Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki. Dalsze korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza wyrażenie zgody na korzystanie z plików cookies.

rozumiem i zgadzam się
Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna WWW.TOCZEN.PL
"systemic lupus erythematosus"
 
 Lupus ChatLupus chat  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam wszystkie Motylki i bardzo proszę o pomoc osoby z Łodz
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz


Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 195
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Renatko Very Happy Dużo zdrówka i żebyś szbko znalazła dobrego lekarza Smile
_________________
Kasia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasia 72
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 1686
Skąd: Toruń

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Renatko!
Teraz najwazniejszą rzeczą będzie dla Ciebie znalezienie dobrego lekarza. Bardzo Ci tego zyczę.
Myslę,że dziewczyny z Łodzi z pewnością Ci w tym pomogą.
Pozdrawiam.
_________________
(...)"Gdziekolwiek ziemia jest snem nie przebudzonym jeszcze,
uwierzyć trzeba w kształt i kochać senny pozór,
na wietrze budować mgłę i w pół nie urywać snu.
Gdziekolwiek ziemia jest snem,tam trzeba dośnić do końca."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiakuc
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 4903
Skąd: kraków

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 9:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Nostalgia to prawda do tego typu chorób musi byc bardzo kompetentny lekarz by odpowiednio zdiagnozowac i poprowadzic chora osobe zycze Ci powodzenia i jak najszybszego rozpoczecia własciwego leczenia .. Slonko
_________________
cieszmy sie każdą chwilka bo życie tak krótkie jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nostalgia
Junior
Junior


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 16
Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie ,
Jestem po dwóch prywatnych wizytach u dwóch lekarzy i z lekka trafia mnie szlag.
Pierwsza Pani doktor :
"Właściwie to ja tu nic zlego nie widzę [niesamowity bólkregosłupa i stawów , ANA 1:320 plamiste , CRP wysokie , stan podgoraczkowy od pół roku itp...} , może to stres , a może trzebaby powtórzyc ANA , bo może się pomylili w laboratorium ?"
Druga Pani doktor :
"Ewidentnie JAKAŚ kolagenoza , proszę zapisac się do mnie do przychodni pod koniec sierpnia , dam skierowanie na dokładniejsze badania to zobaczymy co wyjdzie i zaczniemy jakieś leczenie , BO LATEM I TAK SIĘ NIE ZACZYNA LECZENIA KOLAGENOZ ."
Czy ktoś może mnie oświecic o co w tym wszystkim chodzi i dlaczego latem nie można dalej diagnozowac i leczyc ?
Czy obie czekają jak będę miała dalsze objawy i większe problemy , czy po prostu nie wiedzą jak się do tego zabrac ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robert
Moderator
Moderator


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 6881
Skąd: Toruń / Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oświecić? Może należałoby poszperać w zasobach informacyjnych (link podany wyżej) i udać się do konkretnego specjalisty. Może polecanego przez in. forumowiczy.
Nie wiem. Twoja decyzja.

Też nie bardzo wiem o co chodzi z okresem letnim... Może źle zrozumiałaś? A może po prostu chcą drążyć temat, bo dotychczasowe objawy i wyniki nie są wystarczające do określenia czegoś konkretnego. Targaj lekarzy i ich pytaj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj , dziwnie to brzmi i pierwszy raz o tym słysze ze latem nie zaczyna sie leczenia ? Shocked a niby dlaczego się nie zaczyna?
ja choruję od prawie 20 lat a chodziłam po lekrzach 7 wiec co nieco sie orientuje a jestem zaprzeczeniem słow lekarki ze latem nie zaczyna sie leczenia , ja zostałam zdiagnozowana w lipcu i w lipcu tez wdrozono lecznie sterydami i to od dawki 80 mg encotonu a wiec olbrzymiej, zdiagnozowano mnie z klinice gdzie pracują madrzy lekrze ( tak mysle ) i chyba wiedzieli co robia, jesli postawi sie diagnoze to nikt nie czeka az minie lato czyzby pani doktor sie nie chciało , mysli o urlopie a nie o leczniu chorych tylko tak moge to wytłumaczyc
chyba szukaj dalej bo dla mnie ta lekarka jest niezbyt kompetentna ja na pewno juz drugi raz bym do niej nie poszła
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniusia
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 774
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Nostalgia u jakiego lekarza byłaś??????????????????????
Nie wierzę w to co przeczytałam! Shocked Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Nostalgia
Junior
Junior


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 16
Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Sro Cze 04, 2008 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aniu i pozostałe Motylki ,
Nie chciałabym wymieniac nazwisk , ale pierwsza Pani doktor to polecona przez Ciebie p. L - ta przynajmniej pomyślała o powtórzeniu i potwierdzeniu badań, a druga to reumatolog , immunolog z CKD z Czechoslowackiej ......
Na Krzemieniecką jestem zapisana dopiero na koniec lipca , zobaczymy , ale w tak zwanym międzyczasie zamierzam zrobic sobie dokładniejsze badania prywatnie i poszukac kogoś bardziej myślącego w Warszawie .
Niestety takie efekty nie są dla mnie dużym zaskoczeniem , pytałam wcześniej kilku znajomych lekarzy i wszycy jak jeden twierdzili , że reumatologia w Łodzi praktycznie nie istnieje , niestety chyba mieli rację.
Kiedyś byłam zawodowo związana z medycyną i niestety orientuję się , że im szybsza diagnoza , tym łatwiejsze leczenie , zanim zmiany rozprzestrzenią się na cały organizm .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asiab
Junior
Junior


Dołączył: 13 Lip 2004
Posty: 28
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sro Cze 11, 2008 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ze względu na zaatakowane nerki leczę sie w przychodni Barlickiego. Tam tez maja spore doœwiadczenie w leczeniu tocznia. Do reumatologa w ogóle nie chodzę.
Na kasę chorych trudno się tam zapisać ale przyjmuje dwóch lekarzy prywatnie prof.Chrzanowski i doc. Kubala. Podaję nr do recepcji i udziela informacji o wizytach 042 678-70-39.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
basiula
Master butterfly
Master butterfly


Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4309
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw Cze 12, 2008 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam na forum Very Happy
_________________
,,Nie poświęcaj siebie, ty jesteś wszystkim co posiadasz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Nostalgia
Junior
Junior


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 16
Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich ponownie Cool
Odebrałam w piątek częśc badań , ANA 1:640 ziarniste , plamiste , ziarnista cytoplazma , dsDNA słabo pozytywny, śladowe ilości SS-B , innych nie stwierdzono .
Byłam dzisiaj u reumatologa , pani doktor nadal ma wątpliwości co do diagnozy , ale zapisała mi arechne i 1 amp. diprophosu . Następna wizyta teoretycznie za miesiąc .
Mam pytanie do osób bardziej doświadczonych w chorowaniu i leczeniu :
1} w jakich jeszcze chorobach { oprócz chorób tkanki łącznej }wystepują ANA plamiste i o czym może świadczyc ziarnista cytoplazma Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika B
Moderator
Moderator


Dołączył: 14 Lis 2004
Posty: 17307

PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj podaje ci link do przeciwciał masz tam wyszczegolnione wszystkie oraz ich typy http://www.toczen.pl/forum/viewtopic.php?t=957
nie wiem jak ty ale ja bym poczkała na ten koniec lipca szkoda kasy i biegania znim przyjdą wyniki i tak juz będzie koniec lipca i znowu będa robic nowe badania a na poprzednie nawet nie spojrza kazdy lekarz ma zaufanie do konkretnego laboratorium a wiec moze wcale nie brac pod uwage tych wynikow , spokojnie poczekaj , tyle chodzisz zostal tylko miesiac
_________________
Szczęście to jest to, czego prawdopodobnie w życiu nie osiągniemy , ale na szukanie go warto poświęcić życie . ( Marie-Henri Beyle) - Stendhal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nostalgia
Junior
Junior


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 16
Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Moniko ,
problem w tym , że z tych chorób zostały mi tylko bardzo wczesne nowotwory i hiv i właśnie jakaś kolagenoza .
Miłam bardzo duzo różnych badań w szpitalu , tomograf płuc , głowy , kregosłupa , usg nerek tarczycy , watroby , badania bichemiczne , badania markerów nowotworowych, mocz , krew itp.
Z tego wszystkiego wyszło :
nadciśnienie
totalne zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa
CRP wysokie , OB podwyższone ,
ANA plamiste
pozostałe wyniki inarządy bez zmian lub w normie .
Do tego dochodzi :
permanentny stan podgoraczkowy 37,3- 37,6 od 6 miesiecy
fatalne samopoczucie ' rozdeptanej żaby "
bóle głowy
bardzo sucha skóra i jama ustna
marmurkowata skóra na nogach i rękach
bóle stawów kolanowych
bardzo , bardzo duże bóle kregosłupa
kaszel i wysilkowe nietrzymanie moczu
Ogólnie objawy w tzw " cały swiat " , nic konkretnego , ale życ i pracowac nie bardzo się z tym daje . Brak reakcji na leki przeciwzapalne , antybiotyki itp.
Dla mnie najwiekszym problemem jest ogólny czas ustalania rozpoznania i niemoc zrobienia czegokolwiek . Z racji posiadanej jakiejś tam wiedzy medycznej dużo rzeczy robię na własną rękę i efekty konsultuję z zaprzyjaźnionym lekarzem domowym . Efektem mojego uporu i dociekliwości jest przynajmniej wykluczenie cześci chorób , ale niestety nadal nie mam konkretnej diagnozy .
Liczę się z możliwoscią nowotworu , ale wolałabym , aby jezeli już to aby został rozpoznany jak najwczesniej - wtedy można jeszcze powalczyc , zresztą tak jak przy kolagenozach im wczesniej tym lepiej .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gevalia
Senior
Senior


Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 56
Skąd: Piotrków Tryb.

PostWysłany: Sro Cze 18, 2008 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilka dni minęło od ostatniego postu, ale na usprawiedliwienie dodam, że długo mnie tu nie było... Embarassed
Docent Ewa Robak przyjmuje w przychodni dermatologicznej przy szpitalu na Krzemienieckiej w poniedziałki, środy i piątki od 11 do 12. Szczerze polecam - sama jestem m.in. pod jej opieką. Z tego co wiem prywatnie nie przyjmuje.

Z przychodni przy szpitalu Barlickiego polecam dwóch nefrologów a właściwie dwie panie: dr Magdalenę Szklarek i dr Ilonę Kurnatowską.
Nr telefonu do rejestracji: 042 6776932.
Z tego co się orientuję to Kurnatowska przyjmuje też prywatnie w przychodni Multi-Med to jest chyba na Wólczańskiej. Niestety bliższych namiarów nie mam Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Nostalgia
Junior
Junior


Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 16
Skąd: ŁÓDŹ

PostWysłany: Sro Cze 18, 2008 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo Wszystkim dziękuję , Very Happy
do dr. Robak mam termin na koniec lipca Sad { może jakoś dotrwam }, pozostałych lekarzy zapisałam sobie , ale na szczęście z nerkami narazie spokój , ale kto wie co będzie dalej .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWW.TOCZEN.PL Strona Główna -> Pierwsze Kroki na Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by PhPBB © 2001, 2002 phpBB Group