippert>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Porady i Doświadczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group